Filmy i rozrywka

Black Panther Wakanda Forever online

Black Panther Wakanda Forever online cz dabing to amerykański film superbohaterski oparty na komiksowej postaci Black Panthera. Jest produkowany przez Marvel Studios i dystrybuowany przez Walt Disney Studios Motion Pictures. Ma to być sequel Czarnej Pantery (2018) i 30. film w ramach Marvel Cinematic Universe (MCU). Reżyserem filmu jest Ryan Coogler. Współtworzy on scenariusz z Joe Robertem Colem, a w rolach głównych wystąpią Lupita Nyong’o, Danai Gurira. Martin Freeman, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett i Dominique Thorne.

 

Black Panther Wakanda Forever online

 

Black Panther Wakanda Forever online

 

Pomysły na sequel zaczęły pojawiać się po premierze filmu Czarna Pantera w lutym 2018 roku. Coogler wynegocjował powrót w kolejnych miesiącach. Na stanowisku reżysera, a studio Marvel oficjalnie potwierdziło powstanie sequela w połowie 2019 roku. Plany dotyczące filmu zmieniły się w sierpniu 2020 roku, gdy gwiazda Czarnej Pantery, Chadwick Boseman, zmarł na raka okrężnicy. Tym samym Marvel nie zdecydował się na ponowne obsadzenie jego roli jako T’Challi.

 

Do listopada tego samego roku potwierdzono powrót pozostałych głównych aktorów z pierwszego filmu, a w maju 2021 roku zapowiedziano powstanie tytułu. Produkcja rozpoczęła się pod koniec czerwca 2021 roku. Odbywała się ona w Atlancie i Brunszwiku, Georgii oraz Massachusetts i trwała do początku listopada. Do czasu, gdy pod koniec tego samego miesiąca rozpoczął się hiatus. Filmowanie zostanie wznowione pod koniec stycznia 2022 roku.

 

Black Panther Wakanda Forever

 

Black Panther Wakanda Forever

 

Black Panther: Wakanda Forever ma się ukazać w Stanach Zjednoczonych 11. Listopad 2022 roku jako część czwartej fazy MCU. Boseman zmarł 28. Sierpień 2020 w przypadku raka jelita grubego. Coogler powiedział, że nie wiedział o chorobie Bosemana i ostatni rok spędził na „przygotowaniach”. Wymyślanie i pisanie słów, które miał powiedzieć, a których nie mieliśmy zobaczyć.” Feige i inni szefowie studia Marvel również nie wiedzieli o chorobie Bosemana.

 

Boseman, który w tygodniach poprzedzających jego śmierć schudł z powodu choroby. Miał zacząć przybierać na wadze we wrześniu 2020 roku przed nakręceniem sequela w marcu 2021 roku. Jak podaje The Hollywood Reporter, obserwatorzy branży spekulowali. Disney mógłby jednak ponownie obsadzić rolę, co mogłoby wywołać „oburzenie fanów” i skłonić do porównań między aktorami.

 

Black Panther Wakanda Forever 2022

 

Black Panther Wakanda Forever 2022

 

Inną sugestią było, aby Disney zmienił swoje plany i kazał Shuri przejąć płaszcz Czarnej Pantery, który był przedstawiony w komiksach. W momencie śmierci Bosemana, Coogler był w trakcie pisania scenariusza i oddał już szkic. W połowie listopada producent wykonawczy Victoria Alonso powiedziała, że cyfrowy doppelganger Bosemana nie zostanie stworzony na potrzeby filmu, dodając, że Marvel poświęca swój czas, aby to rozgryźć. Jak zrobi to dalej. W dalszej części miesiąca potwierdzono, że Lupita Nyong’o, Winston Duke i Bassett ponownie wcielą się w swoje role w sequelu jako Nakia, M’Baku i Ramonda, podczas gdy Tenoch Huerta prowadzi rozmowy w sprawie zagrania antagonisty. Wówczas spodziewano się, że filmowanie rozpocznie się w czerwcu lub lipcu 2021 roku w Atlancie w stanie Georgia.

 

Watch Black Panther Wakanda Forever online cz napisy

 

W grudniu 2020 roku Feige potwierdził, że rola T’Challi nie zostanie przekształcona i powiedział, że sequel będzie eksplorował świat i postacie z pierwszego filmu, jako sposób na uhonorowanie dziedzictwa, które Boseman pomógł zbudować. Data premiery filmu została przesunięta na 8. Lipiec 2022 r. Makijażysta Bosemana Siân Richards miał powrócić do sequela do końca miesiąca, podczas gdy jego osobisty kostiumolog Craig Anthony powiedział, że nie będzie zaangażowany w film z powodu śmierci Bosemana. Projektantka włosów Deidra Dixon nie była pewna, czy wróci po śmierci Bosemana, a także swojej siostry.

 

 

16 Feige potwierdził w styczniu 2021 roku, że efekty wizualne nie zostaną wykorzystane do wprowadzenia Bosemana do filmu, i powiedział, że głównym celem sequela zawsze było dalsze odkrywanie postaci i „różnych subkultur” Wakandy. W tym samym miesiącu Jordan powiedział, że jest skłonny do reprise’u roli Killmongera, ponieważ czuje, że powrót do MCU „zawsze będzie na stole w jakimś charakterze” ze względu na jego miłość do postaci i pracę z Cooglerem.

 

Nowość w 2022 r.

 

Nowość w 2022 r.

 

W lipcu Bassett powiedziała, że z powodu śmierci Bosemana scenariusz ciągle się zmieniał i przeszedł co najmniej pięć wcieleń. Stwierdziła również, że współtwórca pierwszego filmu Joe Robert Cole jest zaangażowany w sequel, co Feige wkrótce potwierdził, natomiast Michaela Coel dołączyła do obsady w nieujawnionej roli. W następnym miesiącu Isaach de Bankolé został ustawiony na reprise swojej roli jako starszy plemienia rzecznego Wakandan, a Dominique Thorne rozpoczęła kręcenie scen do Wakanda Forever jako Riri Williams/Ironheart przed zagraniem postaci w serialu Disney+’s Ironheart. Filmowanie w sierpniu miało się odbyć w Worcester oraz w Massachusetts Institute of Technology (MIT).

 

18 sierpnia produkcja przygotowywała się do nakręcenia pościgu samochodowego w Worcester. A 24 sierpnia nakręcono scenę pościgu w miasteczku Ernest A. Tunel Johnson. 25 sierpnia Wright trafił tymczasowo do szpitala z drobnymi obrażeniami odniesionymi w wypadku podczas kręcenia sceny kaskaderskiej w Bostonie. We wrześniu Wright przeszła na emeryturę do swojego domu w Londynie, aby odzyskać siły, podczas gdy filmowanie trwało wokół jej postaci.

 

Film Czarna Pantera Wakanda Forever online za darmo

 

Dorothy Steele, która w pierwszym filmie portretowała starszego plemienia handlowego Wakandan, zmarła 15. Październik; gdy zmarła, była w trakcie przekształcania swojej roli na potrzeby sequela. Jeszcze w tym samym miesiącu premiera filmu została przesunięta na 11. Listopad 2022 r. 22. 8 października produkcja przeniosła się do Mary Ross Waterfront Park w Brunszwiku w stanie Georgia, by tam trwać do 8 października. Listopad 2021, z filmowaniem w tej lokalizacji od 28. października do 2. Listopad. Michael Torras, kierownik Brunswick Landing Marina, powiedział, że 300-stopowy statek wycieczkowy dołączy do produkcji w najbliższych dniach i że większość filmowania odbywała się na wodzie, podczas gdy Matthew Hill, dyrektor Brunswick Downtown Development Authority, powiedział, że większość scen była kręcona w nocy.

 

Aktorzy

 

Do 5. 19 listopada zakończono filmowanie scen, które nie wymagały Wrighta, przed 19. 1 listopada produkcja została zawieszona i miała trwać do stycznia 2022 roku, aby dostosować się do złamanego barku i wstrząsu mózgu Wrighta, które były poważniejsze niż pierwotnie ustalono. Nie spodziewano się, że będzie to miało wpływ na datę premiery. Od czasu powrotu Wrighta do Londynu, Centers for Disease Control and Prevention (CDC) wprowadziło. Wright miał już wtedy zagrać główną rolę w filmie,a Feige, Moore i producent wykonawczy Louis D’Esposito potwierdzili jego udział w filmie na początku hiatusu. W połowie grudnia 2021 roku The Hollywood Reporter potwierdził, że filmowanie zostanie wznowione pod koniec stycznia 2022 roku w Atlancie, również z Wrightem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button