Filmy i rozrywka

Filmy o przetrwaniu : Filmy o przetrwaniu najlepsze 10

Najlepsze filmy o tematyce Walka o przetrwanie . Sprawdźcie 10 najlepszych filmów o przetrwaniu. Filmy z motywem walki o życie zawsze potrafią urzec swoją przygodą , suspensem i adrenaliną . Wiele z filmów  jest opartych na prawdziwych wydarzeniach .Sprawdź 10 najlepszych survival flicks .

10. Arktyka: Lodowe piekło

 

ArcticLed Inferno

Mężczyzna rozbija swój samolot na środku ogromnego lodowego pustkowia. Codziennie podąża za rutyną i ma nadzieję, że zostanie uratowany. Pewnego dnia pojawia się helikopter, ale silna burza śnieżna powoduje śmierć pilota, a mężczyzna uświadamia sobie, że ma tylko dwa wyjścia: zostać w rozbitym wraku i przygotować się na pewną śmierć, albo wyruszyć w stumilową podróż o niepewnym zakończeniu…

 

9. Wśród wilków

 

Wśród wilków

 

W mroźnych górach Alaski rozgrywa się zapierający dech w piersiach dramat ludzkiego przetrwania w surowym i bezlitosnym środowisku. Among Wolves przedstawia trzymające w napięciu przygody grupy mężczyzn, którzy muszą stawić czoła gorzkiemu zimnu i krwiożerczym leśnym bestiom w walce o swoje życie. W miarę upływu czasu i wyczerpania, ich szanse na przeżycie stają się coraz bardziej odległe.

Grupa wiertników pracuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, przez pięć tygodni w nieprzyjaznych warunkach rafinerii na Alasce. Po tym czasie pracownicy udają się na zasłużony urlop. W drodze do domu trafiają jednak na straszną burzę, a ich samolot rozbija się w zapomnianej przez Boga alaskańskiej tundrze. Prawie cała załoga samolotu ginie, z wyjątkiem ośmiu ocalałych, którzy pod wodzą niejakiego Ottwaya (Liam Neeson) odbywają niebezpieczną wędrówkę do domu. Na ich drodze stają jednak nie tylko gorzkie zimno, śnieg, wiatr, brak pożywienia i stopniowe wyczerpanie fizyczne, ale także krwiożercze bestie w postaci watahy olbrzymich wilków, które po kolei niszczą ocalałych. Ottway, którego zadaniem w rafinerii było odpędzenie wilków od strefy pracy, teraz sam czuje się jak intruz na terytorium wilków i przeczuwa, że wilki przyszły po odwet. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie między ludźmi a głodnymi bestiami.

 

8. Pi i jego życie

 

Pi i jego życie

Główny bohater Pi wychowywał się w indyjskim zoo założonym przez ojca. Być może zająłby się handlem egzotycznym, gdyby rodzina nie zdecydowała się na przeprowadzkę do zimnej Kanady, wraz z częścią zwierząt, które chcieli sprzedać, by mieć łatwiejszy start w nowym kraju. Jednak żywioły natury sprzeciwiły się temu i pewnej burzliwej nocy zatopiły statek towarowy, na którym Pi płynął z rodzicami i bratem.

Dzięki łutowi szczęścia chłopiec znalazł się w łodzi ratunkowej, jedynej pamiątce po katastrofie pozostawionej na środku oceanu. Nie był jednak sam; jego współpasażerami byli: ranna zebra, hiena, samica orangutana i Richard Parker. Nie był to kolejny ocalały człowiek, ale masywny tygrys bengalski, który z pewnością nie uważał, że w warunkach zagrożenia należy zmienić naturalny przebieg łańcucha pokarmowego. Tak rozpoczęła się niesamowita podróż, podczas której chłopiec musiał przeistoczyć się w mężczyznę, aby przetrwać wstrząsającą podróż na stały ląd w obliczu konkurencji ze strony jednego z największych drapieżników naszej planety.

Sprawdź również : Filmy o narkotykach : 10 komedii o narkotykach

 

7. Kapitan Phillips

 

Kapitan Phillips

Kapitan Philips to kompleksowe studium porwania w 2009 roku amerykańskiego frachtowca Maersk Alabama przez somalijskich piratów. Unikalna perspektywa reżysera Paula Greengrassa oferuje nam połączenie thrillera suspensu i spojrzenia na szerokie spektrum konsekwencji globalizacji.

Film skupia się na relacji pomiędzy dowódcą Alabamy, kapitanem Richardem Phillipsem (dwukrotny zdobywca Oscara Tom Hanks), a kapitanem somalijskich piratów Muse (Barkhad Abdi), który bierze go jako zakładnika. Phillips i Muse ścierają się, gdy Muse i jego załoga kierują się na nieuzbrojony statek Phillipsa. W bitwie woli i determinacji, która następuje 230 km od wybrzeży Somalii, obaj mężczyźni są zdani na łaskę losu, który jest całkowicie poza ich kontrolą.

 

6. 33 życia

 

33 życia

W 2010 roku 33 górników zostało pogrzebanych żywcem w wypadku górniczym w Chile. Ekipa ratunkowa pracowała dzień i noc przez 69 dni, aby ich uratować, podczas gdy ich rodziny i świat czekały na jakikolwiek promyk nadziei. Napięcie rosło nawet w dusznym upale 200 pięter pod ziemią, gdzie zapasy i czas szybko zaczęły się kończyć. Antonio Banderas wyróżnia się w tej porywającej opowieści o odporności, wierze i triumfie ludzkiego ducha, opartej na prawdziwym wyścigu z czasem.

 

5. 127 godzin

 

127 godzin

W piątkową noc w kwietniu 2003 roku 26-letni Aron Ralston wybrał się do Utah, aby spędzić weekend na wspinaczce po odległych klifach Parku Narodowego Canyonlands. Sześć dni później pojawił się nagle w cywilizacji, bogatszy o swoją niesamowitą historię i biedniejszy o prawą rękę. Ralston (James Franco) przeżył 127 agonicznych godzin w dziczy z ręką przyszpiloną przez ogromną skałę, niewielką ilością jedzenia i zaledwie kilkoma kroplami wody. Walczył z naturą i własnymi demonami i wygrał. Udowodnił, że ma siłę wyciągnąć się z przepaści o głębokości 20 metrów i przeszedł ponad 10 kilometrów, zanim w końcu znalazł ratunek. Tylko dzięki niewiarygodnej odwadze udało mu się uciec przed pewną śmiercią.Filmowa walka o przetrwanie

Łysienie i jak mu przeciwdziałać , Wypadanie włosów u mężczyzn

4. Mroczny świt

 

 Mroczny Świt Filmy walka o przetrwanie

Filmy Walka o przetrwanie .W historii wielkich ucieczek trudno znaleźć historię całkiem podobną do losów Dietera Denglera, jedynego Amerykanina, któremu udało się uciec z obozu więziennego w środku nieprzeniknionej laotańskiej dżungli. Historia tego amerykańskiego żołnierza stała się podstawą filmu „Mroczny świt” w reżyserii Wernera Herzoga. Dieter (Christian Bale) od dziecka marzył o tym, by zostać pilotem.

Jego pragnienie latania w chmurach spełniło się, gdy wstąpił do Sił Powietrznych. Jednak już podczas pierwszej ściśle tajnej misji nad Laosem jego samolot zostaje zestrzelony, a on sam zostaje uwięziony w dżungli z dala od swojej jednostki. Wkrótce zostaje schwytany przez niesławnych laotańskich żołnierzy i przewieziony do obozu więziennego, gdzie odnajduje dwóch innych amerykańskich żołnierzy, którzy są tam przymusowo przetrzymywani od dwóch lat. Dengler nie chce się jednak pogodzić z pozycją więźnia i natychmiast planuje ucieczkę. Nie ma pojęcia, gdzie się znajduje, ale jedno wie na pewno: łatwo nie zrezygnuje z walki o swoje życie.

Najlepsze filmy o walce o przetrwanie

 

3. Rozbite filmy walczą o przetrwanie

 

Rozbite filmy walczą o przetrwanie

Chuck Noland (Tom Hanks), inżynier systemów w FedEx, ma życie osobiste i zawodowe, które dosłownie biegnie na zegarze, a jego gorączkowy zawód często zabiera go niespodziewanie z dala od Kelly, którą kocha. Gorączkowy tryb życia Chucka zmienia się diametralnie po tym, jak samolot, którym podróżował, rozbija się. Filmy walczą o przetrwanie. Przeżył, ale znalazł się w najbardziej odległym i odludnym miejscu, jakie mógł sobie wyobrazić. Pozbawiony „kul” cywilizacji i wewnętrznego poczucia wiecznej presji czasu odkrywa, że aby obronić swoje gołe życie musi najpierw zapewnić sobie wodę, jedzenie i przynajmniej tymczasowe schronienie. Gdy pokona nawet to, zrozumie, że jego największym wrogiem będzie samotność. Ale jak się przed nią bronić i jak ją pokonać, gdy nadzieja na ratunek jest dość nikła?

 

2. Na krawędzi noża Filmy walczą o przetrwanie

 

na ostrzu noża Filmy walczą o przetrwanie

Katastrofa samolotu w mroźnej alaskańskiej dziczy stawia intelektualnego miliardera Charlesa Morse’a przeciwko pewnemu siebie fotografowi mody Robertowi Creenowi w brutalnej walce o przetrwanie. Każdy z nich szybko odkrywa, że największe niebezpieczeństwo tkwi nie w naturze, ale w ludzkim strachu, zdradzie i umiejętności zabijania.

 

1. filmy Revenant Resurrection Walka o przetrwanie

 

 Revenant Resurrection Movies Walka o przetrwanie

Amerykański Zachód, Dakota Południowa, 1823 r. Miejsce i czas o bardzo względnej wartości ludzkiego życia. Doświadczony myśliwy i traper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) wybiera się wraz z synem na wyprawę po futro. Pośród głębokich lasów odpierają niespodziewane ataki Indian, a w swojej pielgrzymce muszą pokonać bezlitosny, niezbadany krajobraz pełen pułapek. Glass ma fatalne spotkanie z wściekłą samicą niedźwiedzia grizzly. Niedźwiedź przeżywa atak, ale jest ciężko ranny i grupa myśliwska musi się rozdzielić.

Filmy walczą o przetrwanie

 

Podczas gdy większość myśliwych kontynuuje swoją drogę. Z Glassem i jego synem pozostaje tylko dwóch mężczyzn – John Fitzgerald (Tom Hardy) i Jim Bridger (Will Poulter). Mniej więcej tylko czekają na jego śmierć, aby mogli go pochować i kontynuować swoją podróż. Ale ranny myśliwy nadal nie chce umrzeć, więc Fitzgerald postanawia skrócić oczekiwanie na nieuniknione. Jednak podczas próby mimowolnej eutanazji zostaje złapany przez syna Glassa, którego Fitzgerald zabija. Zakopuje wciąż żywego Glassa w grobie i znika wraz z Bridgerem. Ale Hugh ma bardzo twardy korzeń. W stanie kompletnego wyczerpania wyczołguje się z własnego grobu, zataczając się z rozpaczą przez uroczy, ale zupełnie obojętny krajobraz. To co trzyma go przy życiu to głównie nienawiść i chęć zemsty. Muszą pokonać brutalne zimno i głód, dzikie rzeki, wojownicze plemiona Indian i dopełnić zemsty.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button