Zdrowie

Herbata na odchudzanie – 5 najlepszych herbat

Herbata na odchudzanie – 5 najlepszych herbat. Niektóre napoje mogą pomóc w utracie wagi dzięki związkom roślinnym zwanym katechinami, które mogą przyspieszyć metabolizm. Oto herbaty, które zdaniem ekspertów mają największy potencjał.

 

Jeśli pijesz herbatę, to pewnie już wiesz, że Twoja filiżanka ma właściwości zdrowotne. Herbata ma właściwości lecznicze i jest drugim najczęściej spożywanym napojem na świecie.

Picie dwóch lub trzech filiżanek dziennie wiąże się z niższym ryzykiem przedwczesnej śmierci, chorób serca, cukrzycy 2. typ i udar. Z drugiej strony, dowody na wpływ herbaty na utratę wagi nie zawsze były jednoznaczne.

Herbata na odchudzanie

 

Herbata na odchudzanie – 5 najlepszych herbat

 

Jeśli Twoje napoje są zwykle wysokokaloryczne, zamiana ich na herbatę może prowadzić do utraty wagi. Na przykład zamiana wysokosłodzonej wody mineralnej na zero kaloryczną herbatę może łatwo zaoszczędzić kilkaset kalorii.

 

Herbata odgrywa również bezpośrednią rolę w odchudzaniu. Herbaty zawierają katechiny, które mogą zwiększyć metabolizm poprzez stymulowanie organizmu do szybszego rozkładu tłuszczu i spalania większej ilości kalorii.

Katechiny to rodzaj związków roślinnych o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, jak wynika z wcześniejszych badań. Herbata jest szczególnie bogata w cztery katechiny: epikatechinę (EC), epigalokatechinę (EGC), galusan epikatechiny (ECG) i galusan epigalokatechiny (EGCG). Z tych czterech substancji najbardziej rozpowszechniona jest EGCG, która zgodnie z wcześniejszym przeglądem jest uważana za najważniejszą przyczynę wielu korzyści zdrowotnych herbaty.

1. Zielona herbata

 

Zielona herbata

 

Większość rozmów o herbacie i odchudzaniu zwykle zaczyna się od zielonej herbaty – i nie bez powodu. Ze wszystkich herbat, ta łagodna, słodko-gorzka odmiana ma najwięcej badań potwierdzających jej potencjalne korzyści w zakresie utraty wagi.

 

Efekty spalania kalorii przez zieloną herbatę mogą wynikać z połączonych efektów EGCG i kofeiny, które wydają się działać synergicznie.

 

2. Czarna herbata

 

Czarna herbata

 

Po zbiorach liście czarnej herbaty mogą się utleniać, czyli nasiąkać otaczającym je powietrzem, dłużej niż inne herbaty. To intensyfikuje smak, dzięki czemu czarna herbata jest jednym z najbardziej wyrazistych rodzajów na rynku. Herbata na odchudzanie.

Długotrwałe utlenianie, zwane potocznie „fermentacją”, zmienia również skład polifenoli lub związków roślinnych w czarnej herbacie. Choć zawiera EGCG niż mniej przetworzone odmiany herbaty, jest lepszym źródłem teaflawin. Te polifenole powstają, gdy liście czarnej herbaty są utlenione i mogą mieć korzyści z utraty wagi.Polifenole w czarnej herbacie mogą działać w celu zmniejszenia spożycia kalorii i zmniejszenia wchłaniania tłuszczów i węglowodanów.

 

3. Herbata Oolong – Herbata na odchudzanie

 

Herbata Oolong - Herbata na odchudzanie

 

Ta częściowo utleniona herbata jest popularnym wyborem o silniejszym smaku niż herbata zielona, ale który jest łagodniejszy niż herbata czarna. Oolong zawiera mieszankę polifenoli, z których słynie herbata zielona i czarna: katechiny (herbata zielona) i teaflawiny (herbata czarna). Podobnie jak te inne herbaty, oolong dostarcza kofeiny i może sprzyjać utracie wagi.

 

Niektórzy badacze uważają, że spalające tłuszcz działanie herbaty oolong może prowadzić bezpośrednio do utraty wagi poprzez pobudzenie metabolizmu lipidów. Na przykład, picie czterech filiżanek herbaty oolong dziennie zostało wcześniej uznane za pomocne w utracie wagi przez dorosłych z nadwagą lub otyłością. W rzeczywistości, pod koniec sześciu tygodni, około 70% osób z ciężką otyłością straciło więcej niż 2,2 kg, a 22% straciło więcej niż 6 kg. Jakie produkty spożywcze zawierają żelazo?

 

4. Biała herbata

 

Biała herbata

 

Herbata na odchudzanie. Biała herbata jest najmniej przetworzona ze wszystkich herbat, co tłumaczy jej lekki, delikatny smak. Minimalne przetwarzanie oznacza również, że biała herbata zachowuje duże ilości przeciwutleniaczy o działaniu przeciwzapalnym i spalającego tłuszcz EGCG, co czyni ją kolejnym potencjalnie korzystnym napojem odchudzającym.

Uważa się, że biała herbata pomaga przyspieszyć rozpad komórek tłuszczowych i zablokować tworzenie nowych, więc może mieć potencjalne korzyści z utraty wagi.
Zima
.

 

5) Herbata z hibiskusa – herbata odchudzająca

 

 Herbata z hibiskusa - Herbata na odchudzanie

 

Ta ostra, korzenna herbata – zebrana z liści hibiskusa – zawiera katechiny takie jak EGCG i wykazano, że pomaga obniżyć ciśnienie krwi i cholesterol. 

 

Może również pomóc w utrzymaniu zdrowszej wagi. U dorosłych z nadwagą lub otyłością, którzy przyjmowali ekstrakt z hibiskusa przez 12 tygodni, nastąpiła redukcja masy ciała i tkanki tłuszczowej.

Nie ma cudownego eliksiru na utratę wagi. Picie herbaty może pomóc poprawić nawodnienie i zwiększyć metabolizm, ale dla trwałego zarządzania wagą potrzebne są zmiany w diecie i stylu życia.

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button