Atrakcje

Najdroższe monety 2 euro – Top 5

Most Expensive 2 Euro Coins – Top 5 Most Valuable 2 Euro Coins Worth Thousands of Euros. Może trudno uwierzyć, że wartość niektórych monet o nominale 2 euro może wynosić nawet 5 000 euro. Zazwyczaj cena monet okolicznościowych Florinus 2-euro ledwo przekracza ich wartość nominalną. Choć euro zostało wyemitowane dopiero ponad 20 lat temu, wartość niektórych okazów już gwałtownie wzrosła.

 

Najdroższe monety 2 euro

 

Najdroższe monety 2 euro

 

 

Nasuwa się pytanie: dlaczego wartość niektórych monet euro tak gwałtownie wzrosła? Za ceną najdroższych monet 2 euro stoją różne powody. Najdroższe monety o nominale 2 euro.

 

Przeczytaj więcej o tym, jak Twoje cenne monety 2 euro mogą zamienić się w wartościową inwestycję. Aby dać Ci najlepszy przykład, wybraliśmy pięć najdroższych monet o nominale 2 euro.

 

#5 Vatican 75. Rocznica założenia Watykanu – monety 2 euro

 

 Watykan 75. rocznica założenia Watykanu Monety 2 euro

 

Wartość: 154,95 €

 

Dlaczego monety euro z Watykanu są tak drogie? Kolekcjonerzy monet na całym świecie cenią watykańską monetę o nominale 2 euro z kilku powodów. Klienci wybierają te monety ze względu na ich rzadkość i skojarzenia religijne. Niektóre z monet przedstawiają watykańskiego papieża Jana Pawła II, jedną z najbardziej znanych postaci w historii chrześcijaństwa.

 

Monety te są dość popularne na rynku amerykańskim. Rzadkie monety z Watykanu są już jednak powszechne. Dlatego znalezienie monety w rozsądnej cenie może trochę potrwać. W międzyczasie Florinus kontynuuje postęp i oferuje swoim klientom najdokładniejszy wybór watykańskich monet 2 euro.

 

Opis monety: Awers przedstawia Bazylikę św. Piotra otoczoną zarysami Watykanu. Po lewej stronie kompozycji znajduje się napis „75 ANNO DELLO SATO” (łac. 75 lat dla kraju), który podkreśla powstanie państwa w latach 1929-2004. Bazylika św. Piotra jest drugim co do wielkości kościołem katolickim na świecie. Bazylika została zbudowana przez cesarza rzymskiego Konstantyna Wielkiego w 324 roku. Prace budowlane trwały przez wieki aż do XVII wieku. wieku, kiedy to zakończono budowę placu.

 

 

 

#4 2021 Monako Książę Albert i Charlene rocznica ślubu 2 eurocoin

 

2021 Monako Książę Albert i Charlene rocznica ślubu 2 eurocoiny

 

Wartość: 695,95 €

 

Monety euro Monako, mimo że jest jednym z najmniejszych krajów Europy, należą do najcenniejszych wśród kolekcjonerów monet.

 

Te cenne monety euro upamiętniają 10. rocznica ślubu księcia Alberta i Charlene z Monako. Książę Albert II. jest członkiem rodziny królewskiej w Monako. Jest znanym przedstawicielem społeczności, który przewodził monakijskiej delegacji na Zgromadzenie Ogólne ONZ.

 

Jest dzieckiem księcia Rainiera II. i słynna amerykańska aktorka Grace Kelly. Podobizna jego matki, znanej aktorki, jest wytłoczona na awersie najdroższej na świecie monety o nominale 2 euro.

 

Opis monety: Awers przedstawia sylwetki księcia Alberta z Monako i księżniczki Charlene. U dołu kompozycji widnieje napis „2011 MARIAGE PRINCIER 2021”. (eng. 2011 Prince’s wedding 2021), natomiast u góry znajduje się kraj pochodzenia „MONACO”. Na rewersie widnieje nominał 2 euro.

 

 

 

#3 2021 Litwa Žuvintas 2 eurocoin – Najdroższe monety o nominale 2 euro

 

2021 Litwa Žuvintas 2 euro - Najdroższe monety 2 euro

 

Wartość: 1799,95 €

 

Może się to wydawać ironią, ale ta moneta zyskała znaczną wartość dzięki błędom producentów w mennicy. Błąd znajduje się w obrębie krawędzi monety, ponieważ napis „DIEVS * SVĖTI * LATVIJU” (God bless Latvia) odnosi się do łotewskiej serii monet o nominale 2 euro.

 

Deivis Stankevičius, dyrektor Departamentu Skarbu Banku Litwy, zastanawia się nad sytuacją: „Wydaje się, że błąd leży na krawędzi monety. Napis na brzegu monety nie jest poprawny: „Laisvė, vienybė, gerovė” (Wolność, jedność, dobrobyt), ale łotewski.”

 

Według Banku Litwy do obiegu trafiło około 10% (500 sztuk) błędnych monet. Początkowo monety można było kupić za dziewięć euro. Obecnie cena monety przekracza 1500 euro.

 

Najdroższe monety o nominale 2 euro. Litewska mennica miała na celu zwrócenie uwagi na zbiornik biosfery Zuvintas, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Opis monety: Awers przedstawia szczegółowo Zbiornik Biosfery Zuvintas. Górna część kompozycji przedstawia stado ptaków lecące nad największym litewskim bagnem. Na bagnach znajdują się małe wyspy z zachowanymi gatunkami zwierząt.

 

Na froncie widać rybitwę rzeczną goniącą ropuchę zwyczajną, która zbliża się do brzegu. Na rewersie znajduje się zwykły wzór nominału monety o nominale 2 euro, z błędem monetarnym „DIEVS * SVĖTI * LATVIJU *” na krawędzi. Który jest wersem z łotewskiego hymnu narodowego. Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.

 

#2 Moneta Monako 2015 Pierwszy Zamek 2 euro

 

Moneta Monako 2015 Pierwszy Zamek 2 euro

 

Wartość: 1999,95 € Najdroższe monety o nominale 2 euro

 

Nie zapominajmy o monetach euro Monaco „First Castle”. Nakład 10 000 sztuk sprawił, że ta moneta euro zyskała prestiżową reputację wśród kolekcjonerów monet. Mennica Paryska wyemitowała tę pamiątkową monetę euro z okazji 800-lecia jej wybicia. rocznicę powstania Pałacu Książęcego w Monako.

 

Historia monakijskiego pałacu książęcego sięga 1215 roku. Przez kolejne stulecia różni właściciele pałacu kształtowali rezydencję w jedną z najbardziej luksusowych w Europie. Dziś Pałac Książęcy stał się jedną z najgorętszych atrakcji turystycznych Monako. Zwiedzający mogą zobaczyć architekturę z okresu renesansu i baroku, galerie sztuki oraz zajrzeć do królewskich apartamentów.

 

Opis monety: Awers przedstawia pałac księcia Monako na klifie otoczonym przez otwarty ocean. W górnej części kompozycji widnieje kraj pochodzenia „MONACO”, natomiast u dołu znajduje się półokrągły napis z legendą „1215 FOUNDATION DE LA FORTERESSA” (en. 1215 fundacja zamku). Na rewersie widnieje zwykły nominał 2 euro.

 

 

 

#1 Moneta 2 Euro Monako Grace Kelly 2007 – Najdroższe monety 2 Euro

 

 Moneta Monako 2 Euro Grace Kelly 2007 - Najdroższa moneta 2 Euro

 

Wartość: 4749,95€

 

Najdroższą monetą euro jest 2-euro Grace Kelly z 2007 roku. Dlaczego ta moneta jest tak cenna? Jest to najrzadsza moneta okolicznościowa o nominale 2 euro w latach 2007-2014 (nakład 20 000 sztuk). Ta pamiątkowa moneta była jednym z głównych katalizatorów wzrostu wartości rzadkich monet o nominale 2 euro.

 

Moneta pojawiła się w obiegu na cześć słynnej księżniczki Grace Kelly z Monako w 2007 roku. Około dziesięć lat temu kolekcjonerzy monet kupowali te monety za 120 euro. Teraz wartość tej monety sięga 5 tys. euro i więcej.

 

Księżniczka Grace Kelly z Monako była żoną księcia Rainiera III. Grace Kelly była kochana zarówno przez mieszkańców USA, jak i Monako. Była popularną amerykańską aktorką, która zasłynęła rolą w filmie High Noon (1952). Natomiast rola w The Country Guild (1954) przyniosła jej nominację do Oscara. Ponadto wspomniana wcześniej moneta okolicznościowa o nominale 2 euro z okazji rocznicy ślubu przedstawia syna Grace Kelly, księcia Monako Alberta II.

 

Opis monety: Awers przedstawia wizerunek księżniczki Grace Kelly (1929-1982). Po prawej stronie kompozycji wybity jest kraj pochodzenia „MONACO”, a nieco powyżej rok wydania „2007”. Pod włosami księżniczki znajdują się inicjały autora projektu monety „R.B.Baron”. Na rewersie widnieje zwykły nominał 2 euro.

 

 

 

Wniosek

 

Mimo, że monety te pochodzą z najmniejszych krajów Europy, są one zazwyczaj najrzadsze i najcenniejsze.

 

Ponadto litewska moneta Zuvintas 2021 jest przykładem, jak moneta z błędem menniczym zyskuje sensacyjną wartość ze względu na swoją rzadkość. Gdzie szukać złota na Słowacji? – porady, typy, doświadczenia.

 

Co może zaoferować rzadka moneta 2 euro oprócz wartości numizmatycznej Najdroższej monety 2 euro i rzadkości monety? Wartość Twoich rzadkich monet o nominale 2 € ma tendencję do zwiększania się w czasie. Dzięki temu nieruchomość ta stanowi istotną okazję inwestycyjną. Najdroższe monety o nominale 2 euro.

 

Z drugiej strony rzadkie monety 2 euro są szeroko rozpowszechnione na rynku. Cenne monety 2 euro są trudne do znalezienia, a proces poszukiwania pochłania Twój czas.

 

Dlatego też ekskluzywny asortyment monet Florinus oferuje szeroki wybór rzadkich monet euro. Sklep Florinus oferuje również monety z najnowszej emisji. Czy jednak możemy się spodziewać, że wartość tych monet również poszybuje w górę?

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button