styl życia

Darmowe pieniądze – 11 wskazówek dotyczących darmowych pieniędzy

Darmowe pieniądze. Widziałeś już to wszystko. Obiecuje „zarabiać pieniądze w sieci za darmo!”. – z tym, że one nigdy nie są darmowe. Zawsze jest jakiś haczyk lub inwestycja, którą trzeba poczynić z góry.

I to ma sens.  Każdego dnia coraz więcej osób interesuje się tym, jak mogą za darmo zarabiać pieniądze w sieci. Chcą wyrwać się z nudnej, wyczerpującej lub w inny sposób mniej niż idealnej pracy i zostać swoim własnym szefem z zacisza własnego domu. I chcą to zrobić bez konieczności wydawania cennych zasobów, które mają teraz.

 

Darmowe pieniądze

 

Darmowe pieniądze

 

Dziś pokażemy, jak to zrobić. Przyglądamy się 11 najlepszym sposobom na zarabianie pieniędzy online – bez haczyków i bez potrzeby posiadania gotówki na start.

Jak zarabiać w internecie nie płacąc nic

1. Zostań wirtualnym asystentem

 

Zostań wirtualnym asystentem

Jeśli masz smykałkę do organizowania i planowania, zostanie wirtualnym asystentem to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy online. Praca wirtualnego asystenta polega na wykonywaniu różnych zadań, takich jak zarządzanie stronami mediów społecznościowych, odpowiadanie na e-maile i odbieranie telefonów w imieniu firmy.

Wraz z rosnącą liczbą solopreneurów, wirtualni asystenci widzą gwałtowny wzrost zapotrzebowania na ich usługi. Możesz zacząć od aplikowania na oferty pracy na Upwork, Indeed lub Virtual Assistant Jobs. Według Indeed.com, VAs zarabiają średnio około 15 euro za godzinę.

Niektórzy wirtualni asystenci osiągnęli również sukces, budując własną markę osobistą i promując ją wśród przedsiębiorców i start-upów. Możesz pójść ich śladem, tworząc stronę biznesową na Facebooku i ozdabiając ją treściami promującymi Twoje usługi. (Stworzenie strony jest bezpłatne i można ją udostępnić w dowolnym miejscu w sieci).

2. Weź udział w ankiecie online – Darmowe pieniądze

 

  Weź udział w ankiecie online - Darmowe pieniądze

 

Czy jesteś dobry w używaniu Google do wyszukiwania konkretnych informacji? Jeśli tak, to istnieje wiele możliwości, aby zarabiać pieniądze online za darmo.

Wiele firm z różnych branż zatrudnia badaczy sieci, aby znaleźli dla nich najbardziej istotne i wiarygodne źródła informacji. Następnie dzielą się tymi informacjami ze swoimi klientami, aby pomóc im w podejmowaniu świadomych decyzji biznesowych. Możesz zgłosić się także do pracy nad ich zadaniami – wystarczy komputer i dostęp do internetu.

Oto kilka firm, które regularnie poszukują badaczy internetowych:

  • Wonder zatrudnia wirtualnych badaczy, aby znaleźć wysokiej jakości odpowiedzi na pytania swoich klientów. Zadania mogą obejmować zbieranie danych statystycznych, wyjaśnianie trendów rynkowych lub określanie otoczenia konkurencyjnego.
  • 10EQS zatrudnia ekspertów branżowych, którzy mogą badać i odpowiadać na pytania związane z branżą. Jeśli posiadasz szeroką wiedzę branżową, możesz ubiegać się o dołączenie do zespołu ekspertów 10EQS i uzyskać możliwość pracy nad projektami badawczymi na żywo.
  • Możesz też aplikować na oferty pracy związane z badaniami internetowymi na Upwork i Indeed.

3. Przepisywanie plików audio i wideo

 

Przepisywanie plików audio i wideo

Choć sztuczna inteligencja staje się narzędziem pomagającym w transkrypcji mowy na tekst, jest daleka od doskonałości. Dlatego wiele firm polega na transkrypcjonistach, którzy przekształcają dźwięk z plików wideo i mowy w dokładny tekst.

Możesz zablokować pracę w niepełnym wymiarze godzin w firmie takiej jak Rev, lub pracować jako freelancer w wielu firmach nad konkretnymi projektami. Większość firm pozwala wybrać zadania, nad którymi chcesz pracować i ustalić własny harmonogram. Najlepsze jest to, że nie trzeba nic inwestować z góry – wystarczy użyć głośników wbudowanych w komputer do transkrypcji.

 

Aby odnieść sukces jako transkrypcjonista, będziesz chciał wzmocnić swoje umiejętności pisania na maszynie. Twoja praca musi być pozbawiona błędów i zrozumiała dla klientów. Zacznij ćwiczyć przepisywanie krótkich plików audio, aby być gotowym do ubiegania się o pracę w firmach transkrypcyjnych.

 

4. Załóż konto na Patreon – Darmowe pieniądze

 

Załóż konto na Patreon - Darmowe pieniądze

Patreon to platforma członkowska, która pomaga artystom i twórcom otrzymywać pieniądze. Za pośrednictwem tej platformy fani mogą zapisywać się na projekty, płacąc abonament. Jeśli regularnie tworzysz filmy, podcasty lub muzykę i masz swoich zwolenników, możesz dołączyć do Patreona i pozwolić swoim najbardziej zagorzałym fanom wspierać Twoją pracę za pomocą miesięcznego członkostwa.

 

Aby odnieść sukces na Patreonie, musisz zaoferować coś ciekawego swoim zwolennikom, aby zdobyć ich wsparcie. Może to oznaczać zaangażowanie ich w Twój proces twórczy lub zaoferowanie im ekskluzywnych treści stworzonych specjalnie dla nich. Sprawdź te pomysły na nagrody, które możesz zaoferować swoim fanom na tej platformie.

 

Zapisanie się na Patreon jest całkowicie darmowe. Firma dostaje tylko niewielki procent, gdy zaczynasz zarabiać.

 

5. Przeglądanie stron internetowych i aplikacji

 

Przeglądanie stron internetowych i aplikacji

 

Innym sposobem na zarabianie pieniędzy online za darmo jest recenzowanie stron internetowych za pieniądze.

Niektóre firmy oferują ludziom darmowe płatności i produkty za pozostawienie referencji na ich stronie. Inne firmy płacą ludziom za przeglądanie jakości i wydajności ich stron internetowych.

Przeglądając strony internetowe, zwykle bada się ich funkcjonalność i szybkość ładowania. Kwota, którą zarobisz, będzie zależała od rynku, z którym pracujesz, oraz od metod badawczych, które stosujesz. W większości przypadków zarobisz więcej, jeśli będziesz skłonny prowadzić indywidualne testy z klientami za pośrednictwem wideokonferencji.

 

6. Dołącz do programu partnerskiego

 

Dołącz do programu partnerskiego

Czy uważasz, że masz umiejętności marketingowe, aby skutecznie promować rzeczy? Dołącz do programu partnerskiego i zarabiaj na prowizjach, promując produkty, usługi lub marki na różnych platformach. Po zaakceptowaniu otrzymasz link partnerski, którym będziesz mógł podzielić się z innymi.

 

Kiedy ktoś kliknie na Twój link i kupi produkt lub usługę, otrzymasz prowizję wraz z kredytem za polecenie. Wysokość prowizji zależy od programu partnerskiego i promowanego produktu – nie płaci się dużo za podstawowe przedmioty na rynku Amazon, ale można dostać setki, a nawet tysiące euro za promowanie usług cyfrowych, takich jak hosting.

 

Wbrew powszechnej opinii, marketing afiliacyjny nie polega na promocji bloga, aby przynieść dochód dla sprzedawcy. Możesz wykorzystać swoje konta w mediach społecznościowych, takich jak Instagram i Facebook, aby promować swój biznes i zarabiać pieniądze.

 

7. Załóż kanał YouTube – darmowe pieniądze

 

Załóż kanał YouTube - darmowe pieniądze

 

Czy myślałeś kiedyś o tym, żeby zostać YouTuberem? W dzisiejszych czasach można kręcić filmy unboxingowe, tutoriale produktów i zabawne skecze za pomocą tylko swojego smartfona. A założenie kanału na YouTube nie będzie Cię nic kosztować. Po zalogowaniu się na YouTube za pomocą konta Google możesz utworzyć nowy kanał z imieniem i nazwiskiem lub własną nazwą.

 

Jako właściciel kanału na YouTube będziesz miał kilka możliwości zarabiania pieniędzy. Gdy osiągniesz 1000 subskrybentów, możesz zacząć zarabiać, uruchamiając reklamy na swoim kanale. Możesz również współpracować z markami w zakresie treści sponsorowanych, sprzedawać towary lub współpracować w celu spieniężenia swojego kanału YouTube.

 

Kluczem do udanego kanału na YouTube jest skupienie się na jednej niszy. Możesz oferować tutoriale kosmetyczne, recenzować produkty technologiczne, robić codzienny przegląd cen kryptowalut – cokolwiek, co według Ciebie przyniesie Ci więcej wyświetleń. Ślub

 

8. Uczestniczyć w grupach fokusowych

 

uczestniczyć w grupach fokusowych

Lubisz dzielić się z ludźmi swoimi spostrzeżeniami i opiniami? Weź udział w płatnych badaniach rynku i zarabiaj 50 dolarów za godzinę lub więcej. Grupy fokusowe są zwykle wykorzystywane do poznania nastawienia ludzi do konkretnych produktów, marek lub pomysłów. Uczestnicy mogą być również pytani o opinie na temat konkurencyjnych produktów lub firm.

Zazwyczaj w grupie obecny jest moderator, który prowadzi dyskusje, robi notatki i nagrywa sesję. Jeśli dołączysz do grupy fokusowej online, powinieneś mieć możliwość uczestniczenia w dyskusjach za pośrednictwem oprogramowania wideo na smartfonie, tablecie lub komputerze.

 

9. Zostań internetowym biurem podróży

 

  Zostań internetowym biurem podróży

Czy wiesz, gdzie znaleźć najlepsze oferty na loty i pakiety wakacyjne? Rozważ pracę w domu jako wirtualne biuro podróży.

Biura podróży są opłacane, aby pomóc ludziom zaplanować wakacje i wycieczki osobiste. Ponieważ logistyka (połączenia lotnicze, zakwaterowanie, zwiedzanie itp.) może być przytłaczająca, wiele osób polega na biurach podróży, aby ułatwić im podróż.

 

Nie potrzebujesz żadnych specjalnych certyfikatów, aby zostać internetowym agentem podróży. Wszystko, czego potrzebujesz, to badania i umiejętności organizacyjne, aby zaplanować bezproblemową podróż dla swoich klientów w ramach budżetu, który podali. Aby pomóc, możesz współpracować z różnymi firmami i uzyskać zniżki, które możesz zaoferować swoim klientom.

 

10. Sprzedawaj zdjęcia online

 

Sprzedawaj zdjęcia online

Jeśli regularnie robisz zdjęcia lub masz dużo zdjęć na dysku twardym, możesz je sprzedać agencjom stockowym i zarobić trochę pieniędzy. Zarabiasz prowizję za każdym razem, gdy ktoś pobiera jedno z Twoich zdjęć – albo stałą kwotę, albo procent określony przez stronę z obrazami stockowymi.

 

Najlepsze strony internetowe do sprzedaży zdjęć online:

  • Shutterstock
  • Alamy
  • iStock

Jeśli zbudujesz fajną kolekcję na dany temat, możesz na niej nieźle zarobić. A najlepsze jest to, że każdy obraz, który przesyłasz, może być sprzedawany w kółko, chociaż niektóre strony internetowe mogą wymagać, aby zdjęcia były wyłączne dla ich platformy. Najtłustszy człowiek świata – 10 najcięższych osób

 

11. Oferuj porady dotyczące mediów społecznościowych – darmowe pieniądze

Czy wiesz jak zdobyć followersów na Instagramie, TikTok czy Pinterest? Zaproponuj swoje umiejętności sprzedażowe, promując się jako konsultant ds. mediów społecznościowych. Marki będą się z Tobą kontaktować, aby wymyślać kreatywne pomysły, tworzyć filmy i nie tylko.

 

Jest to świetna okazja do zarabiania pieniędzy dla osób z umiejętnościami w zakresie mediów społecznościowych, ponieważ możesz wykorzystać swój istniejący profil jako swoje portfolio. Sprzedaj swoje portfolio w grupach i forach poświęconych marketingowi cyfrowemu. Nie zapomnij też zamieścić linku w mailach outreach, które wysyłasz do agencji.

 

Potrzebujesz inspiracji? Sprawdźcie historię Lucasa O’Keefe’a. Jego podróż zaczęła się od wirusowego wideo na TikTok, które przerodziło się w pełnoprawną firmę doradczą pomagającą markom zdobywać followersów w mediach społecznościowych.e

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button