AtrakcjeZdrowie

Dlaczego siwe brody stają się siwe

Dlaczego broda staje się siwa. Czy zauważyłaś pierwsze siwe włosy na swojej brodzie? Jeśli tak, to jesteśmy tu po to, aby pomóc.

To normalne, że na brodzie pojawiają się pierwsze siwe włosy. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego broda na brodzie staje się biała i siwa wcześniej niż włosy na głowie i jak temu zapobiec, czytaj dalej.

 

siwa broda

 

Dlaczego moja broda staje się siwa?

Przyczyną pojawienia się siwego zarostu na brodzie jest zazwyczaj genetyka. Tak jak genetyka określa Twój typ włosów, tak samo określa kiedy Twoja broda zaczyna siwieć.

Brody siwieją, ponieważ mieszki włosowe przestają produkować komórki barwnikowe lub melanocyty. Te komórki tworzą twój naturalny kolor brody. Z wiekiem ilość melanocytów maleje, co prowadzi do siwienia i białej brody.

Patrz na mamę i tatę, aby wiedzieć, kiedy włosy zaczynają siwieć. Kiedy zaczynają rozwijać się u nich siwe włosy, to znak, kiedy zaczniesz widzieć siwe trzepaki.

Co powoduje przedwczesne siwienie włosów w brodzie?

Wbrew powszechnej opinii, stres nie powoduje przedwczesnego siwienia brody. Częstą przyczyną przedwczesnego siwienia  jest znowu genetyka. Jeśli Twoja biologiczna matka lub ojciec mieli wcześniej siwe włosy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że Ty też je będziesz mieć.

Chociaż jest to rzadkie, niektóre choroby mogą powodować przedwczesne siwienie. Niedobór witaminy B12 lub obniżony poziom hormonów tarczycy może powodować przedwczesne siwienie włosów. Szare fafle można odwrócić stosując odpowiednie leki na te schorzenia.

 

Dlaczego włosy na twarzy siwieją wcześniej niż włosy na głowie?

Dlaczego broda na brodzie siwieje wcześniej niż broda na głowie? Oprócz genetyki może to być również spowodowane tym, że broda na brodzie rośnie szybciej niż włosy na głowie. Cykl życia zarostu na brodzie jest krótszy niż włosów na głowie. W efekcie szybciej można wykorzystać więcej melanocytów.

Kolejnym powodem, dla którego brody pojawiają się szybciej niż włosy, są względy wizualne. Broda jest na pierwszym planie na twarzy, więc pewnie zauważysz każdy rosnący siwy wąsik.

 

Zdrowe śniadanie – 12 potraw na śniadanie

Co jest dobre na bolące mięśnie – 14 skutecznych porad na bolące mięśnie

Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów

 

 

dlaczego brody siwieją

Czy można zapobiec siwym włosom na brodzie? Szara broda.

Jeśli siwe brody na brodzie są związane z genetyką, nie można nic zrobić, aby zapobiec lub spowolnić je. Jeśli jest to związane ze zdrowiem, może istnieć plan leczenia, który pomoże zatrzymać wzrost siwych bród.

Wprowadzenie tych zdrowych nawyków dotyczących włosów może pomóc spowolnić siwienie:

  • Słońce może powodować stres oksydacyjny dla mieszków włosowych. Ekspozycja na słońce może wpłynąć na zdrowie brody i melanocytów we włosach.
  • Unikaj ciepła – Unikanie narzędzi grzewczych, które mogą powodować suchość i łamliwość włosów, może również pomóc w zapobieganiu siwieniu włosów. Suche i łamliwe włosy mogą się łamać lub powodować szybsze wypadanie włosów. Więcej wypadających włosów oznacza krótszy cykl wzrostu brody, co może uszczuplić liczbę posiadanych przez Ciebie melanocytów.
  • Dobrze się odżywiaj – Jak wspomniano wcześniej, niedobór witaminy B12 może powodować przedwczesne siwienie. Zdrowa i zbilansowana dieta może pomóc temu zapobiec.

 

Czy siwą brodę można odwrócić?

Tak jak nie można zapobiec wzrostowi siwych włosów, nie można też odwrócić ich wzrostu. Istnieją jednak sposoby, aby poradzić sobie z siwiejącymi włosami:

Przyciemnianie brody – Przyciemnianie brody może pomóc ukryć i zminimalizować wygląd siwych i białych włosów. Możesz farbować brodę w domu, używając zestawów do koloryzacji lub zapytać fryzjera o możliwości koloryzacji.
Stosowanie włókien do włosów – Jeśli chcesz szybciej pokryć siwe i białe włosy na brodzie bez użycia koloru, wypróbuj włókna budujące włosy Toppik. Są to statycznie naładowane włókna, które tworzą efekt magnetyczny i przylegają do nawet najmniejszych włosków. Pomagają stworzyć naturalny wygląd, który utrzymuje się do momentu umycia włosów.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button