styl życia

Japońskie noże – 10 najlepszych do Twojej kuchni

Noże japońskie – 10 najlepszych do Twojej kuchni. Kiedy zaczniesz gotować, prawdziwe gotowanie, a nie tylko zakładanie fartucha, podgrzewanie rzeczy na patelni i nazywanie tego gotowaniem, przekonasz się, że istnieje cały świat narzędzi kuchennych, które pomogą ci gotować. W zasadzie możesz stworzyć osobistą kolekcję narzędzi dostosowanych do tego, co jesz, ile masz miejsca na jednorazówki i jakie są Twoje preferencje we wszystkim.

 

Noże japońskie

 

Noże japońskie

 

Dobre noże to jeden z pierwszych przedmiotów montera żywności zamienionego w domowego kucharza. Mówimy tu konkretnie o nożach japońskich, które są własnym podzbiorem formy nożowej i światem samym w sobie. W kuchni japońskiej zwraca się szczególnie dużą uwagę na przygotowanie potraw, nie ma drogi na skróty.

Japoński nóż zatem często idzie tym tropem. Jest on zwykle niezwykle ostry, lekki i świetny do perfekcyjnych cięć na miękkich produktach spożywczych. Są one znane z tego, że są łatwe do przenoszenia – nie są nieporęczne ani kłopotliwe.

Noże te działają tak dobrze ze względu na swoją konstrukcję. Są one formą rzemiosła, od tego jak ostrze zwęża się lub nie zwęża, do tego jak ergonomiczna jest rękojeść podczas pracy. Również materiały są często wysokiej jakości, co sprawia, że noże są dość drogie. Ale dzięki tej dbałości o szczegóły w konstrukcji, są one wykonane tak, aby służyły przez długi czas. Są to noże, które, gdy się stępią, będziesz miał ochotę na naprawdę profesjonalne ostrzenie – klucz do długowieczności każdego noża kuchennego. Oto 10 najlepszych japońskich noży, abyś mógł zacząć.

 

Nóż kuchenny Gyuto

 

Nóż kuchenny Gyuto

 

Podczas Twojej nożowej podróży zaczną pojawiać się te same nazwy marek noży i od tej marki zaczniemy: Gyuto. Gyuto to nóż wielozadaniowy (a więc nie tylko do krojenia czy wielokrotnego jednorazowego użycia, jak się przekonacie) i jest dobrym początkiem. Ten jest łatwy w użyciu, ośmiocalowy, wykonany z wysokowęglowej stali nierdzewnej, która jest istotnie odporna na korozję.

 

SHUN – noże japońskie

 

SHUN - noże japońskie

 

Shun to popularna marka noży, a ten nóż szefa kuchni to kolejny solidny koń roboczy dla większości kuchni. Jest zdecydowanie po cięższej stronie – nie jest tak delikatny jak niektóre inne japońskie noże, które możesz zobaczyć, ale nadal jest lekki i łatwy do przenoszenia.

 

KAI

 

KAI

 

Dobry wybór, jeśli przewartościowujesz swoją kolekcję noży: zestaw. Razem te trzy noże poradzą sobie z niemal każdym zadaniem związanym z przygotowywaniem posiłków. W kolejności malejącej zestaw ten obejmuje 8-calowy wielofunkcyjny nóż szefa kuchni, 6-calowy nóż użytkowy i 3,5-calowy nóż do krojenia.

 

SHARPEDGE – Petty Swirl Damascus

 

SHARPEDGE - Petty Swirl Damascus

 

Niektóre japońskie noże wyglądają jak dzieła sztuki, a ten damasceński wzór ostrza i ośmiokątna klonowa rękojeść jest równie piękna, co funkcjonalna. Przy 5,5 cala, długość ostrza jest jakby pośrodku, co jest dobre dla bardziej precyzyjnego krojenia lub jeśli czujesz się przytłoczony przez większy nóż.

 

SHARPEDGE – Morado Kiritsuke Kuro-uchi

 

SHARPEDGE - Morado Kiritsuke Kuro-uchi

 

Wiele japońskich noży nadaje się do drobniejszego i bardziej precyzyjnego krojenia, ale ten jest stworzony do cięższych zadań, takich jak krojenie warzyw i mięsa. Stal na tym nożu jest twarda i wytrzymuje siłę, która towarzyszy tym cięższym tasakom. Ciekawostki o Azji – 22 ciekawostki

 

Tojiro DP Gyutou – noże japońskie

 

Tojiro DP Gyutou - noże japońskie

 

Jak na nóż do pracy dla początkujących, ten nóż za 99$ jest ulubieńcem klientów. Jest nieco dłuższa niż standardowa – 8,2 cala zamiast 8 – i ma uchwyt wykonany z myślą o osobach prawo- i leworęcznych. Spróbuj, jeśli nie jesteś pewien, jak bardzo będziesz używać swojego noża inwestycyjnego, ale chcesz się trochę podszkolić.

 

MIYABI – Kolekcja noży Evolution

 

MIYABI - Kolekcja noży Evolution

 

Alternatywnie, jeśli jesteś absolutnie zdeterminowany, aby uzyskać tę aktualizację kuchni, ten zestaw Miyabi jest piękny i skuteczny. W zestawie można dostać aż siedem sztuk, ale można wybrać te, które się chce. Do wyboru: noże do krojenia, noże użytkowe, noże santoku, noże szefa kuchni, noże do chleba i noże do krojenia w różnych rozmiarach. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

KYOKU – nóż Yanagiba 10,5″ – noże japońskie

 

KYOKU - nóż Yanagiba 10,5

 

Ten nóż jest przerażający i piękny i jest kluczem do krojenia sushi i sashimi w Twojej teraz profesjonalnej kuchni. Jest bardzo ostry i nie robi wiele poza idealnym krojeniem, ale robi to idealne krojenie w sposób, o którym inne noże mogą tylko pomarzyć.

 

CANGSHAN – nóż do sushi 9 1/2″

 

CANGSHAN - nóż do sushi 9 1/2

 

Jest to również nóż do sushi, ale znacznie ulepszony. Ten nóż jest piękny. Wykonany jest ręcznie z 67 warstw stali damasceńskiej VG10, która jest absurdalna i praktycznie niezniszczalna, a rękojeść i okładka wykonane są z japońskiego drewna Ho barwionego w kolorze indygo. Potraktuj to jako prezent dla siebie na całe życie.

 

GINKGO – japoński nóż do masła

 

GINKGO - japoński nóż do masła

 

Ok, więc nie, to nie jest typ noża, o którym ludzie zazwyczaj mówią, kiedy mówią o japońskich nożach. Ale dla każdego, kto kocha masło i efektywność – a to powinien być każdy – japoński nóż do masła absolutnie podniesie radość z ubijania masła.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button