Ptaki

Jak nauczyć papugę mówić 10 najlepszych wskazówek

Jak nauczyć papugę mówić 10 najlepszych wskazówek. Wszystkie gatunki papug posiadają anatomię niezbędną do naśladowania ludzkiej mowy lub „mówienia”. Jest to jedna z cech, która czyni papugi atrakcyjnymi dla człowieka i z pewnością wyróżnia je spośród innych gatunków zwierząt domowych. Choć teoretycznie wszystkie papugi mogą mówić, niektóre są lepszymi mimikami niż inne, a niektóre gatunki są bardziej skłonne do mówienia. Niektóre z naszych papug mają „akcenty” lub mówią mechaniczną, szczególnie szybką lub mało zrozumiałą mową. Jeśli masz samicę cockatiel lub szyszkę/parasolkę, jest bardzo mało prawdopodobne, że twój ptak domowy będzie w ogóle mówił. Oto kilka pomysłów na to, jak nauczyć swojego domowego ptaka mówić.

 

Obsah článku:

1. Czy Twój ptak domowy nauczy się mówić?

Rodzimy ptak najprawdopodobniej będzie mówił, jeśli jest gatunkiem naturalnie głosnym i jest jeszcze młody. Ponadto, Twój ptak domowy najprawdopodobniej będzie mówił, jeśli jesteś słowną osobą lub słowną rodziną. Wreszcie, jeśli Twój ptak już mówi lub naśladuje dźwięki, masz wielką szansę nauczyć go słów.

 

Gatunki ptaków domowych, które chętnie rozmawiają, to afrykańskie szare papugi Kongo i afrykańskie szare papugi Timneh, amazonki dwuzębne i amazonki żółtodziobe, papugi eklektyczne i indyjskie papugi obrączkowane. Wśród makaków najłatwiej rozmawia się z makakiem niebieskim i złotym. Wśród kakadu najbardziej rozmowne są często kakadu łyse i różowe. 8 najlepszych ptaków i papug do mieszkania.

 

Jak nauczyć papugę mówić

 

Jak nauczyć papugę mówić
Jak nauczyć papugę mówić

 

Lories są świetnymi gawędziarzami, jeśli można im dostarczyć ich nektarową dietę. Afrykańskie papugi Poicephalus, takie jak papuga senegalska i papuga Meyera, mogą nauczyć się mówić, chociaż ich głosy nie są łatwe do zrozumienia. To samo dotyczy papug z rodzaju Pionus, z których najbardziej zrozumiałe są papugi Maksymiliana. Znałem kobiety Cayce, które dobrze mówiły. Niektóre papugi trawiaste potrafią mówić, a samiec kurki może nauczyć się dosłownie setek słów. Samiec kakadu może nauczyć się kilku słów, zwłaszcza gdy jest jeszcze młody.

 

Każda z tych papug może mówić, albo może nie mówić wcale. Znam praktycznie nieme papugi szare i czasem siedzę przy kakadu molukańskim, który jest niezwykle rozmowny. U naszych papug umiejętność mówienia jest bonusem, a nie czymś oczywistym. Warto popracować ze swoim ptakiem nad jego umiejętnością mówienia. Pamiętaj, że nawet niemówiący ptak domowy może się porozumieć i zrozumieć Twoje słowa. Jak nauczyć papugę mówić.

 

Twój ptak domowy może nauczyć się mówić. Najprawdopodobniej od Ciebie nauczy się mówić. Badania nad wokalizacją dzikich ptaków prowadzone w latach 90. lat, wykazały, że młode ptaki po opuszczeniu gniazda uczyły się języka stada od innych ptaków. W naszych domach stajemy się stadem ptaków domowych, a zatem wokalizacje, których się uczą, mogą zawierać naszą mowę, podobnie jak uczyłyby się mowy stadnej w naturze.

 

Interakcje społeczne są niezbędne, aby ptak domowy nauczył się mówić. Nie odniesiesz sukcesu, jeśli pozwolisz mu tylko bawić się z mediami i powtarzać frazesy. Twój ptak nauczy się słów, które do niego wypowiadasz, zwłaszcza jeśli dotyczą one jedzenia, kąpieli, Twojej obecności lub są wypowiadane z entuzjazmem. Wypadanie włosów? Jedz te 9 pokarmów, aby zapobiec wypadaniu włosów.

 

2. Które słowa/wyrażenia są łatwe do nauczenia dla większości ptaków domowych? Jak nauczyć papugę mówić

 

Których wyrażeń słownych większość ptaków domowych uczy się łatwo Jak nauczyć papugę mówić

 

Ptaki domowe najłatwiej uczą się słów związanych z rzeczami, których pragną. Na przykład nazwij pokarm, którym karmisz swojego ptaka domowego. Zacznij go uczyć różnicy między „bananem”, „jabłkiem” a „pomarańczą” lub między „nasionkiem” a „orzechem”. Możesz to zrobić z ptakiem domowym, nawet jeśli nie reaguje. Mój pionus reaguje, gdy mówię „orzech”, który jest ulubionym przysmakiem. Kiedy twój ptak zacznie wydawać dźwięk lub intonację przypominającą jedno z tych słów, daj mu jedzenie jako nagrodę i powiedz słowo, które według ciebie wypowiada.

 

Możesz też kojarzyć słowa z czynami. Mów „cześć” i „do widzenia” wchodząc i wychodząc z domu. Ptaki domowe lubią towarzystwo i szybko uczą się „cześć”, „wejdź” i „co robisz?”, które są używane przy pierwszym wejściu do pomieszczenia. Powiedz „do widzenia” za każdym razem, gdy wychodzisz, i używaj tych samych słów podczas zakrywania klatki każdego wieczoru. Na przykład powiedz „dobranoc, dobranoc”, „dobra noc” lub „czas spać”. Jest prawdopodobne, że Twój ptak podchwyci te zwroty.

 

3. Czy powinieneś mówić różne słowa do swojego ptaka, aby zobaczyć, które z nich odbiera, czy też powinieneś powtarzać to samo słowo/zwrot każdego dnia i jeśli nie odbierze go, zmienić na inne słowo/zwrot za tydzień lub dwa? Jest pewien sposób wymawiania słowa/wyrażenia: Czy należy wymawiać je cicho i powoli, czy głośno i dumnie?

Papugi również bardzo łatwo uczą się słów, które wypowiadasz z entuzjazmem, więc ptak może powtórzyć wykrzyknik lub wulgarne wyrażenie po usłyszeniu go tylko raz, ignorując grzeczne słowo, którego próbujesz go nauczyć. To niesamowite, jak wiele ptaków domowych potrafi powiedzieć „zamknij się”, „bądź cicho” lub „ała”. Można się z tego dowiedzieć dwóch rzeczy: a) Uważaj na swój język przy swoim ptaku domowym! Prawdopodobnie odbierze od Ciebie zwroty, niezależnie od tego, czy nauczysz go ich świadomie, czy nie; b) Kiedy chcesz, aby ptak nauczył się coś mówić, mów to z entuzjazmem, głośno, z podnieceniem i wysokim głosem. Różne głosy, ale używają tego samego słowa. Dzięki temu nauka mówienia „winogrona” będzie bardzo ekscytująca i niezapomniana!

 

4. Skąd wiesz, czy to ćwierkanie, czy Twój ptak naprawdę coś mówi? Jak nauczyć papugę mówić?

 

Jak stwierdzić, czy to paplanina, czy Twój ptak naprawdę coś mówi Jak nauczyć papugę mówić

Kiedy ptak domowy po raz pierwszy uczy się nowego słowa lub zwrotu, zwykle nie mówi wyraźnie. Podekscytuj się, gdy ptak domowy wydaje się naśladować coś, co mówisz, mówiąc to z powrotem do ptaka domowego. Pierwszy bełkot to po prostu mamrotanie lub gwizdanie z fleksją jako mowa lub bełkot, który jest fleksją jako mowa, mimo że słowa nie są wyraźne.

 

Kobieta, której papuga, Puck, została wymieniona w „Księdze rekordów Guinnessa” z 1995 roku jako najbardziej gadatliwy ptak domowy, rzeczywiście nagrała świergot swojej papugi i spowolniła go, aby usłyszeć słowa, które wypowiedziała. Papugi na ogół mówią wysokim tonem i bardzo szybko. Jak nauczyć papugę mówić. To, co uważasz za papuzie gadanie, może być w rzeczywistości słowami. Posłuchaj go uważnie i zastanów się, czy nie nagrać jego wypowiedzi i nie spowolnić jej.

 

5. Czy jedno ptasie zwierzątko może nauczyć drugiego słowa/wyrażenia? Jak nauczyć papugę mówić 

Ptaki domowe uczą się od siebie nawzajem. W naturze ptak uczyłby się języka stada od swoich kolegów. W naszych domach koledzy ze stada są tak różnorodni jak pies rodzinny, ty i twoi współlokatorzy lub rodzina, a także inne ptaki domowe w domu. Ptaki domowe mogą nauczyć się mówić sobie ciszę, witać się po imieniu… albo wszyscy używają tej samej nazwy! Miałem kiedyś stado kogutów, w którym wszystkie samce nauczyły się mówić „Jonesy to fajny ptak”, bo Jonesy potrafił to powiedzieć.

 

6. Czy lepiej jest próbować nauczyć ptaka mówić, gdy jest w klatce, czy też należy go wystawić na plac zabaw lub trzymać?

Jeśli zamierzasz nauczyć swojego ptaka wokalizacji jako wyuczonego zachowania bez związku z czynnością lub nagrodą, wybierz ciche miejsce do pracy i umieść swojego ptaka na stojaku T. Ograniczaj do minimum czynniki rozpraszające uwagę. Powtórz kilka razy frazę, na przykład „nice birdie”, i nagradzaj swojego pupila za każdą wokalizację lub za poprawną wokalizację.

 

Jeśli uczysz swojego ptaszka przywitania, pożegnania lub nazwania smakołyku, to Twój ptaszek może być w klatce lub na stojaku. Jeśli ptak nauczy się nazywać pokarm, na przykład „orzech”, „ziarno” lub „jabłko”, pamiętaj, aby nagradzać go odpowiednim pokarmem.

 

7. Czy niektóre pory dnia są bardziej odpowiednie do pracy z ptakiem domowym nad jego słownictwem? (Czy poranek jest lepszy od popołudnia?)

 

Czy niektóre pory dnia są bardziej odpowiednie do pracy z ptakiem domowym nad jego słownictwem (Czy poranek jest lepszy niż popołudnie)

Z ptakiem domowym można pracować o każdej porze dnia, nawet kilka razy dziennie. Przyzwyczaj się do mówienia do swojego ptaka jak do małego dziecka. Rozmawiajcie o tym, co się dzieje i co robicie, a zwłaszcza rozmawiajcie o rzeczach, które interesują waszego ptaka domowego.

 

8. Czy ptak domowy może „stracić” słowo/wyraz, jeśli nie jest wystarczająco wzmacniany… Czy Twój ptak domowy zapomni o niej, jeśli nie będziesz jej powtarzać?

Trenerzy nazywają proces, w którym zachowanie znika, „wygaszaniem”. Jeśli jakieś zachowanie, np. powiedzenie słowa, nie jest wzmacniane, to zwykle znika. Twój ptak domowy może zapomnieć słowo lub zwrot, jeśli nie będziesz na nie reagował i jeśli sam przestaniesz je wypowiadać. Z kolei ptaki wydają się mieć długą pamięć. Jeśli chcesz, aby stare zdanie do Ciebie wróciło, możesz pomóc swojemu ptakowi domowemu w jego zapamiętaniu.

 

9. Jak sprawić, by ptak zaczął mówić nowe słowo/zwrot, gdy ciągle powtarza to samo? Jak nauczyć papugę mówić 

 

  Jak sprawić, by ptak zaczął wypowiadać nowe zdanie słowem, gdy ciągle powtarza to samo Jak nauczyć papugę mówić 

Możesz zachęcić do wygaszenia zużytego zwrotu, nie reagując na niego. Nie patrz na ptaszka, nie odpowiadaj słownie ani nie powtarzaj zdania. Spróbuj dodać słowo, odpowiadając nowym słowem za każdym razem, gdy twój ptak mówi stare słowo. Możesz zacząć szeptać kolejne słowa, co jest dość nieodparte dla wielu małych ptaków, lub możesz rozpocząć duet ze swoim małym ptaszkiem. Ptaki są muzykalne i tworzą duety nawet na wolności. Pozwól swojemu pupilowi wcielić się w jedną rolę i śpiewaj kolejne słowa, aż wejdą do repertuaru.

 

Po raz kolejny, nazywanie rzeczy dla twojego ptaka jest dobrym sposobem na dodanie słowa do jego słownictwa. Przeczytaj również jakie rodzaje wyrazów znamy?

 

10. Czy ptak domowy musi być oswojony, aby nauczyć się powtarzać słowa/wyrażenia?

Wspaniałą rzeczą w opowiadaniu historii jest to, że jest to doświadczenie, które możesz dzielić ze swoją papugą, bez względu na ich poziom udomowienia. Papugi są głośne i towarzyskie. Wykorzystaj te cechy, aby rozpocząć pozytywną interakcję z nieposkromioną papugą. Prawdopodobnie sprawi, że poczujesz się lepiej ze swoim zwierzęcym ptakiem. Mów do niego przez pokój, nazwij go smakołykami i rozmawiaj z nim, gdy wchodzisz i wychodzisz z pokoju. Śpiewanie z papugą nie wymaga oswojenia. Oczywiście nie zaszkodzi, jeśli masz muzyczny głos!

 

Porady dotyczące rozmowy z cherubinami Czy zarówno cherubiny męskie jak i żeńskie mówią?

Prawdopodobnie tylko męskie cherubiny mówią. Nawet jeśli ptak domowy nie mówi, może zrozumieć, co mówisz. Porozmawiaj z cherubinką i gdy odpowiednio zareaguje, nagródź ją. Repertuar męskiej kurki może być ogromny. Puck, cherubin wymieniony jako najbardziej rozmowny ptak w „Księdze rekordów Guinnessa”, powiedział 1770 słów.

 

Czy zarówno męskie jak i żeńskie cherubinki mówią?

 

Zarówno męskie jak i żeńskie cherubinki mówią
Zarówno męskie jak i żeńskie cherubinki mówią

Samce kakadu są uczone gwizdania i mówienia. Ogólnie rzecz biorąc, nauczenie samicy kakadu mówienia jest mało prawdopodobne. Zamiast tego naucz ją sztuczek lub naucz ją reagować w inny sposób.

 

Jeśli kogut lubi piać, to chętniej mówi… czy mniej prawdopodobne?

Wokalizacja i mówienie są ze sobą powiązane. Najlepiej rozmawiają głośne papugi, a głośne (samce) kakadu, które chętnie gwiżdżą, są dobrymi kandydatami do rozmowy. Z mojego doświadczenia wynika, że samce kakadu uczą się kilku słów lub zwrotów do około drugiego roku życia, potem nie poszerzają swojego repertuaru. Udowodnij, że się mylę i opowiedz mi o tym!

 

Czy można nauczyć anioła wyraźniej mówić? Jak nauczyć papugę mówić 

Mowa papugi będzie coraz bardziej zrozumiała, w miarę jak nabierze ona pewności w wypowiadaniu słów, do granic swoich możliwości. Na początku jej słowa będą mamrotane, ale jeśli masz pojęcie, co mówi lub co chcesz, żeby powiedziała, i powtarzasz to zdanie, gdy słyszysz, jak twój cherubinek mówi, powinna zacząć być zrozumiała.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button