Zdrowie

Symptomy źle funkcjonujących nerek – 10 objawów

Objawy słabo funkcjonujących nerek. Chociaż jedynym sposobem, aby dowiedzieć się na pewno, czy masz chorobę nerek, jest wykonanie badań, oto 10 możliwych oznak, że możesz mieć chorobę nerek. Jeśli jesteś zagrożony chorobą nerek z powodu wysokiego ciśnienia krwi, cukrzycy, rodzinnej historii niewydolności nerek, lub jeśli masz ponad 60 lat, ważne jest, aby badać się na choroby nerek co roku. Pamiętaj, aby wspomnieć lekarzowi o wszelkich objawach, których doświadczasz.

 

Objawy słabo funkcjonujących nerek

 

Symptomy źle funkcjonujących nerek

 

Jesteś bardziej zmęczony, masz mniej energii lub kłopoty z koncentracją. Znaczne zmniejszenie funkcji nerek może prowadzić do nagromadzenia toksyn i zanieczyszczeń we krwi. Objawy słabo funkcjonujących nerek. To może sprawić, że ludzie czują się zmęczeni, słabi i mogą mieć problemy z koncentracją. Innym powikłaniem choroby nerek jest anemia, która może powodować osłabienie i zmęczenie.

 

Masz problemy ze snem

 

Masz problemy ze snem

 

Kiedy nerki nie filtrują prawidłowo, toksyny pozostają we krwi zamiast opuszczać organizm poprzez mocz. Może to powodować trudności z zasypianiem. Objawy słabo funkcjonujących nerek. Istnieje również związek między otyłością a przewlekłą chorobą nerek, a bezdech senny występuje częściej u osób z przewlekłą chorobą nerek w porównaniu do populacji ogólnej.

 

Masz suchą i swędzącą skórę

 

Masz suchą i swędzącą skórę

Zdrowe nerki spełniają wiele ważnych zadań. Usuwają odpady i nadmiar płynów z organizmu, pomagają w wytwarzaniu czerwonych krwinek, pomagają w utrzymaniu mocnych kości i pracują nad utrzymaniem odpowiedniej ilości minerałów we krwi. Sucha i swędząca skóra może być objawem choroby mineralnej i kostnej, która często towarzyszy zaawansowanej chorobie nerek, kiedy to nerki nie są już w stanie utrzymać właściwej równowagi minerałów i składników odżywczych we krwi.

 

Odczuwasz potrzebę częstszego oddawania moczu

 

Odczuwasz potrzebę częstszego oddawania moczu

Jeśli czujesz potrzebę częstszego oddawania moczu, zwłaszcza w nocy, może to być oznaką choroby nerek. Gdy filtry nerkowe są uszkodzone, może to powodować zwiększone zapotrzebowanie na mocz. Objawy słabo funkcjonujących nerek. Czasami może być też objawem infekcji układu moczowego lub powiększonej prostaty u mężczyzn. Pies do mieszkania : 15 najlepszych ras do mieszkania.

 

Widzisz krew w moczu

 

Widzisz krew w moczu

Zdrowe nerki normalnie zatrzymują komórki krwi w organizmie podczas filtrowania produktów odpadowych z krwi w celu wytworzenia moczu, ale gdy filtry nerkowe są uszkodzone, te komórki krwi mogą zacząć „wyciekać” do moczu. Oprócz sygnalizowania choroby nerek, krew w moczu może również wskazywać na guzy, kamienie nerkowe lub infekcję.

 

Twój mocz jest spieniony – Objawy słabo funkcjonujących nerek

 

Twój mocz jest spieniony - Objawy słabo funkcjonujących nerek

Nadmierna ilość pęcherzyków w moczu – zwłaszcza takich, które wymagają wielokrotnego przepłukiwania, zanim znikną – wskazuje na obecność białka w moczu. Ta piana może wyglądać jak piana, którą widzisz podczas jajecznicy, ponieważ wspólne białko znajdujące się w moczu, albumina, jest tym samym białkiem znajdującym się w jajkach.

 

Masz uporczywy obrzęk wokół oczu – Objawy słabo funkcjonujących nerek

 

Masz uporczywy obrzęk wokół oczu - Objawy słabo funkcjonujących nerek

Białko w moczu jest wczesnym sygnałem, że filtry nerkowe zostały uszkodzone, umożliwiając wyciek białka do moczu. Ten obrzęk wokół oczu może być spowodowany tym, że Twoje nerki uwalniają duże ilości białka do moczu zamiast zatrzymywać je w organizmie. Rośliny do kuchni : 8 najlepszych roślin do Twojej kuchni.

 

Twoje kostki i stopy są spuchnięte

 

Twoje kostki i stopy są spuchnięte

Zmniejszona czynność nerek może prowadzić do zatrzymania sodu, powodując obrzęk stóp i kostek. Obrzęk dolnych partii nóg może być również objawem chorób serca, chorób wątroby i przewlekłych problemów z żyłami w nogach.

 

Masz słaby apetyt – Objawy źle funkcjonujących nerek

 

Masz słaby apetyt - Objawy źle funkcjonujących nerek

Jest to bardzo ogólny objaw, ale jedną z przyczyn może być nagromadzenie toksyn z powodu obniżonej funkcji nerek. Ile włosów tracimy dziennie?

 

Masz skurcze w mięśniach

 

Masz skurcze w mięśniach

Zaburzenia równowagi elektrolitowej mogą wynikać z upośledzonej czynności nerek. Na przykład niski poziom wapnia i nieodpowiednio kontrolowany fosfor mogą przyczynić się do skurczów mięśni.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button