Bez kategorii

Jak zasnąć szybko w 10, 60 lub 120 sekund

Jak szybko zasnąć w 10, 60 lub 120 sekund. Zobacz z nami metody Jak szybko zasnąć. Zasypiasz w ciągu 10 sekund. Jak szybko zasnąć w 10, 60 lub 120 sekund. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego. 

Najszybszy sposób na zasypianie

 

Najszybszy sposób na zasypianie

 

Czy spędzasz więcej czasu próbując zasnąć niż faktycznie śpiąc? Nie jesteś sam. Właśnie próbowanie zbyt mocno może spowodować (lub kontynuować) cykl niepokoju i nerwowości, który utrzymuje nasz umysł w stanie spoczynku.

 

 

A jeśli twój umysł nie może spać, to naprawdę trudno, żeby twoje ciało za nim podążało. Istnieją jednak naukowe sztuczki, które możesz wypróbować, aby odwrócić przełącznik i poprowadzić swoje ciało w bezpieczny tryb wyłączenia. Oto kilka opartych na nauce sztuczek, które pomogą Ci szybciej zasnąć.

Jak szybko zasnąć w 10 sekund

 

Jak szybko zasnąć w 10 sekund

Zwykle potrzeba zaklęcia, aby zasnąć tak szybko i na zawołanie, ale jak w przypadku zaklęć, można dojść do słodkiego 10-sekundowego znaku z praktyką.

Uwaga: Poniższa metoda trwa pełne 120 sekund, ale podobno ostatnie 10 sekund faktycznie wystarcza, by w końcu się zdrzemnąć.

 

Metoda wojskowa

 

Wojskowa metoda spania

 

Popularna metoda wojskowa, o której po raz pierwszy poinformowała Sharon Ackerman, pochodzi z książki pod tytułem Relax and Win: The Book Says: „Relax and Master Performance”.

 

Według Ackermana, szkoła przedlotowa amerykańskiej marynarki wojennej stworzyła procedurę, która ma pomóc pilotom zasnąć w ciągu 2 minut lub mniej. Zajęło to pilotom około 6 tygodni ćwiczeń, ale udało się – nawet po wypiciu kawy i z odgłosami strzelaniny w tle. Ten zabieg podobno sprawdza się nawet u osób, które muszą spać na siedząco!

 

 1. Rozluźnij całą twarz, w tym mięśnie ust.
 2. Opuść ramiona, aby uwolnić napięcie i pozwól ramionom opaść na bok ciała.
 3. Z wydechem rozluźnij klatkę piersiową.
 4. Rozluźnij nogi, uda i łydki.
 5. Przez 10 sekund oczyść swój umysł, wyobrażając sobie relaksującą scenę.
 6. Jeśli to nie pomoże, spróbuj powtarzać sobie przez 10 sekund słowa „nie myśl”.
 7. W ciągu 10 sekund powinieneś zasnąć!
  Jeśli to nie pomoże, być może trzeba będzie popracować nad podstawami metody wojskowej: oddychaniem i rozluźnieniem mięśni, na co istnieją naukowe dowody, że działa. Niektóre stany chorobowe, takie jak ADHD lub lęk, mogą również zakłócać skuteczność tej metody.

 

Czytaj dalej, aby poznać techniki, na których opiera się ta metoda wojskowa i dowiedzieć się, jak skutecznie je praktykować.

Jak szybko zasnąć w 60 sekund

 

Jak szybko zasnąć w 60 sekund

Te dwie metody, skupiające się na oddechu lub mięśniach, pomogą Ci oderwać się od tematu i wrócić do łóżka. Jeśli jesteś początkującym i próbujesz tych hacków, te metody mogą działać do 2 minut.

 

Metoda oddychania 4-7-8

 

Metoda oddychania 4-7-8

Ta metoda oddychania, która łączy w sobie moc medytacji i wizualizacji, staje się bardziej skuteczna wraz z praktyką. Jeśli masz chorobę układu oddechowego, taką jak astma lub POChP, rozważ skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania, ponieważ może to pogorszyć objawy.

 

Aby się przygotować, przyłóż czubek języka do dachu ust za dwoma przednimi zębami. Trzymaj język na miejscu przez cały czas i w razie potrzeby zaciskaj usta.

 

Jak wykonać jeden cykl oddychania 4-7-8:

 

 1. Podczas wydechu przez usta, trzymaj wargi lekko rozchylone i wydawaj dźwięk whooshing.
 2. Następnie zamknij usta i oddychaj spokojnie przez nos. Policz do 4 w swojej głowie.
 3. Następnie wstrzymaj oddech na 7 sekund.
 4. Następnie wykonaj wydech przez 8 sekund (z dźwiękiem whooshing).
 5. Unikaj zbytniej czujności pod koniec każdego cyklu. Staraj się nie praktykować jej bezmyślnie.
 6. Zakończ ten cykl przez cztery pełne oddechy. Jeśli czujesz, że rozluźnienie przychodzi szybciej niż się spodziewasz, pozwól swojemu organizmowi się wyspać.
 7. Progresywna relaksacja mięśni (PMR)
 8. Progresywna relaksacja mięśni, znana również jako głęboka relaksacja mięśni, pomaga się zrelaksować.

 

Kluczem jest napinanie – ale nie obciążanie – mięśni i uwalnianie napięcia. Ruch ten sprzyja wyciszeniu całego ciała. To trik polecany jako pomoc w bezsenności. Zanim zaczniesz, spróbuj poćwiczyć metodę 4-7-8, wyobrażając sobie, że napięcie opuszcza twoje ciało w trakcie wydechu.

 

Scenariusz uwolnienia

 1. Unieś brwi jak najwyżej przez 5 sekund. Dzięki temu napniesz mięśnie w czole.
 2. Natychmiast rozluźnij mięśnie i poczuj jak zmniejsza się napięcie. Poczekaj 10 sekund.
 3. Uśmiechnij się szeroko, aby stworzyć napięcie w policzkach. Przytrzymaj przez 5 sekund. Odpręż się.
 4. Zrób sobie 10-sekundową przerwę.
 5. Mrugaj z zamkniętymi oczami. Przytrzymaj przez 5 sekund. Odpręż się.
 6. Przerwa 10 sekund.
 7. Odchyl lekko głowę do tyłu, tak aby wygodnie było Ci patrzeć na sufit. Przytrzymaj przez 5 sekund. Zrelaksuj się, gdy Twoja szyja z powrotem zagłębi się w poduszkę.
 8. Przerwa 10 sekund.
 9. Kontynuuj ruch nad resztą ciała, od tricepsów przez klatkę piersiową, uda i stopy.
 10. Pozwól sobie zasnąć, nawet jeśli nie skończysz rozciągać i rozluźniać reszty ciała.
 11. Gdy to robisz, skup się na tym, jak zrelaksowane i ciężkie jest twoje ciało, gdy jest rozluźnione i w komfortowym stanie.

 

Jak szybko zasnąć w 120 sekund

 

Jak szybko zasnąć w 120 sekund

Jeśli poprzednie metody nadal nie działały, być może w Twoim śnie znajduje się blokada, którą musisz usunąć. Wypróbuj te techniki! Powiedz sobie, że nie możesz zasnąć. Zwana również intencją paradoksalną, wmawianie sobie, że nie śpisz, może być dobrym sposobem na szybsze zasypianie. Dla ludzi – zwłaszcza tych, którzy cierpią na bezsenność – próba zaśnięcia może zwiększyć niepokój związany z wydajnością.

 

Badania wykazały, że ludzie, którzy praktykowali intencję paradoksalną, zasypiali szybciej niż ci, którzy tego nie robili. Jeśli często doświadczasz stresu podczas prób zasypiania, ta metoda może być bardziej skuteczna niż tradycyjne praktyki świadomego oddychania.

Wizualizacja spokojnego miejsca

 

Wizualizacja spokojnego miejsca

Jeśli liczenie zbytnio aktywizuje twój umysł, spróbuj zaangażować wyobraźnię. Niektórzy twierdzą, że wizualizacja czegoś może sprawić, że stanie się to realne i możliwe, że działa to również we śnie. W badaniu z 2002 r. z Uniwersytetu w Oksfordzie naukowcy stwierdzili, że osoby, które zaangażowały się w „rozproszenie wyobraźni”, zasypiały szybciej niż osoby, które miały ogólne rozproszenie lub nie miały żadnych instrukcji.

 

Rozproszenie obrazowe Jak szybko zasnąć

 

Rozproszenie obrazowe

Zamiast liczyć owce, spróbuj wyobrazić sobie spokojne otoczenie i wszystkie uczucia, które się z nim wiążą. Można na przykład wyobrazić sobie wodospad, dźwięki echa, bulgotanie wody i zapach wilgotnego mchu. Kluczem jest pozwolenie, aby pomysł zajął miejsce w twoim mózgu, aby zapobiec „ponownemu angażowaniu się w myśli, zmartwienia i lęki” przed snem.

 

Wskazówki dotyczące szybkiego zasypiania

 

Wskazówki dotyczące szybkiego zasypiania

 

 

Jak zasnąć szybko w 10, 60 lub 120 sekund

 

Spróbuj zainwestować w zasłony zaciemniające, maszyny do wytwarzania białego szumu (lub słuchanie muzyki z timerem auto-stop) i zatyczki do uszu, które możesz kupić online.

 

Z drugiej strony, higiena snu lub czysty sen są realne i skuteczne. Zanim naprawdę zajmiesz się metodą wojskową lub oddychaniem 4-7-8, dowiedz się, co możesz zoptymalizować w swojej sypialni, aby spać bez hałasu.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button