Zdrowie

Co jest dobre na obrzęki – 10 sposobów na obrzęki nóg

Co jest dobre na obrzęki? 10 domowych sposobów na spuchnięte stopy. Bezbolesny obrzęk stóp lub kostek jest powszechny i może mieć różne przyczyny. Przyczyny spuchniętych stóp mogą obejmować:

 • zbyt długie stanie na nogach
 • niedopasowane buty
 • Ciąża
 • czynniki stylu życia
 • niektóre problemy zdrowotne

 

Co jest dobre na obrzęki

 

Co jest dobre na obrzęki

 

 

Kiedy płyn gromadzi się w tkankach, nazywa się to obrzękiem. Co jest dobre na obrzęki. Chociaż obrzęk zwykle ustępuje sam, istnieją pewne domowe sposoby, które mogą szybciej zmniejszyć obrzęk i zwiększyć własny komfort. Oto 10 rekomendacji, które warto wypróbować.

 

1. pić 8 do 10 szklanek wody dziennie

 

Pij 8 do 10 szklanek wody dziennie

Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, duża ilość płynów faktycznie pomaga zmniejszyć obrzęk. Kiedy twoje ciało nie jest wystarczająco nawodnione, zatrzymuje płyny, które powinno. Przyczynia się to do pojawienia się obrzęków.

 

2. Kupić skarpety kompresyjne

 

Kupić skarpety kompresyjne

Skarpety kompresyjne można znaleźć w aptece lub można je również kupić online. Zacznij od skarpet kompresyjnych, które mają 12 do 15 mm lub 15 do 20 mm rtęci.

 

Są one dostępne w różnych wagach i kompresji, więc może być najlepiej zacząć od lżejszych skarpet, a następnie znaleźć rodzaj, który zapewnia największą ulgę. Piwo na włosy.

 

3. Moczyć się w chłodnej kąpieli z solą epsom przez około 15 do 20 minut.

 

Moczyć się w chłodnej kąpieli z solą Epsom przez około 15 do 20 minut.

Sól Epsom (siarczan magnezu) może pomóc nie tylko na ból mięśni. Może również zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Teoria mówi, że sól epsom wyciąga toksyny i zwiększa relaks.

 

Tylko upewnij się, że dostaniesz sól epsom oznaczoną etykietą USP. Oznacza to, że spełnia normy określone przez Food and Drug Administration i jest bezpieczny w użyciu.

 

4. Unieś nogi, najlepiej powyżej serca – Co jest dobre na obrzęki

 

Unieś nogi, najlepiej powyżej serca - Co jest dobre na obrzęki

Podczas snu podpieraj stopy poduszkami, poduszkami, a nawet takimi rzeczami jak książki telefoniczne. Jeśli próbujesz zmniejszyć obrzęk nóg podczas ciąży, spróbuj podnosić nogi kilka razy dziennie. Celuj w około 20 minut prosto.

Staraj się unikać stania przez długie okresy i pozostań w pozycji siedzącej, kiedy tylko możesz.

 

5. Ruszaj się! – Co jest dobre na obrzęki

 

Ruszaj się! - Co jest dobre na obrzęki

Jeśli siedzisz lub stoisz w jednym miejscu przez długi czas (na przykład w pracy), może to prowadzić do obrzęku stóp. Spróbuj poruszać się trochę co godzinę, nawet jeśli jest to spacer do pokoju przerw, spacer wokół bloku podczas lunchu, zginając kolana i kostki, lub obwód wokół biura. Cytaty o miłości 125 najpiękniejszych cytatów autorstwa zakochanych.

 

6. Niektórym osobom mogą pomóc suplementy diety z magnezem

 

Niektórym osobom mogą pomóc suplementy diety z magnezem

Jeśli zatrzymujesz wodę, możesz mieć niedobór magnezu. Jedzenie pokarmów o wysokiej zawartości magnezu może pomóc. Pokarmy bogate w magnez, które możesz dodać do swojej diety to:

 • migdały
 • tofu
 • orzechy nerkowca
 • Szpinak
 • ciemna czekolada
 • brokuły
 • Awokado

Przyjmowanie 200 do 400 miligramów magnezu dziennie może pomóc w obrzękach. Przed przyjęciem jakiegokolwiek suplementu należy jednak skonsultować się z lekarzem. Suplementy magnezu nie są odpowiednie dla wszystkich, zwłaszcza jeśli masz choroby nerek lub serca.

 

7. Wprowadź kilka zmian w diecie – Co jest dobre na obrzęki

 

Wprowadź kilka zmian w diecie - Co jest dobre na obrzęki

Zmniejszenie spożycia sodu może pomóc zmniejszyć obrzęk w organizmie, w tym obrzęk nóg. Co jest dobre na obrzęki. Wybieraj niskosodowe wersje swoich ulubionych potraw i staraj się nie dodawać soli do swoich posiłków.

 

8. Jeśli masz nadwagę, schudnij

 

Jeśli masz nadwagę, schudnij

Nadwaga może powodować zmniejszenie krążenia krwi, co prowadzi do obrzęku kończyn dolnych. Może również prowadzić do nadmiernego obciążenia stóp, powodując ból podczas chodzenia. Może to skutkować bardziej siedzącą pracą – co również może powodować gromadzenie się płynu w stopach.

 

Zmniejszenie wagi może pomóc złagodzić napięcie w nogach i ewentualnie zmniejszyć obrzęk nóg, jak również. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, czy musisz schudnąć i o zdrowych sposobach, aby to zrobić.

 

9. Masuj swoje stopy

 

Masuj swoje stopy

Masaż może być doskonałym lekarstwem na opuchnięte stopy, a także może sprzyjać relaksowi. Masuj (lub zleć komuś masaż!) stopy w kierunku serca zdecydowanymi pociągnięciami i pewnym uciskiem. To może pomóc przenieść płyn z dala od obszaru i zmniejszyć obrzęk. Kiedy sadzić truskawki?

 

10. Zwiększ swoje spożycie pokarmów bogatych w potas

 

Zwiększ swoje spożycie pokarmów bogatych w potas

Niedobór potasu może przyczynić się do wysokiego ciśnienia krwi i zatrzymania wody. Co jest dobre na obrzęki. Jeśli nie masz żadnych ograniczeń dietetycznych, rozważ spożywanie pokarmów zawierających potas. Niektóre pokarmy bogate w potas obejmują:

 • słodkie ziemniaki
 • biała fasola
 • banany
 • łosoś
 • pistacje
 • kurczak

Spróbuj pić sok pomarańczowy lub niskotłuszczowe mleko zamiast lemoniady. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, zwłaszcza problemy z nerkami, skonsultuj się z lekarzem przed dodaniem dużych ilości potasu do swojej diety.

 

Kiedy należy zgłosić się do lekarza

Każdy człowiek jest inny. W zależności od tego, co jest przyczyną obrzęku, niektóre z tych środków zaradczych mogą nie być skuteczne przez cały czas i dla każdego. Jeśli jeden z nich nie działa, nie krępuj się spróbować innego lub użyć jednego w połączeniu z innym.

 

Jeśli żaden z tych domowych sposobów nie przyniesie ulgi spuchniętym stopom lub zauważysz inne objawy towarzyszące spuchniętym stopom, zgłoś się do lekarza. Co jest dobre na obrzęki. Gdzie szukać trufli.

 

Jeśli jesteś w ciąży, skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów lub przed zwiększeniem poziomu aktywności. Jeśli masz jakiekolwiek schorzenia lub przyjmujesz leki, przed dodaniem suplementu skonsultuj się z lekarzem. Nawet naturalne suplementy i witaminy mogą kolidować z lekami, dlatego zawsze warto najpierw zasięgnąć porady.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button