styl życia

Jak grać w pokera – 10 wskazówek jak grać

Jak grać w pokera – 10 wskazówek jak grać. 10 szybkich porad dotyczących strategii w pokerze, które pomogą Ci w grze. Jeśli szukasz łatwych do zapamiętania i szybkich porad pokerowych, które pomogą Ci wygrać, to masz szczęście! Dzisiaj zebraliśmy 10 taktyk i strategii, które sprawią, że staniesz się bardziej pewnym siebie i zyskownym pokerzystą.

 

Jak grać w pokera – 10 wskazówek jak grać

 

Jak grać w pokera - 10 wskazówek jak grać

 

Ta lista nie nauczy Cię jak wygrywać za każdym razem – nawet najlepsi pokerzyści nie są w stanie tego zrobić – ale pomoże Ci się poprawić, niezależnie od tego czy grasz w grach pieniężnych, turniejach, pokerze na żywo czy online. Zanurzmy się!

 

10 wskazówek dotyczących strategii gry w pokera

 

 1. Graj mniej rąk i graj je agresywnie
 2. Nie bądź pierwszym graczem, który zaniemówił.
 3. „Semi-Bluff agresywnie z twoimi drawami
 4. Szybko zagraj swoje silne ręce, aby zdobyć pulę i zarobić więcej pieniędzy
 5. Obroń swoją Dużą Blind (z odpowiednimi rękami)
 6. Dopasuj, gdy nie jesteś pewien
 7. Atakuj, gdy przeciwnik okazuje słabość
 8. Graj solidnego pokera na początku turniejów (nie martw się o przetrwanie)
 9. Graj tylko wtedy, gdy masz na to ochotę
 10. Graj tylko w dobrych grach

Wskazówka nr. 1: Graj mniej kombinacji i graj je agresywnie

 

1 Graj mniej kombinacji i graj je agresywnie

Jeśli spróbujesz rozegrać zbyt wiele rozdań, uszczuplisz swój stack z żetonami (chyba że szczęście będzie po Twojej stronie).

Opracowanie solidnej strategii pokerowej preflop jest zdecydowanie najprostszym i najszybszym sposobem na poprawienie swoich wyników. Jednakże, nawet jeśli stworzenie solidnych zakresów preflop jest stosunkowo łatwe, trudno jest mieć dyscyplinę, aby się ich trzymać. Nie pozwól sobie na zniecierpliwienie i zagranie rąk, które nie są warte zagrania.

Najlepszym podejściem jest granie wąskiego zakresu silnych i/lub grywalnych rąk, i musisz grać te ręce agresywnie. Grając agresywnie wszystkie ręce, w tym te bardziej spekulacyjne, takie jak 7♠ 6♠ lub 5♥ 5♣, możesz ukryć siłę swoich prawdziwych rąk.

Kiedy podbijesz, Twoi przeciwnicy nie będą wiedzieli czy masz A-A, A-K czy 7-6, co czyni Cię super trudną ręką. Solidna i agresywna gra wygrywa! Cena srebra – aktualna cena i dlaczego się zmienia

 

Wskazówka nr. 2: Nie bądź pierwszym graczem, który się kuli – Jak grać w pokera

 

Nie bądź pierwszym graczem, który się kulał - Jak grać w pokera

Limping (sprawdzanie dużej ciemnej przed flopem) jest absolutnie zabroniony, gdy jesteś pierwszym graczem, który wchodzi do puli. Są dwa główne powody, dla których powinieneś unikać tej gry:

 • Nie możesz wygrać puli preflop tak jak byś mógł, gdybyś podbił stawkę.
 • Dajesz graczom za Tobą bardzo kuszące pot odds, co zwiększa prawdopodobieństwo, że zmierzysz się z większą ilością graczy, a tym samym zmniejsza prawdopodobieństwo, że wygrasz pulę. Jak grać w pokera.
 • Jedyną akceptowalną sytuacją, w której możesz wappować jest ta, w której przynajmniej jeden z pozostałych graczy jest już limp. Nazywa się to over-limping i może to być dobre zagranie, ponieważ dostajesz duże szanse na włączenie się do akcji i masz nadzieję, że trafisz coś dobrego na flopie.

 

Wskazówka nr. 3: Agresywny semibluff z drawami – Jak grać w pokera

 

Agresywny semibluff z remisami - Jak grać w pokera

Aby naprawdę zmiażdżyć pokera, musisz skutecznie blefować. Jednakże, nieefektywne blefowanie jest jednym z najszybszych sposobów na utratę pieniędzy przy stole. Jak więc utrzymać pod kontrolą częstotliwość blefowania?

 

Najbardziej efektywnym sposobem blefu jest pozwolić, aby karty, które posiadasz dyktowały Ci czy blefujesz czy nie. Oznacza to, że blefujesz z rękami, które mają szansę na poprawę do najlepszego układu na późniejszej ulicy, takimi jak strit, flush draws, lub nawet tylko overcard lub dwa na turn. Jak grać w pokera.

Pomyśl o tych drawach jako o planie awaryjnym na wypadek, gdyby twój blef został sprawdzony.

 

Wskazówka nr. 5: Obroń swoją Dużą Blind (z odpowiednimi kartami)

 

Obroń swoją dużą ciemną (z odpowiednimi kartami)

Duża ciemna to specjalna pozycja, ponieważ zainwestowałeś już 1 dużą ciemną w pulę. Z tego powodu, za każdym razem, gdy będziesz miał do czynienia z podbiciem, siedząc na dużej ciemnej, będziesz miał większe szanse na wygranie puli niż na innych pozycjach – pomyśl o tym jak o zniżce.

Dzięki zniżce i temu, że jesteś ostatnią osobą, która działa preflop, możesz z zyskiem sprawdzić o wiele więcej rąk niż gdybyś siedział na innej pozycji. Nie oznacza to, że powinieneś dopasowywać podbicia z takimi śmieciami jak 9♠ 5♦, ale bardziej graniczne ręce jak K♣ 9♦ i Q♥ 6♥ stają się grywalne w większości sytuacji.

To, jak szeroko powinieneś się bronić, zależy od wielu czynników – oto cztery podstawowe:

 • Raiser’s position (graj ciaśniej przeciwko wczesnym pozycjom i luźniej przeciwko późnym pozycjom).
 • Liczba graczy w grze (jeżeli 1 lub więcej graczy już sprawdziło podbicie, graj bardziej rygorystycznie i sprawdzaj tylko te ręce, które są skuteczne w pulach wielodrożnych).
 • Wielkość podbicia (im większa wielkość zakładu, tym bardziej powinieneś grać tighter i odwrotnie).
 • Wielkość stacka (z krótkim stackiem graj mniej spekulacyjnych rąk i daj pierwszeństwo sile wysokich kart). Jak grać w pokera.
 • Są jeszcze inne ważne czynniki, takie jak to, jak często twój przeciwnik będzie kontynuował bet po flopie, ale trzy powyższe są głównymi, które powinieneś wziąć pod uwagę.

 

Wskazówka nr. 6: Spasuj, gdy nie jesteś pewien – Jak grać w pokera

 

Pasuj, gdy nie jesteś pewien - Jak grać w pokera

Chcesz wiedzieć, jaka jest największa różnica między złym graczem a profesjonalnym graczem? Jest to zdolność dobrego gracza do spasowania dobrej ręki, takiej jak top para, kiedy myśli, że jest pokonany. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

Brzmi to bardzo prosto, ale w praktyce jest to bardzo trudne, częściowo z powodu sposobu, w jaki zbudowane są nasze mózgi. Jesteśmy naturalnie ciekawi i naturalnie chcemy wygrywać. Kiedy spasujemy, rezygnujemy z szansy na wygranie puli i nie mamy możliwości zaspokojenia swojej ciekawości poprzez dowiedzenie się, co ma nasz przeciwnik.

 

Zbyt częste sprawdzanie w niewłaściwych sytuacjach jest drugim najszybszym sposobem na przegraną w pokerze (po nieefektywnym blefie). Kiedy nie jesteś pewien, czy sprawdzić, czy spasować przeciwko zakładowi lub podbiciu, zrób sobie przysługę i spasuj.

 

Pro tip: Kiedy spasujesz w jednej z tych sytuacji, pamiętaj o zapisaniu szczegółów transakcji, aby po zakończeniu gry móc sprawdzić, czy spasowałeś poprawnie. Studiowanie i/lub omawianie tego typu rąk jest świetnym sposobem na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i uzupełnianie luk w swojej pokerowej wiedzy.

 

Wskazówka nr. 7: Atakuj, gdy twój przeciwnik okazuje słabość

 

Atakuj, gdy przeciwnik okazuje słabość

Gracze nie sprawdzają kart, które mogą odpowiadać wielu zakładom tak często, jak powinni. Oznacza to, że kiedy sprawdzają, mają zazwyczaj stosunkowo słabe karty, które często spasują w obliczu wielu zakładów. To jest właśnie sytuacja „blefowania z niczym”, o której wspominałem wcześniej.

 

Kiedy Twój przeciwnik pokazuje dużą słabość w puli heads-up (na przykład, jeśli sprawdza flopa i turn), możesz to wykorzystać stosując agresywną strategię blefu. Nie tylko powinieneś postawić ze swoimi zwykłymi semi-bluffami, ale także powinieneś postawić jako czysty blef z jakimiś kombinacjami no-play, najlepiej takimi, które mają dobry efekt blokujący.

 

Wskazówka nr. 8: Zagraj solidnego pokera na początku turniejów i nie martw się o przetrwanie – How to Play Poker

 

Tip #8: Graj solidnego pokera na początku turniejów i nie martw się o przetrwanie - How to Play Poker
Wskazówka nr. 8: Zagraj solidnego pokera na początku turniejów i nie martw się o przetrwanie – How to Play Poker

 

Jest czas i miejsce na zachowanie swojego stacka, a początek turniejów pokerowych nim nie jest. Jest to jeden z najbardziej niezrozumiałych aspektów strategii pokera turniejowego.

Weź pod uwagę, że będziesz musiał co najmniej podwoić lub potroić swój początkowy stack (zazwyczaj więcej), aby skończyć z pieniędzmi. Zamiast grać defensywnie, powinieneś grać solidnego i agresywnego pokera na początku, aby zbudować swój stack na głęboki run.

 

Jeśli znajdziesz się z krótkim stackiem i będziesz blisko bańki pieniężnej lub skoku na pensję, dopiero wtedy powinieneś zacząć stosować bardziej survivalowy styl gry.

 

Wskazówka nr. 9: Graj tylko wtedy, gdy masz na to ochotę

 

Graj tylko wtedy, gdy masz na to ochotę

Poker powinien być zabawą, niezależnie od tego, czy grasz w niego hobbystycznie, czy jako profesjonalny gracz. Najlepsze wyniki uzyskuje się, gdy jest się szczęśliwym, więc ma sens, że w tę wymagającą psychicznie grę należy grać tylko wtedy, gdy ma się na to ochotę. Jak rozpocząć rozmowę – 7 praktycznych wskazówek

 

Jeśli czujesz rosnącą frustrację, zmęczenie lub złość, powinieneś przerwać grę właśnie wtedy. Szanse są takie, że dzięki temu zaoszczędzisz sobie sporo pieniędzy. Poker będzie tu także jutro.

 

Pro tip: Zanim zacznę grać, wyobrażam sobie, że wchodzę za wszystko i tracę cały swój stack w pierwszej ręce. Jeśli myśl o tej możliwości nie martwi mnie, wiem, że jestem gotowy, aby grać moją A-game podczas długiej gry. Ale jeśli uznam, że wejście all-in i utrata jednego z moich buy-inów w pierwszym rozdaniu jest nie do zniesienia, przemyślę swoją grę.

 

Wskazówka #10: Graj tylko w dobrych grach – Jak grać w pokera

 

Graj tylko w dobre gry - Jak grać w pokera

Jeśli nie potrafisz dostrzec kolesia podczas pierwszej pół godziny przy stole, to znaczy, że jesteś kolesiem.

To stwierdzenie jest równie prawdziwe dzisiaj, jak wtedy, gdy Mike McDermott (grany przez Matta Damona) wypowiedział je w filmie Rounders (1998). Jeśli chcesz grać w pokera i wygrywać, musisz grać przeciwko słabszym od siebie graczom.

Pomyśl o tym w ten sposób: Jeśli jesteś 9. najlepszym pokerzystą na świecie, będziesz najlepszym graczem przy prawie każdym stole. Jeśli jednak usiądziesz przy stole z tymi 8 graczami, którzy są lepsi od Ciebie, stajesz się przegranym.

Zawsze powinieneś stawiać się na pozycjach, w których Twoje szanse na wygraną są największe. Dlatego ważne jest, aby podczas gry w pokera zostawić swoje ego w drzwiach.

Wniosek jest taki, że aby mieć pozytywny wskaźnik wygranych, trzeba być generalnie lepszym od połowy graczy przy stole. A jeśli chcesz osiągnąć chory zysk, chcesz grać przeciwko najgorszym graczom, jakich możesz znaleźć.

Oto lista kontrolna dla dobrej gry w pokera:

 •  Przynajmniej jeden gracz regularnie limpuje.
 • Jest dużo puli multiway.
 • Re-raisy są albo bardzo rzadkie, albo bardzo częste.

 

Jeśli jesteś w grze, w której zaznaczone są więcej niż 2 z tych pól, masz duże szanse na zarobek. Jeśli żadne z tych pól nie jest zaznaczone, wstań i znajdź bardziej dochodowy stół (chyba, że masz ochotę wypróbować swoją strategię pokerową). Jak grać w pokera.

 

Jeżeli grasz w pokera online, pamiętaj, aby skorzystać ze statystyk stołów udostępnianych przez większość stron pokerowych. Wybierz stół do pokera online z wysoką średnią wielkością puli i wysokim odsetkiem graczy, którzy widzą flopa. Jest to kluczowa strategia pokera online, która jest zazwyczaj pomijana przez nowych graczy.

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button