Zdrowie

Nieświeży oddech – 9 sposobów na pozbycie się go

Co można zrobić z nieświeżym oddechem? Nieświeży oddech Poprawienie swojego oddechu przy jednoczesnym zachowaniu zdrowych zębów i dziąseł jest proste. Wypróbuj te proste kroki, aby zachować świeżość i czystość jamy ustnej.

 

 

1) Częściej szczotkuj i nitkuj zęby.

 

Częściej szczotkuj i nitkuj zęby

 

Płytka nazębna, czyli lepki osad na zębach, gromadzi bakterie, które powodują nieświeży oddech. Do problemu przyczynia się również uwięziony pokarm. Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie i używaj nici dentystycznej co najmniej raz. Jeśli przeszkadza ci twój oddech, myj zęby nieco częściej.

 

Nie należy jednak przesadzać. Jeśli szczotkujesz zęby zbyt energicznie, możesz je ścierać, czyniąc je podatnymi na próchnicę.

 

 

2. Przepłucz usta.

 

Przepłucz usta

 

Oprócz odświeżenia oddechu, płyn do płukania ust zapewnia dodatkową ochronę, pozbywając się bakterii. Świeży miętowy smak może wprawić w dobry nastrój. Upewnij się jednak, że wybrany przez Ciebie płyn do płukania ust zabija bakterie, które powodują nieświeży oddech. Nie ograniczaj się tylko do zatuszowania zapachu. Płucz usta codziennie dobrej jakości płynem do płukania ust i zatrzymaj nieświeży oddech u jego źródła. Idealnym czasem na to jest czas przed snem.

 

Możesz również pomóc swojemu oddechowi, jeśli po jedzeniu przepłuczesz usta czystą wodą. Dzięki temu można pozbyć się cząstek jedzenia, które utknęły w zębach.

 

 

3. Skrobnij językiem.

 

Skrobnij językiem.

 

Powłoka, która zwykle tworzy się na języku, może być siedliskiem nieprzyjemnych bakterii. Aby się ich pozbyć, delikatnie wyszczotkuj język szczoteczką do zębów.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

 

Jeśli Twoja szczoteczka do zębów jest zbyt duża, aby wygodnie sięgnąć do tylnej części języka, wypróbuj skrobaczkę. „Są one specjalnie zaprojektowane, aby wywierać równomierny nacisk na całą powierzchnię obszaru języka. Dzięki temu usuwane są bakterie, resztki jedzenia i martwe komórki, o które nie może zadbać samo szczotkowanie.

 

4. Unikaj pokarmów, które powodują kwaśny oddech

 

żywność, która powoduje kwaśny oddech

 

Cebula i czosnek to wielcy przestępcy. Nie pomaga jednak mycie zębów po ich zjedzeniu. Substancje powodujące ich nieprzyjemny zapach dostają się do krwiobiegu i wędrują do płuc, gdzie się je wydycha.

 

Najlepszy sposób na zatrzymanie tego problemu? Nie jedz ich, a przynajmniej unikaj przed wyjściem do pracy czy na spotkanie ze znajomymi.

 

5. Pozbądź się nałogu tytoniowego. Nieświeży oddech

 

zły oddech

 

Oprócz powodowania raka, palenie może uszkodzić dziąsła, przebarwić zęby i spowodować nieświeży oddech.

 

Plastry nikotynowe, które są dostępne bez recepty, mogą pomóc poskromić chęć. Jeśli potrzebujesz pomocy, umów się na spotkanie z lekarzem, aby porozmawiać o programach rzucania palenia lub lekach na receptę, które mogą pomóc Ci rzucić palenie na dobre.
Jak rzucić palenie
.

 

 

6. Pomiń miętówki po kolacji i zamiast nich żuj gumę.

 

Pomiń miętówki po kolacji i zamiast nich żuj gumę.

 

Bakterie w Twojej jamie ustnej uwielbiają cukier. Wykorzystują go do tworzenia kwasu. To zużywa zęby i powoduje nieświeży oddech. Zamiast tego żuj gumę bez cukru.

 

„Żucie gumy stymuluje wydzielanie śliny, która jest naturalnym mechanizmem obronnym jamy ustnej przed kwasami z płytki nazębnej, które powodują próchnicę.

 

7. Dbaj o zdrowie swoich dziąseł. Nieświeży oddech

 

  Dbaj o zdrowie swoich dziąseł. Nieświeży oddech

 

Choroby dziąseł powodują nieświeży oddech. Bakterie zbierają się w kieszonkach u podstawy zębów, tworząc nieprzyjemny zapach. Jeśli masz chorobę dziąseł, dentysta może zasugerować wizytę u periodontologa, który specjalizuje się w jej leczeniu. Co jest dobre na zaparcia? 14 najlepszych pokarmów.
 

 

8. Nawilżaj swoje usta. Nieświeży oddech

 

Nawilżaj swoje usta. Nieświeży oddech

 

Jeśli nie wytwarzasz wystarczającej ilości śliny, możesz mieć próchnicę zębów i nieświeży oddech. Jeśli masz suchość w ustach, pij dużo wody w ciągu dnia.

 

Żuj gumę bez cukru lub ssij twarde cukierki bez cukru. Spróbuj również zastosować nawilżacz na noc, aby nawilżyć powietrze w swoim domu.

 

9. Zgłoś się do lekarza. Nieświeży oddech

 

  Zgłoś się do lekarza. Nieświeży oddech

 

Jeśli halitoza utrzymuje się mimo najlepszych starań, umów się na wizytę u lekarza. Sprawdzi, czy Twoje problemy nie są związane z chorobą. Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.

 

Nezabudnite dať Palec hore na našej 👉 fb stránke TOPDEN 👍

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button