Filmy i rozrywka

Filmy o świętych, które powinieneś zobaczyć

Filmy o świętych, które powinieneś zobaczyć . Top 10 filmów o świętych . Filmy o świętych . Obejrzyj te filmy o świętych :

10. Maria Goretti Filmy o świętych

 

Maria Goretti

Maria Goretti to młoda dziewczyna żyjąca w ubogiej chłopskiej rodzinie. Czasy są ciężkie dla rodziny Goretti, ale także dla innych chłopów, ponieważ ich gospodarz nie płaci im godziwej pensji i nie daje im lekarstw na malarię, przez co wielu chłopów umiera. W końcu ojciec Marie poddaje się śmiertelnej chorobie i również umiera. Maryja nie traci jednak wiary w Chrystusa i nadal jest światłem dla ubogich chłopów. Młody mężczyzna, Alexandro, jest poważnie zainteresowany Marią, ale ona niezłomnie mu odmawia, twierdząc, że kiedy przyjdzie odpowiedni dla niej mężczyzna, Pan jej go pokaże. Aleksandra zżera nienawiść do Mary, której kulminacją jest brutalne morderstwo. Maria leży zasztyletowana na łożu śmierci i nawet w tej trudnej chwili nie traci wiary i wybacza Aleksandrowi, który szczerze żałował swojego czynu.

 

9.  Święty Filip Neri Filmy o świętych

 

Święty Filip Neri

Szesnastowieczny Rzym: czas luksusu, ale i wielkich konfliktów. Chcąc pomóc cierpiącym dzieciom, ksiądz Filip Neri postanawia zejść z ambony i pójść między ludzi: na ulice. Tutaj stara się dotrzeć do setek opuszczonych dzieci, które przetrwały w najciemniejszych zakątkach Rzymu. Z wielką determinacją i wiarą w dobro gromadzi wokół siebie dużą grupę dzieci, z którymi tańczy, gra i śpiewa. Uczy ich wiary i nadziei. Jednak hierarchia kościelna patrzy na jego działania z niezrozumieniem – uważają go za anarchistę. Ostatecznie jednak wiara i determinacja Filipa Neri imponują samemu papieżowi, który błogosławi go i nadaje mu tytuł kardynała. Filip jednak odmawia i mówi: Wolę raj.

8.  Święta Rita Filmy o świętych

 

  Święta Rita

Rita to młoda i piękna kobieta pełna ideałów, mimo niegościnnego świata, który ją otacza. Odmawia pogodzenia się z niesprawiedliwościami i okrucieństwami, jakich dopuszczają się rycerze i ich niedobitki wobec ludu. Pewnego dnia poznaje Paula Manciniego, gdy ten ratuje życie małej dziewczynce. Pomimo tego, że Paolo pochodzi ze szlacheckiej rodziny, która nie stroni od morderstw, aby utrzymać swój status, ona zakochuje się w nim. Ojciec ostrzega ją, że Paolo nie jest mężczyzną dla niej, podobnie jak siostra Paolo, Caterina, która wie, że on nie zostanie z żadną kobietą na dłużej… Nawet Manciniowie nie są zadowoleni z wiadomości, że Paolo chce połączyć swoje życie z niezamężną kobietą… Po ślubie marzenia Rity o różowej przyszłości szybko znikają. Życie w domu Mancini jest dla niej udręką i dociera do niej, że Paulo jest mordercą, który wbrew swojej woli musi bronić interesów własnej rodziny. Nawet jeśli z tego powodu cierpi. Rita kocha go tak bardzo, że jest zdecydowana trwać przy nim. Na dobre i na złe…

7.  Matka Teresa: w imię ubogich

 

  Matka Teresa W imię ubogich

Urodziła się w 1910 roku w Sopje (dzisiejsza Macedonia) w szczęśliwej i zamożnej katolickiej rodzinie zdolnego przedsiębiorcy i doktora farmacji. Na chrzcie otrzymała imię Agnieszka, ale w domu nazywano ją Poupátko. Po II wojnie światowej wyjechała do Indii i założyła zakon Misjonarek Miłości, aby pomagać najbiedniejszym z biednych. Początkowo na swojej misji spotyka się z wrogością i nieufnością. Ale w 1948 roku zakłada swoje charakterystyczne białe, niebieskie sari i po raz pierwszy wchodzi na słomki, aby pielęgnować ludzi umierających z głodu i gruźlicy. Jego zakon rozprzestrzenił się na wszystkie kraje świata i jednoczy nie tylko rzymskich katolików, ale także wiernych innych Kościołów katolickich i religii.

6.  Święta Barbara Filmy o świętych

 

Święta Barbara Filmy o świętych

Jest rok 303, a Barbara jest piękną dwudziestoletnią córką rzymskiego namiestnika Dioscuro. Podobnie jak ojciec jest poganką, ale kiedy niewolnica Giuliana, która była dla niej jak siostra, zostaje skazana na śmierć, buntuje się przeciwko niemu. Stara się uratować Giuliana i innych prześladowanych chrześcijan, a w końcu i ona przyjmuje ich wiarę. Ta decyzja na zawsze zmieni jego los…

5.  Święty Bakhita

 

svata bakhita Filmy o świętych

Historia zakonnicy Bakhity, młodej dziewczyny z Sudanu, której papież Jan Paweł II. uznany za świętego w 2000 roku.
Alina Marinowa przybywa w 1948 roku do klasztoru zakonnic w Schia, gdzie właśnie zmarła siostra Bakhita. Alina wspomina swoje dzieciństwo, kiedy jako półsierota trafiła w ręce Bakhity, zakonnicy, która ją wychowywała. Wspomina swoją niesamowitą historię życia.

Filmy o świętych

Młoda Bakhita została porwana przez tureckiego generała i spędziła dziewczęce życie w trudnych warunkach. Uratował ją jednak Federico Marin, podróżnik z Veneto. Znalazł jej nowy dom – Bakhita zajmowała się jego córką Aliną w małym miasteczku, w którym mieszkał. Bakhita spotkała się nie tylko z uprzedzeniami, ale także z lokalną biedą, ale jej życzliwa postawa zbliżyła ją do miejscowego księdza, Antonia. Postanowiła zostać zakonnicą, a ojciec Antonio pomógł jej wstąpić do klasztoru. Marcin chce, żeby wróciła z nim do Afryki. Nalega, by Kościół zwrócił mu „jego własność”. W końcu – pod naciskiem sądu – musi przyznać, że nie może traktować Bakhity jak niewolnicy, którą była pierwotnie. I tak Bakhita wyruszyła w podróż wiary.

4. Maria z Nazaretu Filmy o świętych

 

Maria z Nazaretu Filmy o świętych

Dwuczęściowy film telewizyjny śledzi życie Matki Boskiej od zwiastowania do ukrzyżowania jej syna, ze wszystkimi jego radościami i smutkami, a także ludzi, którzy ją otaczali. W pierwszej kolejności jest to jej mąż Józef, a przyjaciółka Marii – Magdalena, grzesznica zaślepiona bogactwem dworu Heroda, która nawraca się i staje się pierwszą po Marii wyznawczynią Jezusa Chrystusa.

Czytaj też: Top 10 najbardziej niesamowitych kościołów na świecie

3. Doktor od cudów

 

The Miracle Doctor Filmy o świętych

Giuseppe Moscati był lekarzem, profesorem, naukowcem i słynął z niezwykłego podejścia do ubogich. Żył na przełomie 19. i XX wieku. Był znanym ekspertem, a później zdobył wielkie uznanie przy ratowaniu ofiar wybuchu wulkanu Wezuwiusz w 1906 roku. Moscati kierował szpitalem, który działał w pobliżu wulkanu: osobiście nadzorował szybką ewakuację szpitala i zdołał uratować wszystkich pacjentów, głównie starszych i ubogich, zanim dach budynku zawalił się pod naporem gorącego popiołu.

 

Bananowa maska do włosów: uzyskaj błyszczące włosy

Filmy o świętych

Kiedy w 1911 roku w Neapolu wybuchła cholera, Moscati na zlecenie rządu włoskiego nadzorował kontrolę stanu sanitarnego miasta – udało mu się znaleźć zarówno źródło choroby, jak i metodę jej zwalczania. W tym samym roku Moscati otrzymał doktorat z chemii fizjologicznej… jako pierwszy eksperymentował z insuliną w walce z cukrzycą i prowadził szpital dla rannych żołnierzy podczas I wojny światowej. Mówiono o nim za życia, że był cudownym lekarzem, który po zapoznaniu się z objawami pacjenta zawsze potrafił postawić właściwą diagnozę. Zmarł w 1927 roku. W 1987 roku został kanonizowany jako święty.

2. Ojciec Pio

 

pater pio Filmy o świętych

Włoski film biograficzny o popularnym świętym, czczonym włoskim kapucynie Ojcu Pio (l887-1968), który zasłynął na całym świecie ze swojej pobożności, pokory, odwagi i cierpliwości. Jego stygmaty naznaczyły go na długie, długie życie. Film przedstawia jego codzienne życie w klasztorze w San Giovanni Rotondo. Tysiące ludzi odwiedzało go tu ze swoimi trudnościami, szukając u niego pociechy i rady.

W opowiadaniu uchwyconych jest wiele dramatycznych momentów, które odzwierciedlają również nasze problemy, a jego wypowiedzi skłaniają do refleksji i próby zrozumienia czegoś, czego czasem nie da się racjonalnie wytłumaczyć. I takie też były jego rany Chrystusa, których nie rozumiał nawet oficjalny Kościół i zabraniał mu działalności kapłańskiej. Mimo to kontynuował swoją pracę – uzdrawiał nieszczęśliwych ludzi, przepowiadał im przyszłość, czynił cuda. Na skraju śmierci został zrehabilitowany przez Watykan, w 1999 roku przez Jana Pawła II. pontyfikat i 16. 6. 2002 roku był w Watykanie u Jana Pawła II. kanonizowany w chyba największym święcie wszech czasów.

1) Fatima

 

fatima Filmy o świętych

Ten trzymający w napięciu dramat historyczny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, ukazuje historię dzieci, które są świadkami cudu. Łucja, dziesięcioletnia pasterka, wraz ze swoją kuzynką oznajmiają, że Matka Boża objawiła im się w Fatimie w Portugalii. Inspirują tysiące wiernych, ale muszą też walczyć z nieufnością sceptyków. Objawienia w Fatimie na zawsze zmienią ich życie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button