Filmy i rozrywka

Filmy o komunizmie : Top 5 filmów o komunistach

Najlepsze filmy o komunizmie wszech czasów . Obejrzyj 5 filmów, które pokazują jak wyglądało życie w czasach komunizmu. Lista filmów o komunizmie :

 

5. Filmy dla nauczycieli o komunizmie

 

Filmy dla nauczycieli o komunizmie

 

Pozornie empatyczna i życzliwa nauczycielka manipuluje rodzicami poprzez swoich uczniów dla osobistego wzbogacenia, czy to w postaci korzyści materialnych, czy nawet perspektywy romansu. Nie tylko z troski o dobro swoich ukochanych pociech większość rodziców oddaje się w ręce wychowawczyni klasy szkoły podstawowej i zapewnia jej wszelkiego rodzaju usługi, prezenty i inne uwagi.

Są jednak trzy rodziny, które postanawiają przeciwstawić się nauczycielowi i wraz z dyrektorką szkoły próbują odwrócić obecną sytuację podczas konspiracyjnego spotkania klasowego. Ten trzymający w napięciu i bardzo aktualny film o sile ludzkiego charakteru inspirowany prawdziwą historią rozgrywa się na początku lat 80. lat, ale jest to historia uniwersalna, która mogłaby mieć miejsce wszędzie i w każdym czasie, bo korupcja, a także małostkowość i kalkulacja, rządzą światem bez przerwy.

4. …i robi się gorzej Filmy o komunizmie

 

...i robi się gorzej Filmy o komunizmie

Ivan Sviták: Znamienne jest, że autorzy tych wulgaryzmów są nie tylko dumni z własnej głupoty i braku kultury, ale że podnoszą swoje chwasty do wartości kulturowej. Rio Preisner: Manichejski panseksualizm Dzieci raju zdefiniowałbym w tym kontekście jako pasywną antypolityczność (samo)zniewolonych mas w konfrontacji z aktywną antypolitycznością nomenklatury posiadającej niewolników. Egon Bondy: Rio Preisner i być może inni nie potrafią chyba przeczytać w Dzieciach raju Pelca niczego poza fragmentami o pierdołach. Naprawdę, nie są one sednem tego tekstu. (…) To kunsztowna relacja z życia nieskończenie trudniejszego niż wszyscy Kerouacowie, Ginsbergowie, Borroughsowie i Bukowscy kiedykolwiek sobie wyobrażali.

Łysienie i jak mu przeciwdziałać , Wypadanie włosów u mężczyzn

3. Karta obywatelska Filmy o komunizmie

 

Karta tożsamości Filmy o komunizmie

Gorzka komedia Ondřeja Trojana Občanský průkaz (Przepustka obywatelska), oparta na książce Petra Šabacha o tym samym tytule, śledzi losy czterech nastoletnich chłopców, ich przyjaciół, miłości i rodziców od momentu otrzymania dowodów osobistych w wieku 15 lat aż do próby ucieczki z wojska w wieku 18 lat i próby zdobycia niebieskiej książeczki. Petr, Ales, Kopciuszek i Mitia dorastają w latach 70. ubiegłego wieku, w czasach, gdy wyjście na ulicę bez dowodu osobistego oznaczało proszenie się o kłopoty, a obowiązkowa służba wojskowa była dla wielu największym postrachem. Każdy na swój sposób i razem starają się nie stracić zdrowego rozsądku i poczucia humoru w totalitarnym państwie, ale też nie podpaść reżimowi.

Filmy o komunizmie

 

Przechodzą przez serię epizodów, niektóre zabawne z nutką absurdalnej groteski, inne dramatyczne i fatalne. Karta obywatela opowiada o tym szczególnym okresie w życiu, kiedy dzieciństwo powoli przechodzi w dorosłość, a podróż ta w każdej epoce prowadzi przez burzenie konformizmu i rodzicielskich ideałów, bunt przeciwko społeczeństwu oraz poszukiwanie i odkrywanie szacunku do samego siebie. Wtedy, jak i teraz…

 

2. Łóżeczka

 

.Cribs Filmy o komunizmie

Historie jednego historycznego pokolenia – starzejących się rodziców, nastolatków i małych dzieci.Filmy o komunizmie 

Akcja opowiadania rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych – od jesieni 67 do lata 68 z krótkim epilogiem rozciągającym się na lata siedemdziesiąte. Praska dzielnica mieszkaniowa Hanspaulka, subtelna poetyka i humorystyczne przerysowanie są charakterystyczne dla tej mozaikowej narracji o równoległym życiu trzech pokoleń mężczyzn i kobiet w dziwnym okresie naszej historii w 1968 roku.

Filmy o komunizmie

 

1. Płonący krzew

 

krzew horici

Po docenionym przez krytyków serialu Terapia, HBO Czech Republic kontynuuje produkcję własnych filmów fabularnych. Kolejnym oryginalnym projektem, który wyreżyseruje światowej sławy Agnieszka Holland jest trzyczęściowe retro THE BURNING BLOOD, inspirowane prawdziwymi wydarzeniami i prawdziwymi postaciami. Štěpán Hulík napisał scenariusz do tego dramatu o alarmującym czynie Jana Palacha, losach jego bliskich i początkach normalizacji w powojennej Czechosłowacji.

Historia rozpoczyna się od samospalenia Palacha w styczniu 1969 roku i przedstawia gorącą atmosferę panującą w ówczesnym społeczeństwie. Wydarzenia nabierają dramatyzmu po skandalicznym oskarżeniu posła Viléma Nový’ego, który na zebraniu partyjnym w Czeskiej Lipie zbagatelizował samopoświęcenie Palacha, wygłaszając fałszywe oświadczenie o tzw. zimnym ogniu. Główną bohaterką narracji jest Dagmar Burešová, prawdziwa prawniczka, która w imieniu krewnych Palacha złożyła pozew o ochronę osobowości przeciwko Vilém Novemu.

Tatiana Pauhofová sportretuje charakterystyczną prawniczkę, która zgodziła się reprezentować swoich klientów w pozornie beznadziejnym procesie i cierpliwie zbierała dowody na ich korzyść. JUDr. Dagmar Burešová broniła prześladowanych dysydentów w okresie normalizacji, a po listopadzie 1989 r. została ministrem sprawiedliwości. Od 1990 do 1992 roku pełniła funkcję przewodniczącej Czeskiej Rady Narodowej.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button