Zdrowie

Najstarsza osoba na świecie : 10 najstarszych ludzi

Najstarsza osoba na świecie : 10 najstarszych ludzi . Ile lat ma najstarsza osoba na świecie ? Jaka jest średnia wieku ? Najstarsi ludzie na świecie .10 najstarszych żyjących ludzi na świecie (aktualizacja 2020) :

 

Najstarszy człowiek na świecie

 

Chociaż średnia długość życia na świecie wynosi około 71,5 roku (68 lat i 4 miesiące dla mężczyzn oraz 72 lata i 8 miesięcy dla kobiet), wszystkie dziesięć osób na tej liście przeciwstawiło się tym liczbom i są najstarszymi ludźmi, którzy przeżyli swoje 110 urodziny. Urodziny.

Najstarsze żyjące osoby 

Wszystkie najstarsze żyjące osoby na świecie to kobiety, ponieważ kobiety zazwyczaj żyją dłużej niż mężczyźni . Większość kobiet na tej liście pochodzi z Japonii, która według Światowej Organizacji Zdrowia ma najwyższą średnią długość życia na świecie.

 

10. Mina Kitagawa (3 listopada 1905 – obecnie)

 

 Mina Kitagawa

 

 • Obecny wiek (na marzec 2020): 114 lat, 126 dni
 • Kraj pochodzenia: Prefektura Shiga, Japonia
 • Płeć: Kobieta
 • Poprzednie zatrudnienie: nieznane

O Minie Kitagawie nie ma zbyt wielu informacji publicznych, ale jej wiek został potwierdzony przez Gerontology Research Group. Kitagawa jest trzecią najstarszą żyjącą osobą w Japonii w wieku 114 lat. Jeśli przeżyje do początku listopada, będzie miał 115 lat.

Wiedziałeś?

Choć dokładne miejsce urodzenia Miny Kitagawy nie jest publicznie znane, obecnie mieszka ona w prefekturze Shiga, w miejscowości Hikoneshi. Kitagawa był najstarszą osobą w prefekturze Shiga po śmierci Shige Kitagawy 13. Wrzesień 2014.Najstarsza osoba na świecie.

 

9. Noeme de Silveira Freitas (7 września 1905 – obecnie)

 

 Noeme de Silveira Freitas

 

 • Obecny wiek (na marzec 2020): 114 lat, 183 dni
 • Kraj pochodzenia: Fortaleza, Ceará, Brazylia
 • Płeć: Kobieta
 • Poprzedni zawód: szwaczka

 

Noeme de Silveria Freitas jest kolejnym zgłoszonym supercentenarianinem, którego wiek nie został jeszcze zweryfikowany przez Gerontology Research Group. Według danych z 2019 roku Freitas urodziła się w 1905 roku, co dawałoby jej 114 lat. Jeśli twierdzenia Freitasa są prawdziwe, jest on najstarszą żyjącą osobą w Ameryce Południowej.Najstarszą osobą na świecie.
Noeme de Silveira Freitas jest całkiem zdrowy, ale cierpi na problemy z tarczycą, a także ma ograniczoną mobilność. Opiekuje się nią jej córka Elizabeth, a Freitas nazwała ją „świętą” za to, że nie porzuciła jej jak reszta rodziny.Najstarsza osoba na świecie.

Wiedziałeś?

Noeme de Silveria Freitas była żoną swojego nastoletniego ukochanego aż do jego śmierci w wieku 98 lat.

 

8. Iris Westman (28 sierpnia 1905 – obecnie)

 

 Iris Westman

 

 • Obecny wiek (na marzec 2020): 114 lat, 183 dni
 • Kraj pochodzenia: Aneta, Dakota Północna, USA
 • Płeć: Kobieta
 • Poprzednie zawody: rolnik, nauczyciel i bibliotekarz

Iris Westman jest drugą najstarszą Amerykanką i ma obecnie 114 lat. Westman urodziła się w Północnej Dakocie na rodzinnej farmie, której właścicielem jest do dziś. Choć jej rodzice byli farmerami, chcieli, by wszystkie ich dzieci zdobyły wykształcenie, i Westman zdobyła wykształcenie. Westman został nauczycielem, a w końcu bibliotekarzem. Czytanie jest nadal jedną z pasji Westmana, ale obecnie słucha audiobooków, ponieważ jej oczy wyblakły.

 

Wiedziałeś?

Choć Iris Westman miała okazję raz wyjść za mąż, nigdy z niej nie skorzystała i pozostała singielką. Podczas gdy Westman nie ma własnych dzieci, ma pokolenia siostrzenic i bratanków, które zostały zainspirowane przez nią i również ukończyły Uniwersytet Północnej Dakoty.

 

7. Hester Ford (15 sierpnia 1905 – obecnie)

 

Hester Ford Najstarsza osoba na świecie

 

 • Obecny wiek (w marcu 2020): 114 lat, 206 dni; możliwe, że 115 lat, 206 dni
 • Kraj pochodzenia: Lancaster, Karolina Południowa, USA
 • Płeć: Kobieta
 • Poprzednie miejsca pracy: pracownik rolny i opiekunka do dziecka

Hester Ford jest nieoficjalnie najstarszą żyjącą osobą w Stanach Zjednoczonych w wieku 114 lub 115 lat. Według wcześniejszych relacji i zapisów Grupy Badawczej Gerontologii, rok urodzenia Hester Ford figuruje jako 1905. Nowsze historie donoszą jednak, że jej rodzina znalazła stare zapisy spisu powszechnego wskazujące, że Hester Ford mogła faktycznie urodzić się w 1904 roku. W tej chwili te nowe informacje nie zostały jeszcze zweryfikowane przez zewnętrzne źródła. Niezależnie od dokładnego wieku, Hester Ford jest jedną z najstarszych żyjących kobiet na świecie i najstarszą żyjącą Amerykanką.Najstarsza osoba na świecie.

Wiedziałeś?
Z biegiem lat Hester Ford zachorowała na demencję , ale o dziwo nadal doskonale pamięta niektóre wersety biblijne.Najstarsza osoba na świecie.

 

6. Katerina Karnarou (25 lipca 1905 – obecnie)

 

Katerina Karnarou Najstarsza osoba na świecie

 

 • Obecny wiek (na marzec 2020): 114 lat, 227 dni
 • Kraj pochodzenia: Mountriza (współczesne Gryllos), zachodnia Grecja, Grecja
 • Płeć: Kobieta
 • Poprzedni zawód: robotnik rolny

Katerina Karnarou jest obecnie najstarszą żyjącą osobą w Grecji, a za kilka miesięcy skończy 115 lat. Urodziny. Karanarou urodziła się w wiosce Mountriza, obecnie zwanej Gryllos, ale od czasu, gdy w wieku 25 lat wyszła za mąż, mieszka w Krestenie w zachodniej Grecji. Choć Karnarou jest stosunkowo zdrowa, to jest tak stara, że nie do końca wiadomo, ile ma lat. W wywiadzie z 2018 roku Karnarou powiedział: „Muszę mieć około 105 lat, ale nie pamiętam tego dobrze”.

Wiedziałeś?
Według stanu na kwiecień 2018 roku Katerina Karnarou miała trzy żyjące córki – Lambię, Sofoulę i Theodorę – siedmioro wnuków, ośmioro prawnuków i jednego praprawnuka.

 

5. Shigeyo Nakashi (1 lutego 1905 – obecnie)

 

Shigeyo Nakashi Najstarszy człowiek na świecie

Obecny wiek (na marzec 2020): 115 lat, 36 dni
Kraj pochodzenia: Japonia
Płeć: Kobieta
Poprzedni zawód: nauczyciel

Nie ma zbyt wielu publicznych informacji o Shigeyo Nakashi, ale jest ona znana z tego, że jest kolejną japońską superstulatką. Nakashi niedawno skończył 115 lat i jest obecnie drugą najstarszą żyjącą osobą w Japonii i najstarszą żyjącą osobą w prefekturze Saga.Najstarsza osoba na świecie.

 

Wiedziałeś?
Shigeyo Nakashi pracował jako nauczyciel w szkole i przeszedł na emeryturę w wieku 62 lat.Najstarsza osoba na świecie.

 

4. Jeanne Bot (14 stycznia 1905 – obecnie)

 

 Jeanne Bot Najstarsza osoba na świecie

 

 • Obecny wiek (na marzec 2020): 115 lat, 54 dni
 • Kraj pochodzenia: Francja
 • Płeć: Kobieta
 • Poprzedni zawód: księgowy

Jeanne Bot jest drugą po Lucile Randon najstarszą żyjącą osobą we Francji i niedawno obchodziła swoje 115 urodziny. Urodziny. Bot urodził się 14. stycznia 1905 roku w koszarach wojskowych w Mont-Louis, gdzie jej ojciec był podoficerem.

Bot spędził 50 lat jako księgowy w warsztacie samochodowym i nigdy się nie widzieli, ani nie mieli dzieci. Obecnie Bot kontynuuje samodzielne życie we własnym mieszkaniu. Siostrzeniec Boto, który ma 71 lat, odwiedza ją co kilka dni.

 

Wiedziałeś?
Jeanne Bot ma się nadal całkiem dobrze fizycznie, może poruszać się z pomocą chodzika i poza problemami ze słuchem Bot nie ma większych problemów zdrowotnych.

 

3. Maria Kononowicz (27 maja 1904 – obecnie)

 

Maria Kononowicz Najstarsza osoba na świecie

 

 • Obecny wiek (na marzec 2020): 115 lat, 286 dni
 • Kraj pochodzenia: Białoruś
 • Płeć: Kobieta
 • Poprzedni zawód: robotnik rolny

Maria Kononowicz jest jedną z niewielu superstulatków na świecie, której wiek nie został jeszcze zweryfikowany przez Gerontology Research Group. Według doniesień prasowych, w paszporcie Kononowicza widnieje jednak data urodzenia – 27 lat. Maj 1904 r.

Kononowicz jest najstarszą osobą żyjącą na Białorusi i w Europie Wschodniej. Pomimo zaawansowanego wieku, Kononovich jest nadal aktywny i może wykonywać dorywcze prace wokół domu, według wielu raportów. Pracownik socjalny sprawdza Kononovic dwa razy w tygodniu, a dziennikarze często wpadają, by napisać jej historię.

Wiedziałeś?
Maria Kononowicz nadal lubi pracować w ogrodzie, a jeszcze kilka lat temu nawet hodowała pszczoły i pozyskiwała ich miód, kładąc po prostu plaster na gazie.

 

2. Lucile Randon (11 lutego 1904 – obecnie)

 

Lucile Randon Najstarsza osoba na świecie

Obecny wiek (na marzec 2020): 116 lat, 26 dni
Kraj pochodzenia: Francja
Płeć: Kobieta
Poprzedni zawód: pielęgniarka; obecnie służy jako katolicka zakonnica

Lucile Randon jest drugą najstarszą potwierdzoną żyjącą osobą na świecie i najstarszą żyjącą osobą we Francji. Jakiś miesiąc temu Randon skończył 116 lat. urodziny, a według francuskiego raportu z 2017 roku, Randon jest nadal aktywną zakonnicą.

Dziś Randon jest znana jako siostra André i obecnie pełni funkcję prodziekana w Varois. Randon mówi, że wybrała imię Siostra André na cześć swojego starszego brata, który się nią opiekował. Chociaż Randon jest teraz niewidoma i porusza się na wózku inwalidzkim, jej pamięć jest nadal niezwykle ostra. Randon przeżył obie wojny światowe i wspomina, jak trudne były czasy w tamtych latach.

Czytaj także :

Chomik dżungarski , Wszystko o chomiku dżungarskim

 

Wiedziałeś?
Zanim w 1944 roku Lucile Randon została zakonnicą, była guwernantką i nauczycielką, a w czasie I wojny światowej pracowała w różnych gospodarstwach domowych.

 

1) Kane Tanaka (2 stycznia 1903 – obecnie)

 

Kane Tanaka Najstarszy człowiek na świecie

 

 • Obecny wiek (na marzec 2020): 117 lat, 66 dni
 • Kraj pochodzenia: Japonia
 • Płeć: Kobieta
 • Poprzednie zatrudnienie: właściciel/pracownik sklepu z ciastami ryżowymi i makaronem

Kane Tanaka niedawno skończył 117 lat. urodzin, jest obecnie najstarszą żyjącą osobą na świecie i jedną z kilku japońskich superstulatków. Urodziła się w 1903 roku i obecnie mieszka w domu opieki w prefekturze Fukuoka. Tanaka stał się najstarszą żyjącą osobą na świecie po śmierci Chiyo Miyako w wieku 22 lat. Lipiec 2018 r.
W 2016 roku bratanek Tanaki, Gary Okada Funakoshi, wraz z żoną Lindą odwiedzili ją w Japonii, aby uczcić jej 113. urodziny. Urodziny. Funakoshi mówi, że jego ciotka lubiła pisać wiersze i do dziś pamięta jej podróż do USA w latach 70. lat, gdy odwiedzała swoich krewnych w Kalifornii (Funakoshi pochodzą z Kalifornii) i Kolorado. Powiedziała też, że swoje długie życie przypisuje wierze w Boga.

 

Wiedziałeś?
W wieku 103 lat u Kane Tanaki zdiagnozowano raka jelita grubego, którego przeżyła i od tamtej pory jej stan się nie pogorszył.Najstarsza osoba na świecie.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button