Zdrowie

Dlaczego muszę myć zęby – 10 powodów

Być może już pytaliście, dlaczego muszę myć zęby. Oto 10 powodów, dla których warto myć zęby. Zdrowie jamy ustnej to coś więcej niż tylko zdrowe zęby. Stan zdrowia jamy ustnej odzwierciedla ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

 

Dlaczego muszę myć zęby

 

Dlaczego muszę myć zęby

 

 

Oto 10 najważniejszych powodów, dla których należy myć zęby:

 

  1. Mieć zdrowe dziecko

Wykazano, że choroby dziąseł zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia przedwczesnego porodu i niskiej wagi urodzeniowej. Może być również jedną z wielu przyczyn opóźnionego poczęcia i impotencji. Dlatego najpierw zadbaj o zdrową jamę ustną i dziąsła.

 

2. Zostań pocałować

 

Zostań pocałować

 

 

Kto chciałby pocałować kogoś, kto ma jedzenie między zębami lub śmierdzi mu z ust? Szczotkowanie zębów to najtańszy i najskuteczniejszy sposób na usunięcie jedzenia i bakterii.

 

3. Pasta do zębów 

Szczoteczka do zębów jest najlepszym sposobem na aplikację fluoru i innych środków odczulających. Fluor zawarty w pastach do zębów staje się częścią powierzchni zęba i chroni szkliwo przed kwasem wydzielanym przez płytkę nazębną.

 

 

4. Oszczędzaj pieniądze

 

Oszczędzaj pieniądze

 

 

Zapobieganie jest tańsze niż leczenie. Regularna, codzienna pielęgnacja zębów i dziąseł zapobiegnie problemom w przyszłości i sprawi, że będziesz miał niższe rachunki za usługi stomatologiczne.

 

5. Zapobieganie chorobom dziąseł Dlaczego muszę myć zęby

 

Zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł i pierwsze stadium choroby dziąseł) jest spowodowane gromadzeniem się płytki nazębnej wokół zębów, co prowadzi do obrzęku dziąseł i krwawienia zębów podczas ich mycia. Płytka nazębna to nagromadzenie pokarmów i bakterii, które pojawia się w jamie ustnej każdego z nas.

 

6. Zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu Dlaczego muszę myć zęby

 

Zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu Dlaczego muszę myć zęby

 

 

Bakterie z jamy ustnej mogą dostać się do krwiobiegu i zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu.

 

7. Zapobieganie lub minimalizowanie cukrzycy

 

Każda choroba dziąseł może utrudniać kontrolę poziomu glukozy we krwi. Związek między ciężką chorobą dziąseł a cukrzycą jest dwustronny. Nie tylko osoby z cukrzycą są bardziej podatne na poważne choroby dziąseł, ale poważne choroby dziąseł mogą potencjalnie wpływać na kontrolę poziomu glukozy we krwi i przyczyniać się do postępu cukrzycy.

 

8. Świeży oddech

 

Świeży oddech

 

 

Twoje usta zaczną pachnieć, jeśli nie będziesz regularnie szczotkować zębów. Wynoś śmieci co wieczór, szczotkuj usta przynajmniej raz dziennie. Nieświeży oddech – 9 sposobów na pozbycie się go.

 

 

9. Zapobieganie demencji Dlaczego muszę myć zęby

 

Słaby stan zdrowia jamy ustnej zwiększa ryzyko wystąpienia demencji o jedną trzecią.

 

10. Usuń przebarwienia Dlaczego muszę myć zęby

 

Usuń przebarwienia Dlaczego muszę myć zęby

 

 

Pasta do zębów zawiera delikatne substancje ścierne, które usuwają brud i plamy powierzchniowe. Należą do nich np. węglan wapnia, odwodnione żele krzemionkowe. Uwodnione tlenki glinu, węglan magnezu, sole fosforanowe i krzemiany. Wypadanie włosów: 3 proste domowe produkty zapobiegające przerzedzaniu się włosów.

 

Pamiętaj. Dwie minuty mycia zębów dwa razy dziennie mogą dosłownie uratować Ci życie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button