styl życia

Szukanie sponsora – 10 wskazówek jak przyciągnąć sponsorów

Szukam sponsora. Jeśli chcesz zapewnić sukces finansowy swojej kolejnej imprezy firmowej, rozważ pozyskanie sponsorów wydarzenia, a tym samym zasilenie kasy imprezy. Z drugiej strony, jeśli jesteś menedżerem wydarzenia, który jeszcze nie rozważał korzyści finansowych płynących ze sponsoringu, poniższe kroki mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji.

 

Szukanie sponsora 10 wskazówek

 

Szukanie sponsora 10 wskazówek

 

Zebraliśmy dziesięć wskazówek, jak przyciągnąć sponsorów na następne wydarzenie specjalne, aby zapewnić lukratywny sponsoring, który będzie korzystny dla Ciebie i Twoich współpracowników.

 

Tworzenie listy potencjalnych sponsorów wydarzenia

 

Tworzenie listy potencjalnych sponsorów wydarzenia

 

Podczas tworzenia propozycji wydarzenia, pierwszym i najbardziej oczywistym krokiem jest sporządzenie listy firm i osób, które mogą być zainteresowane i skorzystałyby ze sponsorowania imprezy firmowej.

 

Najlepszymi sponsorami będą prawdopodobnie ci, którzy widzą w Twojej potencjalnej publiczności bezpośrednią korzyść dla swojej organizacji. Innymi słowy, musisz znać psychografię i demografię swoich potencjalnych uczestników, abyś mógł starannie dopasować ich do potencjalnych sponsorów wydarzenia.

 

Dokładnie zbadaj swoich potencjalnych sponsorów

 

Dokładnie zbadaj swoich potencjalnych sponsorów

 

Pamiętaj, aby zbadać cele sprzedażowe i marketingowe potencjalnych sponsorów, a także wszelkie wyzwania, z jakimi mogą się obecnie zmierzyć. Część twoich badań powinna obejmować znalezienie informacji o tym, jakie wydarzenia były sponsorowane przez nich w przeszłości.

Wypróbuj lub jasno zrozum produkty i usługi, które dostarczają Twoi potencjalni sponsorzy wydarzeń, aby upewnić się, że są one dobrze dopasowane do Twojej nadchodzącej publiczności.

 

Postaw się na miejscu sponsorów – Szukanie sponsora

 

Postaw się na miejscu sponsorów - Szukanie sponsora

Aby potencjalny sponsor zdecydował się na sponsorowanie Twojego wydarzenia, musi mieć wyraźne korzyści dla swojej organizacji. Jeśli przedstawisz korzyści w oparciu o oczekiwania potencjalnych sponsorów i zadasz pytanie: „Gdybym był na ich miejscu, dlaczego chciałbym sponsorować to wydarzenie”, sprawisz, że będzie to bardziej o nich niż o Tobie – ludzie zawsze chcą wiedzieć, co jest w tym dla nich!

 

Zaprezentuj swoje poprzednie wydarzenia

 

Zaprezentuj swoje poprzednie wydarzenia

Jeśli rozważają zainwestowanie w imprezę firmową, firmy będą chciały zobaczyć dane demograficzne uczestników z poprzednich wydarzeń. Będą chcieli dokładnie wiedzieć, kto uczestniczył w Twoich wydarzeniach w przeszłości i jak ta publiczność ma potencjał, by przynieść im korzyści.

 

Upewnij się, że odnosisz się do tego szczegółowo w swojej propozycji wydarzenia.

 

Upewnij się, że odnosisz się do tego szczegółowo w swojej propozycji wydarzenia.

 

Sponsorzy imprez chcą wiedzieć, jak będzie wyglądało i jak będzie wyglądało Twoje nadchodzące wydarzenie specjalne. Dlatego niezbędne jest posiadanie jasnej koncepcji wydarzenia i opisanie, jak ta koncepcja będzie rozwijana. Zilustrowanie swojej koncepcji poprzez takie rzeczy jak materiały marketingowe Twojego wydarzenia bardzo pomoże.

 

Innymi słowy, namaluj obraz dla swoich potencjalnych sponsorów, aby mogli sobie zwizualizować, w co inwestują.

 

Strategia marketingowa wydarzenia – szukanie sponsora

 

Strategia marketingowa wydarzenia - szukanie sponsora

Szczegółowo omów strategię marketingową wydarzenia z potencjalnymi sponsorami, w tym jakie rodzaje mediów planujesz wykorzystać. W tym momencie zapytaj potencjalnych sponsorów o ich działania promocyjne i spróbuj sprawdzić, czy możesz dopasować strategie Twojego nadchodzącego wydarzenia do ich dotychczasowych strategii. To dobry sposób na budowanie relacji ze sponsorami i mediami.

 

Budowanie relacji – Szukanie sponsora

 

Budowanie relacji - Szukanie sponsora

 

Zamiast twardo stawiać czoła sponsorom z ich pieniędzmi na sponsoring, bądź jak najbardziej empatyczny wobec ich pragnień i potrzeb w swoim projekcie wydarzenia. Osiągniesz znacznie większy sukces w swoich działaniach sponsoringowych, jeśli będziesz widoczny jako osoba autentycznie dbająca o potrzeby swoich sponsorów, jak i swoje własne. Darmowe pieniądze – 11 porad dotyczących darmowych pieniędzy

 

Twórz sytuacje typu win-win, kiedy tylko możesz.

 

Działania następcze w stosunku do wniosku

 

Działania następcze w stosunku do wniosku

Po złożeniu propozycji wydarzenia nie zapomnij o wczesnym follow upie. Tak jak ważne może być dla Ciebie Twoje nadchodzące wydarzenie firmowe, tak mało prawdopodobne jest, że będzie to ich najwyższy priorytet. Szukam sponsora.

 

Dobrze jest przejść przez rutynę follow-up ze sponsorami wydarzenia, aby byli częścią procesu. Na przykład omów, kiedy i jak będziesz z nimi postępować – następnie upewnij się, że jesteś wiarygodny i trzymasz się planu. Następnie upewnij się, że jesteś niezawodny i trzymasz się harmonogramu. Samo to znacznie pomoże Ci w budowaniu relacji i pozyskiwaniu sponsorów dla wydarzenia. Ślub.

 

Rozpieszczaj swoich sponsorów

 

Rozpieszczaj swoich sponsorów

Po tym jak zadałeś sobie trud pozyskania sponsora, upewnij się, że jest on zadbany podczas samego wydarzenia. Spraw, by czuli się ważni i zadbani oraz poświęć im uwagę, na którą zasługują.

 

Jeśli pozwalają na to zasoby, przydziel członka zespołu do naszych sponsorów podczas imprezy, aby mieli osobę, która się nimi zajmie. Szukam sponsora.

 

Ujawnienie wydarzenia – poszukiwanie sponsora

 

Ujawnienie wydarzenia - poszukiwanie sponsora

Wreszcie, ważne jest, aby sponsorzy imprezy byli w pełni zaangażowani w ocenę po imprezie. Upewnij się, że rozumieją, że ich zwrot z inwestycji w sponsoring Twojego wydarzenia jest dla Ciebie niezwykle ważny.

 

Zapytaj o ich opinię na temat tego, co było dobre w Twoim wydarzeniu i co się sprawdziło w ich przypadku. Również na temat tego, co ich zdaniem można by poprawić w przyszłych wydarzeniach. Nie zapomnij wysłać im podziękowania lub upominku i zaprosić na swoje kolejne wydarzenie. Szukam sponsora.

 

Zastosuj te dziesięć wskazówek, aby przyciągnąć sponsorów wydarzenia. W przypadku następnej imprezy specjalnej, na pewno uda Ci się uzyskać znacznie lepszy ROI dzięki wzajemnie korzystnym sponsorom imprez.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button