Ptaki

8 najlepszych ptaków i papug do mieszkania

 

Niektóre gatunki ptaków mają tendencję do bycia dość hałaśliwymi. To, co może być muzyką dla uszu właściciela, może nie być przyjemne dla sąsiadów . Więc jeśli mieszkasz blisko sąsiadów , wybierz cichsze gatunki ptaków , które są wygodne w mniejszych przestrzeniach . Oto osiem gatunków ptaków odpowiednich do mieszkania .

To, że ptak jest spokojny, nie oznacza, że nie trzeba o niego dbać. Nadal potrzebuje jedzenia , wody i uwagi.

 

1. Andulka

 

Andulka

 

Naszą pierwszą rekomendacją są cherubinki . Są to małe ptaki, które mają tendencję do plotkowania przez cały dzień , ale zazwyczaj nie są tak głośne, aby przeszkadzać sąsiadom. Mimo że są aktywne nie wymagają dużych klatek jak większość papug . Dla cherubinów zalecana jest szersza klatka, aby mogły skakać i latać.

2. Kanarek

 

Kanarek

Niewielkie rozmiary kanarków sprawiają, że są to idealne ptaki do mieszkania , choć nie są zachwycone obsługą , będą pięknie śpiewać przez cały dzień . Są dość głośne , ale ich maleńkie głosy przechodzą niezauważone przez tych, którzy nie są w pobliżu nich .Pomimo ich wielkości , kanarki mogą zrobić niezły bałagan . Mają tendencję do rozlewania swojej miski z jedzeniem .

 

3. Pinka

 

Pinka

Jak kanarki , zięby są popularnym zwierzęciem domowym ze względu na ich mały rozmiar . Ładnie śpiewają w ciągu dnia , ale ich miękkie głosy nie są tak hałaśliwe jak u dużych papug .Pinki dobrze jest trzymać w małej grupie , ale lepiej mieć jak największą klatkę , bo to ich jedyne możliwe miejsce do latania .

4. Korela

 

Korela

Chociaż Corellas zajmują trochę więcej miejsca niż niektóre mniejsze gatunki ptaków , ich śpiew i świergot rzadko osiąga poziom, aby zakłócić sąsiadów . Corellas mają wspaniałą osobowość, a ich zdolność do nauki gwizdania jest niesamowita. Ptaki te mogą łatwo dostosować się do większości sytuacji życiowych i dobrze dogadują się z innymi ptakami .

 

5. Papuga

 

Papuga

 

Malutkie papugi nie mają tendencji do squawk jak wiele innych papug . Ich ciche ćwierkanie nie wystarczy, aby zakłócić sąsiadów .Te ptaki są aktywne i zabawne , mogą uchwycić swoją uwagę przez cały dzień, skacząc, huśtając się, wymyślając . Jednak nie potrzebują one tak dużej przestrzeni . 

Sejfy do mieszkania 5 najlepszych sejfów do mieszkania

 

6) papuga Pionus

 

papuga Pionus

Jeśli chciałbyś mieć większego ptaka , jest gatunek Pionus , znany ze swojej spokojnej natury . Papugi te są niewymagające i łagodne , nie mają skłonności do gryzienia . Potrzebują więcej miejsca , które będzie odpowiadało ich wielkości , a także miejsca do zabawy poza klatką .

 

7. Pasikonik różowy

 

Pasikonik różowy

Papugi Bourke’a , są cichymi ptakami. Nie są one bardzo aktywne, ale wolą większą klatkę, w której można latać .Ptaki te często wiążą się ściśle z ich właścicielami i dobrze dogadują się z innymi spokojnymi gatunkami ptaków, takimi jak pinczerki.

 

8. Papuga senegalska

 

  papuga senegalska

 

Wiele papug może być dość hałaśliwych i wymagających, ale papugi senegalskie mają tendencję do bycia spokojnymi i cichymi. Ptaki te wiążą się tylko z jedną osobą i rozwijają się szczególnie wtedy, gdy mają codzienny kontakt ze swoimi właścicielami. Wymagają jedynie średniej wielkości klatki , ale należy zapewnić im codzienną uwagę , wypuszczać z klatki , szkolić i bawić się z nimi .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button