Atrakcje

Samochody kolekcjonerskie – 10 najdroższych na świecie

Samochody kolekcjonerskie – 10 najdroższych na świecie.Kolekcjonowanie miniaturowych samochodów to pasja, która czasami może być kosztowna! Chociaż modele downsize są zazwyczaj bardziej przystępne cenowo niż pojazdy pełnowymiarowe, nie zawsze tak jest! Podobnie jak w przypadku wszystkich kolekcji, istnieją rzadsze repliki, które mogą być warte tysiące, a nawet miliony euro! Zapraszamy do odkrycia ich w naszym Top 10 najdroższych miniaturowych samochodów na świecie!

Samochody kolekcjonerskie

 

Samochody kolekcjonerskie - 10 najdroższych na świecie

 

Top 10 najdroższych miniaturowych samochodów na świecie! Samochody kolekcjonerskie. Najdroższe samochody kolekcjonerskie na świecie. Kwoty, które przyprawiają o zawrót głowy. Buggati za 5,6 miliona euro i nawet w nim nie siedzisz.

10. Grue Magirus Deutz Matchbox 1967 (nr 30)

 

Grue Magirus Deutz Matchbox 1967 (nr 30)

Mityczny model z lat 60. 20s. W ubiegłym wieku dźwig Deutz Matchbox Magirus był sprzedawany za około 10 euro. Dziś jest to rzadki egzemplarz, który przy odsprzedaży może osiągnąć cenę 13 000 euro! Nie wszyscy właściciele o tym wiedzą, dlatego możesz natknąć się na ten model na wyprzedaży garażowej!

 

9 Ferrari 250 GTO – Samochody kolekcjonerskie

 

  Ferrari 250 GTO - Samochody kolekcjonerskie

Samochód sportowy, który stał się sławny podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 1962 roku. Został zaprojektowany i zbudowany specjalnie dla Jeana Guicheta i jego kolegi z zespołu Pierre’a Nobleta. Kilka dekad później ten samochód jest pożądany, ale w skali 1/8! Istnieje kilka reprodukcji, ale marka Amalgam oferuje Ferrari 250 GTO w limitowanej edycji za 17 369 euro!

 

W przeciwnym razie odkryj jego wersję 1/18 w AN Model Cars za 1019 €!

 

8. Hot Wheels Beatnik Bandit

 

  Hot Wheels Beatnik Bandit

Futurystyczny wygląd i zaokrąglone krzywizny – to bez wątpienia seria Hot Wheels Beatnik Bandit, Sweet 16! Model pierwotnie zaprojektowany dla dzieci i dostępny w kilku kolorach. Dziewczyny mają prawo do bandyty Beatnika ubranego na różowo. To właśnie ten model jest poszukiwany przez kolekcjonerów. Kobieca wersja samochodu nie przyniosła pożądanego efektu, więc produkcja została wstrzymana, dzięki czemu ten miniaturowy samochód stał się rarytasem, który można teraz sprzedać za książęcą sumę 15 000 euro!

 

7. Pojazd dostawczy Dinky Toys Van W.E. Boyce nr 22

 

Pojazd dostawczy Dinky Toys Van W.E. Boyce nr 22

Ta reprodukcja Dinky Toys jest jednym z jej pierwszych modeli! Ten przedwojenny pojazd był pierwotnie akcesorium do modeli kolejowych. Ten miniaturowy samochód, który został sprzedany w 1934 roku, w roku założenia firmy Dinky Toys, jest obecnie jednym z najdroższych na świecie i kosztuje 22 000 euro!

 

6. Nissan Fairlady Z432 Tomica – Samochody kolekcjonerskie

 

  Nissan Fairlady Z432 Tomica - Samochody kolekcjonerskie

Jest to jedyny w swoim rodzaju model na świecie, wykonany przez jubilera Ginza Tanaka z okazji 40ᵉ rocznicy Tomica! Nissan Fairlady Z432 i jego skrzynia są odlewane bezpośrednio z platyny, metalu szlachetnego. To małe dzieło sztuki nie jest dostępne w sprzedaży, ale jest wystawiane publicznie w Chinach i Japonii. Jednak gdyby był na sprzedaż, byłby wart nie mniej niż 80 000 euro, co czyni go 6. najdroższy miniaturowy samochód na świecie!

 

5. Bomba plażowa Volkswagena

 

Volkswagen Beach Bomb

Ta reprodukcja z 1969 roku jest prototypem, a zatem unikalnym modelem! Właśnie dlatego ten egzemplarz jest bardzo pożądany, a przede wszystkim ma zawyżoną cenę: 125 000 euro za ten model Hot Wheels. Jego cukierkowy różowy kolor i deski surfingowe wystające z tyłu sprawiają, że Volkswagen Beach Bomb jest oryginalnym dziełem, o którym marzą wszyscy kolekcjonerzy. Piwo na włosy.

 

4. 40. Rocznicowe Hot Wheels – Samochody kolekcjonerskie

 

40th Anniversary Hot Wheels - Samochody kolekcjonerskie

Jest to wyjątkowa reprodukcja, wyprodukowana w 2008 roku z okazji 40. rocznicy powstania gry. rocznica powstania marki Hot Wheels. Samochód wykonany przez jubilera jest wykonany z 18-karatowego białego złota i posiada 1388 niebieskich diamentów, 988 czarnych diamentów, 319 białych diamentów i 8 rubinów! Dzięki tak ogromnemu luksusowi nie jest to już miniaturowy samochód, ale prawdziwy klejnot! W każdym razie, cena tego małego cuda wynosi 140 000 euro! Japońskie samochody – 12 najlepszych samochodów z Japonii

3. Luksusowa edycja Bugatti Veyron

 

Luksusowa edycja Bugatti Veyron

Nie jest to klasyczna miniaturowa wersja Bugatti Veyron, ale raczej nieprzyzwoicie luksusowy model autorstwa Roberta Gülpena, byłego inżyniera Mercedes Benz. Ta wierna reprodukcja w skali 1:18, wykonana z 24-karatowego złota, litej platyny i wysadzana 7,2-karatowym diamentem, została wyprodukowana w zaledwie trzech egzemplarzach na całym świecie. Wyprodukowanie takiej biżuterii zajmuje 2 miesiące. Cena? 2,41 miliona euro!

 

2. Lamborghini Aventador z włókna węglowego i diamentów

 

Lamborghini Aventador wykonane z włókna węglowego i diamentów

Robert Gülpen po raz kolejny stoi za tym wyjątkowym modelem. Ta reprodukcja Lamborghini Aventador LP 700-4 w skali 1:8 jest tak wierna oryginałowi, że jest niemal myląca! Wnętrze inkrustowane diamentami i złote felgi szybko przywracają nas do rzeczywistości, jest to naprawdę pomniejszony model, ale taki, który kosztuje 12 razy więcej niż prawdziwe Lamborghini Aventador!

 

Nadwozie wykonano w całości z włókna węglowego, a resztę samochodu ozdobiono 18-karatową platyną, 24-karatowym złotem i diamentami. Stworzenie tak perfekcyjnie wykończonego dzieła wymaga 500 godzin pracy. Licz na 3,5 miliona euro za zakup tego wyjątkowego egzemplarza!

 

1) Lamborghini Aventador w kolorze złotym – Samochody kolekcjonerskie

 

Lamborghini Aventador w kolorze złotym - Samochody kolekcjonerskie

Po wersji z włókna węglowego, oto Lamborghini Aventador ubrany w złoto! Robert Gülpen nadal stoi na czele tego szalonego projektu dla bogatych kolekcjonerów. Model w skali 1:8 waży 25 kg i został wyrzeźbiony z 500 kg złotego bloku! Złoto ozdobione kamieniami szlachetnymi jest surowcem tego najdroższego miniaturowego samochodu na świecie. Cena wywoławcza aukcji: 5,6 miliona euro! Samochody kolekcjonerskie.

Jeśli chcesz zafundować sobie oszałamiającą replikę Lamborghini Aventador, Fort.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button