Filmy i rozrywka

Najlepsze komedie Top 10 filmów komediowych

Najlepsze komedie Top 10 filmów komediowych . Filmy, które na pewno Cię rozśmieszą to Najlepsze komedie na świecie. Filmy komediowe śmieszą.

Lubisz komedie? Upewnij się, że sprawdzisz każdą z tych 10 najlepszych komedii. Jeśli znacie jakąś conedy, której nie powinno zabraknąć, koniecznie zostawcie ją w komentarzach.

10. Zapnijcie pasy, proszę! – Najlepsze komedie 

 

10.Zapnijcie proszę pasy bezpieczeństwa!

 

W samolocie lecącym z Los Angeles do Chicago większość pasażerów i personelu pokładowego niespodziewanie zostaje dotknięta silnym rozstrojem żołądka. Wszystko wskazuje na to, że nic nie jest w stanie zażegnać zbliżającej się katastrofy lotniczej. Najlepsze komedie .W ironicznym zrządzeniu losu były pilot marynarki wojennej Ted Striker w ostatniej chwili przejmuje kontrolę nad samolotem. Choć umie prowadzić samochód, sam jest nieco „niepewny”, od kilku lat cierpi na zaburzenia psychiczne. I dlatego właściwie nie jest zbyt dziwne, że w tej ekstremalnej sytuacji zachowuje się w sposób zupełnie nieprzewidywalny …

9. Życie Briana – Najlepsze komedie 

 

9.Życie Briana

W swoich czasach Life of Brian wywołał skandal z powodu braku szacunku dla kościoła; dziś jest to bardzo zabawny film parodiujący historię Jezusa. W rzeczywistości Brian urodził się tego samego dnia co Mesjasz, z którym wszyscy go mylą, co powoduje wiele absurdalnych gagów. Najlepsze komedie .Główny bohater dołącza do Frontu Ludowego Judy, aby pomóc uwolnić swój kraj od rzymskiej dominacji. Dzieje się tak pomimo tego, że Rzymianie dali Żydom wodociągi, drogi, prawo i porządek, kanalizację, edukację, wino … To chyba nie podlega dyskusji, prawda? Szóstka Monty Pythona pojawia się tu od razu w kilku rolach. Graham Chapman gra nie tylko Briana, ale i Pyo Curo, Michael Palin pojawia się zarówno jako Piłat, jak i współczujący strażnik wydający krzyż skazanym na śmierć itd. Nawet marokańskie zestawy Star Wars służyły jako znajomy żart podczas kręcenia filmu.

8. Jak odebrałem nauczyciela

 

8.Jak odebrałem nauczyciela

Najlepsze komedie .Rushmore to historia zdolnego i zbuntowanego nastolatka Maxa Fischera (Jason Schwartzman), ucznia dziesiątej klasy elitarnej Akademii Rushmore. Redaktor szkolnej gazetki, kapitan lub prezes niezliczonych klubów i stowarzyszeń, jest też jednym z najgorszych uczniów w szkole, nad którym nieustannie wisi groźba wydalenia. Jego świat zostaje zachwiany, gdy Max zakochuje się w nauczycielce pierwszego roku, pannie Cross (Olivia Williams) i chce zbudować akwarium na jej cześć. Musi jednak rywalizować o jej względy ze swoim przyjacielem, magnatem stalowym panem Blumem (Bill Murray), zamożnym ojcem jego dwóch szkolnych kolegów.

Top 10 horrorów opartych na prawdziwych wydarzeniach

7. Duck Soup – Najlepsze komedie 

 

7.Duck Soup Najlepsza komedia

Ze względu na osadzenie akcji w „kręgach rządowych” fikcyjnego państwa Freedonia, komedia DUCK SOUP była często określana jako satyra polityczna, czego jednak unikał Marks, wyznawca „czystego humoru”. Nazwa DUCK SOUP to znów skomplikowany kalambur. Poza dosłownym znaczeniem Duck Soup, co zresztą ilustruje już na samym początku ujęcie kwaczących kaczek w kociołku z wodą zawieszonym nad kominkiem, przywołuje inne ewentualności, takie jak „Super job ” czy „piekarnik”.

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

Bohaterem jest bowiem foppish Mr Rufus T. Firefly (nazwisko, które można trafnie przetłumaczyć jako Strach na wróble), którego bogata pani Teasdale (w tej roli Margaret Dumont) namawia na dyktatora Freedonii, którą sama finansuje z budżetu państwa. Sytuację Firefly’a komplikuje zgrabny i wiecznie intrygujący emisariusz pomniejszego stanu Sylvania, który zabiega o rękę tej bogatej kobiety. Sylvania rozmieściła swoich agentów do różnych intryg: oprócz uwodzicielskiej dziewczyny są to przede wszystkim Harpo z rogami pod pasem jako Pinky i Chico jako Chicolini. Jednak przez swoje zamieszanie zrobią więcej szkody niż pożytku. Kiedy Chico zostaje schwytany i ma być sądzony, Firefly niespodziewanie podejmuje się jego obrony, powierzając mu nawet Departament Wojny.

6. Dr Strangelove czyli jak nauczyłem się nie martwić i kochać bombę

 

6.Dr Strangelove czyli Jak nauczyłem się nie martwić i kochać bombę Najlepsze komedie

Czarna komedia Stanleya Kubricka opowiada o grupie paranoicznych generałów zafascynowanych wojną, którym „przypadkowo” udaje się rozpętać nuklearną apokalipsę. Szef sztabu „Buck” Turgidson i generał Strategic Air Command Jack Ripper wysyłają eskadrę bombowców do ataku na Związek Radziecki.

To aktywuje radziecką tajną broń zwaną „bombą zagłady”. Jest to diaboliczny system rakietowy, za pomocą którego ma być przeprowadzone uderzenie odwetowe. Aby zwrócić uwagę na tę katastrofę, brytyjski kapitan Lionel Mandrake staje się jedyną osobą mającą dostęp do generała Rippera. Próbując zapobiec katastrofie, prezydent USA Muffley próbuje przekonać pijanego radzieckiego premiera, że to wszystko to tylko głupia pomyłka. Doradcą prezydenta jest szalony doktor Divnolaska, były nazistowski naukowiec.

5. Five Robbers and an Old Lady – Najlepsze komedie 

 

5.Pięć Robbers and an Old Lady Najlepsze komedie

Szarlatan profesor Goldthwait Higginson Dorr (Tom Hanks) zebrał grupę ekspertów, z którymi ma zamiar przeprowadzić skok stulecia. Zespół: Eksperci od materiałów wybuchowych, kopania tuneli, brutalnej siły i szpiegostwa. Podstawa: piwnica niczego nie podejrzewającej staruszki, pani Munson (Irma P. Hall). The Trap: The Five szukają miejsca na próby muzyki świątynnej. Problem: Bardzo szybko okazuje się, że złodzieje Dorr nie są wystarczająco uzdolnieni intelektualnie, by dokonać skoków. Dużo większy problem: Wszyscy oni rażąco nie docenili możliwości swojego gospodarza. Kiedy pani Munson odkrywa ich niecny plan, grożąc wezwaniem policji, przestępczy kwintet postanawia zająć się również nią. Jednak , jak trudne może być usunięcie jednej starszej pani?

4. Team America: World Cop

 

4.Team America: World Cop Najlepsze komedie

Team America: World Cop to pierwszy lalkowy film live-action od znanych twórców SOUTH PARK – Treya Parkera i Matta Stone’a. Film nakręcony przy pomocy kukiełek wielkości ogrodowych skrzatów, pełen jest wybuchów i ulicznych bitew. Team America, międzynarodowa policja, której misją jest ochrona globalnej stabilności, odkrywa, że potężny dyktator zaopatruje terrorystów w broń masowego rażenia. Bohaterowie wyruszają na misję, aby zastraszyć swoich wrogów i uratować świat. Team America rekrutuje aktora z Broadwayu, którego kariera jest na fali wznoszącej, do infiltracji siatki terrorystycznej. Gary Johnstone, jak nazywa się bohater, początkowo waha się, czy poświęcić swoją karierę aktorską, ale w końcu uświadamia sobie, że jego moralnym obowiązkiem jest oddanie swoich talentów w służbie wyższej sprawie.

 

3. Some Like It Hot – Najlepsze komedie 

 

3.Some Like It Hot Najlepsze komedie

Parodia filmów gangsterskich i szalonych komedii, ta słynna komedia muzyczna rozgrywa się w 1929 roku, a jej bohaterami są Joe i Jerry, dwaj muzycy, którzy uciekając przed gangiem gangsterów, przebierają się za kobiety i „ukrywają się” w dziewczęcej orkiestrze Sweet Susan, która wyrusza w trasę po Florydzie.

Poznają piosenkarkę Kovalczyk, w której Joe się zakochuje, ale same szybko stają się, podobnie jak inne dziewczyny, obiektem męskiej uwagi. Podczas gdy Joe, pseudonim Josefina, jest zainteresowany młodym dzwonnikiem, obleśny i natarczywy milioner Osgood Felding trzyma się Daphne. Rozpoczyna serię niesamowitych wątków, zaimków, pomyłek i dowcipnych dialogów z czułymi innuendami, często double entendres.

Znakomita komedia Billy’ego Wildera z 1959 roku od dawna i słusznie zaliczana jest do złotego funduszu filmowych klasyków. Obok nieodpartych kreacji głównych bohaterów Jacka Lemmona, Tony’ego Curtisa i Marilyn Monroe, zachwyci Was jazzująca partytura Matty’ego Malnecka.

2. Borat – Najlepsze komedie 

 

2.Borat Najlepsza komedia

Borat Sagdiyev to szósty najsłynniejszy Kazach i najlepszy reporter Kazachskiej Telewizji Państwowej, która wysyła go do USA, aby nakręcił dokument o tej „krainie nieograniczonych możliwości”. I w końcu znalazł nową żonę, bo starą grubą zgwałcił i rozszarpał niedźwiedź. Znany brytyjski komik Sacha Baron Cohen często porównywany jest do Petera Sellersa ze względu na swoje zdolności imitacyjne i improwizacyjne.

W swoim programie „Da Ali G Show” z powodzeniem wyśmiewa znanych celebrytów i anonimowych ludzi na ulicy, wcielając się nie tylko w zacofanego, niemytego kazachskiego reportera Borata, ale także w brytyjskiego rapera z przedmieść Ali G czy gejowskiego niemieckiego komentatora mody Bruno. (Tu też ukazał się jego film fabularny „Ali G – The Movie”). Podobną metodą kręcony jest film BORAT. Cohen i jego ekipa filmowa podróżują po Stanach Zjednoczonych, wprawiając w zakłopotanie niczego nie podejrzewających ludzi, którzy wierzą, że są świadkami kręcenia prawdziwego dokumentu dla kazachskiej telewizji. Tym razem jednak Cohen posuwa się w surowości i niepoprawności politycznej swojego humoru znacznie dalej, niż było to możliwe w telewizyjnym show. Nikt nie zostanie oszczędzony! (Prawdziwy rząd Kazachstanu nie ma nic wspólnego z tym filmem i oficjalnie złożył przeciwko niemu protest).

1. Annie Hall

 

1.Annie Hall Najlepsza komedia
Woody Allen chce zdobyć miłość Diane Keaton. To jedyna rzecz, która się dla niego liczy, dlatego musi robić nieoczekiwane rzeczy …
W tym filmie Woody Allen łamie wszystkie zasady swoim starannym pisaniem i reżyserią, dając widzowi poczucie, że wszystko może się zdarzyć. Allen czyni nas uczestnikami swojego filmu, rozmawiając z kamerą, opowiadając nam dowcipy i omawiając z nami swój punkt widzenia. Wykorzystuje animację, fantastykę, napisy, wyjaśniając, co myślą bohaterowie. Neurotyczny i romantyczny Alvu Singer zakochuje się w Annie Hall, wiejskiej dziewczynie ze Środkowego Zachodu, która pragnie zostać piosenkarką. Woody Allen przekształcił tak prostą i nieskomplikowaną historię w niesamowitą serię żartów i obserwacji na temat życia, które mogą dotyczyć każdego z nas. ANNIE HALL zdobył Oscara za najlepszy film, aktorkę, reżyserię, scenariusz i był nominowany do nagrody dla najlepszego aktora.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button