Atrakcje

Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie – Ranking

Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie? Uszeregowaliśmy najlepsze fotele lotnicze dla Twojego stylu podróży Uzyskanie idealnego fotela lotniczego może stanowić różnicę między wspaniałym lotem a nieszczęśliwym, zwłaszcza w autokarze. Ale zabezpieczenie jednego z najlepszych miejsc w samolocie na następną podróż nie musi być tylko modlitwą i myśleniem życzeniowym.

 

Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie

 

Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie

 

Znajomość najlepszych foteli lotniczych dla Twojego stylu podróży i priorytetów pomoże Ci cieszyć się następnym lotem. Zrobiliśmy badania, żebyś nie musiał! Oto najlepsze strategie wyboru najlepszego fotela lotniczego dla Twoich potrzeb.

 

Za najlepsze miejsca w samolocie uważa się zazwyczaj rzędy wyjściowe, miejsca przy przejściu lub przy oknie oraz wszędzie w pobliżu przodu samolotu. Podczas krótkiej podróży służbowej możesz wybrać miejsce przy przejściu w pobliżu przodu samolotu, abyś mógł jak najszybciej wysiąść po przylocie. Jeśli lecisz autokarem, oto kilka wskazówek, które usprawnią Twoją podróż, niezależnie od Twoich potrzeb.

 

Jakie są najlepsze miejsca w samolocie?

 

Jakie są najlepsze miejsca w samolocie

 

  • Najlepszy fotel zapewniający płynną jazdę: Siedzenie nad skrzydłem
  • Najlepsze miejsce dla śpiących pasażerów: fotel przy oknie blisko przodu
  • Najlepsze miejsce dla maksymalnej przestrzeni na nogi: najlepsza przestrzeń na nogi: miejsce przy przejściu w drugim rzędzie wyjściowym
  • Najlepsze miejsce do szybkiego wyjścia: Najlepsze miejsce do wyjścia z samolotu: dowolne miejsce w pobliżu przodu samolotu (po lewej stronie w przypadku samolotu dwunawowego)
  • Najlepszy fotel dla osób dbających o bezpieczeństwo: miejsce z tyłu samolotu
  • Najlepszy fotelik do podróżowania z dziećmi: Najlepszy fotel do podróży z dziećmi w samolocie: fotel grodziowy przy oknie
  • Najlepsze miejsce dla klimatyzacji: każdy środkowy fotel
  • Najlepsze miejsce dla większych pasażerów: każde miejsce przy przejściu

Jak wybraliśmy najlepsze miejsca w samolocie

 

Jak wybraliśmy najlepsze miejsca w samolocie

Każdy pasażer jest inny. Niektórzy z nas zasypiają zanim samolot wystartuje, inni podróżują z dziećmi lub zmagają się z długimi nogami. Możesz też łatwo nabawić się mdłości lub odczuwać lęk przed lataniem. Nie ma więc jednego najlepszego fotela dla wszystkich.

Najlepszy fotel do spokojnej jazdy

 

Najlepszy fotel do spokojnej jazdy

Turbulencje są praktycznie nieuniknione podczas lotu, ale wybór miejsca blisko środka samolotu, nad skrzydłem, sprawi, że wyboista jazda będzie mniej odczuwalna.

Im dalej siedzisz od skrzydła, tym wyraźniejsze będą turbulencje. Jeśli pomyślisz o ruchach samolotu w odpowiedzi na turbulencje jako o obracaniu się wokół centralnego punktu (środka ciężkości), możesz sobie wyobrazić, że osoby znajdujące się w pobliżu nosa lub ogona będą poruszać się w górę i w dół o wiele bardziej niż osoby siedzące w pobliżu punktu obrotu.

Jeśli masz wybór między kilkoma samolotami na tej samej trasie, wybór większego samolotu oznacza zazwyczaj płynniejszą jazdę. Cięższe samoloty zazwyczaj gorzej reagują na wyboiste powietrze. Większość stron internetowych linii lotniczych wyświetla typ samolotu gdzieś obok cen biletów.

 

Najlepsze miejsce dla śpiochów – Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie

Czy zasypiasz przed odlotem samolotu? Jeśli tak, to prawdopodobnie doświadczyłeś już horroru obudzenia się w środku lotu, aby znaleźć się śliniącym się na uroczego pasażera obok ciebie. Może zostałeś niegrzecznie obudzony, aby ktoś mógł wyjść z kolejki do toalety, albo zostałeś uderzony w głowę przez przejeżdżający wózek z napojami.

 

Jeśli chcesz się zdrzemnąć, wybierz miejsce przy oknie blisko przodu i najlepiej po lewej stronie samolotu.

Siedzenie przy oknie oznacza, że osoby w twoim rzędzie nie muszą cię budzić, abyś poszedł do toalety, a stewardesa nie musi rozciągać się w poprzek ciebie, aby podać przekąski innym osobom w twoim rzędzie. Dodatkowo oparcie się o okno jest wygodniejsze i można kontrolować oświetlenie (opuścić klosz).

 

W przedniej części samolotu jest mniejszy hałas, a okna po lewej stronie mają tendencję do bycia poza centrum ze względu na położenie przednich drzwi. Dzięki temu można oprzeć głowę na filarze między oknami i wygodniej się zrelaksować.

 

Najlepszy fotel dla osób, które lubią przestrzeń na nogi

Jako wysoka osoba znam problemy, które wynikają z noszenia wyjątkowo długich nogawek. Czułem zazdrość, gdy widziałem niższe osoby skulone w fotelu w pozycji embrionalnej lub wyciągające nogi do rzędu.

Jeśli jesteś pionowo uzdolniony, spróbuj znaleźć miejsce w rzędzie awaryjnym, a najlepiej w przejściu. Wiele samolotów ma dwa rzędy wyjściowe nad skrzydłem, a drugi rząd jest najlepszy, ponieważ w pierwszym rzędzie wyjściowym nie będziesz mógł się położyć przed sobą. Ciekawostki o Rosji 16 ciekawostek

 

Rząd wyjściowy jest często lepszy niż rząd grodziowy, ponieważ można wyciągnąć nogi pod siedzeniem przed nami, co daje znacznie więcej miejsca.

 

Może się to wydawać oczywiste, ale fotele w klasie ekonomicznej premium to również świetna opcja. W większości przypadków miejsca te są dostępne do momentu wejścia na pokład samolotu. Uzyskanie statusu elity w liniach lotniczych (nawet najbardziej podstawowy poziom statusu) często ułatwia uzyskanie tych ulepszeń bez kosztów.

 

Najlepszy fotel do szybkiego wysiadania z samolotu

Być może spędziłeś godziny w samolocie, ale czasami ostatnie 15 minut oczekiwania na wyjście z samolotu może wydawać się najdłuższe ze wszystkich. Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie.

Wybór miejsca w pobliżu przodu samolotu oznacza najszybsze wyjście. Jeśli lecisz samolotem dwunawowym, wybierz miejsce z przodu z dostępem do lewego przejścia. Drzwi wejściowe są zawsze po lewej stronie, więc ten korytarz ma tendencję do poruszania się szybciej niż korytarz po prawej stronie.

 

Najlepszy fotelik dla osób dbających o bezpieczeństwo

 

Badanie wykazało, że w katastrofach lotniczych pasażerowie, którzy siedzieli z tyłu samolotu mieli 69% szans na przeżycie, podczas gdy ci, którzy siedzieli nad skrzydłem mieli 56% szans, a ci, którzy siedzieli w (przedniej 1/4 samolotu) mieli 49% szans. Wniosek był taki, że pasażerowie z tyłu samolotu byli najbezpieczniejsi. Papierowy samolot – Jak zrobić najlepsze papierowe samoloty

Oczywiście, latanie jest nadal najbezpieczniejszym środkiem transportu.

Najlepszy fotel do podróży z dziećmi – Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie

 

Najlepszy fotel do podróży z dziećmi - Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie

Jeśli podróżujesz z dziećmi, znasz terror utknięcia na środkowym siedzeniu z dziećmi wiercącymi się i rzucającymi wokół siebie. Potem są nagłe sytuacje w łazience w ostatniej sekundzie. To może być niewygodne, ale odpowiedni fotel może wszystko ułatwić.

Podróżując z dziećmi, postaraj się o rząd z przegrodą. Te rzędy oferują więcej miejsca z przodu, dzięki czemu dzieci mogą stanąć i od czasu do czasu pokręcić się (oczywiście, gdy nie świeci się kontrolka pasów bezpieczeństwa). Oznacza to również, że dzieci nie przeszkadzają pasażerom w kolejce przed tobą, co zmniejsza liczbę gapiów.

 

Siedzenia grodziowe często znajdują się również w pobliżu (bo w niektórych samolotach grodzie są bardziej cofnięte) toalet, co nieco ułatwia nagłe sytuacje w ostatniej chwili.

 

Gdy już mamy rząd grodziowy, najlepiej posadzić dzieci przy oknie lub na środkowym siedzeniu (jeśli podróżujemy z dwójką dzieci) i unikać miejsca przy przejściu (lub zarezerwować je dla siebie). Okno stanowi zdrowe odwrócenie uwagi dzieci, a co ważniejsze, zapobiega potrąceniu ich przez wózki z napojami, pasażerów spieszących się do toalety czy wpadnięciu do przejścia.

 

Najlepsze fotele do klimatyzacji

Podróżowanie z laptopem często może oznaczać ciągłe szukanie portów do zasilania klimatyzacji. Są to standardowe gniazdka elektryczne, które znajdziesz w swoim domu. Większość linii lotniczych reklamuje obecnie moc klimatyzacji w swoich samolotach, ale niestety jest to nieco mylące.

 

Jeśli planujesz korzystać z klimatyzacji zasilającej, musisz przyjrzeć się każdej linii lotniczej, aby zobaczyć, jak oferują ją w swoich samolotach. Niektóre linie lotnicze, takie jak Alaska Airlines, oferują indywidualne gniazdo zasilania i złącze USB dla każdego fotela. Inne linie lotnicze, takie jak United Airlines, mają jedno wspólne gniazdo klimatyzacji dla każdego rzędu. Najszybszy fighter Top 13 najszybszych fighterów na świecie

 

W przypadku linii lotniczych posiadających wspólne gniazdka elektryczne, należy skupić się na środkowym siedzeniu, ponieważ wspólne gniazdko elektryczne znajduje się zazwyczaj pod tym siedzeniem, przy nodze siedzenia najbliżej przejścia. Jeśli Ty lub Twój pasażer macie środkowy fotel, korzystanie z tego gniazda jest znacznie mniej niewygodne.

 

Jeśli szukamy gniazdka elektrycznego dla laptopa, najlepiej wybrać środkowy fotel, mimo innych wad tego miejsca. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

 

Najlepsze miejsce dla większych pasażerów – Gdzie jest najlepsze miejsce w samolocie

 

Wybór miejsca przy przejściu jest najlepszą opcją, ponieważ pozwala na pochylenie się do przejścia, więc nie ściskasz osoby obok.  Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że podłokietniki w przejściu faktycznie się podnoszą, dzięki czemu jazda jest znacznie wygodniejsza. Podczas pierwszego siadania podłokietnik może wydawać się zablokowany w miejscu. Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie. Wyczuj mały przycisk lub dźwignię znajdującą się pod podłokietnikiem, prawie z tyłu fotela. Po przytrzymaniu go, podłokietnik odblokowuje się, umożliwiając podniesienie go do góry, aby uzyskać znacznie więcej miejsca.

 

Wniosek  – Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie

Każdy pasażer ma określony styl latania i podróżowania, który sprawia, że różne fotele są dla niego lepsze. Jeśli zarezerwujesz najlepsze miejsce w samolocie z wyprzedzeniem, możesz wziąć wiele stresu z podróży.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button