Ptaki

Papuga śpiewająca cena, charakterystyka i pielęgnacja

Papuga śpiewająca cena, charakterystyka i pielęgnacja. Papugi śpiewające można spotkać w parach lub stadach na otwartym terenie z dostępem do wody. Unikają wybrzeża i terenów bardziej wilgotnych, gęsto zalesionych. Wycięcie dużych obszarów leśnych i zapewnienie wody dla bydła prawdopodobnie rozszerzyło ich zasięg. Często odwiedzają podmiejskie parki i ogrody.

 

Jak wszystkie papugi, papugi śpiewające gniazdują w dziuplach drzew lub podobnych miejscach, w tym na słupkach ogrodzeniowych i pniakach. Papugi te spędzają dużo czasu żerując na ziemi i często nazywają się nawzajem atrakcyjnym chee chillip chee chillip.

 

Charakterystyka papugi śpiewającej

 

Charakterystyka papugi śpiewającej

 

Jest to papuga średniej wielkości. Mierzy około 25 – 28 cm.

  • Mężczyźni:

Upierzenie jest jasne, szmaragdowozielone z żółtym podogoniem. Samiec ma ciemniejszy zielony kolor na grzbiecie, natomiast głowa, klatka piersiowa i górna część ogona pokryte są jasną zielenią.
Zad jest ceglastoczerwony, a na skrzydłach i górnej części pleców występują niebieskie refleksy.
Podbrzusze u obu płci jest żółte, ale bardziej wyraziste u samców papug śpiewających. Oczy są ciemne, a nogi w kolorze cielistym.

Na płaszczu i podstawowych pokrywach skrzydeł jest niebieski podkład, a u samców jaskrawoczerwony zad.

  • Samice:

Samice mają przeważnie matowo zielone upierzenie z bladozielonym podogoniem, matowo zielone skrzydła i grzbiet oraz niebiesko-czarne końcówki skrzydeł.
Charakterystyczny czerwony zad występuje tylko u samców.

 

Gniazdo papugi śpiewającej

 

Gniazdo papugi śpiewającej

 

Papuga śpiewająca rozmnaża się w Australii zwykle od sierpnia do stycznia. Jednak na suchszych terenach śródlądowych może gniazdować o każdej porze roku w zależności od opadów.

Przeciętne zniesienie składa się z 4 do 7 jaj, które są inkubowane przez 17 do 20 dni.

Hodowla papug śpiewających

 

Hodowla papug śpiewających

 

Odpowiednia dieta dla papugi śpiewającej składa się z mieszanki nasion kanaru, prosa i niewielkiej ilości nasion słonecznika. Hodowla papug śpiewających. Wiele osób używa mieszanki dla papug i dodaje do niej ziarna słonecznika. Wydają się też faworyzować mieszankę drobiową.

Jeśli używasz mieszanki dla kakadu, staraj się kupić ją bez wypełniaczy, takich jak kukurydza czy karma dla psów, ponieważ większość ptaków w klatkach i tak ich nie zje. Aby poprawić kondycję naszych ptaków, nacieramy mieszankę nasion olejem z kiełków pszenicy (1/2 łyżeczki na funt nasion). Pomaga zapobiegać wiązaniu jaj i dostarcza witamin. Zawsze powinna być dostępna świeża woda, ości, muszle ostryg i piasek. Dostarczamy również inne suplementy w małych słoiczkach z przysmakami, takie jak Petamine breeding formula (w okresie lęgowym) i Feather Up (w okresie wylęgu). Regularnie można również oferować sałatę, szpinak, ciecierzycę, groch, zieloną fasolę, kukurydzę, proso w sprayu, karmę jajeczną, namoczone nasiona, jabłka, wierzchołki brokułów i marchew. Pamiętaj, aby umyć wszystkie owoce i warzywa, zanim pozwolisz ptakom je zjeść!

 

Opieka ogólna

 

Opieka ogólna

 

Te papugi są dość niskie utrzymanie, ale zapewniają codzienną wodę do kąpieli, aby utrzymać pióra w dobrym stanie!

 

Papuga śpiewająca z innym gatunkiem papugi

 

Papuga śpiewająca z innym gatunkiem papugi

 

Więc jest to całkiem jasne. Papugi śpiewające mogą być agresywne i najlepiej trzymać je pojedynczo lub w parach.

 

Wielkość klatki dla papugi Song

 

Wielkość klatki dla papugi Song

 

So Parrot Singing wielkość klatki. Mogą być trzymane w klatkach hodowlanych lub wolierach. Papugi śpiewające mogą tolerować niskie temperatury, jeśli zaaklimatyzują się do nich naturalnie przez pewien czas, ale jeśli nagle zostaną zabrane do cieplejszych temperatur i umieszczone w zimnym środowisku, mogą zachorować. Proponuję minimalną przestrzeń klatki o wymiarach 32 cm długości x 20 cm wysokości x 20 cm szerokości. Wymiary skrzynki dla papug śpiewających powinny być zbliżone do wymiarów innych papug tej samej wielkości.

Spev

 

Spev

 

W porównaniu z większością papug, papużki mają śpiewny przyjemny apel, który można by prawie uznać za piosenkę. Jest on znacznie łagodniejszy niż u cherubinów i może być bardzo melodyjny, niemal jak dźwięk dzwonka.

 

Wymiary budki dla papug śpiewających

 

Wymiary budki dla papug śpiewających

Z naszego doświadczenia wynika, że papugi śpiewające są łatwe w hodowli i są dobrymi początkującymi papugami dla osób dopiero zaczynających przygodę z hodowlą papug. Wymiary skrzynki dla papug śpiewających. Wydaje się, że preferują one pionowe budki lęgowe. Nasze czerwone dzwonki zaopatrujemy w pudełka o wymiarach 20 x 12 x 12 cm, które mają wklęsłe dno z odrobiną wiórków osikowych, aby jajka nie toczyły się po całej powierzchni.

 

do odpowiedniego materiału na budkę lęgową: na dno budki lęgowej dodać ok. 2 cm odpowiedniej ściółki, która pomoże ustabilizować jaja i wchłonie odchody piskląt. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

 

Warianty odpowiedniego materiału do budowy gniazda obejmują rozłożony nietoksyczny pył z piły, kolby kukurydzy, rozdrobnione gazety, czystą słomę/suchą trawę lub wióry drewniane (np. wióry osikowe lub wióry drzewne). Im większe zrębki tym lepiej, aby rodzice nie karmili nimi piskląt lub pisklęta przypadkowo je połknęły.

 

Należy pamiętać, że niektóre wióry drewniane – takie jak sosna, cedr i sekwoja – uwalniają węglowodory aromatyczne (fenole) i kwasy, które są toksyczne i mogą powodować zapalenie skóry, objawy alergiczne i podrażnienie przewodu pokarmowego. Nie należy ich stosować w klatkach, wolierach i budkach lęgowych. Jak nauczyć papugę mówić 10 najlepszych wskazówek

 

Papuga śpiewająca Rubino

 

Papuga śpiewająca Rubino

Gdy samiec jest w stanie lęgowym, można go zobaczyć chodzącego od jednej strony gniazda do drugiej i wzywającego samicę. Rubino – papuga pieśni. Następnie podnosi się na pełną wysokość, pochyla się do przodu i rozkłada ogon, merdając głową. Samiec karmiący samicę to niewątpliwy znak, że wkrótce pojawią się jaja. Po zapłodnieniu samica składa od 4 do 6 jaj. Zazwyczaj to ona wykonuje większość czynności związanych z inkubacją, podczas gdy samiec pilnuje gniazda. Samiec wypuszcza samicę do picia i jedzenia lub sam ją karmi. Niektóre samce czasami inkubują się z samicą. Jaja wykluwają się po 20-25 dniach inkubacji, a młode pokryte są miękkim białym puchem. Poniżej znajduje się zdjęcie pisklęcia. Aleksander Wielki papuga: Charakterystyka gatunku i pielęgnacja

 

Hodowla papug śpiewających

 

Hodowla papug śpiewających

 

Papugi śpiewające mogą i będą gniazdować przez cały rok, jeśli im się na to pozwoli, więc należy zapewnić im dużo odpoczynku, zwłaszcza w cieplejszych i zimniejszych miesiącach. Hodowla papug śpiewających. Ja bym hodował tylko te, które mają 1-5 lat. Pisklęta można wyciągnąć z gniazda w wieku 3 tygodni, aby karmić je ręcznie. Nie widzę powodu, dla którego miałyby być ściągane przed 3 tygodniem, o ile rodzice odpowiednio się nimi zajmują. Jeśli pisklęta nie zostaną usunięte z gniazda, to w wieku 5 tygodni wylatują, a w wieku 7-8 tygodni są odsadzane samodzielnie. 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button