Atrakcje

Jak wymyślić nazwę firmy – 12 wskazówek

Jak wymyślić nazwę firmy 12 wskazówek. Jak wymyślić nazwę firmy 12 wskazówek. Znalezienie odpowiedniej nazwy dla swojego startupu może mieć znaczący wpływ na jego sukces. Zła nazwa może zrobić coś gorszego niż tylko nie nawiązać kontaktu z klientami; może również prowadzić do przeszkód biznesowych i prawnych nie do pokonania.

 

Jak wymyślić nazwę firmy

 

Jak wymyślić nazwę firmy

 

 

I odwrotnie, jasna i silna nazwa może być niezwykle pomocna w Twoich działaniach marketingowych i brandingowych. Oto 12 pomocnych sugestii, jak wymyślić zwycięską nazwę dla swojej firmy:

 

1. unikaj trudnych do wymówienia nazw.

 

Unikaj trudnych do wymówienia nazw

 

Nie chcesz, aby potencjalni klienci byli zdezorientowani, jak znaleźć Twoją firmę w sieci. (Nigdy nie rozumiałem, dlaczego „Flickr” został wepchnięty jako nazwa serwisu do udostępniania zdjęć). Chcesz uniknąć konieczności ciągłego poprawiania błędnie napisanej wersji swojego nazwiska. Zachowaj prostotę.

 

2. Nie wybieraj nazwy, która może być ograniczająca w miarę rozwoju firmy.

 

 Nie wybieraj nazwy, która może być ograniczająca w miarę rozwoju firmy.

 

Wybór zbyt wąskiej nazwy może przysporzyć Ci problemów w przyszłości. Wyobraźcie sobie, że Jeff Bezos wybrałby nazwę „OnlineBooks” zamiast „Amazon”. Jak wymyślić nazwę firmy. Unikaj więc nazw, które ograniczają Twój zasięg. Nie chcesz ograniczać swojej działalności do konkretnego produktu lub konkretnego miasta.

 

3. Przeprowadź dokładne poszukiwania w internecie.

 

 Zrób dokładne poszukiwania w internecie.

 

Po zidentyfikowaniu nazwy, która Ci się podoba, wykonaj wyszukiwanie internetowe dla tej nazwy. Najczęściej okaże się, że ktoś inny już używa tej nazwy biznesowej. Nawet jeśli nie jest to całkowite niepowodzenie, powinno dać ci to do myślenia.

 

4. Zdobądź nazwę domeny .com. Jak wymyślić nazwę firmy.

 

Zdobądź nazwę domeny .com. Jak wymyślić nazwę firmy.

 

Zdecydowanie wolę, abyś zabezpieczył nazwę domeny „.com” dla swojej firmy niż alternatywy takie jak .net, .org, .biz lub inne możliwe rozszerzenia domeny. Jak wymyślić nazwę firmy. Klienci mają tendencję do kojarzenia nazwy .com z bardziej ugruntowaną działalnością. Niewątpliwie ktoś już posiada Twoją pożądaną nazwę .com, ale wielu właścicieli domen jest skłonnych sprzedać swoją nazwę za odpowiednią cenę.

 

Pomyśl o uzyskaniu nazwy .com, którą chcesz, jako o inwestycji biznesowej. Możesz sprawdzić dostępność nazwy domeny na stronach takich jak GoDaddy.com lub NetworkSolutions.com, a jeśli nazwa domeny jest zajęta, często możesz użyć narzędzia „Whois” na GoDaddy lub Network Solutions, aby śledzić właściciela nazwy domeny i zobaczyć, czy jest on skłonny ją sprzedać.

 

Pamiętaj, aby chwycić również pożądaną nazwę firmy na popularnych portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Pinterest.

 

5. Użyj nazwy, która przekazuje znaczenie. Jak wymyślić nazwę firmy.

 

 Użyj nazwy, która przekazuje znaczenie. Jak wymyślić nazwę firmy.

 

Idealnie, chcesz, aby nazwa Twojej firmy przekazywała coś znaczącego i pozytywnego, co odnosi się do Twojej firmy. Czy ludzie mogą od razu zrozumieć, o co chodzi w Twojej działalności? Chociaż bezsensowne nazwy, takie jak „Google”, „Yahoo” lub „Zappos” mają pewien urok ze względu na ich chwytliwość, te rodzaje nazw będą kosztować cię o wiele więcej, aby się brandować.

 

Przykłady jasnych, prostych i interesujących nazw domen to Canny.com, Cling.com, Afire.com i Administer.com. Nazwa domeny jak „OnlineTickets.com” jest genialna, ponieważ przekazuje znaczenie biznesu i jest przydatna do celów optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

 

6. Wykonaj wyszukiwanie znaków towarowych. Jak wymyślić nazwę firmy.

 

Wykonaj wyszukiwanie znaków towarowych. Jak wymyślić nazwę firmy.

 

Zrób wyszukiwanie na USPTO.gov, aby zorientować się, czy możesz uzyskać znak towarowy lub znak usługowy dla tej nazwy.

 

7. Przeprowadzić poszukiwania w Sekretariacie Stanu.

 

Ponieważ prawdopodobnie będziemy chcieli prowadzić działalność jako korporacja lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, należy przeszukać rejestry Sekretarza Stanu, aby upewnić się, że nasza nazwa nie będzie łudząco podobna do już zarejestrowanej nazwy firmy. Jeśli jest ona zbyt podobna do istniejącej nazwy, Sekretarz Stanu może nie zezwolić na jej rejestrację. Twój wewnętrzny prawnik może pomóc Ci w tych poszukiwaniach.

 

8. Oceń, czy nazwa jest chwytliwa.

 

Oczywiście nie chcesz nudnej nazwy dla swojej firmy, ale nie chcesz też wybrać czegoś, co jest zbyt „out there”. Chcesz, aby Twoi pracownicy mogli bez wahania powiedzieć. Jak wymyślić nazwę firmy, w której pracują, a ty chcesz, aby twoja nazwa rezonowała z twoją grupą docelową. Owoce o największej zawartości wody Top 10 owoców.

 

9. Uzyskaj informacje zwrotne na temat nazwy. Jak wymyślić nazwę firmy.

 

Uzyskaj informację zwrotną na temat tytułu. Jak wymyślić nazwę firmy.

 

Pomyśl o 5 lub 10 nazwiskach, a następnie sprawdź je wśród przyjaciół, członków rodziny i zaufanych współpracowników. Uzyskaj również informacje zwrotne od swojej grupy docelowej. I upewnij się, że nazwa nie ma żadnych negatywnych konotacji (jak wtedy, gdy GM nazwał swój nowy model samochodu „Nova”, nie zdając sobie sprawy, że nazwa ta oznacza po hiszpańsku „nie prowadzi”).

 

10. Upewnij się, że nazwa brzmi dobrze, gdy jest wypowiadana na głos.

 

Czasami nazwy wydają się w porządku na papierze, ale brzmią fatalnie, gdy są wypowiadane na głos. A jeśli jest wypowiadany na głos, upewnij się, że ludzie nie są zdezorientowani co do jego pisowni.

 

11. Wykorzystaj dostępne zasoby do burzy mózgów na temat nazw.

 

Istnieje wiele stron internetowych, które mogą pomóc Ci w burzy mózgów na temat nazw. Fryzury dla włosów rzadkich.

 

12. Upewnij się, że jesteś osobiście zadowolony z nazwy.

 

Jako właściciel firmy, będziesz musiał żyć z nazwą przez długi czas, więc upewnij się, że jesteś z niej zadowolony i wierzysz, że będzie rezonować z twoimi klientami. Poświęć trochę czasu na to, aby od samego początku było dobrze.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button