Zdrowie

Mycie rąk – dlaczego warto myć ręce?

Umyj ręce. Mycie rąk jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób i infekcji. Myjąc ręce, usuwamy bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, które mogą dostać się na nasze ręce z różnych źródeł.

Umyj ręce

 

Umyj ręce

 

Ważne jest, aby pamiętać, że profilaktyka jest kluczowa. Oprócz mycia rąk należy przestrzegać innych zasad higieny, takich jak zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu i kichania, unikanie dotykania twarzy i ust oraz regularne wietrzenie pomieszczeń.

Umyj ręce

Wszystkie te środki mogą pomóc nam zminimalizować ryzyko przenoszenia różnych chorób i infekcji, dlatego powinniśmy starać się ich przestrzegać w jak największym stopniu.

Dlaczego mycie rąk jest ważne?

 

Dlaczego ważne jest mycie rąk

 

Choć może się to wydawać banalne, mycie rąk jest bardzo ważne. Dłonie są jednym z głównych miejsc, w których mogą osiedlać się i namnażać mikroorganizmy wywołujące choroby. Umyj ręce. Mikroorganizmy te mogą dostać się na nasze ręce z różnych źródeł, takich jak żywność, zwierzęta i inni ludzie. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

Jednocześnie należy pamiętać, że niektóre mikroorganizmy mogą przetrwać na powierzchniach przez kilka godzin, a nawet kilka dni. Dlatego też możemy również zarazić się, jeśli dotkniemy skażonej powierzchni, a następnie dotkniemy twarzy lub ust.

Ochrona przed chorobami – myj ręce

 

Ochrona przed chorobami - myj ręce

 

Aby uchronić się przed chorobami, ważne jest zatem prawidłowe i częste mycie rąk. Zaleca się mycie rąk przynajmniej w następujących sytuacjach:

 

– przed jedzeniem

– po skorzystaniu z toalety

– po kontakcie ze zwierzętami lub ich odpadami

– po kaszlu lub kichaniu

– po wizycie w miejscu publicznym lub skorzystaniu z transportu publicznego

– po postępowaniu z odpadami lub kompostem

– po kontakcie z brudem lub chemikaliami.

 

Jak prawidłowo myć ręce?

 

Jak prawidłowo myć ręce

 

Prawidłowe mycie rąk jest ważne, aby usunąć z nich wszystkie mikroorganizmy. Aby osiągnąć najlepszy możliwy rezultat, powinniśmy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 

1. Zwilż ręce pod bieżącą wodą

2. Nałóż mydło do twarzy na dłoń

3. Dokładnie umyj obie dłonie, w tym przestrzeń między palcami, pod paznokciami i nadgarstki. Proces ten powinien zająć co najmniej 20 sekund.

4. Dokładnie opłukać ręce pod bieżącą wodą.

5. Użyj ręcznika papierowego lub suszarki do rąk, aby dokładnie je wysuszyć.

Dezynfekcja rąk

 

Dezynfekcja rąk

 

Ważne jest, aby pamiętać, że stosowanie środków do dezynfekcji rąk jest właściwe tylko wtedy, gdy nie jest możliwe umycie rąk wodą z mydłem. Jak czytać mowę ciała – czytaj ruch

Umyj ręce. Jednak w tym przypadku powinniśmy użyć środka dezynfekującego, który zawiera co najmniej 60% alkoholu i nakładać go na całe dłonie, aż szybko odparuje.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button