Atrakcje

Top 10 mitycznych stworzeń, które mogą istnieć w rzeczywistości

Mityczne stworzenia zawsze były częścią naszych podręczników historii. Niektórzy ludzie wierzą nawet, że obecnie istnieją, czają się w cieniu i starają się być niewidzialni, ponieważ istnieją razem z ludźmi. Niektóre stworzenia są uważane za fikcyjne, inne są związane z wymarłym gatunkiem.Ale oto 10 mitycznych stworzeń, które mogą rzeczywiście istnieć.

10. Smoki

10. Smoki


Smoki od zawsze były popularne i zawarte w większości ludowych opowieści. Przedstawiany jest jako masywna istota ze skrzydłami , która może latać w chmurach i pluć ogniem. Książki historyczne przedstawiają smoki zarówno jako wrogów, jak i sprzymierzeńców. Dzisiejszy smok z Komodo jest uważany za potomka mitycznych stworzeń bez względu na jego wielkość, sprawność lotu i zdolność do ziania ogniem.

9. Czarownice

9.Czarownice


Czary to pojęcie, które w różnych społeczeństwach i czasach miało różne znaczenia. Znaczenia te mają wspólne zastosowanie rzekomych nadprzyrodzonych zdolności lub mocy. Natomiast stosunek do religii, magii, etyki jest inny. Osoba praktykująca czary określana jest jako półczłowiek czarodziej (czarownica) lub czarownik (czarownica) (starszy również mag). Wiara w czary występuje w różnych formach w wielu kulturach, jest szczególnie charakterystyczna dla kultur indoeuropejskich i przetrwała w prymitywnych i zaawansowanych społeczeństwach nawet do dziś.

8. Amazonki

8. Amazonki


Amazonki są często przedstawiane jako wojownicze kobiety, które żyją w głębokim sercu lasu bez obecności mężczyzn. Często opisuje się je jako wyszkolonych wojowników, którzy potrafią wspinać się i poruszać po drzewach. Jednak ich upadek nigdy nie został konkretnie wyjaśniony w podręcznikach historii czy opowieściach.

7. Dire Wolf

7. Dire Wolf


Masywne wilki z rodu Starków nie były przecież fikcją, ale już wyginęły. Jednak pochodzący z Ameryki Północnej wilk dire nie był tak duży, jak przedstawiano go w telewizji, ale był większy od typowego wilka. Pochodzą one z rodzaju Canis. Canis Dirus czyli „straszny pies” jest mniej więcej wielkości wilka szarego, ale cięższy. Winietki na Boże Narodzenie

6. Jednorożec

6. Jednorożec


Uważany jest za jedno z najstarszych zwierząt w opowieściach o dużym, spiralnym i spiczastym rogu wystającym z czoła. Jest absolutnie zadziorny i często jest symbolem wdzięku i czystości. Wielu wierzyło, że tylko dziewica może go schwytać. Róg jest uważany za bardzo cenny ze zdolnością do leczenia różnych chorób.

5. Kraken

5. Kraken


Na koniec 13. W ubiegłym wieku uważano, że Kraken jest synonimem Hafgulfa, jednego z dwóch gigantycznych potworów morskich, które przemierzają wody Morza Grenlandzkiego. Mówi się, że stworzenia te nie mają zdolności do rozmnażania się, co tłumaczy ich małą liczebność. Jednak ze względu na swoje ogromne rozmiary, żyją nawet do kilku wieków.

4. Berserkerzy

4. Berserkerzy
Berserkerzy uważani są za ocalonych wojowników, którzy stracili całe swoje człowieczeństwo. Maszyny do zabijania, które nie mają litości dla niczego , niektórzy nawet mówią, że to dlatego, że już stracili duszę. W historii służyli jako strażnicy króla Norwegii Haralda I Fairhair w latach 872 – 930.

3. Wilkołaki

3. Wilkołaki

Pół ludzi, pół wilków, którzy żyli wśród nas. Według legend, ci mężczyźni, w czasach potrzeby i niebezpieczeństwa, aby chronić swoją wioskę, zostali opętani przez ich ducha zwierzęcego, wilka . Jeden z wodzów musiał jednak pozbyć się ze swojego plemienia innego wodza, który wykorzystując moc wilków wprowadzał terror na ich ziemię. Musiał karmić wilczego ducha, dopóki wódz nie będzie w stanie powrócić do ludzkiej postaci.

2. Wróżki

2. Wróżki


Wróżki uważane są za obrońców przyrody wykorzystujących jej moc. Żyją głęboko w lesie, gdzie chronią puszczę przed ludźmi, którzy dążą do uszczuplenia zasobów naturalnych i skarbów. Uważa się, że wróżki spędzają z ludźmi sporo czasu, przybierają ich postać i starają się pozostać niezauważone, jeśli żyją wśród nich.

1. Dracula

1.Dracula
Dracula to wampir, który według wierzeń posiada moc hipnotyzowania ludzi w celu spożywania ich krwi. Uważa się, że wampiry są nieśmiertelne, boją się światła słonecznego i można je zabić drewnianym kołkiem w serce. Dzięki zdolności do picia krwi, ich młodość utrzymuje się nawet setki lat.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button