Filmy i rozrywka

Filmy chrześcijańskie – 15 filmów, które cię zmienią

Filmy chrześcijańskie oparte na prawdziwych wydarzeniach. Przy rosnącej liczbie filmów i seriali wychodzących codziennie na Netflix, nie jest trudno znaleźć coś do oglądania. Od stale rosnącej listy komedii romantycznych i filmów rodzinnych po jedne z najlepszych horrorów, jest wiele powodów, aby spędzić weekend na ulubionej platformie streamingowej. Ale podczas gdy programy takie jak Miłość jest ślepa i Bridgerton są bardzo zabawne, czasami wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, aby poczuć się lepiej po stresującym tygodniu, to rozgrzewający i podnoszący na duchu chrześcijański film na Netflixie.

 

filmy chrześcijańskie

 

Filmy chrześcijańskie - 15 filmów, które cię zmienią

 

 

Niezależnie od tego, czy szukasz filmu, który pomoże ci zbudować twoją wiarę, czy chcesz filmu opartego bezpośrednio na tekstach biblijnych, Netflix ma mnóstwo opcji. I nie myślcie, że nie są to też filmy wysokiej jakości – niektóre z nich grają pierwszorzędni aktorzy, tacy jak Octavia Spencer, Tim McGraw, Alyssa Milano i Phylicia Rashad, by wymienić tylko kilka. I choć filmy takie jak „Fall From Grace” Tylera Perry’ego trafią do bardziej dojrzałej publiczności, to nie zabraknie też filmów familijnych, jak „A Week Away”.

Więc przygotuj popcorn i przytul się na kanapie, ponieważ ta lista najlepszych chrześcijańskich filmów na Netflixie jest gwarantowana, aby utrzymać twoją kolejkę i twoje serce pełne przez najbliższe dni.

 

1. Niebo nie jest wymysłem

 

Niebo nie jest wymysłem

 

Filmy chrześcijańskie oparte na prawdziwych wydarzeniach. Heaven is Not a Fiction – A Boy’s Incredible Story of a Trip to Heaven and Back to prawdziwa, prawdziwa historia 4-letniego chłopca, syna pastora z małego miasteczka w Nebrasce, który znalazł się u drzwi śmierci podczas nagłej operacji pod narkozą. Operacja przebiega pomyślnie i chłopiec szybko wraca do zdrowia, ku uciesze całej rodziny. Ku zaskoczeniu rodziców, kilka miesięcy po operacji, chłopiec zaczyna opowiadać, jak widział zarówno lekarza podczas operacji, jak i swojego ojca, który modlił się podczas zabiegu. Początkowo rodzina nie rozumiała i nie chciała uwierzyć w jego słowa, ale dowody na prawdziwość jego słów były bardziej niż oczywiste. Cuda chrześcijańskie 10 najciekawszych cudów

 

2. Gabinet wojenny

 

Gabinet wojenny

 

Od wielokrotnie nagradzanych twórców filmów FIREPROOF i COURAGEOUS pochodzi WAR ROOM, porywający dramat z humorem i sercem, który bada moc, jaką modlitwa może mieć na małżeństwo, rodzicielstwo, karierę, przyjaźń i każdy inny obszar naszego życia.

Tony i Elizabeth Jordan mają wszystko – świetną pracę, piękną córkę i dom swoich marzeń. Pozory mogą jednak mylić. Świat Tony’ego i Elizabeth Jordan właściwie rozpada się pod naporem upadającego małżeństwa. Podczas gdy Tony pławi się w sukcesach zawodowych i flirtuje z pokusami, Elizabeth pogodziła się z rosnącym rozgoryczeniem. Jednak ich życie przybiera nieoczekiwany obrót, gdy Elizabeth poznaje swoją najnowszą klientkę, pannę Clarę, i zostaje wyzwana do stworzenia „pokoju wojennego” i planu modlitwy dla jej rodziny. Podczas gdy Elizabeth próbuje walczyć o swoją rodzinę, ukryte zmagania Tony’ego wychodzą na powierzchnię. Tony musi zdecydować, czy naprawić swoją rodzinę i udowodnić mądrość panny Clary, że zwycięstwa nie przychodzą przypadkiem.

THE WAR ROOM jest żywym przypomnieniem, że modlitwa jest potężną bronią.

3. Ojciec Stu – Filmy chrześcijańskie

 

Ojciec Stu - Filmy chrześcijańskie

 

Stu miał trudne dzieciństwo i młodość. W dorosłym życiu przez lata uprawiał boks, co pozostawiło poważne konsekwencje dla jego zdrowia. Stuart prowadzi pobłażliwe życie z zamiłowaniem do udowadniania swojej wartości. Pewnego dnia zakochuje się w młodej Latynosce, którą próbuje zdobyć. Mimo, że Stu jest o wiele mil od chrześcijaństwa, postanawia przyjąć chrzest. Głównym bodźcem do tego jest jego dążenie do zdobycia dziewczyny swoich marzeń.

Jakiś czas później w jego życiu następuje ważny punkt zwrotny. Przeżywa poważny wypadek i cudowny powrót do zdrowia. Zaczyna przewartościowywać swoje dotychczasowe życie. Dochodzi do momentu, w którym postanawia wstąpić do katolickiego seminarium i zostać księdzem.

Seminarium wcale nie przyjmuje go z otwartymi ramionami, a jego pragnienie zostania księdzem wydaje się nieosiągalne. Po pewnych przeszkodach wstępuje do seminarium, ale możliwość przyjęcia święceń kapłańskich komplikuje kolejna przeszkoda.

Stu po swoim nawróceniu nie używał kwiecistych metafor, ale potrafił bardzo trafnie nazwać rzeczy. W przeciwieństwie do innych seminarzystów, jego słowa trafiły do nawet najbardziej zdesperowanych. Ta jego zdolność wynikała z doświadczenia popapranego życia, przez które sam przeszedł.

Osoby zachowujące dystans do Kościoła katolickiego i kina chrześcijańskiego oceniają tę pracę na przykład następująco: „Rzadko trafiają mi się filmy, które mówią o chrześcijaństwie i Bogu, a nie natrafiają na przymus lub jakby próbowały mnie pouczać i wygłaszać kazania. … Ale ten film naprawdę to zrobił”

 

 

4. Cisza

 

Cisza

 

Do połowy XVII wieku Japonia jest całkowicie zamknięta na kontakty z zachodnimi potęgami. Chrześcijaństwo jest zdelegalizowane, a chrześcijanie są okrutnie prześladowani za swoją wiarę.Dwóch portugalskich jezuitów, ojciec Rodrigues (Andrew Garfield) i ojciec Garupe (Adam Driver), wyrusza do Kraju Wschodzącego Słońca z bardzo niebezpiecznym celem: odnaleźć swojego nauczyciela, ojca Ferreirę (Liam Neeson), który rzekomo wyrzekł się swojej wiary.Japońscy panowie feudalni i rządzący samurajowie są zdeterminowani, aby wyplenić chrześcijaństwo w swoim kraju.

Szerzenie słowa Bożego jest jedną z najcięższych zbrodni. Chrześcijanie są prześladowani i brutalnie torturowani. Albo wyrzekają się swojej wiary, albo są poddawani wyrafinowanym torturom i bolesnej śmierci. Młodzi mnisi stają przed najtrudniejszą próbą wiary i wytrwałości, na którą wcale nie są przygotowani…Dramat historyczny Milczenie wyreżyserował nagrodzony Oscarem Martin Scorsese (Ukryta tożsamość, Wilk z Wall Street) na podstawie powieści Milczenie japońskiego pisarza Shusaku Endo. W rolach głównych utalentowany i coraz bardziej popularny Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: A Hero is Born), Adam Driver (Star Wars: The Force Awakens) oraz jeden z najbardziej cenionych aktorów naszych czasów Liam Neeson (96 godzin, Wśród nagrobków).

 

5. Syn Boży – Filmy chrześcijańskie

 

Syn Boży - Filmy chrześcijańskie

 

Ich imperium. Jego królestwo. Ten spektakularny retelling Nowego Testamentu śledzi podróż Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, i jego uczniów, od dziewiczego poczęcia przez Maryję Dziewicę, pierwszych cudów Jezusa i pozyskania tysiąca zwolenników, do ukrzyżowania Zbawiciela, zmartwychwstania i założenia Kościoła chrześcijańskiego przez Pawła z Tarsu….

Do realizacji filmu fabularnego wykorzystano materiał nakręcony do wysoko ocenianego dziesięcioodcinkowego serialu telewizyjnego The Bible, 2013 (dziesięciogodzinny fabularny dokument o stworzeniu świata na podstawie biblijnych opowieści ze Starego i Nowego Testamentu). Postacie biblijne i historyczne w obu dziełach są portretowane przez tych samych aktorów, przy czym w roli Chrystusa wyróżnia się sugestywny i charyzmatyczny aktor portugalski Diogo Morgado. Imponująca muzyka autorstwa Lorne  Balfe i Hansa Zimmera podnosi ogólną jakość obrazu.

 

6. Cuda z nieba

 

Cuda z nieba

 

Filmy chrześcijańskie oparte na prawdziwych wydarzeniach. Rodzina Beamów żyła długo i szczęśliwie, dopóki mama Christy nie dowiedziała się, że jej 10-letnia córka ma rzadką, nieuleczalną chorobę. Jest to absolutnie druzgocąca wiadomość i zmiana sielanki, gdyż rozpoczyna się pielgrzymka do szpitali, walka z lekarzami i z czasem. Do nieszczęścia dochodzi jeszcze jedno potężne i zmieniające życie wydarzenie – mała Ania spada z drzewa, doznaje poważnych obrażeń i jest już na skraju śmierci. Silna wola w jej wnętrzu i być może coś niewytłumaczalnego na dodatek powoduje niewyjaśnione wyleczenie i podejrzenie, że stał się cud.

 

7. The Cause of Christ – Christian Films

 

The Cause of Christ - Christian Films

 

Czy Jezus jest prawdziwą osobą z historii?
Czy zachowały się jakieś dowody na to?
Dlaczego powinniśmy wierzyć, że Jezus powstał z martwych?
Jak wiarygodny jest Nowy Testament?
  Pragnienie znalezienia odpowiedzi na te pytania skłoniło Lee Strobla, absolwenta Yale Law School, byłego dziennikarza i wieloletniego redaktora działu prawnego Chicago Tribune, do poszukiwania prawdy o wydarzeniach z pierwszego wieku. Szuka dowodów na to, co naprawdę się wtedy wydarzyło u czołowych naukowców z renomowanych uniwersytetów. Jego wywiady z trzynastoma wybitnymi ekspertami z dziedziny teologii, historii, archeologii, psychologii itp. zostały wydane w języku angielskim pod tytułem Case for Christ.

 

8. Maria Magdalena

 

Maria Magdalena

 

Maria Magdalena jest jedną z najbardziej enigmatycznych postaci w Biblii. Jest owiana wieloma mitami, które czynią z niej prostytutkę, zreformowaną dopiero dzięki spotkaniu z Jezusem Chrystusem, a najśmielszy z nich przypisuje jej rolę żony. Reżyser Garth Davis postanowił wymazać tę mityczną plamę i stworzył poruszającą i przekonującą historię kobiety, która była winna temu, że urodziła się w niewłaściwej epoce. Filmy o świętych, które powinieneś zobaczyć

 

9. Ostatnie kuszenie Chrystusa – Filmy chrześcijańskie

 

Ostatnie kuszenie Chrystusa - Filmy chrześcijańskie

 

Ostatnie kuszenie Chrystusa opowiada o rozdartym psychicznie człowieku poszukującym swojej życiowej misji, co jest częstym motywem u bohaterów Scorsese. Jezus wątpi w siebie i opiera się roli, którą wyznaczył mu Bóg. Nie chce być wybrańcem, a kiedy postanawia wypełnić swoje przeznaczenie, popełnia szereg błędów i pomyłek.

Nawet na krzyżu były cieśla nie jest do końca przekonany, że wybrał właściwą drogę; musi przeżyć resztę życia jako zwykły człowiek ze snu, by ostatecznie przekonać się, że jest i chce być Mesjaszem. Ponadto zrozumie, że samopoświęcenie ma sens tylko wtedy, gdy jest dobrowolne. Willem Dafoe jako Jezus doskonale oddaje sprzeczną naturę postaci: jego twarz ma przyziemny, uroczy uśmiech, a potem mistyczny wyraz, jego wojownicze usposobienie na przemian z kruchą, niemal dziecięcą wrażliwością i bezbronnością. Z postaci emanuje nieziemska moc i natychmiast zostaje pokonana przez omdlenie z wyczerpania.

10. Noah

 

Noah

 

W swoich snach Noe (Russell Crowe) coraz częściej doświadcza niepokojących obrazów śmiertelnego potopu na świecie. Mądry Matuzalem (Anthony Hopkins) pomaga mu rozszyfrować wszystkie dziwne wizje i omeny. Ziemia znajduje się na skraju przepaści, do której doprowadziła ją rasa ludzka. Najwyższy postanowił zrobić zupełnie nowy początek w postaci gigantycznego potopu i wybrał Noego i jego liczną rodzinę do odbudowy rasy ludzkiej. Filmy chrześcijańskie.

A ponieważ Noe wie, że zniszczenie nadejdzie wraz z wodami, zaczyna budować arkę – olbrzymi statek, na którym on i jego rodzina zostaną uratowani. W trakcie budowy musi zmierzyć się nie tylko z brakiem czasu, własnymi wątpliwościami, obawami najbliższych, ale także z otwartą nienawiścią współplemieńców, na czele z okrutnym potomkiem słynnego brata-mordercy Kaina (Ray Winstone). Dodatkowo musi też wciągnąć na pokład przedstawicieli wszystkich gatunków zwierząt, aby życie na „nowej” Ziemi było kompletne. Największa katastrofa w historii naszej planety właśnie się rozpoczyna…

 

11. Powiedz światu – Filmy chrześcijańskie

 

Powiedz światu - Filmy chrześcijańskie

 

Tell the World to film historyczny, który opowiada prawdziwą historię zróżnicowanej grupy ludzi, którzy byli przy narodzinach Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Ich losy łączą się, gdy próbują zrozumieć biblijne proroctwa o powtórnym przyjściu Jezusa Chrystusa. Na tle wstrząsów społecznych, politycznych i duchowych w Ameryce XIX wieku. wieku, nadzieje wyznawców Chrystusa zostają rozwiane, gdy Mesjasz nie powraca w wyznaczonym dniu. Następnego dnia przekonują się, że ich świat zamienił się w chaos. Kapitan morski stracił wszystko, farmer walczy o zrozumienie, gdzie popełnił błąd, młoda kobieta ma wizję i rodzi się dynamiczny globalny ruch. Modlitwa za dzieci : Skuteczna modlitwa za dzieci

 

12. Cud

 

Cud

 

Boston 1991. Małżeństwo Marion (Catherine Oxenberg) i Erniego (Peter Wingfield) Shergoldów jest pozbawione wiedzy. Ich najmłodszy syn, ośmioletni Craig (Thomas Sangster), cierpi na nieustające bóle głowy, rozstrój żołądka i zawroty głowy. Chłopca zbadało już kilku lekarzy, ale wciąż nie potrafią ustalić źródła jego problemów zdrowotnych. Myślą, że to stan zapalny, więc przepisują antybiotyki. Marion często ma przerażające sny, w których uczestniczy w pogrzebie Craiga. Buty zimowe dla dzieci – Jak prawidłowo wybrać dla dzieci

Obawy rodziców ostatecznie potwierdzają wyniki badania tomograficznego. Craig ma gigantycznego guza mózgu wielkości pomarańczy. Wskaźnik powodzenia operacji jest prawie zerowy. Lekarz przyznaje się do twardego faktu, że dziecko jest w stanie zagrożenia życia. Natychmiast zostaje przewieziony do specjalistycznej kliniki i hospitalizowany. Craiga czeka trudny zabieg i w tym czasie otrzymuje pozdrowienia od rodziny i przyjaciół życzących mu szybkiego powrotu do zdrowia. Z pomocą najbliższych dziecko chce spróbować pobić Światowy Rekord Guinnessa na największą liczbę pozdrowień. Z Marion dzieje się dziwna rzecz. W szpitalu widzi zdjęcie doktora Mideltona i w tym momencie jest przekonana, że ten człowiek uratuje życie jej syna.

 

13. Razem na zawsze

 

Razem na zawsze

 

Filmy chrześcijańskie.Film oparty na prawdziwej historii. Co by było, gdyby ten, którego kochasz, nie znał cię, dosłownie i na wyrywki? Czy wiedziałabyś jak zdobyć jego serce po raz drugi? * Film opowiada historię nowożeńców Leo i Page Carpenter (Channing Tatum, Rachel McAdams), którzy wyruszają w podróż poślubną do Nowego Meksyku. W momencie, gdy cieszą się najszczęśliwszym okresem swojego życia, okrutny los uderza i oboje biorą udział w niefortunnym wypadku samochodowym. Kobieta trafia wtedy do śpiączki i po „drugiej” stronie zostaje tylko kochający mąż. Kiedy jednak się budzi, on jest dla niej zupełnie obcy.

 

14. 90 minut w niebie – Filmy chrześcijańskie

 

90 minut w niebie - Filmy chrześcijańskie

 

W dniu 19. 1 stycznia 1989 roku ciężarówka zderzyła się z samochodem z Donem, który został znaleziony martwy bez oznak życia, ale 90 minut później wszystko było inaczej.

Co się dzieje po śmierci, czy można iść do nieba? Czy doświadczenia bliskie śmierci są produktem mózgu, czy też są to zjawiska nadprzyrodzone. Takie doświadczenia przybliżają potem podróżnych do Boga i opowiadają o tym swoje świadectwa.

 

15.  WIERZYSZ?

 

WIARA

 

Filmy chrześcijańskie. 12 Different Stories – Historia kilkunastu różnorodnych osobowości podążających w różnych kierunkach i tęskniących za czymś więcej. Film zadaje bezpośrednie, ale trudne pytanie: Czy wierzysz w Boga?

 

Bonus 16. Fatima

 

Bonus 16. Fatima

 

Dziesięcioletnia pasterka Lúcia dos Santos i jej dwaj młodzi kuzyni, Franciszek i Hiacynta Marto, relacjonują, że około 1917 roku mieli objawienie Matki Bożej w Fatimie w Portugalii. Ich rewelacje porywają wiernych, ale gniewają zarówno przedstawicieli Kościoła katolickiego, jak i świeckich władz państwowych, którzy próbują zmusić ich do odwołania swojej historii. Kiedy wieści o ich przepowiedni rozchodzą się, dziesiątki tysięcy religijnych pielgrzymów przybywa na miejsce, aby być świadkami tego, co stało się znane jako Cud Słońca.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button