styl życia

Szukanie kierowcy – 10 wskazówek jak znaleźć dobrego kierowcę

Szukam kierowcy. Jeśli zarządzasz flotą od dłuższego czasu, jesteś przyzwyczajony do zatrudniania nowych kierowców, dawania im czasu i pieniędzy, aby się rozkręcili, a po kilku miesiącach lub roku odchodzą. To niekończący się cykl, który stał się „normą” w przemyśle ciężarowym.

 

Szukam kierowcy

 

Szukam kierowcy

 

Chociaż większość kierowców podaje niskie wynagrodzenie jako powód odejścia, wynagrodzenie nie jest jedynym ważnym czynnikiem wpływającym na rotację kierowców. Na to, czy kierowca zostanie, czy odejdzie, ma wpływ całe środowisko pracy, na które składa się wynagrodzenie, świadczenia, kultura firmy, rozwój kariery, równowaga między życiem zawodowym a prywatnym i inne czynniki. Szukam kierowcy. Darmowe pieniądze – 11 porad dotyczących darmowych pieniędzy

 

Jeśli masz dość kierowców, którzy przychodzą i odchodzą, sprawdź kilka sposobów na znalezienie i utrzymanie dobrych, szczęśliwych kierowców.

 

Rekrutuj mądrzej

 

Rekrutuj mądrzej

Podczas gdy kierowca może sprzedać Ci swoje kwalifikacje i umiejętności, Ty musisz sprzedać swoją firmę jako miejsce, w którym kierowcy chcą pracować. Wykorzystaj swoją stronę internetową i media społecznościowe, aby zaprezentować swoją firmę i nauczyć kierowców, o co chodzi. Rób zdjęcia i używaj filmów, które pokazują, co dzieje się w firmie i jacy są ludzie. Przyciągniesz kierowców, którzy docenią kulturę Twojej firmy, a nowi pracownicy będą mieli pojęcie, czego mogą się spodziewać, jeśli zostaną zatrudnieni.

 

Oferuje konkurencyjne wynagrodzenie – poszukiwany kierowca

 

Oferuje konkurencyjne wynagrodzenie - poszukiwany kierowca

Nie zawsze możesz dać wszystkim podwyżkę, ale pomyśl o wynagrodzeniu bardziej strategicznie. Przede wszystkim zastanów się, ile kosztuje rekrutacja, zatrudnienie i przeszkolenie kierowcy na miejsce osoby, która złożyła wypowiedzenie. Szukam kierowcy.  Jeśli zaoferujesz nieco wyższe wynagrodzenie i stworzysz bardziej rygorystyczny proces rekrutacji i zatrudniania, koszt rotacji zostanie zmniejszony – dzięki czemu łatwiej będzie płacić dobrym kierowcom więcej pieniędzy.

 

Inną opcją jest zachęcanie do rzeczy, które oszczędzają pieniądze firmy – kosztów paliwa, przestrzegania przepisów i terminowych dostaw. Kierowcy, którzy konsekwentnie postępują właściwie, jeżdżą dobrze i oszczędzają pieniądze firmy, powinni zostać nagrodzeni za swoje wysiłki. Płacenie kierowcom więcej lub dawanie im możliwości większych zarobków zwiększy liczbę chętnych, więc możesz sobie pozwolić na wybór i zatrudnienie tylko najlepszych.

 

Szkolenie i wyjaśnianie – Szukamy kierowcy

 

Szkolenie i wyjaśnianie - Szukamy kierowcy

Zatrudniając zupełnie nowych kierowców, bądź realistą co do oczekiwań firmy i tego, jak wygląda to na otwartej drodze. Podczas szkoleń wprowadzających i onboardingowych wyjaśnij każdemu nowemu kierowcy, jak działa firma, podziel się zasadami i procedurami, pomóż mu poznać innych kierowców i upewnij się, że ma łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych informacji.

 

Ważne jest, aby linie komunikacyjne pozostały otwarte nawet po wypuszczeniu ich na drogę. Spotykaj się z nowymi pracownikami co 30 dni lub mniej więcej po kilku miesiącach od wstępnego szkolenia. Zaplanuj szkolenia dla wszystkich swoich kierowców. Stosuj politykę otwartych drzwi i naprawdę słuchaj, gdy kierowca mówi do Ciebie. Kiedy Twoi kierowcy czują się wysłuchani, czują się docenieni i są bardziej skłonni do pozostania w trudnych czasach.

 

Skup się na zdrowiu i domu

 

Skup się na zdrowiu i domu

 

Szczęśliwy kierowca to taki, który czuje się dobrze. Zapewnij im regularny transport do domu, na którym mogą polegać, i daj im dostęp do narzędzi, których potrzebują, aby zachować zdrowie, gdy nie są w domu. Być może nie będziesz w stanie zapłacić za ich członkostwo w siłowni jako benefit, ale zachęć ich do ćwiczeń.  Szukam kierowcy. Oferuj badania przesiewowe, dziel się opcjami zdrowego odżywiania i oferuj porządne ubezpieczenie.

 

Umożliwienie im rozwoju kariery zawodowej – poszukiwany kierowca

 

Umożliwienie im rozwoju kariery - Poszukiwany kierowca

 

Świetny kierowca może nie pracować dla Ciebie przez 30 lat, ale zostanie z Tobą na dłużej niż kilka miesięcy, jeśli będzie czuł, że istnieją możliwości jego wzrostu i rozwoju zawodowego. Wspieraj dalsze kształcenie i zwracaj koszty, jeśli możesz. Uruchom program mentorski, aby pomóc swoim najnowszym kierowcom i wybierz do niego tylko najlepszych kierowców. Zachęcaj do awansu na wszelkie stanowiska, które mogą stać się dostępne w firmie. Wszystko na wesele

Oferuj lepsze trasy i harmonogramy w oparciu o świetne wyniki, wydajną jazdę i profesjonalizm. Szukam kierowcy. Te rzeczy pokazują kierowcom, że wykształcenie i dobra etyka pracy są cenione przez Ciebie i firmę.

 

Najlepszym sposobem na zbudowanie firmy i obniżenie kosztów jest upewnienie się, że zatrudniasz najlepszych i najzdolniejszych kierowców. Zatrzymasz je na długi czas, jeśli zaoferujesz im dobrą płacę, czas wolny i spójne planowanie. Pozwól im rozwijać się w swoim zawodzie, a ty zostaniesz wynagrodzony ich nowymi umiejętnościami i wiedzą. Dobrzy i zadowoleni kierowcy to nieoceniony kapitał dla Twojej firmy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button