styl życia

Jak najlepiej myć okna – 6 najczęstszych błędów

Jak najlepiej myć okna? 6 najczęstszych błędów, których należy unikać podczas mycia okien. Z czasem brud i zanieczyszczenia powoli, ale skutecznie gromadzą się na oknach, zasłaniając widok i blokując cenne światło słoneczne. Jedyna gorsza rzecz? Grube smugi pozostałe po niewłaściwym czyszczeniu.

 

Jak najlepiej myć okna

 

Jak najlepiej myć okna

 

Aby Twój widok był wolny od smug (i aby Twoje kochające światło rośliny domowe były szczęśliwe), zastosuj się do tych porad ekspertów dotyczących czyszczenia. Dzięki odpowiednim środkom i technikom mycia okien, Twoje okna ożyją.

 

Błąd nr. 1: Wybór słonecznego dnia do mycia okien.

 

Błąd nr 1 Wybieranie słonecznego dnia do mycia okien.

Jeśli wykonasz tę pracę w pełnym słońcu, środek czyszczący wyschnie na gorących oknach, zanim zdążysz go wytrzeć, pozostawiając trudne do usunięcia smugi. Jeśli pogoda nie będzie współpracować, zacznij od zacienionej strony domu.

 

Błąd nr. 2: Rozpylanie środka czyszczącego na brud i kurz.

 

Rozpylanie środka czyszczącego na brud i kurz.

Przed rozpoczęciem pracy zmieć brud z ramy okna szczotką lub odkurz go odkurzaczem ręcznym lub przystawką do kurzu w maszynie. Dzięki temu brud nie zamienia się w błotnistą papkę po zmieszaniu z detergentem. Jeśli ekran okienny wygląda na szczególnie brudny, wywróć go i umyj gorącą wodą i miękką szczotką, a następnie opłucz i pozostaw do wyschnięcia przed włożeniem go z powrotem. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

Aby szybko wytrzeć kurz z żaluzji i rolet  należy przejechać ściereczką z mikrofibry po obu stronach lub otworzyć listwy i przejechać po każdej z nich wilgotną ściereczką, a następnie suchą.

 

Błąd nr. 3: Oszczędność na środku do czyszczenia okien. – Jak najlepiej myć okna

 

Oszczędność na środku do czyszczenia okien. - Jak najlepiej myć okna

Nie zwlekaj z użyciem sprayu, zwłaszcza jeśli Twoje okna wyglądają na szczególnie brudne. Potrzebujesz dużo detergentu, aby rozpuścić i zawiesić brud, aby można było go całkowicie zetrzeć – oszczędzaj, a zobaczysz smugi.

 

Jeśli wolisz iść drogąDIY, spróbuj zrobić ten domowy środek czyszczący z octu:

Wypróbuj domowy środek do mycia szyb – Jak najlepiej myć okna

 

Wypróbuj domowej roboty środek do mycia szyb - Jak najlepiej myć okna

 

 • 2 szklanki wody
 • 1/2 szklanki octu białego lub jabłkowego
 • 1/4 szklanki alkoholu do wcierania o stężeniu 70%
 • Wymieszaj składniki i przelej je do butelki z rozpylaczem. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, dla bezpieczeństwa napisz składniki na zewnątrz butelki.

 

Jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie występuje twarda woda, rozważ użycie wody destylowanej do czyszczenia szkła. Przy okazji, ocet w tym środku czyszczącym pomoże również w uporczywych plamach. To właśnie kwasowość octu pozwala na zmycie minerałów pozostałych po twardej wodzie.

 

Błąd nr. 4: Użycie starej bawełnianej szmaty do osuszenia okien.

 

Użycie starej bawełnianej szmaty do osuszenia okien.

 

Niektórzy lubią suszyć szkło gazetą, ale lepiej użyć ściereczek z mikrofibry wielokrotnego użytku. „Są niezwykle chłonne, nadają się do mycia i pozostawiają szkło błyszczące i bez smug. Jak najlepiej umyć okna.

 

Jeśli wolisz używać ręczników papierowych, wybierz markę, która nadaje się do tego zadania. Słabe ręczniki papierowe mogą się kruszyć i pozostawiać zmarszczki. Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie – Ranking

 

Błąd nr. 5: Przetarcie szpatułką. – Jak najlepiej myć okna

 

przecierając szpatułką. - Jak najlepiej myć okna

Profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem okien przysięgają na nie, ale trzeba wiedzieć, jak je właściwie stosować. Wyciskasz w dół i gdzie się podziała woda? Na podłodze.

Ze względu na potencjalny bałagan i czynniki kapiące, unikaj używania ściągaczek, zwłaszcza w przypadku małych szyb, ale mogą być bardziej przydatne w przypadku większych okien.

 

Błąd nr. 6: Mycie wszystkich okien w jeden dzień.

 

Mycie wszystkich okien w ciągu jednego dnia.

Wystarczy umyć okna raz lub dwa razy w roku, ale jeszcze łatwiej będzie, jeśli podzielisz zadanie i zrobisz to pokój po pokoju. Podczas czyszczenia należy przetrzeć jedną stronę okna poziomo, a drugą pionowo. Jeśli powstaną jakieś smugi, łatwo można stwierdzić, czy są one na zewnątrz czy wewnątrz.

 

Jak najlepiej myć okna, krok po kroku

 

Jak najlepiej myć okna, krok po kroku

Teraz, gdy już wiesz, jakich typowych błędów unikać, przeczytaj nasz przewodnik krok po kroku na temat najlepszego sposobu mycia okien wewnątrz i na zewnątrz bez smug. Jak najlepiej umyć okna.

 1. Zacznij od usunięcia kurzu z ramy okiennej, szyn i parapetu za pomocą odkurzacza, ścierki do kurzu lub szmatki. To samo zrób z żaluzjami lub roletami. Jeśli masz zasłony, jest to dobry moment, aby je zdjąć i wyprać zgodnie z instrukcją pielęgnacji.
 2. Aby wyczyścić ekrany, należy je zdjąć i odkurzyć lub wyszczotkować, aby pozbyć się kurzu. Jeśli uważasz, że potrzebują głębszego czyszczenia, umyj je ciepłą, błotnistą mieszanką, a następnie spłucz i pozwól całkowicie wyschnąć.
 3. Spryskaj okna dużą ilością płynu do mycia szyb.
 4. Użyj niestrzępiącego się ręcznika papierowego lub ściereczki z mikrofibry, aby przetrzeć okna od góry do dołu. Jeśli zauważysz jakieś smugi, przetrzyj je ponownie, aż szkło będzie czyste.
 5. Podczas gdy one schną, przetrzyj zewnętrzną stronę okien i ram miękką szczotką lub jednorazową szmatką, aby usunąć luźny brud i kurz.
 6. Powtórz kroki 3 i 4 na zewnętrznych szybach okiennych. Prawdopodobnie trzeba będzie użyć nieco więcej środka czyszczącego (lub po prostu kilka kolejnych rund spryskiwania i wycierania). Aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń z zewnątrz. W zależności od konstrukcji okien, można czyścić obie strony od wewnątrz domu, lub jeśli masz zdejmowane okna burzowe, usunąć je całkowicie do czyszczenia.
 7. Załóż z powrotem siatkę, powieś zasłony i cofnij się, by podziwiać blask!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button