styl życia

Szukanie partnera -10 wskazówek dotyczących wyboru partnera

Szukam partnera. 10 wskazówek dotyczących wyboru właściwego partnera. Przy tak wysokim wskaźniku rozwodów ma sens, że potrzeba właściwej osoby, właściwego czasu i właściwych powodów, aby stworzyć satysfakcjonujący i solidny związek.

 

Szukam partnera

 

Szukam partnera

 

Niedawno przeczytałem w pewnym czasopiśmie artykuł pod tytułem „10 wskazówek, które pomogą ci wybrać dobrego partnera”. Najbardziej zaintrygowało mnie to zdanie: „Istnieje sztuka wyboru właściwej osoby z właściwych powodów we właściwym czasie.” Nie potrafię wymyślić trafniejszego stwierdzenia w jednym zdaniu opisującego randki. Szukam partnera.  Z wskaźnikiem rozwodów tak wysokim jak jest, to stoi na głowie, że to trwa właściwą osobę, właściwy czas i właściwe powody, aby stworzyć satysfakcjonujące i solidne relacje.

 

1. Nie podejmuj decyzji ze strachu

 

Nie podejmuj decyzji ze strachu

 

Tak wiele razy ludzie wybierają partnera lub pozostają z kimś w nieszczęśliwym związku głównie z jakiegoś strachu. Zazwyczaj lękiem jest samotność, ale lęki mogą się bardzo różnić w zależności od osoby. Szukam partnera.  Często lepiej jest być samemu i czekać na odpowiednią osobę, niż podejmować decyzje ze strachu. Podejmowanie decyzji ze strachu prowadzi do zamieszania, niepokoju i ogólnego poczucia, że coś jest nie tak.

 

2. Wystrzegaj się wskakiwania w zaangażowany związek od samego początku

 

Wystrzegaj się wskakiwania w zaangażowany związek od samego początku

 

Może być kuszące, aby szybko wskoczyć w zaangażowany związek, gdy znajdziesz kogoś, z kim masz ogniste połączenie. Jednak tak naprawdę nie znasz jeszcze tej osoby i jesteś emocjonalnie zainwestowany w kogoś, o kim nie wiesz zbyt wiele. Z czasem możesz odkryć rzeczy, których naprawdę nie lubisz lub że nie jesteś naprawdę kompatybilny z tą osobą.

Ponieważ szybko zainwestowałeś tyle energii emocjonalnej, może to zaboleć znacznie bardziej niż gdybyś poświęcił czas na poznanie tej osoby przed włożeniem całego serca w związek. Kiedy jesteśmy w „romantycznej” fazie rozpoczynania związku, często podejmujemy decyzje w oparciu o pożądanie i projekcje fantazji zamiast rzeczywistości i logiki. Ważne jest, aby zachować grunt pod nogami i cierpliwość, gdy decydujemy się na poważne zobowiązanie wobec kogoś.

 

3. Daj szansę ludziom, którym normalnie nie dałbyś szansy

 

Daj szansę ludziom, którym normalnie nie dałbyś szansy

 

Gdybym miała dziesięciocentówkę za każdym razem, gdy ktoś mówił mi, że nie umówi się z kimś, bo nie był w jego „typie”, byłabym bogatą kobietą! Pamiętaj, że atrakcyjność może rosnąć im bardziej poznasz daną osobę i jej osobowość. Niektórzy poświęcają też dużo czasu na poznanie się i nie noszą serca na rękawie. Mimo to, wody biegną głęboko i możesz nie mieć szansy dowiedzieć się, chyba że poświęcisz czas, aby poznać kogoś.

 

4. Zrzuć swoją listę kontrolną – Szukasz partnera

 

Zrzuć swoją listę kontrolną - Szukasz partnera

 

Wiele osób ma rozbudowane listy, jakie cechy i właściwości musi mieć ich idealny partner. Jeśli dostaniesz boxed do listy kontrolnej, możesz przegapić niektóre wspaniałe relacje dla Ciebie. To prawie niemożliwe, aby znaleźć idealnego partnera według listy kontrolnej, a kiedy myślimy, że go znaleźliśmy, rzucamy całą ostrożność na wiatr i lekceważymy niektóre niezbyt pożądane cechy.  Szukam partnera. Wspaniały związek charakteryzuje się kompatybilnością emocjonalną. Jak się czujesz będąc w pobliżu tej osoby, w przeciwieństwie do tego, jak ta osoba wygląda na papierze?

 

5. Szukaj cech, które są podstawą dobrego partnerstwa, a wyrzuć drobiazgi

 

Szukaj cech, które są podstawą dobrego partnerstwa i wyrzuć drobne szczegóły

 

Cechy osoby, które pomagają budować fundamenty dobrego partnerstwa to: empatia, uczciwość, rzetelność, życzliwość i hojność emocjonalna. Jeśli znajdziesz te cechy w kimś, bądź ciekawy, aby ścigać je dalej, nawet jeśli nie wydają się być twoim typem na pierwszy rzut oka. Inne kryteria, takie jak „poczucie humoru”, „podróżnik po świecie” czy „dobry tancerz”, są miłe, ale nie muszą być obecne, by być szczęśliwym w związku. TopWedding

 

6. Nie daj się prowadzić żądzy – Poszukiwanie partnera

 

Nie daj się prowadzić żądzy - Poszukiwanie partnera

 

Ludzie mają tendencję do znoszenia wielu bzdur od kogoś, z kim się umawiają, gdy czują magnetyczną chemię z nimi. Magnetyczna chemia ma silną moc, bo nie zdarza się często. Gdy znajdziemy kogoś, z kim łączy nas magnetyczna chemia, nie dość, że jest to afrodyzjak, którego nie możemy się nasycić, to jeszcze mylimy się z właściwą osobą (np. „to musi być ten jedyny, skoro tak mocno to czuję!”). Magnetyczna chemia jest świetna, ale nie usprawiedliwiaj złego zachowania z jej powodu.

 

7. Nie myl „emocjonalnego rollercoastera” z byciem zauroczonym kimś.

 

Nie myl emocjonalnego rollercoastera z byciem zauroczonym kimś.

 

Kiedy ktoś nie jest dla nas w pełni dostępny emocjonalnie lub nie wiemy, na czym stoi, wywołuje to pewien rodzaj niepokoju. Lęk ma zdolność zawładnięcia naszym mózgiem do tego stopnia, że wszystkie nasze myśli są pochłaniane przez tę osobę. Szukam partnera. Ciągle myślimy o tym, gdzie jest i co robi. Zanim się zorientujemy, zaczynamy wokół nich planować swoje życie. Być może zdecydujesz się trzymać swój kalendarz otwarty tylko po to, aby nie przegapić okazji do zobaczenia tej osoby.

Kiedy ta osoba Cię waliduje, to jest to wspaniałe uczucie! Z drugiej strony, gdy jesteśmy emocjonalnie usunięci, zignorowani, zmanipulowani lub zapędzeni, czujemy się jak najgorsza rzecz na świecie. Związek szybko zamienia się w huśtawkę wzlotów i upadków, które mogą sprawić, że poczujemy się trochę szaleni lub poza naszym żywiołem. Nie myl tego typu uczuć z miłością.

 

8. Znajdź kogoś, przy kim możesz być sobą – Szukasz partnera

 

Znajdź kogoś, przy kim możesz być sobą - Szukasz partnera

 

Może to brzmi jak banał, ale to prawda. Wybór partnera, w którym czujesz, że możesz być w 100 procentach sobą bez osądu i pełnej akceptacji to wspaniałe i wyzwalające uczucie. Może być trudno znaleźć w życiu miejsca, w których można być naprawdę sobą. Związek powinien być Twoim bezpiecznym i komfortowym miejscem, gdzie nie musisz zakładać maski. Darmowe pieniądze – 11 porad dotyczących darmowych pieniędzy

 

9. Nie czekaj, aż zmieni się coś, co oczywiście się nie zmieni.

 

Nie czekaj na zmianę czegoś, co najwyraźniej nie nastąpi.

 

Im dłużej pozostajesz w sytuacji, o której wiesz, że jest ostatecznie skazana na zagładę lub nie jest zgodna z twoimi osobistymi wartościami, tym bardziej blokujesz się przed spotkaniem właściwej osoby. Wyraźnie określ, czego chcesz, a czego nie chcesz zaakceptować, i wiedz, jakie są twoje przeszkody. Gdy będziesz miała jasność co do tych spraw, łatwiej będzie Ci zdecydować o losach związku. Szukam partnera.

 

10. Bawcie się dobrze! – Szukam partnera

 

  Bawcie się dobrze! - Szukam partnera

 

Im mniejszą presję na siebie nałożysz, tym bardziej komfortowo będziesz się czuł ze sobą i tym bardziej komfortowo stworzysz przestrzeń do przyciągania do siebie odpowiedniego typu ludzi. Czasami musisz zobaczyć wiele z tego, czego nie chcesz, aby znaleźć to, czego chcesz. Smacznego!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button