Zdrowie

Najsilniejszy naturalny testosteron – 5 sposobów na jego zdobycie

Najsilniejszy naturalny hormon testosteron, testosteron odgrywa ważną rolę w zdrowiu mężczyzn. Na początek pomaga utrzymać masę mięśniową, gęstość kości i popęd płciowy. Produkcja testosteronu jest najwyższa na początku męskiej dorosłości, a następnie z każdym rokiem nieco spada.

 

Najsilniejszy naturalny testosteron

 

Najsilniejszy naturalny testosteron

 

Kiedy organizm nie produkuje odpowiedniej ilości testosteronu, stan ten nazywany jest hipogonadyzmem. Bywa też nazywany „niskim T”. Mężczyźni, u których zdiagnozowano hipogonadyzm, mogą odnieść korzyści z leczenia testosteronem. Jednak terapia zazwyczaj nie jest zalecana, jeśli poziom testosteronu mieści się w normalnym zakresie dla Twojego wieku.

 

Nie ma cudownego rozwiązania, aby zwiększyć poziom testosteronu, ale niektóre naturalne środki zaradcze mogą pomóc.

 

Dobrze się wysypiaj

 

Dobrze się wysypiaj

 

Nie ma nic bardziej naturalnego niż porządne wyspanie się. Badania wykazały, że brak snu może znacznie obniżyć poziom testosteronu u zdrowego, młodego mężczyzny. Efekt ten jest zauważalny już po tygodniu skróconego snu. Poziom testosteronu był szczególnie niski w dni ograniczonego snu między 14. a 22. godzinę. Najsilniejszy naturalny testosteron. Uczestnicy badania zgłaszali również obniżone poczucie dobrego samopoczucia, gdy spadał im poziom testosteronu we krwi.

 

To, ile snu potrzebuje Twój organizm, zależy od wielu czynników. Większość dorosłych potrzebuje zazwyczaj od siedmiu do dziewięciu godzin dziennie, aby dobrze funkcjonować i prowadzić zdrowe życie. Jak szybko zasnąć w 10, 60 lub 120 sekund.

 

Pozbycie się nadwagi

 

Pozbycie się nadwagi

 

Mężczyźni w średnim wieku, którzy mają nadwagę i prediabetes są również prawdopodobne, aby mieć niski poziom testosteronu. Badanie wykazało, że niski T i cukrzyca są ze sobą ściśle powiązane. Mężczyźni utrzymujący prawidłową masę ciała mają mniejsze ryzyko rozwoju pełnoobjawowej cukrzycy, a także hipogonadyzmu.

 

Badania potwierdzają, że utrata wagi może pomóc zwiększyć poziom testosteronu. Te odkrycia nie oznaczają, że musisz trzymać się diety awaryjnej. Najlepszym sposobem na osiągnięcie i utrzymanie zdrowej wagi jest rozsądna dieta i regularne ćwiczenia.

 

Zdobądź wystarczającą ilość cynku – najsilniejszy naturalny testosteron

 

Pozbycie się nadwagi

 

Mężczyźni z hipogonadyzmem często mają niedobór cynku. Badania sugerują, że cynk odgrywa ważną rolę w regulacji poziomu testosteronu w surowicy u zdrowych mężczyzn. Co zawiera cynk 10 pokarmów o wysokiej zawartości cynku.

 

Jedzenie żywności, która jest bogata w ten niezbędny składnik odżywczy może pomóc. Ostrygi, czerwone mięso i drób zawierają dużo cynku. Dorośli mężczyźni powinni przyjmować 11 mg cynku dziennie. Do innych dietetycznych źródeł cynku należą:

 

 • fasola
 • orzechy
 • kraby
 • homary
 • produkty pełnoziarniste

 

Pogódź się z cukrem – Najsilniejszy naturalny testosteron

 

Pogódź się z cukrem - Najsilniejszy naturalny testosteron

 

Cynk nie wystarczy, aby zapewnić wszystkie potrzebne wartości odżywcze. Organizm ludzki to skomplikowany system, który do sprawnego funkcjonowania wymaga szerokiej gamy witamin i minerałów.

 

Towarzystwo Endokrynologiczne podaje, że glukoza (cukier) obniża poziom testosteronu we krwi nawet o 25 procent. Dotyczyło to uczestników badania niezależnie od tego, czy mieli prediabetes, cukrzycę czy prawidłową tolerancję glukozy.

 

Good Old Style Exercise – Najsilniejszy naturalny testosteron

 

Good Old Style Exercise - Najsilniejszy naturalny testosteron

 

pokazują, że całkowity poziom testosteronu wzrasta po ćwiczeniach, zwłaszcza po treningu oporowym. Niski poziom testosteronu może wpływać na Twój popęd seksualny i nastrój. Dobra wiadomość jest taka, że ćwiczenia poprawiają nastrój i stymulują substancje chemiczne w mózgu, które pomagają czuć się szczęśliwszym i bardziej pewnym siebie. Ćwiczenia zwiększają również energię i wytrzymałość oraz pomagają lepiej spać. Eksperci fitness zalecają 30 minut ćwiczeń każdego dnia. World’s Strongest Man – Top 10 najsilniejszych mężczyzn na świecie.

 

Cynk i hipogonadyzm

 

Cynk jest więc niezbędnym minerałem w diecie. Potrzebny mu do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i do podziału komórek. Cynk pomaga enzymom rozkładać żywność i inne składniki odżywcze. Odgrywa również ważną rolę w enzymach tworzących białka. Można go znaleźć w niektórych produktach spożywczych, ale jest również dostępny w suplementach diety, a nawet w niektórych lekach na przeziębienie.

 

Niedobór cynku może prowadzić do niskiego poziomu testosteronu. Dokładnie dlaczego niedobór cynku wpływa na poziom testosteronu nie jest do końca jasne. Ten minerał może wpływać na komórki w jądrach, które produkują testosteron.

 

Badania i opracowania

 

Badania nad skutecznością cynku w hipogonadyzmie są ograniczone. Ale kierowana i odpowiednia suplementacja może pomóc zwiększyć poziom testosteronu. W jednym z badań badano wpływ suplementu diety zawierającego magnez i cynk. Stwierdzono, że mężczyźni, którzy otrzymywali 30 miligramów cynku dziennie, wykazywali zwiększony poziom wolnego testosteronu w organizmie.

 

Stosowanie suplementu może nie być konieczne. Inne badanie przeprowadzone przez zaufane źródło wykazało, że stosowanie suplementu cynku nie zwiększy poziomu testosteronu, jeśli już przyjmujesz wystarczającą ilość tego minerału. W badaniu wzięli udział mężczyźni, których codzienna dieta zawierała zalecaną ilość cynku. Podawanie tym mężczyznom suplementów cynku nie zwiększyło poziomu testosteronu.

 

Niedobór cynku

 

Ponieważ organizm nie potrafi magazynować cynku, trzeba go przyjmować codziennie. Dla mężczyzn powyżej 19 roku życia, zalecanaCredible źródło dzienna ilość cynku wynosi 11 miligramów. Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów.

 

Do pokarmów, które zawierają znaczne ilości cynku należą:

 

 • Ostrygi
 • wołowina
 • kraby
 • wzbogacone zboża i chleb
 • wieprzowina
 • fasola
 • kurczak
 • jogurt
 • orzechy
 • płatki owsiane

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button