Atrakcje

Papież przyjedzie na Słowację we wrześniu

Papież przyjedzie na Słowację we wrześniu. Podróż papieża powinna rozpocząć się od wizyty w Bratysławie, stolicy Słowacji. 

 

 

Papież przyjedzie na Słowację we wrześniu

 

Watykan 4. 12 lipca – Papież Franciszek ogłosił w niedzielę, że po krótkim postoju w stolicy Węgier, Budapeszcie, wyjedzie 12 lipca. – 15. we wrześniu odwiedzi Słowację. Będzie to druga podróż papieża poza Włochy w tym roku, po podróży do Iraku w lutym. Cuda chrześcijańskie 10 najciekawszych cudów. Wyjazd zapowiedział wraz z niedzielnym błogosławieństwem na placu św.

Watykan podał w osobnym oświadczeniu, że papież odprawi mszę św. rano 12. września w Budapeszcie na zakończenie 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Tego popołudnia rozpocznie wizytę na Słowacji, gdzie odwiedzi stolicę – Bratysławę, następnie Preszów i na koniec Koszyce.

 

Papież Franciszek 

 

Urodził się w Buenos Aires w Argentynie. W 1969 roku przyjął święcenia kapłańskie jako ksiądz katolicki. W latach 1973-1979 pełnił funkcję prowincjała Towarzystwa Jezusowego w Argentynie. W 1998 r. został biskupem Buenos Aires i został mianowany kardynałem przez św. Jan Paweł II. w 2001 roku. Papież przyjedzie na Słowację we wrześniu.  Przewodził też Kościołowi w Argentynie podczas zamieszek w grudniu 2001 r. Rządy Néstora Kirchnera i Cristiny Fernández Kirchner uważały go za politycznego rywala. Po rezygnacji papieża Benedykta XVI. w dniu 28. W dniu 13 lutego 2013 roku konklawe wybrało 13. Marzec 2013 Kardynał Bergoglio jako nowy papież. Wybrał imię Franciszek na cześć świętego Franciszka z Asyżu. Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów.

 

Papież Franciszek znany jest ze swojej pokory, nacisku na Boże Miłosierdzie, troski o ubogich i zaangażowania w dialog międzyreligijny. Przypisuje mu się mniej formalny stosunek do urzędu papieża niż jego poprzednikom, na przykład wybierając mieszkanie w Domu św. Marty, a nie zajmując apartament papieski w Pałacu Apostolskim, jak czynili to poprzedni papieże. Jest zdania, że Kościół powinien być bardziej otwarty. Nie popiera niepohamowanego kapitalizmu, marksizmu ani marksistowskich wersji Teologii Wyzwolenia. Papież Franciszek trzyma się tradycyjnych poglądów Kościoła na temat aborcji, małżeństwa, wyświęcania kobiet na księży i celibatu.

 

Papież przyjedzie na Słowację we wrześniu

 

W dyplomacji międzynarodowej   walnie przyczynił się do tymczasowego pełnego przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi a Kubą oraz wspierał sprawy migrantów podczas kryzysów migracyjnych w Europie i Ameryce Środkowej. Od 2018 roku znany jest jako krytyk neonacjonalizmu.

 

Ojciec Święty Franciszek spotkał się z otwartą krytyką, zwłaszcza ze strony środowisk teologicznych konserwatywnych, swoich działań w niektórych kwestiach, jak np. w momencie opublikowania Amoris laetitia (lit. Joy of Love), zezwolił niektórym cywilnie rozwiedzionym i ponownie poślubionym katolikom na przystąpienie do sakramentu Eucharystii, czy też jego działania w kwestii rzekomego tuszowania skandali seksualnych wśród duchownych, przeciwko którym wydał motu proprio zatytułowane Vos estis lux mundi.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button