styl życia

Dlaczego źle sypiam ? 10 najważniejszych powodów słabego snu

Dlaczego źle sypiam ? Czy rano czujesz się ociężały, zmęczony, jakbyś pracował całą noc? Nie jesteś sam. Wiele osób cierpi z powodu braku snu. Nawet jeśli starasz się chodzić spać wcześnie, istnieje kilka powodów, dla których nie możesz uzyskać spokojnego snu. Możesz być zaskoczony przez te dziesięć wspólnych powodów, dlaczego śpisz słabo:

 

Dlaczego nie śpię dobrze Top 10 powodów

Późny wieczorny poczęstunek

 

Późne nocne przekąski słaby sen

Jedzenie i picie zbyt blisko pory snu może powodować zgagę i potrzebę pójścia do toalety w nocy. Zadbaj o zdrową kolację i nie jedz jej w nocy!Idealnie byłoby nie jeść po godzinie 18:00!

Dlaczego źle sypiam ? Lęk 

Zmartwienia z dnia roboczego, które nie pozwalają Ci zasnąć? Myślenie w łóżku spowoduje tylko większy niepokój! Czytanie książek o późnych godzinach również nie jest zdrowe. Jeśli jesteś zmęczony nie przeciążaj się i nie myśl o różnych konfliktach, a po prostu połóż się. Fryzury dla włosów rzadkich.

Temperatura

Jeśli jest Ci zbyt gorąco lub zbyt zimno, prawdopodobnie obudzisz się w środku nocy. Przed snem użyj termostatu i koca, aby znaleźć idealną temperaturę, dzięki czemu będziesz mógł spać spokojnie przez całą noc.

Elektronika

 

Elektronika złe spanie

Zbyt wiele stymulacji (i sztucznego światła) w porze snu może sprawić, że zasypianie stanie się niesamowitym wyzwaniem. Nie zostawiaj wieczorem włączonego światła. Ogranicz elektronikę, taką jak telefony komórkowe, laptopy… Idealnie jest, jeśli śpisz w pokoju bez tych urządzeń elektrycznych.

Dlaczego źle sypiam – Alkohol

Posiadanie nocnej czapki przed snem może brzmieć atrakcyjnie, ale nawet jeśli sprawia, że czujesz się senny, to fragmentuje twój sen. Aby obudzić się z mniejszą sennością, pomiń alkohol. Jak przestać pić alkohol : 14 skutecznych porad.

Kofeina

Kawa, herbata i napoje energetyczne mogą być Twoim porannym budzikiem, ale popijanie ich zbyt późno po południu lub nawet wieczorem może zakłócić Twój sen.

Harmonogram snu

Zrób plan i trzymaj się go. Zasypianie i budzenie się o różnych porach każdego dnia zatrzymuje naturalny rytm snu Twojego organizmu. Jeszcze trudniej więc o właściwy odpoczynek.

 

Dlaczego źle sypiam – Ćwiczenia

Nie da się ukryć, że pocenie się jest niezbędne do prowadzenia zdrowego trybu życia. Niestety, wzrost tętna tuż przed snem utrudnia zasypianie, dlatego zamiast tego zdecyduj się na poranne ćwiczenia.

Sztuczne światło

 

Sztuczne światło dlaczego źle sypiam

Światło determinuje naturalny wzorzec snu Twojego organizmu, dlatego wyłącz lampkę nocną, a przekonasz się, że zasypiasz znacznie szybciej.

Dlaczego nie śpię dobrze – Bezdech senny

 Dlaczego źle sypiam?  Podjęcie leczenia drastycznie poprawi Twój sen!

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button