Ptaki

Papuga Ara – cena, charakterystyka i pielęgnacja

Papuga Ara. Duże Ari i ich żywe kolory są trudne do przeoczenia. Papugi te mogą robić hałas, kiedy tylko mają na to ochotę, a ich błaznowanie z pewnością przyciągnie uwagę. Chociaż duży dziób może być onieśmielający, dobrze zsocjalizowana macaw może być przyjazną i czułą papugą.

 

Papuga Ara

 

Papuga Ara

 

  • Papuga Macaw kolory: niebieski, zielony, czerwony
  • SIZE duża papuga
  • Średnia długość życia 30+ lat
  • SOUNDS The Loud Parrot
  • INTERAKCJA Wysoce towarzyski

Ari są znane jako giganci papuziego świata. Makak hiacyntowy jest najdłuższą papugą o długości od głowy do ogona prawie 40 cm. Ari mają zarówno długie pióra ogonowe jak i duży dziób. Przystosowania ari obejmują duże, zakrzywione i mocne dzioby przeznaczone do rozbijania twardych orzechów i nasion. Papugi te mają długie, zgrabne ciało i zróżnicowane ubarwienie upierzenia, od błękitu hiacyntu u Ari hyacinth do szkarłatnej czerwieni u Ari arlacana. Niektóre gatunki Ar mają łyse plamy na twarzy. Jak nauczyć papugę mówić 10 najlepszych wskazówek

 

Papuga Ara Charakterystyka

 

Papuga Ara Charakterystyka

 

Papugi Ari nieformalnie dzieli się na dwie grupy: duże Ari i mini Ari. Do dużych Ari należą papugi z rodzajów Ara, Anodorhynchus i Cyanopsitta. Do tej grupy „niebieskich Ar” należą hiacynty Ari wraz z, krytycznie, Arami Leary i AramiSpix. Mini Ari są znacznie mniejsze i obejmują papugi z rodzajów Diopsittaca, Orthopsittaca i Primolius.

 

Chociaż istnieje 18 gatunków Ari, nie wszystkie są powszechnie adoptowane przez ludzi. Do powszechnie hodowanych gatunków zwierząt domowych Ari należą następujące gatunki, wymienione według nazwy zwyczajowej i naukowej: Makak niebieski (Ara ararauna), makak zielonawy (Ara chloropterus), makak Hahna (Diopsittaca nobilis nobilis), makak hiacyntowy (Anodorhynchus hyacinthinus), makak szkarłatny (Ara macao), makak wojskowy (Ara militaris) i makak ścisły (Ara severus). Niektóre z tych gatunków mają inne nazwy zwyczajowe. Na przykład, makia błękitno-złota jest czasami nazywana makią niebiesko-żółtą, a makia wojskowa bywa nazywana makią kasztanową.

 

Obszar pierwotny/środowisko naturalne

 

Środowisko naturalne obszaru pierwotnego

 

Papugi Ari pochodzą z południowej części Ameryki Północnej (Meksyk) oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Istnieją dowody, że na Karaibach żyły również rodzime gatunki Ara, które obecnie wyginęły, takie jak Ara kubańska (Ara tricolor) i Ara z Saint Croix (Ara autochthones). Zamieszkują lasy deszczowe, a także łąki i trawiaste obszary leśne. Zaobserwowano, że makolągwa i inne gatunki papug pochodzące z dorzecza Amazonki, np. z Peru, żywią się lizawkami z gliny (glina na odsłoniętym brzegu rzeki), co zdaniem naukowców jest sposobem papug na neutralizację toksyn znajdujących się w niektórych pokarmach, które spożywają na wolności.

 

Niektóre gatunki ostrokrzewów są zagrożone lub wyginięte. Dziewięć gatunków jest obecnie najbardziej zagrożonych. Trzy gatunki makaków są krytycznie zagrożone: Ara glaucous macaw (Anodorhynchus glaucus), blue-throated macaw (Ara glaucogularis) i Spix’s macaw (Cyanopsitta spixii). Zagrożone są trzy gatunki makaków: makak Leara (Anodorhynchus leari), makak zielony (Ara ambiguus) i makak czerwonolicy (Ara rubrogenys). Aleksander Wielki papuga: Charakterystyka gatunku i pielęgnacja

 

Pielęgnacja i żywienie papugi Ara

 

Pielęgnacja i żywienie papugi Ara

 

Papuga Ara potrzebuje klatki, która jest wystarczająco wysoka, aby jej pióra ogonowe nie uderzały o dno klatki, co może spowodować wygięcie lub złamanie piór ogonowych. Ogólnie rzecz biorąc, macaw potrzebuje znacznie większej klatki i stanowiska do zabawy niż inne gatunki papug, więc względy przestrzenne powinny być brane pod uwagę przez potencjalnego właściciela.

 

Środowisko naturalne

 

W swoim naturalnym środowisku papuga Ara żywi się lokalnymi nasionami, owocami, kwiatami, liśćmi, orzechami palmowymi, figami, nektarem, a na niektórych obszarach gliną z odsłoniętych brzegów rzek. Potrzeby niektórych gatunków makaków różnią się od potrzeb innych papug, ponieważ potrzebują one więcej tłuszczu w swojej diecie. Dieta dzikich papug Ara ma tendencję do wysokiego poziomu tłuszczu, co jest dopuszczalne dla ptaka, który spędza swój dzień latając po lesie deszczowym, poszukując pożywienia, zakładając gniazdo i wychowując młode. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

 

Ariowie społeczni mają zwykle znacznie łatwiejsze życie niż ich dzikie odpowiedniki, ale brakuje im umiejętności poszukiwania pożywienia, co jest ich naturalnym zachowaniem.

Parrot Ara cena

 

Parrot Ara cena

Parrot Ara cena. Ile kosztuje papuga Ara? Cena papugi różni się w zależności od jej gatunku. Parrot macaw cena może wahać się od 800 euro i więcej. I nic dziwnego, bo papuga Ara jest jedną z najpiękniejszych i najinteligentniejszych papug na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button