Filmy i rozrywka

Black Panther Forever Wakanda online cz dabing

Czarna Pantera Forever Wakanda online cz dubbing to amerykański film superbohaterski oparty na komiksowej postaci Black Panther. Jest produkowany przez Marvel Studios i dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures.  Ma to być sequel Czarnej Pantery (2018) i 30. film w ramach Marvel Cinematic Universe (MCU).

 

Black Panther Forever Wakanda online cz dabing

 

Black Panther Forever Wakanda online cz dabing

 

Reżyserem filmu jest Ryan Coogler, który współtworzył scenariusz z Joe Robertem Colem, a w rolach głównych występują Letitia Wright, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Winston Duke, Dominique Thorne, Florence Kasumba, Michaela Coel, Tenoch Huerta, Martin Freeman i Angela Bassett. W filmie przywódcy Wakandy walczą o ochronę swojego narodu po śmierci króla T’Challi. Black Panther Forever Wakanda online.

 

Pomysły na sequel zaczęły pojawiać się po premierze filmu Czarna Pantera w lutym 2018 roku. Coogler prowadził rozmowy, aby powrócić jako reżyser w kolejnych miesiącach, a Marvel Studios oficjalnie potwierdził rozwój sequela w połowie 2019 roku. Plany dotyczące filmu zmieniły się w sierpniu 2020 roku. Kiedy gwiazda Czarnej Pantery, Chadwick Boseman, zmarł na raka okrężnicy, przy czym Marvel nie zdecydował się na ponowne obsadzenie jego roli jako T’Challi.

 

Oglądaj online 2022

 

Oglądaj online 2022

 

Do listopada tego samego roku potwierdzono powrót pozostałych głównych aktorów z pierwszego filmu, a w maju 2021 roku zapowiedziano powstanie tytułu. Produkcja początkowo trwała od końca czerwca do początku listopada 2021 roku w Atlancie i Brunszwiku w stanie Georgia. Jak również w okolicach Massachusetts, przed przerwą, która miała pozwolić Wrightowi dojść do siebie po kontuzji, której doznał podczas kręcenia filmu. Produkcja została wznowiona w połowie stycznia 2022 roku i zakończona pod koniec marca w Puerto Rico.

Black Panther: Wakanda Forever ma mieć swoją światową premierę w Hollywood 26. października 2022 roku i trafi do kin 11. Listopad 2022 jako ostatni film czwartej fazy MCU.

Czarna Pantera online 2022

 

Czarna Pantera online 2022

 

Przywódcy królestwa Wakandy zmagają się z ochroną swojego narodu przed siłami inwazyjnymi po śmierci króla T’Challi , a nowe zagrożenie pojawia się z ukrytego podmorskiego narodu Talokan. Black Panther Forever Wakanda online. Black Panther Wakanda Forever online

Produkcja rozpoczęła się w Trilith Studios w Atlancie w stanie Georgia 29. Czerwiec 2021 pod roboczym tytułem Summer Break. Przed śmiercią Bosemana filmowanie miało się rozpocząć w marcu 2021 roku. wraz z rozpoczęciem zdjęć Feige zapowiedział, że powrócą „wszyscy” z pierwszego filmu. Autorką zdjęć jest Autumn Durald Arkapaw, która pracowała przy serii Loki dla Disney+ studia Marvel, zastępując Rachel Morrison, autorkę zdjęć do pierwszego filmu. Zimno.

 

Film akcji

 

Film akcji

 

 Morrison, wieloletni współpracownik Cooglera. Planowała powrócić na Wakanda Forever, ale nie mogła z powodu konfliktu harmonogramu z jej filmem Flint Strong.  Omawiając użycie obiektywów anamorficznych w przeciwieństwie do sferycznych, Coogler wyjaśnił, że obiektywy anamorficzne „zniekształcają nieco obraz”. Nadaje się na film, nad którym unosi się „mgła straty”; „głębokiej straty”. … może zniekształcić drogę.

Sposób patrzenia na świat”.  Wright, Gurira, Nyong’o i Kasumba stali się sobie bliscy na planie, gdy radzili sobie z żałobą po śmierci Bosemana. W ten sposób Wright i Gurira związali się głównie poprzez wspólne chodzenie. Gurira opisała, że czuje się emocjonalnie, gdy wchodzi w scenę tronu, ponieważ pamiętała kręcenie scen z Bosemanem podczas pierwszego filmu. Powiedziała, że Coogler pomógł jej przetworzyć żal.

 

Black Panther Forever Wakanda online cz dabing

 

Black Panther Forever Wakanda online cz dabing 2

 

Bassett powiedziała w lipcu, że scenariusz wciąż ulega zmianom w związku ze śmiercią Bosemana i przeszedł przez co najmniej pięć wcieleń. Stwierdziła również, że Joe Robert Cole, współtwórca scenariusza pierwszego filmu, jest zaangażowany w sequel, co wkrótce potwierdził Feige. Michaela Coel dołączyła do obsady w nieujawnionej roli. W sierpniu Isaach de Bankolé został ustawiony na reprise swojej roli jako starszy plemienia rzecznego Wakandan, a Dominique Thorne rozpoczęła kręcenie scen do Wakanda Forever jako Riri Williams/Ironheart przed zagraniem postaci w serialu Disney+’s Ironheart. Black Panther Forever Wakanda online.

 

Filmowanie w tym miesiącu miało się odbyć w Massachusetts Institute of Technology (MIT) oraz w Worcester, przy czym 18. Sierpień, produkcja przygotowywała się do nakręcenia pościgu samochodowego w Worcester. W dniach 23. a 24 sierpnia w Ernest A. Johnson Tunnel, nakręcono scenę pościgu. 25 sierpnia Wright został tymczasowo hospitalizowany z podobno niewielkimi obrażeniami odniesionymi w wypadku podczas kręcenia sceny kaskaderskiej w Bostonie. Wright udała się do swojego domu w Londynie we wrześniu, aby odzyskać siły, podczas gdy filmowanie trwało wokół jej postaci. 15. W październiku zmarła Dorothy Steele, która w pierwszym filmie portretowała starszego plemienia handlowego Wakandan; kiedy zmarła. Była w trakcie przekształcania swojej roli na potrzeby sequela.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button