Filmy i rozrywka

Shazam gniew bogów online cz dabing 2022

Shazam Wrath of the Gods online cz dubbing 2022 to amerykański film superbohaterski z 2022 roku oparty na postaci Shazama z DC Comics. Produkowany jest przez New Line Cinema, DC Films i The Safran Company, a dystrybuowany będzie przez Warner Bros. Zdjęcia, choć ma to być sequel Shazam! (2019) a 12. film w ramach DC Extended Universe (DCEU). Jego reżyserem jest David F. Sandberg ze scenariusza Henry’ego Gaydena i Chrisa Morgana, a w rolach głównych występują Zachary Levi, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Rachel Zegler, Adam Brody, Ross Butler, Meagan Good, Lucy Liu, Djimon Hounsou i Helen Mirren. W filmie rodzina nastoletnich bohaterów pod wodzą Billy’ego Batsona/Shazama walczy z Córkami Atlasu.

 

Shazam gniew bogów online cz dabing 2022

 

Shazam gniew bogów online cz dabing 2022

 

Kontynuacja filmu Shazam! rozpoczął produkcję tuż po premierze tego filmu w kwietniu 2019 roku, z Gaydenem powracającym jako scenarzysta. Do grudnia tego samego roku mieli powrócić także Sandberg i Levi (Shazam). Tytuł i resztę powracającej obsady potwierdzono w sierpniu 2020 roku, w tym Ashera jako Billy’ego Batsona. Zegler, Mirren i Liu zostały obsadzone w roli Córek Atlasa na początku 2021 roku. Filmowanie rozpoczęło się w maju tego samego roku w Atlancie w stanie Georgia, a zakończyło w sierpniu. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów.

 

Shazam Gniew bogów aktorzy

 

Shazam Gniew bogów aktorzy

 

 • Zachary Levi jako Shazam:
  Mistrz czarodziej Shazam i superbohaterskie alter ego nastolatka Billy’ego Batsona, który posiada „mądrość Salomona, siłę Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, moc Zeusa, odwagę Achillesa i szybkość Merkurego.”
 • Asher Angel jako Billy Batson: nastolatek i rodzic zastępczy, który zmienia się w superbohatera mówiąc „Shazam!”.
 • Jack Dylan Grazer jako Frederick „Freddy” Freeman: fizycznie niepełnosprawny brat zastępczy Billy’ego i fan superbohaterów.
 • Adam Brody jako dorosła postać superbohatera Freddy’ego
 • Rachel Zegler jako Anthea: córka Atlasa
 • Ross Butler jako dorosła superbohaterska wersja młodszego przybranego syna Billy’ego – Eugene Choi, obsesyjnego gracza komputerowego. Ian Chen gra nastoletnią wersję Eugene’a.
 • Meagan Good jako dorosła superbohaterska wersja dobrodusznej młodszej niani Billy’ego – Darli Dudley.
 • Faithe Herman gra nastoletnią wersję Darli.
 • Lucy Liu jako Calypso: córka Atlasa.
 • Djimon Hounsou jako Shazam: starożytny czarodziej, który dał Billy’emu swoje uprawnienia po mianowaniu go mistrzem.
 • Helen Mirren jako Hespera: córka Atlasa.
  Rodzina zastępcza Billy’ego obejmuje również Grace Caroline Currey jako Mary Bromfield, dojrzała, akademicka starsza matka zastępcza Billy’ego (Currey portretuje również dorosłą postać superbohatera Mary); potrzebne lepsze źródło
 • Jovan Armand jako Pedro Peña, starszy przybrany brat Billy’ego i nieśmiały, wrażliwy chłopak, z D. J. Cotrona jako jego dorosła forma superbohatera; oraz Marta Milans i Cooper Andrews jako Rosa i Victor Vásquez, przybrani rodzice Billy’ego i jego rodzeństwa. Rizwan Manji, który sportretował Jamila w serialu DCEU Peacemaker, pojawia się jako bezimienny statysta.

 

Komedia akcji 2022 Shazam

 

Komedia akcji 2022 Shazam

 

Kiedy komiksy superbohaterskie stały się czymś w połowie lat 60. 20s. wieku, popularny ponownie w tym, co jest obecnie znane jako „Srebrny Wiek komiksu”, Fawcett nie był w stanie ożywić Kapitana Marvela, ponieważ w ramach umowy z 1953 roku zgodził się nigdy nie publikować tej postaci ponownie. Wydawca DC Carmine Infantino, szukając nowych właściwości do wprowadzenia do linii DC Comics, postanowił przywrócić do druku Captain Marvel. W dniu 16. 6 czerwca 1972 roku DC zawarło umowę z firmą Fawcett na udzielenie licencji na postacie Captain Marvel.

Shazam gniew bogów online cz dabing 2022

 

Shazam gniew bogów online cz dabing 2022 2

 

Rodzina Marvela. Ponieważ Marvel Comics miał już wtedy ustanowiony Captain Marvel jako komiksowy znak towarowy dla swojej własnej postaci, stworzonej i po raz pierwszy opublikowanej w 1967 roku, DC opublikowało jego książkę pod tytułem Shazam! Infantino próbował nadać książce Shazam! podtytuł The Original Captain Marvel, ale list cease and desist od Marvel Comics zmusił ich do zmiany podtytułu na The World’s Mightiest Mortal, począwszy od Shazam! #15 (grudzień 1974). Ponieważ wszystkie późniejsze zabawki i inne towary przedstawiające postać musiały używać „Shazam!” z prawie żadną wzmianką o nazwie „Captain Marvel”, nazwa stała się tak kojarzona z Captain Marvel, że wiele osób zaczęło identyfikować postać jako „Shazam” zamiast „Captain Marvel”. Black Adam online 2022

 

Oglądaj film w full HD za darmo online

 

Oglądaj film w full HD za darmo online

 

W tym samym czasie ukazała się seria komiksowa Shazam! seria rozpoczęła się wraz z premierą Shazam! #1 (luty 1973). Zawierał on zarówno nowe historie, jak i przedruki z lat 40. a 50. 20s. wiek. Głównym autorem książki był Dennis O’Neil; jego rolę przejęli później scenarzyści Elliot S. Maggin i E. Nelson Bridwell. C. C. Beck narysował historie pierwszych 10 numerów zeszytu. Shazam wrath of the gods online cz. Zanim ją opuścił z powodu nieporozumień twórczych. W późniejszym czasie wśród artystów tytułowych znaleźli się Bob Oksner i wychowanek Fawcett Kurt Schaffenberger. Zgodnie z umową DC z Fawcett, DC płaciło Fawcett – a po 1977 roku jej następcy, CBS Publications – tantiemy za każde wydanie i stronę za każdą postać Fawcett pojawiającą się w Shazam! lub w crossoverach w innych seriach komiksowych.

 

Dzięki obowiązującej w tym okresie koncepcji multiwersum DC, odrodzona Rodzina Marvela i związane z nią postacie liv

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button