Jak rozpoznać, że jestem w okresie przejściowym – 12 znaków ostrzegawczych
Skąd mam wiedzieć, że jestem w okresie przejściowym? JESTEŚ W OKRESIE PRZEJŚCIOWYM, A TE 12 ZNAKÓW OSTRZEGAWCZYCH TO POTWIERDZI. Dlaczego boisz się zmian? Sposób, w jaki myślimy o zmianach, nie jest pomocny. Uważamy je za zbyt natrętne i mylące, więc zmianom należy się przeciwstawić. Zajmujemy takie stanowisko, ponieważ nasze narzędzia do zarządzania zmianami są niewystarczające.
Obsah článku:
Skąd mam wiedzieć, że jestem w okresie przejściowym
Nauczyłam się osobiście i poprzez relacje z klientami, że musimy zrozumieć, że zmiana to przejście z jednego punktu do drugiego. Przeżywamy życie w etapach; niektóre są długie, inne krótkie. W tym przejściu jest pewna logika. Kiedy to widzimy, możemy zaplanować drogę naprzód, która przeniesie nas na nowy poziom spełnienia i wpływu.
Moim celem jest pomoc ludziom, którzy są w okresie przejściowym. Nie chodzi o radzenie sobie ze zmianami, które nas spotykają. Zamiast tego, interesuje mnie logika zmiany nieodłącznie związana z przejściami, których doświadczamy w naszym życiu i pracy.
CO TO JEST PUNKT PRZEJŚCIOWY – Jak rozpoznać, że jestem w okresie przejściowym
Punkt przejścia to ten moment w czasie, kiedy zdajesz sobie sprawę, że możesz albo się rozwijać, albo cofać. Jest to moment zmiany. Jak nauczyć dziecko mówić – Porady i wskazówki, jak to zrobić
Proces coachingu to coś więcej niż historyczna refleksja dla zrozumienia. Należy skupić się na obecnym momencie zmiany – pilnym problemie człowieka. Transition to proces strategicznego rozwoju, który przenosi osobę poza ten punkt transformacji do zrozumienia jej misji lub przyszłego potencjału.
Transition zajmuje się każdym przejściem bez względu na kontekst i przyczyny zmiany.
Na początek, wszyscy jesteśmy w okresie przejściowym, i to przez cały czas. Tylko w ten sposób możemy żyć w pełni. Rozpoznając zmiany, zyskujemy perspektywę, zrozumienie i wgląd.
Zastanów się nad poniższą listą dwunastu najczęstszych przejść życiowych:
- To, co wcześniej było łatwe, teraz jest trudne. Skąd mam wiedzieć, że jestem w okresie przejściowym
- Stwierdziłem, że moja wydajność osiągnęła poziom, na którym ani się nie poprawia, ani nie pogarsza.
- Oczywiście nie radzę sobie, bo moje życie i praca podupadły.
- Straciłam pracę i jestem zmuszona do ponownej oceny tego, kim jestem i co mogę zaoferować pracodawcy.
- Jestem nieszczęśliwy w mojej obecnej sytuacji życiowej i zawodowej. Może to wynikać z różnych kwestii.
- Niektóre mogą wymagać profesjonalnej porady. Jeśli tak, to mogę znaleźć taką pomoc.
- Jestem zmęczony robieniem w kółko tego samego.
- Nie wiem jak spędzić czas w pracy. Moja motywacja do tworzenia dobrych rzeczy jest niska.
- Moje związki nie są zdrowe.
- Staję przed decyzjami życiowymi, na które nie ma łatwej odpowiedzi ani zastosowania.
- Zostałem wepchnięty w rolę przywódcy, do której czuję się nieprzygotowany.
- Wchodzę w nowy etap życia, gdy dzieci opuszczają dom lub kończą się małżeństwa.
- Mam ogólną niepewność co do sensu życia i pracy.
- Jeśli któryś z tych dwunastu stanów jest twoim obecnym doświadczeniem, to znaczy, że jesteś w okresie przejściowym. Każdy punkt przejściowy jest punktem decyzyjnym. Nie zawsze wiesz, jaka jest decyzja, nawet jeśli wiesz, że musisz ją podjąć.
Osobiście nauczyłem się tego, gdy w moim życiu zawodowym dwukrotnie straciłem wszystkich klientów w bardzo krótkim czasie. Ostatnim razem był to wynik recesji. Poszedłem z wysokiego poziomu pracy z klientami do niskiego poziomu zero w przestrzeni sześciu tygodni. To jest właśnie punkt przejściowy.
Jeśli zdajesz sobie sprawę ze swojego punktu przejściowego, pojawia się pytanie: co z tym zrobić? To tak proste, jak zmienić siebie lub zostać zmienionym. Nie ma opcji, żeby się nie zmieniać. Weź więc odpowiedzialność za swój punkt przejściowy i stwórz dla siebie najlepszą możliwą przyszłość.
5 PODSTAWOWYCH PYTAŃ, NA KTÓRE MUSISZ ODPOWIEDZIEĆ – Skąd wiem, że jestem w okresie przejściowym
Moje podejście opiera się na zestawie standardowych pytań, które zadaję każdemu. Te pięć pytań jest podstawą do zrozumienia, gdzie jesteśmy i co musimy zrobić.
- Co się zmieniło w moim życiu i pracy? W jaki sposób jestem w okresie przejściowym?
- Jaki jest mój wpływ?
- Na kogo mam wpływ?
- Jakie mam teraz możliwości?
- Jakie problemy stworzyłem? Jakie przeszkody napotykam? Te pięć pytań jest proste. Najtrudniejsze jest bycie szczerym wobec siebie.
Pytania wnoszą jasność do twojego spojrzenia na zmianę, której doświadczasz. Prowadzą one do działań, które możesz podjąć, aby stworzyć wpływ, który potwierdzi nasze poczucie tego, kim jesteś i dlaczego istniejesz.
Podzieliłem się tymi pytaniami z prawie każdą osobą, którą spotkałem w ciągu ostatniej dekady. Rzadko zdarza się, że ktoś znajduje wgląd, który nie jest korzystny. Cięcia sukni ślubnych
Celem jest osiągnięcie wystarczającego poziomu jasności, abyś wiedział, co musisz zrobić dalej. Ta jasność ujawni wpływ, jaki możesz mieć w swoim życiu – wpływ jest zmianą, którą tworzymy, która czyni różnicę.
Sednem tych spraw jest zrozumienie dla ludzi. Zrozumiałam, że każdy żyjący człowiek ma trzy pragnienia dotyczące swojego życia:
- sensowne życie
- Zdrowe związki
- Życie, które przynosi zmiany, które mają znaczenie
- Te trzy pragnienia stają się miarą każdego aspektu naszego życia. Chcemy, aby współpracowały ze sobą, aby nasze życie było pełne i dobre. Skąd mam wiedzieć, że jestem w okresie przejściowym
Gdy osiągniemy tę jasność, wtedy zaczynamy strategicznie planować, co trzeba zrobić. Jak pokazują pytania, musimy zająć się problemami, które stoją na drodze do spełnienia szans, które są nasze.
OSIĄGNIĘCIE JASNOŚCI W ŚWIECIE W TRAKCIE TRANSFORMACJI
Model Circle of Influence prowadzi Cię przez pytania, a następnie skupiamy się na konkretnych obszarach, które wymagają uwagi. Przekonałem się, że największą potrzebą jest jasne zrozumienie tego, kim się jest i co oznacza nasze życie.
To ważne pytanie, ponieważ mamy tendencję do mierzenia naszego życia przez to, co robimy, a nie przez to, kim jesteśmy i jaki wpływ wywieramy.
Wiem, że te pytania mogą zadziałać na każdego. Widziałem to. Wymaga jednak zaangażowania i gotowości do samokrytyki.
Z moimi klientami
mnie i relacji jest możliwe dzięki temu, co wnoszę do relacji coachingowej. Wierzę w moich klientów. Wierzę w nich, aby oni mogli uwierzyć w siebie. Widzę ich potencjał. Jest to dla mnie namacalne. I chcę, żebyście to zobaczyli i osiągnęli jego spełnienie.
Proces ten działa na liderów i ich organizacje. Możliwe jest przeprowadzenie coachingu grupy osób przez ten proces rozwoju strategicznego. Dzisiaj zapewniam samodzielny program, który można realizować z osobami indywidualnymi, grupami, prywatnie i na odosobnieniach.