Atrakcje

Ciekawostki o Rosji 16 ciekawostek

Ciekawostki o Rosji 16 interesujących faktów. Czy wiesz, że w 2019 roku Rosję odwiedziło ponad 5 milionów turystów? Choć może się wydawać, że to dużo, Rosja jest krajem, którego wiele osób nigdy nie odwiedziło. To niedoceniane miejsce, które powinieneś dodać do swojej listy wiaderek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Rosja to idealny cel podróży, gdzie można doświadczyć pysznego jedzenia, ciekawej kultury i pięknej architektury!

 

Ciekawostki o Rosji 16 ciekawostek

 

Ciekawostki o Rosji 16 ciekawostek

 

Czy myślisz o wyjeździe do Rosji? Jeśli tak, to jest kilka faktów, które powinieneś znać przed wyjazdem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się 16 faktów o Rosji, które sprawią, że będziesz chciał wkrótce wskoczyć na samolot.

 

1. Najdłuższa linia kolejowa na świecie znajduje się w Rosji

Czy wiesz, że najdłuższa kolej na świecie znajduje się w Rosji? Kolej Transsyberyjska rozciąga się od Moskwy do Władywostoku i pokonuje łączny dystans 5 772 kilometrów. Jeśli chcesz poświęcić swój czas i podróżować po Rosji pociągiem, Kolej Transsyberyjska ułatwi Ci to. Możesz wybrać jazdę w kabinie pierwszej klasy lub na siedzeniach trzeciej klasy, w zależności od budżetu i doświadczenia, które chcesz mieć.

Kolej Transsyberyjska ma nawet połączenia z Chinami i Mongolią, jeśli masz ochotę odwiedzić te kraje. Czytaj więcej: Czytaj więcej.

 

Wiadomości o Rosji

 

Wiadomości o Rosji

 

2. Rosja jest ojczyzną wielu znanych dzieł literackich

Jeśli jesteś miłośnikiem literatury, zapewne wiesz, że Rosja jest domem dla jednych z najlepszych i najbardziej szanowanych pisarzy. Do wielkich rosyjskich autorów należą Aleksander Puszkin, Aleksander Sołżenicyn, Iwan Turgieniew i Vladimir Nabokov. Znani rosyjscy autorzy, których możesz znać to Fiodor Dostojewski (Zbrodnia i kara) i Lew Tołstoj (Wojna i pokój) oraz Anton Czechow (słynny dramaturg, którego dzieło to Mewa).

 

Wielu znanych pisarzy literackich ma poświęcone im muzeum, które można odwiedzić w Rosji. Najwięcej z nich można znaleźć w Moskwie i Petersburgu. Niezależnie od tego, czy jesteś superfanem ich dzieł, czy nie wiesz, kim są, możesz dowiedzieć się czegoś nowego o nich i literaturze rosyjskiej, odwiedzając ich muzea.

 

3. Rosja ma 12 aktywnych wulkanów

 

Kolejnym z najbardziej zaskakujących faktów o Rosji jest to, że posiada ona 12 aktywnych wulkanów! Spośród tych wulkanów Kamczatka jest jednym z najczęściej odwiedzanych ze względu na swoje dostępne położenie.

 

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i pięknych krajobrazów, powinieneś odwiedzić Kamczatkę. Na tym aktywnym wulkanie rośnie ponad 1000 różnych gatunków roślin. Ciekawostki dotyczące Rosji. Jest to również dom dla niedźwiedzi brunatnych, owiec i wilków. Kamczatkę można zwiedzać na własną rękę lub skorzystać z wycieczki z przewodnikiem. Jeśli nie znasz języka rosyjskiego, zorganizowana wycieczka jest łatwiejszą opcją.

 

Fakty o Rosji

 

Fakty o Rosji

4. Syberia stanowi większość terytorium

Czy wiesz, że Syberia stanowi 77% terytorium Federacji Rosyjskiej? Syberia to duży region na północy Rosji. Choć stanowi 77% terytorium, to ze względu na surowe warunki na Syberii mieszka tylko 20% Rosjan.

 

Przejechaliśmy Syberię latem i było pięknie. Syberia bardzo przypominała nam Kanadę. A ludzie byli bardzo przyjaźni i gościnni. Jeśli lubisz zejść z utartych szlaków podczas podróży, powinieneś odwiedzić Syberię. Słynie ze swojego naturalnego piękna, a jeśli masz szczęście, możesz nawet zobaczyć renifery.

5. Rosjanie mają wiele przesądów

Innym ciekawym faktem dotyczącym Rosji jest to, że Rosjanie w ogóle mają wiele przesądów i tradycji. Jedną z najczęstszych tradycji jest dawanie kwiatów tylko w liczbie nieparzystej. Wielu Rosjan uważa, że parzysta liczba kwiatów jest przeznaczona tylko na cmentarze. Jeśli dasz Rosjaninowi parzystą liczbę kwiatów, odbierze to osobiście.

 

Oprócz tego, że nie rozdaje się parzystej liczby kwiatów, Rosjanie uważają również, że nie należy nosić ubrań wewnątrz. Jeśli nosisz ubrania na zewnątrz, Rosjanie wierzą, że cię pobiją.

 

6. Rosja ma jedną z najbardziej ruchliwych metropolii na świecie

Stacja metra w Moskwie jest czwartą najbardziej ruchliwą stacją metra na świecie. Ciekawostki dotyczące Rosji. Bardziej ruchliwe są tylko stacje metra w Seulu, Szanghaju i Tokio. W Rosji metrem przewozi się ponad 2 mld osób rocznie.

Jedną z najlepszych rzeczy w tym, że Rosja ma ruchliwe metro jest to, że ułatwia ono poruszanie się mieszkańcom i turystom. Pociągi kursują niemal wszędzie, gdzie można się udać.

 

Ciekawe fakty o Rosji 

 

 

7. Tetris został wynaleziony w Rosji

Wiele osób nie wie, że gra Tetris została wymyślona w Rosji. W 1984 roku Alexey Pajitnov opracował pierwszą wersję Tetrisa dla komputera Electronika 60. Gra szybko się przyjęła i rozpowszechniła w całej Rosji. W 1987 roku gra została wydana w Europie i Ameryce Północnej i stała się jedną z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie.

 

Co jest nauczane w Rosji

 

Czego uczy się w Rosji Ciekawostki o Rosji

 

8. Rosjanie uczą się nie uśmiechać

Innym z najlepszych rosyjskich faktów jest to, że Rosjanie uczą się nie uśmiechać podczas dorastania. Podczas gdy w wielu kulturach uśmiech jest oznaką szczęścia i życzliwości, Rosjanie nie postrzegają go w ten sposób. Dla Rosjan uśmiechanie się jest oznaką słabości i nie okazywania prawdziwych uczuć. Rosjanie uśmiechają się do ludzi, których znają i na których im zależy, ale nie do obcych, jak to robi wiele innych kultur.

Jeśli uśmiechniesz się do Rosjanina na ulicy, nie oczekuj, że się uśmiechną, ale stwierdziliśmy, że wielu Rosjan uśmiechało się i machało do ciebie podczas jazdy w Rosji.

 

9. Rosja jest największym krajem pod względem powierzchni

Na podstawie całkowitej powierzchni, Rosja jest największym krajem na świecie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla podróżników, ponieważ oznacza, że jest wiele do odkrycia. Całkowita powierzchnia Rosji wynosi 6 601 665 kilometrów kwadratowych. To równe 11% całkowitej powierzchni lądowej świata! Dla porównania, kolejnym największym państwem jest Kanada, której powierzchnia wynosi 3 855 101 km2.

10. 54% ludności Rosji to kobiety

W Rosji jest duża różnica między populacją męską i żeńską. Podczas gdy kobiety w Rosji stanowią 54% populacji, mężczyźni tylko 46% Dlaczego jest tak duża różnica w populacji? Luka ludnościowa zaczęła się w czasie II wojny światowej, kiedy to podczas wojny zginęło 25 milionów rosyjskich żołnierzy. Mimo, że wojna już nie trwa, mężczyźni w Rosji nadal mają znacznie krótszą średnią długość życia niż kobiety.

Wielu Rosjan żyje w społecznościach wiejskich, gdzie sposób życia jest surowy. Rosyjscy mężczyźni są często ofiarami wypadków na polowaniach, złej opieki medycznej i zbyt dużej ilości wódki. Możemy potwierdzić, że w Rosji wódkę pito o każdej porze dnia. Rasy psów z Rosji: 10 ras psów.

 

Jak duża jest Rosja? Ciekawe fakty o Rosji

 

Jaki jest obszar Rosji

 

11. Taniec ludowy jest tradycją w Rosji

Taniec ludowy jest ważną częścią rosyjskiej historii i rosyjskiej kultury. Chorovod jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów rosyjskiego tańca ludowego. Ten styl tańca polega na tym, że ludzie tańczą w kole trzymając się za ręce.

 

Rosjanie wykonują tańce ludowe na festiwalach, targach i w teatrze. Jeśli masz możliwość podróżowania do Rosji, koniecznie weź udział w pokazie rosyjskiego tańca ludowego, aby dowiedzieć się więcej o rosyjskiej kulturze i tradycjach.

 

12. 20% drzew na Ziemi znajduje się w Rosji

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, ten fakt z pewnością Cię ucieszy. Około 20% wszystkich drzew na świecie znajduje się w Rosji. To około 640 miliardów drzew.

Wiele z tych drzew występuje w odległych rejonach Syberii. Są one częścią dzikich, nietkniętych lasów, do których jest zbyt zimno, aby podróżować. Te dziewicze lasy są domem dla zagrożonego wyginięciem tygrysa syberyjskiego.

 

Rosja Ciekawe fakty o Rosji

 

Rosja

 

13. w Rosji znajduje się najzimniejsza wioska na świecie

Z surowymi warunkami zimowymi w Rosji, to chyba nie jest niespodzianką, że Rosja jest domem dla najzimniejszej wioski na świecie. Zimy w rosyjskim mieście Oymyakon mają średnio -58 stopni Celsjusza. Najzimniejsza odnotowana temperatura w Oymyakon to -96 stopni Fahrenheita.

 

Życie w tych surowych temperaturach ma swoje wady. Na przykład, jeśli ktoś próbuje nosić okulary na zewnątrz, okulary zamarzną na jego twarzy. Również samochody muszą stać w ogrzewanych garażach, bo inaczej nie odpalą.

 

Jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę do najzimniejszej wioski na świecie, nie będzie to łatwe. Aby się tam dostać, trzeba najpierw udać się do Jakucka, a stamtąd to już dwa dni jazdy do Oymyakon. Jeśli zdecydujesz się na wizytę w Oymyakon, nie zapomnij spakować się na zimę.

 

Wszystko o Rosji – Ciekawostki o Rosji

 

Wszystko o Rosji Ciekawe fakty o Rosji

 

14. Rosja sprzedała Alaskę za 7,2 mln dolarów.

W 1897 roku Rosja sprzedała Stanom Zjednoczonym Alaskę za jedyne 7,2 mln dolarów. Po uwzględnieniu inflacji jest to dziś około 120 milionów dolarów. W tym czasie Rosja potrzebowała pieniędzy, a na Alasce nie mieszkało wielu rosyjskich osadników.Fryzury dla włosów rzadkich.

15. Rosja ma 11 stref czasowych

Czy wiesz, że Rosja jest tak duża, że ma 11 różnych stref czasowych? Chociaż Rosja ma 11 stref czasowych, to wciąż nie jest to kraj o największej liczbie stref czasowych. Francja ma najwięcej stref czasowych z powodu wszystkich małych wysp, które są częścią Francji. Choć Rosja nie ma najwięcej stref czasowych, to i tak ma ich sporo. Jeśli zdecydujesz się na podróż po Rosji, możesz doświadczyć jet lag, nawet nie opuszczając kraju!

 

16. Jezioro Bajkał ma więcej wody niż jakiekolwiek inne jezioro na Ziemi

Jezioro Bajkał, położone na Syberii, jest największym pod względem objętości wody słodkowodnym jeziorem na świecie. Zawiera 23% słodkiej wody na świecie i ma więcej wody niż wszystkie wielkie jeziora w Ameryce Północnej razem wzięte.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button