Zdrowie

Najmocniejsze ginkgo – 12 korzyści z ginkgo

Najsilniejszy ginkgo. 12 korzyści z Ginkgo Biloba. Ginkgo biloba, czyli dziewicze drzewo dogowe, to drzewo pochodzące z Chin, które od tysięcy lat jest uprawiane w różnych celach. Będąc jedynym żyjącym członkiem starożytnego rzędu roślin, jest czasami określany jako żywa skamielina. Chociaż jego liście i nasiona są często stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej, współczesne badania skupiają się przede wszystkim na ekstrakcie z miłorzębu, który jest wytwarzany z liści.

 

Najsilniejszy ginkgo

 

Najsilniejszy ginkgo

 

Suplementy diety zawierające ginkgo są związane z wieloma oświadczeniami zdrowotnymi i zastosowaniami, z których większość skupia się na funkcjonowaniu mózgu i krążeniu.

 

1. Zawiera silne antyoksydanty

 

Zawiera silne antyoksydanty

 

Zawartość antyoksydantów w ginkgo może być powodem wielu jego twierdzeń zdrowotnych. Ginkgo zawiera duże ilości flawonoidów i terpenoidów, czyli związków znanych z silnego działania antyoksydacyjnego.

Antyoksydanty zwalczają lub neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników. Wolne rodniki to wysoce reaktywne cząsteczki, które są wytwarzane w organizmie podczas normalnych funkcji metabolicznych, takich jak przekształcanie żywności w energię lub detoksykacja. Mają one jednak również potencjał do uszkadzania zdrowych tkanek, przyczyniając się do przyspieszonego starzenia i chorób.

Badania nad antyoksydacyjnym działaniem ginkgo są obiecujące. Nadal jednak nie wiadomo dokładnie, jak działa i jak skuteczna może być w leczeniu konkretnych chorób. Co jest dobre dla strun głosowych – 10 wskazówek dla zdrowego głosu

 

2. Może pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych

 

Może pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych

Zapalenie jest częścią naturalnej odpowiedzi organizmu na uraz lub inwazję obcej substancji. W odpowiedzi zapalnej różne elementy układu odpornościowego są angażowane do walki z obcym najeźdźcą lub do leczenia uszkodzonego miejsca.

Niektóre choroby przewlekłe prowokują odpowiedź zapalną nawet wtedy, gdy nie występuje żadna choroba lub uraz. Z czasem ten nadmierny stan zapalny może spowodować trwałe uszkodzenie tkanek i DNA organizmu.

Lata badań na zwierzętach i w probówkach pokazują, że ekstrakt z miłorzębu japońskiego może zmniejszyć markery stanu zapalnego w komórkach ludzkich i zwierzęcych w różnych stanach chorobowych

Specyficzne warunki, w których wykazano, że ekstrakt z miłorzębu zmniejsza stan zapalny, obejmują:

 • Artretyzm
 • choroba jelita drażliwego
 • Rak
 • choroba serca
 • udar

Chociaż te dane są zachęcające, potrzebne są badania na ludziach, zanim będzie można wyciągnąć konkretne wnioski na temat roli ginkgo w leczeniu tych złożonych chorób.

 

3. Poprawia krążenie krwi i zdrowie serca – najsilniejsze Ginkgo

 

Poprawia krążenie krwi i zdrowie serca - Najsilniejsze Ginkgo

W tradycyjnej medycynie chińskiej nasiona miłorzębu były używane do otwierania „kanałów” energii do różnych układów narządów, w tym nerek, wątroby, mózgu i płuc.

Widoczna zdolność Ginkgo do zwiększania przepływu krwi do różnych części ciała może być źródłem wielu z jego rzekomych korzyści.

Jedno z badań na osobach z chorobami serca, które przyjmowały ginkgo, wykazało natychmiastowy wzrost przepływu krwi do kilku części ciała. Przypisuje się to 12% wzrostowi poziomu krążącego tlenku azotu, związku odpowiedzialnego za rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Inne badanie na starszych dorosłych, którym podawano ekstrakt z miłorzębu, wykazało podobny efekt

Inne badania wskazują również na ochronne działanie ginkgo na zdrowie serca, zdrowie mózgu i zapobieganie udarom. Istnieje kilka możliwych wyjaśnień, jednym z nich mogą być związki przeciwzapalne zawarte w roślinie Dalsze badania są potrzebne, aby w pełni zrozumieć wpływ miłorzębu na krążenie krwi oraz zdrowie serca i mózgu.

 

4. Zmniejsza objawy zaburzeń psychicznych i demencji

 

Zmniejsza objawy zaburzeń psychicznych i demencji

Ginkgo zostało wielokrotnie ocenione za zdolność do zmniejszenia lęku, stresu i innych objawów związanych z chorobą Alzheimera i związanym z wiekiem pogorszeniem funkcji poznawczych. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki badań w tym zakresie są niespójne. Najsilniejszy ginkgo.

Niektóre badania wykazują znaczące zmniejszenie tempa spadku poznawczego u osób z demencją przyjmujących ginkgo, ale inne nie powielają tego wyniku.

Przegląd 21 badań wykazał, że stosowany w połączeniu z medycyną konwencjonalną wyciąg z miłorzębu może zwiększyć zdolności funkcjonalne u osób z łagodną chorobą Alzheimera.

W innym przeglądzie oceniono cztery badania i stwierdzono istotne zmniejszenie spektrum objawów związanych z demencją podczas przyjmowania ginkgo przez 22-24 tygodnie. Te pozytywne wyniki mogą być związane z rolą, jaką ginkgo może odgrywać w poprawie przepływu krwi do mózgu, szczególnie w naczyniowych typach demencji.

Ogólnie rzecz biorąc, jest zbyt wcześnie, aby ostatecznie stwierdzić lub obalić rolę ginkgo w leczeniu demencji, ale ostatnie badania zaczynają rzucać światło na tę część. Co jest dobre na biegunkę, a co ją pogarsza?

 

5. Poprawia funkcjonowanie mózgu i samopoczucie – najsilniejsze Ginkgo

 

Poprawia funkcjonowanie mózgu i samopoczucie - najsilniejsze Ginkgo

Istnieją spekulacje, że ginkgo może poprawić funkcjonowanie mózgu u zdrowych osób. Garstka małych badań wspiera pogląd, że przyjmowanie suplementów z ginkgo może zwiększyć wydajność umysłową i postrzegane dobre samopoczucie .

Wyniki takich badań doprowadziły do twierdzeń łączących ginkgo z poprawą pamięci, koncentracji i uwagi.

W obszernym przeglądzie badań nad tą zależnością stwierdzono jednak, że stosowanie ginkgo nie prowadzi do żadnej wymiernej poprawy pamięci, funkcji wykonawczych czy uwagi. Choć suplementacja miłorzębem może poprawić zdolności umysłowe, nie jest to gwarancja.

 

6. Może zmniejszyć niepokój

 

Może zmniejszyć niepokój

Niektóre badania sugerują, że suplementacja ginkgo może zmniejszyć objawy lęku. W kilku badaniach na zwierzętach zaobserwowano zmniejszenie objawów lękowych, które można przypisać zawartości antyoksydantów w ginkgo.

W jednym z badań 170 osób z uogólnionym zaburzeniem lękowym było leczonych albo 240 mg lub 480 mg ginkgo, albo placebo. Grupa leczona najwyższą dawką ginkgo doświadczyła o 45% większej redukcji objawów lękowych w porównaniu z grupą placebo.

Chociaż suplementacja ginkgo może zmniejszać lęk, jest zbyt wcześnie, aby wyciągnąć ostateczne wnioski z dostępnych badań.

 

7. Może leczyć depresję – Najsilniejszy ginkgo

 

 Może leczyć depresję - Najsilniejszy ginkgo

Przegląd badań na zwierzętach sugeruje, że suplementacja ginkgo może pomóc w leczeniu objawów depresji.
Myszy, które otrzymały ginkgo przed nieuniknioną sytuacją stresową, były mniej emocjonalnie dotknięte stresem niż grupa, która nie otrzymała suplementu.

Badanie sugerowało, że efekt ten jest związany z przeciwzapalnymi właściwościami ginkgo, które poprawiają zdolność organizmu do radzenia sobie z wysokim poziomem hormonów stresu.

Jednak depresja jest złożonym stanem, który może mieć różne przyczyny leżące u podstaw.

Potrzeba więcej badań, aby lepiej zrozumieć związek między ginkgo i jak może on wpływać na depresję u ludzi.

8. Może promować wzrok i zdrowie oczu

 

Może promować wzrok i zdrowie oczu

Bardzo mało badań zbadało, jak ginkgo odnosi się do widzenia i zdrowia oczu. Pierwsze wyniki są jednak obiecujące.

Jeden z przeglądów wykazał, że osoby z jaskrą, które przyjmowały ginkgo, zwiększyły przepływ krwi do oka, ale niekoniecznie przełożyło się to na lepsze widzenie. Najsilniejszy ginkgo.

W innym przeglądzie dwóch badań oceniano wpływ ekstraktu z miłorzębu na progresję zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem. Niektórzy uczestnicy doświadczyli poprawy widzenia, ale nie we wszystkich przypadkach była ona statystycznie istotna. Co jest dobre na obrzęki – 10 sposobów na obrzęki nóg

Wiele z tych pozytywnych wyników wydaje się być związanych ze zwiększonym przepływem krwi do oka. Nie jest jasne, czy ginkgo poprawiłoby wzrok u osób, które nie cierpią już na zaburzenia widzenia.

Potrzebne są dalsze badania, aby sprawdzić, czy ginkgo może zwiększyć zdolność widzenia lub spowolnić postęp degeneracyjnych chorób oczu.

 

9. Może leczyć bóle głowy i migreny – Najsilniejszy ginkgo

 

Może leczyć bóle głowy i migreny - Najsilniejszy ginkgo

W tradycyjnej medycynie chińskiej miłorząb jest bardzo popularnym środkiem na bóle głowy i migreny

Istnieje bardzo mało badań dostępnych na temat zdolności ginkgo do leczenia bólów głowy. Jednak w zależności od pierwotnej przyczyny bólu głowy, może pomóc.

Na przykład ginkgo jest znane z działania przeciwzapalnego i antyoksydacyjnego. Jeśli ból głowy lub migrena są spowodowane nadmiernym stresem, pomocne może być miłorząb.

 

Ponadto, jeśli ból głowy jest związany ze zmniejszonym przepływem krwi lub zwężonymi naczyniami krwionośnymi, zdolność miłorzębu do rozszerzania naczyń krwionośnych może poprawić objawy.

I odwrotnie, niektóre migreny są spowodowane nadmiernym rozszerzeniem naczyń krwionośnych. W takiej sytuacji ginkgo może mieć niewielkie lub żadne działanie.

 

Jeśli chcesz spróbować ginkgo na migreny, jest mało prawdopodobne, aby zrobić ci wiele szkody. Tylko miej świadomość, że niekoniecznie pomoże.

 

10. Może poprawić objawy astmy i POChP

 

Może poprawić objawy astmy i POChP

 

Niektóre badania sugerują, że ginkgo może poprawić objawy astmy i innych zapalnych chorób układu oddechowego, takich jak POChP. Najsilniejszy ginkgo.

Przypisuje się to związkom przeciwzapalnym zawartym w ginkgo, które mogą pozwolić na zmniejszenie stanu zapalnego dróg oddechowych i zwiększenie pojemności płuc.
W jednym z badań z udziałem 75 osób oceniano stosowanie wyciągu z miłorzębu z leczeniem glikokortykosteroidami w celu opanowania objawów astmy. Poziomy związków zapalnych w ślinie osób, które otrzymywały ginkgo, były znacznie niższe niż tych, które otrzymywały tylko tradycyjne leki.

W innym 100-osobowym badaniu oceniano stosowanie mieszanki chińskich ziół zawierających ginkgo w leczeniu objawów POChP.

Osoby, które stosowały preparat ziołowy doświadczyły znacznego zmniejszenia kaszlu i zapalenia oskrzeli w trzymiesięcznej obserwacji w porównaniu z grupą kontrolną.
W tej chwili nie można określić, czy tę poprawę można przypisać samemu ginkgo, czy też był to efekt synergistyczny innych ziół zastosowanych w formule grupy leczniczej.

Chociaż te wyniki są zachęcające, potrzeba więcej badań nad tym specyficznym zastosowaniem miłorzębu.

11. Zmniejsza objawy PMS – Najsilniejszy ginkgo

 

Zmniejsza objawy PMS - Najsilniejszy ginkgo

Wstępne badania sugerują, że ginkgo może pomóc w leczeniu zarówno fizycznych, jak i psychologicznych objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

Jedno badanie przeprowadzone na 85 studentach studiów licencjackich wykazało 23% redukcję zgłaszanych objawów PMS podczas spożywania ginkgo.
Co ciekawe, w grupie placebo również odnotowano niewielkie zmniejszenie objawów PMS, choć było ono znacznie niższe – 8,8%.

Potrzeba więcej badań, aby lepiej zrozumieć związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy ginkgo a objawami PMS. 

12. Leczy dysfunkcje seksualne

 

Leczy dysfunkcje seksualne

Niektóre źródła podają, że ginkgo może leczyć dysfunkcje seksualne, takie jak zaburzenia erekcji czy niskie libido.

Ginkgo ma zdolność do zwiększania poziomu tlenku azotu we krwi, który poprawia krążenie krwi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych.

W związku z tym ginkgo może być również przydatne w leczeniu różnych objawów dysfunkcji seksualnych poprzez poprawę przepływu krwi do tych obszarów ciała.

Niektóre badania przyjrzały się zastosowaniu ginkgo w leczeniu dysfunkcji seksualnych spowodowanych stosowaniem leków przeciwdepresyjnych (SSRI). Wyniki pokazały, że ginkgo nie było w tych przypadkach skuteczniejsze niż placebo.

Ponadto może dojść do interakcji pomiędzy ginkgo a lekami z grupy SSRI, co może spowodować, że będą one mniej skuteczne.

W jednym badaniu oceniano stosowanie ginkgo w celu zwiększenia pożądania seksualnego i satysfakcji seksualnej u kobiet poddawanych równolegle psychoterapii seksualnej. Połączenie ginkgo i terapii było skuteczne przez dłuższy czas w porównaniu z placebo, ale sama suplementacja ginkgo nie była skuteczna.

Uzasadnienie stosowania ginkgo w leczeniu dysfunkcji seksualnych ma sens, ale badania nie potwierdzają go obecnie. Co jest dobre dla tworzenia się krwi – więcej czerwonych krwinek

Potencjalne skutki uboczne

Ważne jest, aby przed włączeniem ginkgo do diety skonsultować się z lekarzem.

Dla większości dorosłych ryzyko związane z przyjmowaniem ginkgo jest stosunkowo niskie, ale istnieją przypadki, w których ginkgo może spowodować poważne szkody. Jak wybrać buty zimowe – 9 prawidłowych typów

Jeśli jesteś uczulony na rośliny zawierające alkilofenole lub przyjmujesz pewne leki, nie powinieneś przyjmować miłorzębu.

Możliwe działania niepożądane obejmują:

 • Nudności
 • Biegunka
 • Zawroty głowy
 • Bóle głowy
 • ból brzucha
 • Wysypka/reakcja alergiczna
 • Ginkgo może potencjalnie wchodzić w niekorzystne interakcje z niektórymi lekami. Niektóre interakcje mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia krwawienia.

Ginkgo biloba jest dostępny w handlu w następujących formach:

 

 • Kapsułki
 • Tablety
 • Ekstrakty płynne
 • Suszone liście/herbata
 • Większość aktualnych badań odzwierciedla wyniki stosowane z oczyszczonym ekstraktem z miłorzębu. Nie należy jeść surowych nasion miłorzębu, gdyż są one trujące.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button