Atrakcje

Największe lotnisko w Europie – top 10

Największe lotnisko w Europie. 10 największych lotnisk w Europie. W Europie znajdują się jedne z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie. Lotniska te są ważnymi węzłami połączeń lotniczych nie tylko w Europie, ale także z innymi kontynentami. W tym artykule przyjrzymy się liście 10 największych lotnisk w Europie.

 

Największe lotnisko w Europie

 

Największe lotnisko w Europie
Największe lotnisko w Europie

 

Największym portem lotniczym w Europie jest lotnisko Heathrow, które znajduje się w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Jest to trzecie co do wielkości lotnisko na świecie, zajmujące powierzchnię 12,27 km². Lotnisko Heathrow jest obsługiwane przez ponad 80 linii lotniczych i przewozi około 80 milionów pasażerów rocznie.

 

Lotnisko Heathrow posiada cztery terminale, które obsługują przyloty i odloty różnych lotów. Wszystkie terminale są połączone nowoczesnymi systemami transportu, takimi jak pociągi, autobusy i linie metropolitalne, które umożliwiają wygodne transfery między nimi. Lotnisko posiada również nowoczesne systemy bezpieczeństwa i technologie zapewniające bezpieczeństwo pasażerów.

 

Ponadto lotnisko Heathrow jest ważnym ośrodkiem gospodarczym dla Londynu i całej Wielkiej Brytanii. Lotnisko zatrudnia ponad 76 000 osób i stanowi ważne źródło dochodu dla lokalnej gospodarki. Ze względu na swój rozmiar i znaczenie, lotnisko Heathrow jest jednym z najważniejszych portów lotniczych na świecie i kluczowym węzłem międzynarodowego ruchu lotniczego.

 

1) Lotnisko Heathrow, Londyn, Wielka Brytania

 

Lotnisko Heathrow, Londyn, Wielka Brytania

 

Heathrow jest największym lotniskiem w Europie i trzecim co do wielkości na świecie. Lotnisko jest obsługiwane przez ponad 80 linii lotniczych i obsługuje około 80 milionów pasażerów rocznie.

 

2. Lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu, Francja

 

Lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu, Francja

 

Port lotniczy Charles de Gaulle jest największym lotniskiem we Francji i drugim co do wielkości w Europie. Obsługuje około 72 milionów pasażerów rocznie. Największe samoloty świata – Top 10 największych samolotów

 

3. Lotnisko Schiphol w Amsterdamie, Holandia – największe lotnisko w Europie

 

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie, Holandia - największe lotnisko w Europie

 

Lotnisko Schiphol jest największym portem lotniczym w Holandii i trzecim co do wielkości w Europie. Lotnisko to obsługuje około 71 milionów pasażerów rocznie.

 

4. Lotnisko we Frankfurcie, Niemcy

 

Lotnisko Frankfurt, Niemcy

 

Lotnisko we Frankfurcie jest największym lotniskiem w Niemczech i czwartym co do wielkości w Europie. Lotnisko to obsługuje około 70 milionów pasażerów rocznie.

 

5. Lotnisko w Stambule, Turcja – największe lotnisko w Europie

 

Lotnisko w Stambule, Turcja - największe lotnisko w Europie

 

Lotnisko w Stambule jest największym portem lotniczym w Turcji i piątym co do wielkości w Europie. Lotnisko to obsługuje około 52 milionów pasażerów rocznie. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

6. Lotnisko Adolf Schweifer w Berlinie, Niemcy

 

Lotnisko Adolf Schweifer w Berlinie, Niemcy

 

Port lotniczy Adolf Schweifer jest największym lotniskiem w Berlinie i szóstym co do wielkości w Europie. Lotnisko obsługuje około 35 milionów pasażerów rocznie.

 

7. Lotnisko Gatwick, Londyn, Wielka Brytania

 

Lotnisko Gatwick, Londyn, Wielka Brytania

 

Port lotniczy Londyn Gatwick jest drugim co do wielkości lotniskiem w Londynie i siódmym co do wielkości w Europie. Lotnisko obsługuje około 33 milionów pasażerów rocznie.

 

8. Lotnisko Wnukowo w Moskwie, Rosja – największe lotnisko w Europie

 

Lotnisko Wnukowo w Moskwie, Rosja - największe lotnisko w Europie

 

Słynne lotnisko Wnukowo jest największym portem lotniczym w Moskwie i ósmym co do wielkości lotniskiem w Europie. Lotnisko obsługuje około 22 milionów pasażerów rocznie.

 

9. Lotnisko Barcelona El Prat, Hiszpania

 

Lotnisko El Prat w Barcelonie, Hiszpania

 

Lotnisko El Prat jest największym portem lotniczym w Katalonii i dziewiątym co do wielkości w Europie. Lotnisko obsługuje około 20 milionów pasażerów rocznie.

 

10. Lotnisko Leonardo da Vinci-Fiumicino w Rzymie, Włochy

 

Lotnisko Leonardo da Vinci-Fiumicino w Rzymie, Włochy

 

Największe lotnisko Leonardo da Vinci-Fiumicino jest największym lotniskiem we Włoszech i dziesiątym co do wielkości w Europie. Lotnisko obsługuje około 19 milionów pasażerów rocznie.

 

Wniosek

 

Lotniska te są ważnymi węzłami transportu lotniczego w Europie i na świecie. Są to miejsca, w których spotykają się podróżni z całego świata, a loty są kierowane do różnych części świata. Ze względu na swój rozmiar i liczbę pasażerów, lotniska te są ważnymi ośrodkami gospodarczymi i źródłami zatrudnienia.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button