Ptaki

Rasa gołębi 30 ras gołębi z całego świata

Hodowla gołębi 30 ras gołębi z całego świata. Odsuńcie się, kury modne, czas zabłysnąć gołębiom! Gołębie, które widzimy w miastach to tylko wierzchołek pierzastej góry lodowej – istnieje wiele pięknych i niezwykłych gatunków gołębi, o których wielu z nas nigdy nie słyszało.

 

Rasa gołębi 30 ras gołębi z całego świata

 

Aby pokazać wam, co mamy na myśli, Bored Panda zebrał dla was zdjęcia najrzadszych i najmodniejszych gołębi. Przewiń w dół, zagłosuj na swoich faworytów i daj nam znać, który gołąbek modowy spodobał Ci się najbardziej i dlaczego. Wiemy też, jak bardzo kochacie inne zwierzęta, drogie Pandy. Więc podczas gdy cieszysz się tą niesamowitą (lub raczej coo’) listą, sprawdź nasze inne posty o wspaniałych niezwykłych zwierzętach tutaj, tutaj i tutaj.

 

Gołębie mają wymowę ciekawą, gdy zaczynamy się o nich dowiadywać więcej. Na przykład niektórzy naukowcy twierdzą, że gołąb miejski (znany również jako gołąb skalny) mógł być pierwszym ptakiem udomowionym przez człowieka. Pojawiają się jako figurki, na mozaikach i na monetach ze starożytnej Mezopotamii od co najmniej 4500 roku p.n.e. l. Bored Panda zwróciła się do Royal Pigeon Racing Association, aby dowiedzieć się więcej o tych ptakach. Przewiń w dół, aby przeczytać nasz wywiad z nimi.

1. Gołąb zielony z różową szyją

 

Gołąb zielony z różową szyjką (Pink-necked green pigeon)

Gołąb zielony z różową szyją to gatunek ptaka z rodziny gołębiowatych, Columbidae. Jest to pospolity gatunek Azji Południowo-Wschodniej, występujący od Myanmaru i Wietnamu na południe do głównych wysp Indonezji i Filipin.

2. Perkoz dwuczuby

 

Traszka grzebieniasta

Perkoz dwuczuby to ptak podobny do gołębia. Gatunek ten został opisany przez szwedzkiego przyrodnika Carla Linné r. 1758 w swoim dziele Systema naturae. Pierwotnie umieszczony w rodzaju Columba, perkoz wielkodzioby jest obecnie w rodzaju Caloenas.

Rasa gołębia  3. Korony cierniowe

 

Rasa gołębia  3. Gołąb wachlarzowy

Gołąb wachlarzowy, błędnie nazywany wachlarzem, to ptak z rodziny gołębiowatych. Dorasta do wielkości 58-73 cm. Jest jednym z najpiękniejszych ptaków w swojej rodzinie; ma dwóch krewnych: wronę niebieskoskrzydłą i czerwonoskrzydłą.

Rasa gołębia 4. Curly (Frillback)

 

Rasa gołębia 4. Curly (Frillback)

Curlew to rasa gołębi domowych charakteryzująca się bogato zakręconymi piórami skrzydeł. Jest to średniej wielkości gołąb o kształcie ciała przypominającym powiększonego gołębia skalnego, zwykle bez grzebienia i z nogami pokrytymi krótkimi kogutami. Papuga górska charakterystyka, hodowla i cena

 

5. Gołąb brunatny

 

Gołąb brunatny

Gołębie brązowe to grupa gołębi pochodzących z Australii, które mają charakterystyczne opalizujące łaty na skrzydłach, które wyglądają brązowo lub zielonkawo-brązowo w nudnym świetle, ale migają w wielu jasnych kolorach, gdy ptak porusza się w słońcu.

6. Błękitna korona cierniowa

 

Gołębie niebieskie w koronie

Błękitna Korona, zwana również Błękitną Koroną lub Szarą Koroną, to jeden z największych gołębi na świecie. Osiąga długość ponad 70 cm i waży ponad dwa kilogramy. Zamieszkuje lasy zachodniej części Nowej Gwinei. Porusza się głównie po ziemi, gdzie żywi się owocami i drobnymi bezkręgowcami.

7. Peruka

 

Peruka gołębia

Peruka, znana również jako jakobin angielski, to jedna z najstarszych ras gołębi domowych, charakteryzująca się niezwykle misternym upierzeniem na głowie i szyi. Papuga senegalska cena, charakterystyka i hodowla

8. paw indyjski

 

Rasa gołębia Indyjski pawik

Paw indyjski to rasa gołębia hodowana w Indiach. Jest przodkiem innych ras pawi, takich jak paw angielski czy węgierski. Jest też większy niż inne pawie, ma poziomą postawę i szyję skierowaną prosto do góry. Nie ma go na palcach.

9. Korona drzewa figowego

 

Gołąbek figowy Coron

Afrykański gołąb zielony to gatunek ptaka z rodziny Columbidae i jeden z 5 gatunków gołębi zielonych występujących na obszarach afrotropikalnych. Gatunek ten ma szeroki zasięg w Afryce Subsaharyjskiej z około 17 akceptowanymi rasami. Papuga królewska charakterystyka, hodowla i cena

10. przepiórka gołąb

 

Przepiórka Gołąb

Gołąb Spinifex, znany również jako gołąb grzebieniasty lub gołąb gankowy, jest jednym z czterech endemicznych australijskich gatunków ptaków w obrębie rodzaju Geophaps. Występuje w szerszej grupie zwanej gołębiem brunatnym.

11. Dwukolorowa millipeda

 

Płodny gołąb dwukolorowy

Szczur cesarski to dość duży, cętkowany gatunek gołębia. Występuje w lasach, zadrzewieniach, namorzynach, plantacjach i zaroślach w Azji Południowo-Wschodniej, od Myanmaru i Tajlandii, przez całą Indonezję i na wschód do Filipin i półwyspu Bird’s Head na Nowej Gwinei. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów.

Rasa gołębia  12. Gołąb lodowy

 

Rasa gołębia  12. Gołąb lodowy

Zimorodek to gatunek gołębia domowego, który posiada oryginalne ubarwienie upierzenia. Spośród europejskich ras gołębi, lodowe ubarwienie występuje tylko u gołębi damasceńskich i czeskich szarych, natomiast u gołębia królewskiego jest ono udoskonalone i podkreślone przez bogaty puder w piórach.

Rasa gołębia  13. Lahore

 

Rasa gołębi Rasa gołębi  13. Lahore

Lahore to rasa gołębi domowych o dużej posturze z charakterystycznym wzorem piór i opierzonymi nogami. Jest to solidny, potężny gołąb o wysklepionej do przodu klatce piersiowej, dłuższych skrzydłach i ogonie, z łydek wyrastają mu długie sępie pióra, a jego płaty pokryte są krótkimi i pełnymi strupami.

14. Mieszanka kapucyna i jakobina

 

Kapucynka Jakobin Mix

15. Galatz Roller

 

  Galatz Roller

Galatz Roller lub Galați Roller to udomowiona rasa gołębi pochodzących z okręgu Galați w Rumunii. Ponieważ gołębie te latają w akrobacjach powietrznych, stały się bardzo popularne wśród miłośników gołębi w kraju ich pochodzenia oraz w pozostałej części Europy, zwłaszcza w Niemczech, Holandii i Belgii.

16. Pięta (Gołąb Archanioł)

 

Gołąb rasowy Pięta (gołąb archangielski)

Gołąb pocztowy, zwany również gołębiem domowym , to rasa gołębi domowych, która jest jednym z najstarszych i najbardziej kolorowych gołębi. Rasa wywodzi się z Dalmacji i została wyhodowana do obecnej postaci głównie w Niemczech. Jest rozpowszechniony na całym świecie. Gołębie przypominają kształtem ciała gołębie skalne.

17. Bańka angielska

 

angielskie bubblegum

Byk angielski to rasa gołębia z grupy gołębi kolorowych, z podgrupy buff. Perkusiści szczególnie wyróżniają się głosem, który bulgocze. Powstał on poprzez zmodyfikowanie gruchania gołębi w dłuższy dźwięk przypominający bulgotanie strumyka, bicie dzwonów czy bębnienie.

18. Indianin (gołąb Barb)

 

Indianin (Barb gołąb)

Indianin to rasa gołębi fantazyjnych opracowana w ciągu wielu lat selektywnej hodowli. Spurs i inne odmiany gołębi domowych są potomkami gołębia skalnego. Szekspir nawiązał do tej rasy. Została ona również wymieniona na ilustracji w książce Karola Darwina Variation of Animals and Plants under Domestication.

Rasa gołębia  19. Brno hrvoliak

 

Rasa gołębi  19. Brnensky hrvoliak

Gołąb hobbystyczny brneński to rasa gołębia domowego wyhodowana w celu hodowli ozdobnej i wystawowej. Jest to najbardziej znana i rozpowszechniona rasa gołębi wysokonożnych, hodowana na całym świecie. Jest to najmniejsza rasa wysokonożnych wołów, o całkowitej długości ciała około 37 cm.

20. Gołąb pawi

 

Rasa gołębia Gołąb pocztowy

Paw to rasa gołębia domowego, która należy do tzw. Gołębie strukturalne, rasy wyhodowane w celu podkreślenia pierzastych ozdób. W przypadku pawia jest to jego ogon. Składa się z dużej ilości kłączowatych pierogów, które są rozłożone w pełnym i płaskim wachlarzu. Jest to rasa czysto ozdobna.

Rasa gołębia  21. Gołąb pocztowy

 

Rasa gołębia  21. Gołąb pocztowy

Prawdziwy gołąb pocztowy to odmiana gołębia domowego pochodząca od dzikiego gołębia skalnego, który został wyhodowany selektywnie ze względu na zdolność do odnajdywania drogi do domu na bardzo długich dystansach. Gołąb skalny ma wrodzoną zdolność do naprowadzania, co oznacza, że zwykle wraca do swojego gniazda za pomocą magnetorecepcji.

22. kapucyn staroniderlandzki

 

Kapucyn staroniderlandzki

Kapucyn staroholenderski, zwany też kapucynem, to rasa gołębi domowych o efektownie rozwiniętym upierzeniu na głowie i szyi, tworzącym tzw. peruka. Gołąb staroholenderski kapucyn to typ ewolucyjny, mniej doskonały przodek. Rasa koni zimnokrwistych.

23) Gołąbek z hełmem

 

Rasa gołębia Gołębie kaskowe

Kask to rasa gołębi fantazyjnych wypracowana przez wiele lat selektywnej hodowli. Hełmy, wraz z innymi odmianami gołębi domowych, są potomkami gołębia skalnego. Rasa ma średnią twarz, krótką twarz, prostą głowę i odmiany kudłate.

24. angielskie szorty

 

Krótki gołąb angielski

Gołąb angielski krótkowłosy, po angielsku short-faced tumbler, po niemiecku English short-haired pigeon, to ozdobna rasa gołębia domowego. Jest to mniejszy gołąb o okrągłej głowie i krótkim dziobie, który pod ogonem ma skrzydła. W wykazie ras EE należy do gołębi pod numerem 0832. 10 najpopularniejszych ras owiec hodowanych na mięso i wełnę

Rasa gołębia  25. Modenka

 

Modenka, także kura Moden, według niemieckiego wzornika German Moden hen to najmniejsza rasa kur. Nawet wśród innych ras gołębi należy do tych mniejszych, ważących nie więcej niż 400 g. Modenka ma zaokrąglone ciało z szeroką i wysklepioną klatką piersiową, grzbiet jest szeroki, krótki i lekko wysklepiony, a ogon noszony jest pod kątem 45°.

26. mewa orientalna

 

  Rasa gołębia Orientalny gołąb mewa

Mewa orientalna to rasa gołębia domowego. Należy do grupy mewek, małych gołębi ozdobnych z opierzoną piersią i jest najbardziej znaną i rozpowszechnioną rasą w Czechach. Rasa owiec przeznaczona na mięso.

Rasa gołębia  27. Kotrmeliaky

 

Rasa gołębia  27. Kotrmeliaky

Gołębie domowe to grupa ras gołębi domowych. Pierwotnie hodowany jest do lotów wytrzymałościowych lub akrobacyjnych w stadach. Generalnie są to gołębie mniejszego wzrostu o zróżnicowanych formach.

28) Angielski gołąb pocztowy

 

Angielski gołąb pocztowy

Carrier to rasa gołębi domowych. Trzymany jako gołąb pocztowy. Karier to jedna z najstarszych ras grzybów brodawkowych w historii. Znany jest od 1735 r.

29. dzwoniący Voorburg

 

Dzwoniący z Voorburga

Voorburger, znany również jako Voorburger shield pigeon lub shield pigeon. Ozdobna rasa gołębi domowych. Jest to średniej wielkości, smukły gołąb o wyprostowanym, zgrabnym ciele, dużym, zaokrąglonym ogonie i długich, nieopierzonych nogach.

Rasa gołębia  30. Bagietka norymberska

 

Rasa gołębi  30. Bagietka norymberska

Bagdet norymberski to rasa gołębi domowych charakteryzująca się bardzo długim, mocnym i zakrzywionym w dół dziobem. Jest rzadko hodowany. Jest bardzo wymagający w hodowli. Jest to jedna z najcenniejszych i najciekawszych ras gołębi w historii. 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button