Filmy i rozrywka

Belfast online cz dubbing lub napisy 2021

Belfast online cz dubbing lub napisy to brytyjski komediodramat coming-of-age z 2021 roku napisany i wyreżyserowany przez Kennetha Branagha. W filmie występują Caitríona Balfe, Judi Dench, Jamie Dornan, Ciarán Hinds, Colin Morgan i debiutantka Jude Hill. Opisywany przez Branagha jako jego „najbardziej osobisty film”, skupia się na dzieciństwie młodego chłopca pośród zawirowań w Belfaście w Irlandii Północnej w latach 60. 20 lat. wiek.

 

Belfast online cz dubbing lub napisy

 

Belfast online cz dubbing lub napisy

 

Film Belfast miał swoją światową premierę na 48. Telluride Film Festival Rok 2. Wrzesień 2021, a także zdobył Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2021 roku. Belfast online cz dubbing lub napisy 2021. Film trafił do kin w Stanach Zjednoczonych 12. listopada 2021 roku przez Focus Features i ukaże się w Wielkiej Brytanii i Irlandii 21 listopada 2021 roku. Styczeń 2022 roku przez Universal Pictures. Otrzymał pozytywne recenzje od krytyków i zarobił ponad 10 milionów dolarów na całym świecie.

 

Film z Belfastu przez Internet

 

Film z Belfastu przez Internet

 

National Board of Review uznał go za jeden z najlepszych filmów 2021 roku, a na 79. na rozdaniu Złotych Globów, wraz z Siłą psa, film otrzymał siedem głównych nominacji, w tym nominację dla najlepszego filmu – dramatu; film zdobył Złoty Glob za najlepszy scenariusz. Belfast online cz dubbing lub napisy 2021.  Zremisował także z „West Side Story” Stevena Spielberga w liczbie nominacji do czołowej jedenastki na poziomie 27. Critics’ Choice Awards, w tym nominacja dla najlepszego filmu.

 

Film stanowi kronikę życia północnoirlandzkiej protestanckiej rodziny z perspektywy ich 9-letniego syna Buddy’ego podczas zamieszek w Belfaście w Irlandii Północnej.Ojciec Buddy’ego Pa pracuje za granicą w Anglii, natomiast rodzina – mama, starszy brat Will oraz ojcowscy dziadkowie babcia i tata – mieszkają w Belfaście. Filmy o komunizmie : Top 5 filmów o komunistach.

 

Belfast online 2021

 

Belfast online 2021

 

W dniu 15. 8 sierpnia 1969 roku grupa protestantów zamieszkuje na Buddy Street i atakuje domy, aby zastraszyć miejscowych katolików. W odpowiedzi mieszczanie wznoszą barykadę na ulicy, aby uniemożliwić im powrót, a ojciec wraca do domu z Anglii, aby sprawdzić, co u rodziny. Rodzina odwiedza kościół, w którym pastor wygłasza ostrą mowę na skrzyżowaniu dróg; Buddy przez cały film nieustannie zastanawia się nad tą retoryką. Buddy rozwija uczucia do wysokiej rangi katolickiej koleżanki z klasy, Catherine, i w końcu zostają przyjaciółmi. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów.

 

Film online z dubbingiem

 

Film online z dubbingiem

 

Miejscowy bandyta i kultowy Billy Clanton podchodzi do Buddy’ego i prosi go o zaangażowanie w „sprawę”; gdy Buddy odmawia, staje się agresywny i wciąż się do niego zbliża. W międzyczasie rodzina stara się spłacić nagromadzone długi. Pa marzy o emigracji do Sydney lub Vancouver, co spotyka się z niepokojem ze strony Ma. Belfast online cz dubbing lub napisy 2021. Nie może jednak dłużej odrzucać możliwości opuszczenia Belfastu, gdy konflikt się zaostrza, a Pa otrzymuje od swoich pracodawców propozycję awansu i mieszkania w Anglii. Próbują przedyskutować to z chłopcami, ale Buddy załamuje się na myśl o wyjeździe.

 

Ciekawostki dotyczące filmów

 

Buddy i miejscowa dziewczyna Moira próbują ukraść czekoladę ze sklepu z cukierkami, ale ich plan się nie udaje. Gdy później jest przesłuchiwany przez policję, Buddy nie ujawnia swoich wspólników. Moira następnie rekrutuje Buddy’ego do lokalnego gangu, który bierze udział w napadzie na supermarket. Niechętny Buddy jest zmuszony do kradzieży pudełka proszku do prania przed powrotem do domu i informowania Ma o swoich działaniach. Ma beszta go i ciągnie zarówno Buddy’ego, jak i Moirę z powrotem do trwającej grabieży, by zwrócić skradzione przedmioty. Wtedy pojawia się Billy i bierze ich jako zakładników do swojej własnej ucieczki. Pa, Will i wojsko przybywają na miejsce, by położyć kres zamieszkom. To rozpoczyna strzelaninę z Billym, który próbuje strzelać, aż Pa i Will zdołają go rozbroić. Billy jest następnie szybko aresztowany i przysięga zemstę.

 

Rodzina zdaje sobie sprawę, że w Belfaście nie jest już bezpieczna i postanawia wyjechać do Anglii. Przed wyjściem Buddy żegna się z Katarzyną. Później lamentuje, czy mógłby z nią kontynuować w przyszłości, mimo że była katoliczką. Ojciec odpowiada, że to nie powinno mieć znaczenia i rodzina, z przyglądającą się babcią, wsiada do autobusu jadącego na lotnisko.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button