Atrakcje

Cuda chrześcijańskie 10 najciekawszych cudów

Cuda chrześcijańskie 10 najciekawszych cudów . Największe cuda chrześcijańskie z całego świata . Największy cud chrześcijański na świecie . Chrześcijanie

 

Dzieje Boże – cuda chrześcijańskie

Prawie każda religia ma swoje historie o cudach: boskich wydarzeniach, które wydają się przekraczać prawo naturalne.

Ale w miarę jak nauka posuwała się naprzód, wiele pozornych cudów ma w końcu naukowe wyjaśnienie. Jednak wiara w cuda trwa nadal i mimo postępu naukowego nadal istnieje wiele cudownych zjawisk, które nie zostały wyjaśnione.
Od skraplania krwi do krwawiących posągów, oto niektóre z najbardziej znanych i kontrowersyjnych cudów historii.

Objawienia w Medziugorju – Cuda chrześcijańskie

W 1981 roku w małym miasteczku Medjugorje w dzisiejszej Bośni i Hercegowinie sześcioro dzieci zgłosiło, że widziało objawienia Matki Bożej. Od lat twierdzą, że otrzymują codzienne przekazy, a do tej pory podobno otrzymali tysiące przepowiedni.
„Jedną z nich jest przepowiednia, że istnieje 10 sekretów, które ujawnią koniec świata”.
Choć Watykan nigdy oficjalnie nie odwiedził tego miejsca, przez lata przyciągało ono miliony pielgrzymów. W 2010 roku Watykan zgodził się na zbadanie tego zdarzenia i potwierdził objawienie jako prawdziwe.

Cud w Fatimie – Cuda chrześcijańskie

 

fatima

W 1917 roku na polach w pobliżu Fatimy w Portugalii dzieci pasterskie powiedziały, że Matka Boża ukazała im się w wizji i powiedziała im, że XIII wiek jest rokiem Maryi Dziewicy. W październiku tegoż roku zdarza się cud. Tysiące osób było świadkami tego wydarzenia.

Około południa w pewien deszczowy dzień słońce zdawało się zamieniać w obracający się dysk, który spiralnie zmierzał w kierunku Ziemi. Incydent został również zgłoszony przez reporterów gazet na miejscu zdarzenia. Największa piramida 10 największych piramid na świecie

Kościół dodał cud słońca do swojej listy oficjalnych cudów w 1930 roku. Niektórzy sceptycy zwracają jednak uwagę, że efektem mógł być sundog, czyli skrawek światła pojawiający się w pobliżu Słońca.

Tusz permanentny – cuda chrześcijańskie

Obraz Matki Boskiej wręczającej róże Juanowi Diego na ścianie kaplicy podczas święta Matki Boskiej z Guadalupe.

tusz permanentny


W 1531 r. na polach w pobliżu miasta Meksyk chłop o imieniu Juan Diego twierdził, że widział objawienie Matki Boskiej, która poprosiła o wybudowanie kościoła na jej cześć.

Dziewica poprosiła również mężczyznę, aby zebrał kwiaty na wzgórzu i umieścił je w płaszczu. Wtedy wydawało się, że płaszcz zawiera odcisk Matki Boskiej.

Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

Choć na przestrzeni lat przeprowadzono kilka naukowych analiz tzw. Cudu Matki Bożej z Guadalupe, nikt nie doszedł do ostatecznych wniosków, czy i jak obraz został namalowany, a jeśli tak, to jak udało się go tak dobrze zachować.

Tajemnicza krew – chrześcijańskie cuda

Legenda głosi, że fiolka z krwią wczesnochrześcijańskiego męczennika, św. Januarego, znajduje się w katedrze w Neapolu.Cuda chrześcijańskie.

Podobno przez większość roku krew jest sucha, ale w tajemniczy sposób skrapla się trzy razy w ciągu roku, w dniach upamiętniających jej życie i wpływ.

Według wiernych krew skrapla się, ponieważ krew przelana za Chrystusa nie traci swojej mocy nawet po ponad tysiącleciu. Niewierzący tłumaczą to zjawisko np. reakcją chemiczną substancji obecnych w ampułce wraz z zaschniętą krwią, która miesza się z naczyniem podczas jego ruchu. Jednak do tej pory nie było możliwe zbadanie zawartości ampułek, ponieważ Kościół odmawia tego, aby nie uszkodzić relikwii. Największy motyl świata : 10 największych motyli na świecie

Święty Józef z Cupertino

 

Święty Józef z Cupertino

W 1600 roku mistyk św. Józef z Cupertino wszedł w religijny trans i podobno zaczął unosić się nad tłumami. Podobno doświadczył tej lewitacji kilkakrotnie – raz przed papieżem Urbanem VIII. Cuda chrześcijańskie .

Cuda chrześcijańskie . W wyniku swoich wyczynów lotniczych ten mistyk jest patronem pilotów. W nowszej historii, inne przypadki lewitacji zostały obalone jako złudzenia wzrokowe, hokusy lub halucynacje.

Tajemnicze rany

 

Rany Chrześcijańskie cuda

Kilka osób w historii twierdziło, że posiada stygmaty, czyli rany podobne do tych, które odniósł Jezus Chrystus podczas ukrzyżowania. Jeden człowiek, św. Pio z Pietrelciny, krwawił na dłoniach. Sceptycy twierdzą jednak, że takie cudowne twierdzenia mogą być oszustwem lub samookaleczeniem. Chrześcijańskie cuda. Austriackie psy 5 austriackich ras psów

Płacząca figura Matki Boskiej

W 1973 roku figura w małym kościele w Akita w Japonii podobno zaczęła krwawić wkrótce po tym, jak siostra Agnes Sasagawa miała w kościele objawienie Matki Boskiej.

Płacząca figura Cuda chrześcijańskie

Posąg płakał, pocił się i krwawił przez kilka lat, a nawet został uwieczniony w krajowej telewizji. Siostra Agnieszka, która przed objawieniem była głucha, również odzyskała słuch około dziesięć lat później.

Film romantyczny Top 10 filmów romantycznych

Wizja maryjna

 

Wizja maryjna Cuda chrześcijańskie


W 1968 roku mieszkańcy dzielnicy Zeitoun w Kairze w Egipcie zgłosili, że widzieli objawienie oświetlonej kobiety chodzącej po dachu koptyjskiego kościoła. Wielu uznało to za objawienie Matki Boskiej.

Chrześcijańskie cuda .Wydarzenie to było podobno widziane przez wielu gapiów i zostało nawet uwiecznione na zdjęciach. Jak dotąd nikt nie znalazł dowodów na to, że zdjęcia te zostały sfałszowane. Głowa kościoła koptyjskiego w Aleksandrii uznała to za uzasadniony cud.
Rasy psów z Ukrainy 5 ras psów z Ukrainy
 

Święta Bernadeta

 

Święta Bernadeta Cuda chrześcijańskie
Cuda chrześcijańskie . Dziesięciny świętych podobno nie rozpadają się po śmierci, zamiast tego wydzielają słodki i kwiatowy zapach, który uważany jest za oznakę świętości. Przykładem może być święta Bernadeta Soubirous, która zmarła w 1879 roku. W 1909 roku biskup dokonał jej ekshumacji i stwierdził, że nie uległa rozpadowi. Obecnie jest on wystawiony w woskowych śladach w kaplicy św. Bernadette we Francji.

Całun Turyński

Całun Turyński, choć nie jest stricte cudem, jest jednym z najsłynniejszych zabytków w historii. Całun jest płótnem pogrzebowym Jezusa i zawiera odcisk jego twarzy.

Turyn Canvas Cuda chrześcijańskie

Udowodniono, że Całun Turyński jest autentycznym płótnem pogrzebowym, w którym złożono zmarłego Zbawiciela.
Od 1578 roku relikwia jest przechowywana w kaplicy katedry św. Jana Chrzciciela w Turynie. W 1983 roku zajął ją eks-król Umberto II. zapisane papieżowi Janowi Pawłowi II.

Cuda chrześcijańskie. Dziś umieszcza się ją w specjalnym pojemniku wypełnionym argonem. W 1978 roku rozpoczęto projekt badań naukowych nad lnem. W 1997 roku płótno ponownie wąsko uniknęło pożaru, tym razem w kaplicy Guarini w katedrze w Turynie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button