Zdrowie

Co jest dobre na ból gardła – 12 naturalnych środków zaradczych

Co jest dobre na ból gardła. 12 naturalnych środków zaradczych na ból gardła. Ból gardła oznacza ból, swędzenie lub podrażnienie gardła. Ból gardła jest podstawowym objawem choroby. Może się pogorszyć, gdy próbujesz przełknąć, i możesz mieć trudności z połykaniem pokarmów i płynów.

 

Co jest dobre na ból gardła

 

Co jest dobre na ból gardła

 

Nawet jeśli ból gardła nie jest na tyle poważny, by wymagał wizyty u lekarza, to i tak jest bolesny i może uniemożliwić spokojny sen. Na szczęście można zastosować domowe sposoby na złagodzenie bólu i podrażnień.

 

1. Między

 

Miód zmieszany z herbatą lub wzięty sam jest powszechnym domowym środkiem na ból gardła. Jedno z badań wykazało, że miód jest nawet bardziej skuteczny w poskramianiu nocnego kaszlu niż konwencjonalne leki na kaszel. Inne badania pokazują, że miód jest skutecznym lekiem na rany, co oznacza, że może pomóc w przyspieszeniu gojenia się bólu gardła. Działanie miodu 7 wyjątkowych korzyści z miodu.

 

2. Słona woda

 

Garnirowanie ciepłą wodą z solą może pomóc ukoić ból gardła i rozbić wydzieliny. Wiadomo również, że pomaga niszczyć bakterie w gardle. Przygotuj roztwór soli z pół łyżeczki soli w pełnej szklance ciepłej wody. Gargle go, aby zmniejszyć obrzęk i utrzymać gardło w czystości. Należy to robić mniej więcej co trzy godziny.

 

3. Herbata rumiankowa – co jest dobre na ból gardła

 

Herbata rumiankowa - Co jest dobre na ból gardła

 

Herbata rumiankowa jest naturalnie kojąca. Od dawna jest stosowany w celach leczniczych, na przykład do łagodzenia bólu gardła. Jest często stosowany ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne i ściągające.

 

Niektóre badania przeglądowe wykazały, że wdychanie pary rumianku może pomóc w łagodzeniu objawów przeziębienia, w tym bólu gardła. Picie herbaty rumiankowej może przynieść takie same korzyści. Może również stymulować układ odpornościowy, aby pomóc organizmowi zwalczyć infekcję, która spowodowała ból gardła.

 

4. Mięta pieprzowa – Co jest dobre na ból gardła

 

  Mięta pieprzowa - Co jest dobre na ból gardła

 

Mięta pieprzowa znana jest ze swojej zdolności do odświeżania oddechu. Rozcieńczone spraye z olejkiem z mięty pieprzowej mogą również złagodzić ból gardła. Mięta pieprzowa zawiera mentol, który pomaga rozrzedzać śluz i łagodzi ból gardła i kaszel. Mięta pieprzowa ma również właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które mogą wspierać gojenie.

 

Nigdy nie używaj olejków eterycznych bez zmieszania ich z olejem nośnym, takim jak oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów lub zmiękczony olej kokosowy. W przypadku olejku z mięty pieprzowej, wymieszaj pięć kropli olejku eterycznego z jedną uncją wybranego przez siebie oleju nośnego. Nigdy nie należy połykać olejków eterycznych.

 

5. Płukanka z sody oczyszczonej

 

Chociaż częściej stosuje się płukanie gardła słoną wodą, płukanie sodą oczyszczoną zmieszaną z solą może również pomóc złagodzić ból gardła. Garnirowanie tego roztworu może zniszczyć bakterie i zapobiec rozwojowi drożdży i pleśni.

 

 

6. Kozieradka

 

Kozieradka ma wiele korzyści dla zdrowia. Przybiera też wiele form. Można jeść nasiona kozieradki, stosować miejscowo olejek kozieradkowy lub pić herbatę z kozieradki. Co to jest Dobre na ból gardła, herbata z kozieradki jest naturalnym środkiem na ból gardła.

 

Badania potwierdzają zdolności lecznicze kozieradki. Może złagodzić ból i zniszczyć bakterie, które powodują podrażnienia lub stany zapalne. Kozieradka jest również skutecznym środkiem przeciwgrzybicznym.

 

7. Korzeń Ibis (Marshmallow plant)

 

Korzeń Ibisza  zawiera substancję przypominającą śluz, która powleka i łagodzi ból gardła. Wystarczy dodać odrobinę suszonego korzenia do filiżanki wrzącej wody i zaparzyć herbatę. Picie herbaty dwa do trzech razy dziennie może pomóc złagodzić ból gardła.

 

Osoby chore na cukrzycę powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem korzenia prawoślazu. Niektóre badania na zwierzętach pokazują, że może on powodować spadek poziomu cukru we krwi.

 

8. Korzeń lukrecji

 

Korzeń lukrecji od dawna był stosowany w leczeniu bólu gardła. Ostatnie badania pokazują, że jest skuteczny, gdy zmiesza się go z wodą, tworząc roztwór do płukania gardła. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny unikać tego leku.

 

9. Wiąz czerwony

 

Czerwony wiąz ma w sobie substancję przypominającą śluz. Po zmieszaniu z wodą tworzy śliski żel, który powleka i łagodzi gardło. Aby użyć, sproszkowaną korę zalać wrzątkiem, wymieszać i wypić. Pomocne mogą okazać się również pastylki ze śliskiego wiązu. Wiąz czerwony jest tradycyjnym środkiem na ból gardła.

 

10. Ocet jabłkowy z cydru

 

Ocet jabłkowy z cydru

 

Ocet jabłkowy z cydru ma wiele naturalnych zastosowań antybakteryjnych. Liczne badania potwierdzają jego działanie antybakteryjne w walce z infekcjami. Ze względu na swój kwaśny charakter, może być stosowany do rozbijania śluzu w gardle i powstrzymywania rozprzestrzeniania się bakterii.

 

Jeśli czujesz, że ból gardła nadchodzi, spróbuj rozcieńczyć 1 do 2 łyżek stołowych octu jabłkowego w jednej filiżance wody i garnirować go. Następnie weź mały łyk mieszanki i powtarzaj proces raz lub dwa razy na godzinę. Pamiętaj, aby pomiędzy gargulcami pić dużo wody.

 

Istnieje wiele różnych sposobów na wykorzystanie octu jabłkowego w leczeniu bólu gardła, w zależności od nasilenia dolegliwości, a także wrażliwości Twojego organizmu na ocet. Najlepiej najpierw skonsultować się z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia.

 

 

11. Czosnek – co jest dobre na ból gardła

 

Czosnek ma również naturalne właściwości antybakteryjne. Zawiera allicynę, związek organosiarczanowy znany ze swoich zdolności do zwalczania infekcji. Działanie czosnku.

 

Badania wykazały, że regularne przyjmowanie suplementu czosnku może pomóc w zapobieganiu wirusowi przeziębienia. Dodanie do diety świeżego czosnku to także sposób na uzyskanie jego właściwości antybakteryjnych. Być może Twoja babcia mówiła Ci, że należy ssać ząbek czosnku, aby ukoić ból gardła. Ponieważ czosnek ma wiele korzyści leczniczych, możesz chcieć dać mu spróbować, chociaż możesz chcieć umyć zęby po tym, aby chronić zęby przed enzymami i poprawić oddech.

 

12. Pieprz cayenne lub sos paliwowy

 

Pieprz cayenne, który jest często stosowany jako środek przeciwbólowy, zawiera kapsaicynę, naturalny związek znany z blokowania receptorów bólu.

 

Chociaż nie jest to naukowo udowodnione, spożywanie pieprzu cayenne zmieszanego z ciepłą wodą i miodem może pomóc złagodzić ból gardła. Pamiętaj, że początkowe uczucie pieczenia jest powszechne. Nie należy przyjmować pieprzu cayenne, jeśli ma się otwarte rany w jamie ustnej. Zacznij od kilku kropel ostrego sosu lub lekkiej posypki z pieprzu cayenne, ponieważ oba mogą być bardzo ostre.

 

Środki na ból gardła dla niemowląt i dzieci

 

Ból gardła u niemowląt i małych dzieci z pewnością nie jest zabawą, ale dobrą wiadomością jest to, że sam w sobie rzadko jest oznaką zagrożenia medycznego. Niemniej jednak, leczenie bólu gardła u niemowląt i dzieci może być inne. Oto kilka wskazówek i środków zaradczych:

 

Dodaj chłodną mgiełkę lub nawilżacz do pokoju dziecięcego. Wilgoć w powietrzu może pomóc złagodzić ból związany z bólem gardła.

Utrzymuj dzieci nawodnione, zachęcając je do picia jak najwięcej. Unikaj soków lub popsicles z dużą ilością cytrusów.

Nie należy podawać dzieciom poniżej 5 roku życia twardych cukierków na kaszel ani niczego innego, co mogłoby stwarzać ryzyko zadławienia. Należy zachować ostrożność podczas podawania kropli na kaszel dzieciom poniżej 10 roku życia. Nie należy podawać miodu dzieciom, które są młodsze niż 1 rok.

 

Profilaktyka Co jest dobre na ból gardła

 

Aby zapobiec bólowi gardła, trzymaj się z dala od osób, które są chore na chorobę zakaźną, taką jak grypa lub angina. Często myj ręce. Co jest dobre na ból gardła, Staraj się unikać pikantnych lub kwaśnych potraw i nie zbliżaj się do chemicznych oparów lub dymu, które mogą wywołać stan zapalny.

Unikaj siedzenia na krzyż, ponieważ może to dodatkowo ograniczyć przepływ krwi do nóg i stóp, co może przyczynić się do problemów z krążeniem.

 

Leczenie bez recepty

 

Jeśli naturalne środki nie pomagają, istnieje kilka opcji leczenia bez recepty. Paracetamol może być skuteczny na ból gardła i może być podawany małym dzieciom.

 

Inne potencjalne środki na ból gardła obejmują eukaliptus, który prawdopodobnie można znaleźć w naturalnych pastylkach na gardło i syropach na kaszel.

 

Pełne wyleczenie Co jest dobre na ból gardła

 

Infekcje bakteryjne, takie jak angina, krztusiec czy błonica, są odpowiedzialne tylko za niewielki procent bólów gardła. Większość lekarzy zaleca szukanie pomocy medycznej tylko w przypadkach silnego bólu gardła, takich jak ból gardła z gorączką lub gdy spuchnięte migdałki blokują gardło. Piwo na włosy.

 

Wypróbowanie niektórych z tych naturalnych środków zaradczych może pomóc Ci poczuć się lepiej szybciej i zaoszczędzić Ci wizyty u lekarza. Aby czuć się jak najlepiej, pamiętaj o piciu dużej ilości płynów i odpowiednim odpoczynku.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button