Atrakcje

Wampir , Wampiry – Historia wampirów Wszystko o wampirach

Wampir , Wampiry to złe mitologiczne stworzenia, które przemierzają świat nocą, szukając ludzi i pijąc ich krew. Być może są to najbardziej znane klasyczne potwory ze wszystkich. Większość ludzi kojarzy wampiry z hrabią Draculą, legendarną, krwiożerczą epicką powieścią Brama Stokera „Dracula”, wydaną w 1897 roku. Jednak historia wampirów zaczęła się na długo przed narodzinami Stokera.Wampir .

 

Kim jest wampir?

 

Opowieści o wampirach Wampir , Wampiry - Historia wampirów Wszystko o wampirach

 

Jest tak wiele różnych cech wampirów, ale główną cechą jest to, że piją ludzką krew. Zazwyczaj swoimi ostrymi kłami wysysają krew ze swoich ofiar, zabijając je i czyniąc z nich wampiry.
Wampiry polują zazwyczaj w nocy, gdyż światło słoneczne osłabia ich siłę. Niektórzy mogą mieć zdolność do zmiany w nietoperza lub wilka. Wampiry mają ogromną moc i często działają hipnotycznie na swoje ofiary. Nie widzą swojego wizerunku w lustrze i nie rzucają cieni. Jak zabić wampira? Czy wampiry piją krew? Czy wampir jest prawdziwy? Czy wampir widzi siebie w lustrze ? Jak rozpoznać wampira ? 

Vlad Palownik

 

Wampiry realia Wampir , Wampiry - Historia wampirów Wszystko o wampirach

Uważa się, że Bram Stoker nazwał hrabiego Draculę po Vladzie Draculi, znanym również jako Vlad the Impaler. Vlad Dracula urodził się w Transylwanii w Rumunii. W latach 1456-1462 władał rumuńską Wołoszczyzną.
Niektórzy historycy opisują go jako sprawiedliwego – choć brutalnie okrutnego – władcę, który dzielnie walczył z Imperium Osmańskim. Przydomek zyskał, ponieważ jego ulubionym sposobem zabijania wrogów było nabijanie ich na drewniany pal.

Według legendy, Vlad Dracula lubił stołować się wśród swoich umierających ofiar i maczać swój chleb w ich krwi. Czy te krwawe opowieści są prawdziwe, nie wiadomo. Wiele osób uważa, że te opowieści pobudziły wyobraźnię Stokera do stworzenia hrabiego Draculi, który również pochodził z Transylwanii.

Według znawczyni Draculi, Elizabeth Miller, Stoker nie oparł jednak życia hrabiego Draculi na Vladzie Draculi. Jednak podobieństwa między dwoma Draculami są bardzo ciekawe.

Wampir , Wampiry – Historia wampirów Wszystko o wampirach. Czytaj także :

Wilkołak – Legendy o wilkołakach, które cię zaskoczą

Czy wampiry są prawdziwe?

 

Wampir Wampir , Wampiry - Historia wampirów Wszystko o wampirach

Przesądy o wampirach kwitły w średniowieczu, zwłaszcza gdy zaraza nawiedziła wszystkie miasta. Choroba ta często pozostawiała krwawe zmiany w ustach swoich ofiar, co dla niewykształconych było pewnym znakiem wampiryzmu.
Nierzadko zdarzało się, że osoba z nieznaną dolegliwością fizyczną lub emocjonalną była oznaczana jako wampir.

Wielu naukowców wskazało na porfirię, zaburzenie krwi, które może powodować poważne pęcherze na skórze wystawionej na działanie promieni słonecznych, jako chorobę, która mogła być związana z legendą o wampirach.

Inne choroby obwiniane o propagowanie mitu wampira to wścieklizna czy wole.
Kiedy podejrzane wampiry umierały, ich ciała często były badane pod kątem oznak wampiryzmu. W niektórych przypadkach przez zwłoki wbijano kołek, by mieć pewność, że pozostaną martwe. Inne relacje opisują dekapitację i kremację zwłok podejrzanych wampirów już w XIX wieku.

Wampir Mercy Brown

Mercy Brown może rywalizować z hrabią Draculą jako najsłynniejszym wampirem. W przeciwieństwie do hrabiego Draculi, Mercy Brown była jednak prawdziwą osobą. Mieszkała w Exeter, Rhode Island i była córką farmera George’a Browna.
George stracił prawie całą rodzinę na gruźlicę w 1800 roku . Ówcześni ludzie uważali, że winę za te zgony ponoszą nieumarli.

 

Dlatego rozkopywali groby i szukali na nich śladów wampiryzmu. Kiedy wykopali Mercy , jej ciało nie wykazywało żadnych oznak rozkładu ( powodem było to, że została pochowana podczas zimy w Nowej Anglii i była pochowana w naziemnej krypcie ). . Mieszkańcy miasteczka oskarżyli ją jednak o bycie wampirem. Wycięli jej serce, spalili je, a następnie popiół położyli na jej chorym bracie. Być może nie dziwi fakt, że wkrótce potem zmarł. Wampir , Wampiry – Historia wampirów Wszystko o wampirach.

 

Prawdziwe wampiry

Mimo że współczesna nauka obala istnienie wampirów , są ludzie którzy tak twierdzą . Piją małe ilości krwi w (być może błędne ) próba utrzymania zdrowia .

 

upiri

 

Społeczności samoidentyfikujących się wampirów można znaleźć w internecie i w miastach na całym świecie. Aby uniknąć ponownego rozpalania wampirzych przesądów, większość współczesnych wampirów trzyma się na uboczu i zazwyczaj przeprowadza swoje „karmienia” – które polegają na piciu krwi chętnych dawców – w tajemnicy. Wampir. 

Przyczyny utraty włosów u mężczyzn: główni winowajcy

Niektóre wampiry nie przyjmują ludzkiej krwi, ale twierdzą, że żywią się energią innych. Wiele z nich twierdzi, że jeśli nie są regularnie karmione, to się denerwują lub popadają w depresję. Są to tak zwane wampiry energetyczne.

Wampir

Wampiry stały się sławne po wydaniu filmu Dracula. Od tego czasu legendarna osobowość hrabiego Draculi stała się tematem wielu filmów, książek i programów telewizyjnych. Biorąc pod uwagę, jak bardzo ludzie są zafascynowani wszystkimi rzeczami związanymi z horrorem, wampiry – czy to prawdziwe, czy wyobrażone – będą prawdopodobnie istnieć przez bardzo długi czas .

 

Jak zabić wampira?

 

Według legend, wampira zabija się drewnianym kołkiem, który wbija się w jego serce, a dalej zabija się go poprzez oddzielenie głowy od ciała. Albo przez spalenie. Nie lubią światła dziennego. wampir, wampiry – historia wampirów Wszystko o wampirach

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button