Bez kategoriiZdrowie

Najtłustszy człowiek świata – 10 najcięższych osób

Najtłustszy człowiek świata – 10 najcięższych ludzi na świecie. Podczas gdy większości z nas od czasu do czasu przeszkadza dodatkowy kilogram lub dwa, niektórzy zmagają się z wagą w zupełnie inny sposób. W przypadku tych osób stawką są setki kilogramów – a ich walka to nie tylko walka z tłuszczem, ale walka na śmierć i życie.

 

Najtłustszy człowiek na świecie

 

Najtłustszy człowiek świata - 10 najcięższych osób

 

Często wiedzą, że ich stan w końcu doprowadzi do śmierci, jeśli będą kontynuować, ale znajdują to prawie niemożliwe, aby ograniczyć swoje uzależnienie od jedzenia. Lub u innych może wynikać z genetycznych predyspozycji do otyłości.

Badania wykazały, że za otyłość trzeba zapłacić ogromną cenę, do której należą choroby serca, cukrzyca 2. typu, rak macicy, jelita grubego i piersi, choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego oraz zwyrodnienia chrząstek i kości. Może nawet powodować bezdech senny i problemy z oddychaniem, a osoba cierpiąca może po prostu umrzeć we śnie.

 

Jakkolwiek by nie było, dobra wiadomość jest taka, że w wielu przypadkach ten stan jest uleczalny. Oprócz zdrowego stylu życia z dobrą dietą i dużą ilością ćwiczeń, istnieją leki, które można przyjmować i zabiegi chirurgiczne, które mogą usunąć nadwagę lub ograniczyć apetyt.

 

1. Paul Mason

 

Paul Mason

 

Paul Mason, 51, był kiedyś uważany za najtłustszego człowieka na świecie, ponieważ ważył szokujące  444,5 kg. Spożywał 20 000 kalorii dziennie, czyli dziesięć razy więcej niż normalny człowiek. Powiedział, że wiedział, że to go zabija, ale nie mógł przestać. Zaczęło się, gdy śmierć ojca i pogarszający się stan zdrowia matki złamały mu serce w wieku dwudziestu lat.

 

Był bez pracy, ale mimo to udawało mu się wydawać na jedzenie oszałamiające 40 tys. euro rocznie. Powiedziano mu, że musi poddać się operacji ominięcia żołądka lub ryzykować pewną śmierć. Po operacji schudł do 181 kg.

 

2. Donna Simpson

 

Donna Simpson

 

45-letnia Donna Simpson to Amerykanka, która w 2008 roku ogłosiła, że chce zostać jedną z najcięższych kobiet świata. Jej idealna waga wynosiła 450 kg, a ona sama założyła stronę internetową, na której jej fani płacili za oglądanie jej jedzenia. Najtłustszy człowiek na świecie.

W 2008 roku ważyła 290 kg, ale w 2010 roku jej waga spadła do 273 kg. W 2010 roku zdobyła wątpliwy honor rekordzistki Guinnessa w kategorii „najcięższa kobieta do urodzenia”, gdy urodziła dziecko o imieniu Jacqueline przez cesarskie cięcie.

 

Poród dziecka wymagał zespołu 30 lekarzy. Obecnie ma syna i córkę ze swoim partnerem Phillippem Gouambą, którego poznała na internetowym czacie dla kobiet z nadwagą. W sierpniu 2011 roku Simpson ostatecznie zdecydowała się przejść na dietę, aby zmniejszyć swoją wagę do 170 kg, ponieważ chciała być bardziej samowystarczalna i lepiej wychowywać swoje dzieci, powiedziała.

 

3. Manuel Uribe

 

Manuel Uribe

 

Manuel Uribe urodził się w 1965 roku w Monterrey, w meksykańskim stanie Nuevo León, i jest znany z tego, że zrobił się balonem o wadze sześciu mężczyzn. Na diecie składającej się z tacos i pizzy osiągnął maksymalną wagę około 597 kg i od 2001 roku jest przykuty do łóżka. Matka dbała o jego wszystkie potrzeby, ale on tęsknił, by pewnego dnia opuścić swój pokój i wyruszyć w świat.

 

Kiedy Manuel dorastał, mówił, że jest normalny. Kiedy się urodził, ważył średnio. Zawsze miał duży apetyt, ale dopiero po dwudziestce zaczęły się jego problemy.  Ożenił się i wyjechał do USA za pracą. Gdy wychodził, jego waga wynosiła 127 kg. Powiedział, że życie w USA jest bardzo siedzące. Z domu ruszał się tylko do swojego biurka, przy którym siedział cały dzień.

 

W połączeniu z fast foodami w USA jego waga wzrosła do 249 kg. Na jego prawym udzie zaczęła się tworzyć narośl, ograniczająca jego ruchy. Z pomocą lekarzy i dietetyka zredukował swoją wagę do 360 kg. Jego starania o utratę wagi trwają do dziś. W połowie 2009 roku pojawiło się fałszywe doniesienie, że Manuel zmarł. W lutym 2012 roku ważył 200 kg.

 

5. Kenneth Brumley – Najtłustszy człowiek na świecie

 

Kenneth Brumley - Najtłustszy człowiek na świecie

 

Kenneth Brumley zyskał uwagę świata, gdy pojawił się w dokumencie Channel 4 BodyShock „Half Ton Dad”. Ojciec czwórki dzieci ważył prawie 468 kg i przez cztery lata był przykuty do łóżka.

 

Później został przyjęty jako pacjent z bypassem żołądkowym w Renaissance Hospital w Houston w Teksasie. Jednak, aby wyciągnąć go z domu i do szpitala, ekipa strażacka musiała wybić ścianę, aby go wyciągnąć.

Pierwszym krokiem w jego leczeniu było ograniczenie diety do 1200 kalorii dziennie. Na tej diecie schudł 76 kg w 40 dni. Oprócz usunięcia 18-kilogramowych guzów między nogami, lekarze musieli wykonać bypass żołądkowy. Każde usunięcie chirurgiczne trwało około 5 godzin.

 

Pod koniec dokumentu był w stanie stanąć na własnych nogach, choćby na kilka sekund.

 

6. Michał Hebranko

 

 

 

Historia Michaela Hebranka jest o tyle niesamowita, że w ciągu swojego życia zyskał i stracił ponad 1360 kg, zyskując specjalne wyróżnienie od gospodarza talk show Oprah, a także uwagę sławnego trenera fitness Richarda Simmonsa. W wieku 34 lat jego waga osiągnęła szczytowy poziom 498 kg. Najtłustszy człowiek na świecie. 

„Na jednym posiedzeniu zjadłem 24 kotlety schabowe, 1 kg boczku, trzy tuziny jaj. ” W końcu sięgnął dna i stracił radość życia. Raz przyłożył broń do ust i prawie pociągnął za spust. ’ Zamiast tego napisał jednak list do odchudzającego się celebryty Richarda Simmonsa. Uprawa powojnika, rozmnażanie i pielęgnacja rośliny

 

Richard stracił wtedy rekordową na świecie wagę ponad 317 kg w ciągu 19 miesięcy. Jednak podczas celebrowania posiłków po swoim oszałamiającym spadku wagi, szybko wystrzelił z powrotem do wagi prawie 453 kg.

Jego historia z odchudzaniem jo-jo trwała i musiał być wielokrotnie hospitalizowany. Obecnie mieszka w Nowym Jorku i waży 249 kg.

7. Mayra Rosales

 

  Mayra Rosales

 

Najtłustszy człowiek na świecie. Mayra Rosales trafiła na pierwsze strony gazet, gdy została oskarżona o zamordowanie syna swojej siostry – ale wyszła na wolność, gdy sąd orzekł, że jest „zbyt duża, by zabić”. Trzydziestojednoletnia Rosales z Teksasu powiedziała w swojej obronie, że przy swoim otyłości nie mogła nawet podnieść ręki, by uderzyć siostrzeńca.

Dwuletni Eliso Jr. zmarł w 2008 roku, a 495-kilogramowa Rosales twierdziła, że spowodowała jego śmierć, gdy na niego upadła. Śledztwo wykazało jednak, że przyczyną jego śmierci było uderzenie w głowę. Rosales wyznała wówczas, że wymyśliła tę historię, aby chronić swoją siostrę Jamie, która – jak twierdziła – wcześniej kilkakrotnie uderzyła chłopca w głowę szczotką do włosów.

 

Jamie przyznał się później do winy za spowodowanie obrażeń u dziecka i został skazany na 15 lat więzienia. Stres związany z tymi wydarzeniami spowodował, że stan zdrowia Rosales pogorszył się do tego stopnia, że musiała być hospitalizowana. Powiedziała, że zaczęła zatrzymywać tyle wody w nogach, że jej skóra rozciągnęła się i powstały wrzody, powodując ogromny ból.

 

Cierpiała na przewlekłe infekcje skóry spowodowane licznymi fałdami tłuszczu wokół jej ciała. Lekarze próbowali ją leczyć, usuwając z jej organizmu znaczną część tłuszczu i litry płynów.

 

8. Jon Brower Minnoch – Najtłustszy człowiek na świecie

 

  Jon Brower Minnoch - Najtłustszy człowiek na świecie

 

Jon Brower Minnoch żył w latach 1941-1983 i prawdopodobnie ważył ponad 635 kg. Samo przewrócenie go na łóżko wymagało 13 osób, a on sam cierpiał na masywny obrzęk – nagromadzenie płynów w tkankach ciała.

 

Wiele osób otyłych cierpi na obrzęki, a w czasie największej wagi Minnocha jego ciało zatrzymywało co najmniej 408 kg płynów. Przez większość życia zmagał się z nadwagą, bo całe życie był ciężki. W 1963 roku miał 317 kg. W 1966 roku miał 442 kg.

W wieku 37 lat trafił do szpitala z powodu niewydolności serca i układu oddechowego, ze szpitala został zwolniony po 16 miesiącach na ścisłej diecie 1200 kalorii dziennie. Zmarł 10. Wrzesień, ważąc 362 kg, pozostawił po sobie dwójkę dzieci przez 50-kilogramową żonę Jeanette. Mąż i żona ustanowili podobno rekord świata w największej różnicy wagi między mężem a żoną.

 

9. Terri Smith – Najtłustszy człowiek na świecie

 

Terri Smith - Najtłustsza osoba na świecie

 

„Dieta lub śmierć”: tak powiedzieli matce jednego dziecka Terri Smith, kiedy lekarze stwierdzili, że waży 317 kg.

Cierpiała na silne bóle głowy i potrzebowała skanu mózgu, ponieważ była zbyt duża, by zmieścić się w maszynie do rezonansu magnetycznego.

49-letnia kobieta, która była przykuta do łóżka od co najmniej trzech lat, potrzebowała pomocy męża Myrona i najstarszej córki Najah, 30, aby cokolwiek zrobić. Smith powiedziała, że zawsze była duża. W wieku siedmiu lat ważyła prawie 51 kg. Wypadanie włosów: 3 proste domowe produkty zapobiegające przerzedzaniu się włosów

Powiedziała, że wychowała się na „soulowym jedzeniu” i nigdy nie dawała mu spokoju – jak wszyscy. „W ogóle nie patrzyliśmy na to, co jemy i nie wiedzieliśmy, co jest zdrowe, a co nie” – powiedziała brytyjskiemu Daily Mail.

 

Kiedy skończyła 32 lata, nabawiła się poważnego zapalenia stawów w kolanach i nie mogła chodzić więcej niż kilka kroków, co spowodowało, że przybrała na wadze. Ponadto, po zmianie leków moczopędnych, w ciągu 30 dni przytyła aż 41 kg. Smith rozpoczął teraz dietę odchudzającą i reżim ćwiczeń, próbując zakwalifikować się do operacji ominięcia żołądka.

10. Dzhambik Khatochov – Najtłustszy człowiek na świecie

 

Dzhambik Khatochov - Najtłustszy człowiek na świecie

 

Znany jako Dzhambik, 11-letni chłopiec z Rosji waży 147 kg przy wzroście 157,5 cm, ustanawiając rekord świata na najtłustsze dziecko świata.

Po urodzeniu ważył 2,89 kg, co jest rozsądną wagą dla dziecka. Jednak gdy miał rok, ważył już 12,7 kg, a w wieku trzech lat podnosił ciężary o wadze nawet 3 kg. W wieku sześciu lat ważył 71 kg i od tego czasu przytył prawie 50 kg na diecie złożonej z kaszy i lodów.

Jego matka, Nelya, nie uważa, że jego waga jest powodem do niepokoju. Powiedziała, że Jambik „po prostu rośnie” i że „Bóg go takim stworzył”. Jambik to jednak aktywny dzieciak, który pięć dni w tygodniu trenuje zapasy i często chodzi na basen. Powiedział, że gdy dorośnie, chce zostać sportowcem, a nawet mistrzem olimpijskim. „Chciałbym być silny” – powiedział.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button