styl życia

Japońskie samochody – 12 najlepszych samochodów z Japonii

Samochody japońskie – 12 najlepszych samochodów z Japonii. To są najlepsze japońskie samochody. Japońskie samochody stały się popularne ze względu na swoją niezawodność, ekonomię i praktyczność, a ludzie do dziś lubią te cechy. Marki motoryzacyjne takie jak Honda, Mazda, Toyota i Lexus są do dziś w centrum uwagi i wszystkie produkują wspaniałe pojazdy, które dobrze konkurują z rywalami z Ameryki Północnej, Europy i Korei.

 

Samochody japońskie

 

Samochody japońskie

 

Obecnie w sprzedaży znajduje się ogromna różnorodność japońskich samochodów, co może utrudnić wybór modelu, który najlepiej spełni Twoje potrzeby i oczekiwania. Przekopaliśmy się przez nasze rankingi i znaleźliśmy japońskie modele, które mają najwyższe oceny ogólne.

 

Toyota Supra

 

Toyota Supra

 

Toyota Supra może mieć wiele DNA BMW, ale nie da się ukryć, że jest to szybki i dziki samochód sportowy o wyjątkowym wyglądzie.

Supra dostępna jest z dwoma turbodoładowanymi silnikami. Model bazowy otrzymuje 2,0-litrowy turbodoładowany silnik czterocylindrowy, który wytwarza 255 KM i 295 Nm momentu obrotowego. Supra 3.0 otrzymuje turbodoładowany 3,0-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik, który wytwarza 382 KM. Oba silniki są świetnymi towarzyszami auta, a czterocylindrowy osiąga czas od zera do 100 km/h na poziomie 5 sekund. Turbodiesel skraca ten czas do 3,9 sekundy.

 

Ponieważ jest to samochód sportowy, a nie rodzinny minivan, wyposażenie Supry w zakresie bezpieczeństwa jest w większości opcjonalne. Nie był on poddawany badaniom udarowym w 2022 roku.

 

Lexus ES 2022 – samochody japońskie

 

Lexus ES 2022 - samochody japońskie

 

Czcigodny Lexus ES może nie jest najbardziej ekscytującym samochodem na świecie, ale oferuje doskonałą wartość, pluszową kabinę i wygodne podróżowanie dla maksymalnie pięciu osób.

 

Standardowy układ napędowy dla ES obejmuje 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 203 KM i momencie obrotowym 184Nm. Dostępny jest 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 302 KM. Oba silniki współpracują z ośmiobiegową przekładnią automatyczną i napędem na przednie lub wszystkie koła.

 

Choć nie ma tu zbyt wielu emocji i zaangażowania, ES prowadzi się znakomicie, a jego wnętrze jest przytulne. Miejsca jest pod dostatkiem dla pięciu osób, a płynna i cicha jazda samochodem sprawia, że całe doświadczenie jest przyjemne. Technologia Lexusa w ostatnich latach uległa poprawie, a automaker oferuje szereg standardowych technologii bezpieczeństwa w pojeździe.

 

2022 Acura NSX

 

2022 Acura NSX

 

Acura NSX to kultowy japoński samochód sportowy, ale konkurencja jest tak dobra, że trudno jej się przebić. Rok modelowy 2022 będzie ostatnim dla NSX.

 

NSX napędzany jest podwójnie turbodoładowanym 3,5-litrowym silnikiem V6 sparowanym z trzema silnikami elektrycznymi. Łączna moc to 600 KM i 492 Nm momentu obrotowego, a silniki elektryczne zapewniają wektorowanie momentu obrotowego na wszystkie koła. Standardem jest dziewięciobiegowa dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów.

 

Jak nietrudno się domyślić, cała ta moc i moment obrotowy zapewniają niesamowite przyspieszenie, a napęd na wszystkie koła pomaga samochodowi efektywnie przenieść tę moc na podłoże. Mimo to, NSX nie jest tak luksusowy i przestronny w środku jak rywale, tacy jak Chevrolet Corvette, a jego technologia może być nieporęczna i trudna w użyciu. Jest też znacznie droższy od większości konkurentów.

 

2022 Toyota Avalon – samochody japońskie

 

2022 Toyota Avalon - samochody japońskie

 

Rok modelowy 2022 jest ostatnim rokiem modelowym Avalona na rynku, ale pozostaje on luksusowym i komfortowym dużym sedanem.

Toyota sprzedaje Avalona z 3,5-litrowym silnikiem V6, który wytwarza 301 KM i 267 Nm momentu obrotowego. Moc przekazywana jest na przednie koła za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Jazda Avalonem jest relaksująca i komfortowa. Skrzynia biegów jest dopracowana, a układ napędowy w większości nie budzi zastrzeżeń w codziennej eksploatacji. Samochód zapewnia płynną jazdę, a jego układ kierowniczy i hamulce wzbudzają zaufanie.

Każdy Avalon jest standardowo wyposażony w 9-calowy ekran dotykowy, na którym działa Apple CarPlay i Android Auto. Toyota zawiera również szereg innych elementów technicznych w standardzie, w tym dwustrefową automatyczną kontrolę klimatu, radio satelitarne i Bluetooth.

 

2022 Toyota GR86

 

2022 Toyota GR86

 

Toyota przeprojektowała GR86 na rok 2022 i zaktualizowała go, aby rozwiązać problemy, które entuzjaści mieli na temat jego poprzednika. Większa moc, lepsze technologie i lepsza przestrzeń we wnętrzu sprawiają, że Toyota jest doskonałym wyborem dla miłośników jazdy. Na tej liście znajduje się również niemal identyczne Subaru BRZ. Najszybszy samochód na świecie – top 10 najszybszych samochodów

GR86 jest jednym z niewielu sprzedawanych obecnie samochodów, które można skonfigurować z manualną skrzynią biegów i napędem na tylne koła. Toyota zaktualizowała układ napędowy modelu GR86, który ma lepsze osiągi i przyspieszenie. Moc sięga teraz 228 KM. Moc przesyłana jest na tylne koła za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni manualnej lub sześciobiegowej skrzyni automatycznej.

Dodatkowa moc była tym, co lekarz zlecił GR86, ponieważ samochód jest w stanie lepiej pokonywać zakręty i oferuje znacznie bardziej wciągające doświadczenie niż poprzednie modele.

 

2022 Honda Insight – samochody japońskie

 

2022 Honda Insight - samochody japońskie

 

Dziwna Honda Insight zapewnia ogromną oszczędność paliwa i prostą, użyteczną kabinę w rozsądnej cenie i świetnej jakości jazdy.

Każdy Insight wyposażony jest w 1,5-litrowy silnik czterocylindrowy i silnik elektryczny, które razem wytwarzają 151 KM. Standardem jest napęd na przednie koła i jednobiegowa skrzynia biegów. Silnik może być głośny, a układ napędowy nie jest tak wyrafinowany, ale Honda wprowadziła poprawki, które sprawiają, że Insight jest bardziej wciągający i pewny w prowadzeniu.

Insight otrzymał niedawno nowy tuning hamulców, który poprawił odczucia związane z regeneracyjnym systemem hamowania. Pedał jest teraz znacznie bliższy standardowemu pojazdowi spalinowemu, a Honda czuje się znacznie pewniej podczas zatrzymywania. Pedał przepustnicy również otrzymał podobne ulepszenia i jest bardziej responsywny i liniowy niż wcześniej.

 

2022 Toyota Camry

 

2022 Toyota Camry Hybrid - japońskie samochody

 

Toyota Camry to stalówka wśród sedanów, która w ostatnich latach wybiła się ze swojej reputacji samochodu konsumenckiego. Camry 2022 nie dostała żadnych większych aktualizacji, ale nadal ma przestronne wnętrze, świetną technologię i komfortową jazdę.

Standardowy silnik to 2,5-litrowy czterocylindrowiec o mocy do 204 KM i 186 Nm momentu obrotowego. Ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów i napęd na przednie koła są standardem, ale Toyota oferuje również napęd na wszystkie koła w tym czcigodnym rodzinnym sedanie. Camry jest wygodne w prowadzeniu w większości sytuacji, a ta Toyota może zapewnić przyzwoite właściwości jezdne na żądanie.

 

Dzięki standardowemu wyposażeniu z zakresu bezpieczeństwa, Camry zdobyło w 2022 roku oznaczenie Top Safety Pick+. Pojazd jest standardowo wyposażony w system monitorowania martwego pola, system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, system wspomagania utrzymania pasa ruchu, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu oraz system automatycznego hamowania awaryjnego.

 

2022 Toyota Avalon Hybrid

 

2022 Toyota Avalon Hybrid

 

Toyota zakończy produkcję Avalona po roku modelowym 2022, a wraz z nim odejdzie znakomity i paliwooszczędny Avalon Hybrid. Samochód oferuje dużą przestrzeń dla pasażerów, luksusową kabinę i relaksującą jazdę, która uprzyjemnia nawet stresujące dojazdy do pracy. Jak wybrać opony zimowe – 9 ważnych wskazówek

Avalon Hybrid wyposażony jest w 2,5-litrowy czterocylindrowy silnik sprzężony z dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 215 KM i 163 Nm momentu obrotowego. Standardem jest napęd na przednie koła i bezstopniowa skrzynia biegów.

Avalon Hybrid zapewnia przyzwoite przyspieszenie i osiągi, ale nie jest tajemnicą, że Toyota przedkłada wydajność i luksus nad osiągi; samochód jest wygodny i pluszowy, ale nie jest najbardziej ekscytujący w prowadzeniu.

 

2022 Mazda3 – samochody japońskie

 

2022 Mazda3 - samochody japońskie

 

Mazda3 to jeden z niewielu samochodów, które łączą osiągi, praktyczność i styl w pakiecie, na który może sobie pozwolić większość ludzi. Jego żywa dynamika prowadzenia i najwyższej klasy wnętrze sprawiają, że jazda nim to czysta przyjemność.

 

Mazda oferuje trzy układy napędowe w Mazdzie3 z 2022 roku. Bazowy silnik to 2,0-litrowy czterocylindrowiec o mocy 155 KM i 150Nm momentu obrotowego. Dostępny jest 2,5-litrowy czterocylindrowiec o mocy 227 KM, a opcjonalnie dostępny jest także 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy do 250 KM, wykorzystujący paliwo premium. Silnik z turbodoładowaniem zapewnia zdecydowanie najlepszą moc i moment obrotowy, ale pozostałe dwie opcje układu napędowego również nie są prawie tak słabe.

 

Mazda3 Sedan zdobyła nagrodę Top Safety Pick+ za rok 2022 i jest dobrze wyposażona w sprzęt bezpieczeństwa. Standardowe technologie bezpieczeństwa obejmują ostrzeżenie przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne i inne.

 

2022 Toyota Camry Hybrid – japońskie samochody

 

2022 Toyota Camry Hybrid - japońskie samochody

 

Jak poprawić jeden z najlepszych rodzinnych sedanów wszech czasów? Daj mu napęd hybrydowy i zostaw wszystkie inne dobra na swoim miejscu.

 

Camry Hybrid z 2022 roku jest wyposażona w 2,5-litrowy turbodoładowany silnik czterocylindrowy i silnik elektryczny, które razem wytwarzają 208 KM i 149 Nm momentu obrotowego. Posiada napęd na przednie koła i bezstopniową skrzynię biegów.

 

Camry Hybrid oferuje komfortową jazdę i przestronne miejsce dla nawet pięciu osób. Przyspieszenie jest przyzwoite, a jazda przewidywalna, ale nie ma tu prawie nic, co mogłoby ekscytować.

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button