Atrakcje

Największa piramida 10 największych piramid na świecie

Największa piramida 10 największych piramid na świecie . Największe piramidy są majestatyczne od czasów starożytnych , są to niesamowite budowle jak na tamte czasy .Piramidy często mają naprawdę oszałamiające rozmiary . Zwiedzający ze zdumieniem i ciekawością oglądają te największe. Dziś przyjrzymy się 10 największym piramidom na świecie i uszeregujemy je w kolejności pod względem wysokości.

Kiedy myślimy o piramidach, nasze myśli przeskakują do świata starożytnego. Jednak na tej liście znajdzie się jeszcze jedna nowoczesna wersja, która wynosi słynną strukturę piramid na nowe wyżyny, a także największe starożytne piramidy, które robią wrażenie na turystach od tysięcy lat .

 

10. El Castillo ( 30 m )         

Największa piramida

 

El Castillo

 

Ikoniczna świątynia El Castillo jest centrum wielu lokalnych legend i znana jest z oszałamiająco okazałej architektury. Matematyczna i astronomiczna sprawność Majów od dawna fascynuje i zastanawia entuzjastów. Największa piramida.  Precyzja architektury piramidy pozostaje imponująca nawet jak na dzisiejsze standardy. Jeśli ktoś stoi u stóp El Castillo i klaszcze, dźwięk odbija się echem od konstrukcji i otaczającego ją krajobrazu, tworząc świergot przypominający śpiew ptaków Quetzal.

Największy zamek świata : 10 największych zamków na świecie

9. Piramida Cestiusza ( 36m )

 

  Największa piramida Cestiusa

 

O budowę tej piramidy poprosił Gajusz Cestiusz Epulo, rzymski namiestnik i pretor. Uważa się, że inspiracją były strome piramidy z Nubii. Po rzymskim podboju Egiptu w 30 r. p.n.e. popularność egipskiej architektury gwałtownie wzrosła w Rzymie, a wpływy architektoniczne były wyraźnie widoczne w Piramidzie Cestiusza.

Co zrobić, aby włosy rosły szybciej

8. Piramida Menkaurego ( 61m ) Największa piramida

 

Największa piramida Menkaure'a

 

Najmniejszy z trzech słynnych piramid w Gizie, piramida Menkaure, szczyci się skomplikowanymi komorami i wspaniałymi rzeźbami, które okazały się bezcenne dla archeologów. Wbrew temu, co niektórzy sądzą, egipskie piramidy starożytnego imperium nie służyły w rzeczywistości jako grobowce dla faraonów. Zamiast tego prawdopodobnie służyły jako pomniki zmarłych władców i przechowywały przedmioty, które będą potrzebne w życiu pozagrobowym. Jedne z najwspanialszych przykładów rzeźby egipskiej zostały odkryte w Piramidzie Menkaure.

7. Piramida Słońca ( 65m ) 

 

Piramida Słońca Największa piramida

 

Jedna z bardziej tajemniczych piramid i największa tego typu konstrukcja na półkuli zachodniej, Piramida Słońca, została zbudowana w starożytnym mieście Teotihuacán. Największa piramida, Piramida Słońca, i jej przeciwieństwo, Piramida Księżyca, były uważane za święte miejsca zbudowane dla uczczenia narodzin bogów słońca i księżyca. Miasto Teotihuacan jest podobno pierwszym prawdziwym miastem w Ameryce Środkowej i było kiedyś domem dla ponad 100 000 ludzi.

 

6. Mauzoleum Pierwszego Cesarza Qin (100 m ) Największa piramida

 

Mauzoleum Pierwszego Cesarza Qin

 

To budzące respekt mauzoleum jest miejscem spoczynku pierwszego władcy Chin, Qin Shi Huang. Qin Shi Huang był pierwszym cesarzem zjednoczonych Chin i zbudował tak słynne zabytki jak Wielki Mur i Kanał Lingqus. Jego mauzoleum zawierało około 8000 naturalnej wielkości terakotowych żołnierzy, wraz z setkami innych figur, takich jak konie i rydwany, które miały go strzec w życiu pozagrobowym. Niesamowite mauzoleum Qin Shi Huang i jego terakotowa armia zostały określone jako „ósmy cud świata”.

 

5. Piramida łupkowa (104 m )

 

  Oblicze Największa piramida

 

Największa piramida . Piramida łukowa , pierwsza zbudowana na nekropolii Dahshur, szczyci się charakterystycznym nietypowym wyglądem. Kiedy piramida faraona Sneferu osiągnęła pewną wysokość przy jej 54-stopniowym nachyleniu, groziło jej zawalenie się pod własnym ciężarem. Następnie dostosowano kąt tak, aby piramida została pomyślnie ukończona. Piramida Łukowa jest uważana za najlepiej zachowaną strukturę w Nekropolii Dahshur i zachowuje więcej ze swojego oryginalnego, gładkiego wyglądu zewnętrznego niż pozostałe piramidy.

 

4. Czerwona Piramida (105m)

 

Czerwona piramida Największa piramida

 

Ta strzelista piramida została zbudowana przez faraona Sneferu, ojca faraona Khufu, i była drugą piramidą Sneferu. Mówi się, że budowa Czerwonej Piramidy rozpoczęła się po frustracji faraona Sneferu. Kąt Czerwonej Piramidy wynosi 43 stopnie, co odpowiada skorygowanemu kątowi na szczycie Złamanej Piramidy .

 

3. Piramida w Luxor Las Vegas  (106m) Największa piramida

 

  Luxor Las Vegas 

 

Podczas gdy wiele osób kojarzy piramidy raczej ze starożytną historią niż nowoczesnymi budynkami, wiekowa konstrukcja zainspirowała imponujący punkt orientacyjny: piramidę Luxor. Kolosalna piramida kosztowała 375 milionów dolarów i w momencie otwarcia była najwyższym budynkiem na Las Vegas Strip. Ten uderzający hotel i kasyno może pochwalić się zewnętrzną częścią z czarnego szkła i szczytem Luxor Light. Piramida w Luksorze jest inspirowana Wielką Piramidą w Gizie.

 

2. Piramida Rachefa ( 136m)

 

Największa piramida Rachefa

Faraon Khafre poszedł w ślady swojego ojca faraona Khufu i zbudował swój grobowiec obok Wielkiej Piramidy Khufu, aby przyczynić się do powstania nekropolii w Gizie. Kilka komór grobowych w głębi piramidy wydaje się pozostawać niedokończonych, połączonych groblami z granitu i alabastru. Piramida Rachefa ma dwa osobne wejścia. Jedno znajduje się na poziomie ziemi, a drugie około 12 m wyżej, ale oba wejścia znajdują się po północnej stronie piramidy.

1. piramida Khufu ( 139m)

Największa piramida

 

  Piramida Khufu największa piramida na świecie

Piramida Khufu , Wielka Piramida w Gizie, jest największą pod względem wysokości piramidą na świecie. Ta piramida, która została zbudowana jako grobowiec egipskiego faraona Khufu, jest chyba najbardziej znaną z piramid w Gizie. Jest to również najstarszy z siedmiu cudów świata i jedyny, który wciąż stoi. Choć ta oszałamiająca piramida miała pierwotnie gładką, białą powierzchnię wykonaną z wapienia, szabrownicy i czynniki atmosferyczne na przestrzeni lat starły jej powierzchnię. Piramida faraona Khufu była pierwszą z wybudowanych piramid w Gizie i szacuje się, że zawiera 2,3 mln bloków kamiennych.Największa piramida.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button