Ptaki

Papuga królewska charakterystyka, hodowla i cena

Królewska papuga australijska Alisterus scapularis jest endemiczna dla wschodniego wybrzeża Australii. Występują od północno-środkowego Queenslandu do południowej Wiktorii w Australii.

Preferują wilgotne i gęsto zalesione obszary wyżynne wschodniej części kontynentu, w tym lasy eukaliptusowe w i bezpośrednio przylegające do subtropikalnych i umiarkowanych lasów deszczowych.

 

Często można je spotkać w małych grupach z różnymi gatunkami Roseli. Poza ich normalnym siedliskiem we wschodnich górach, można je również znaleźć zimą w Canberze (stolicy Australii), na zewnętrznych zachodnich przedmieściach Sydney i w Carnarvon Gorge w centralnym Queensland.

 

Royal Parrot Charakterystyka papugi

 

Royal Parrot Charakterystyka papugi

 

W rodzimej Australii są sporadycznie trzymane w wolierach, a po wyhodowaniu są spokojnymi i stosunkowo cichymi zwierzętami domowymi. Poza Australią są jednak stosunkowo mało znane. Jako zwierzęta domowe mają ograniczone zdolności mówienia i zwykle wolą nie być obsługiwane, ale łatwo wiążą się z ludźmi i mogą być bardzo oddanymi zwierzętami domowymi.

 

Wiek

 

Wiek

 

Średnia długość życia na wolności nie jest znana, ale niektóre zwierzęta domowe żyją do 25 lat. Jednak niektóre papugi królewskie cierpią na choroby płuc w wyniku życia w gospodarstwie domowym.

 

Opis Royal Parrot

 

Opis Royal Parrot

 

Dorosłe osobniki obu płci to bardzo majestatyczne ptaki, mierzące zwykle 42-43 cm średnicy, łącznie z długim ogonem. Jak zmiękczyć włosy

Dorosłe (>4 lata) samce są bardzo uderzające w wyglądzie z czerwoną głową, piersią i dolną częścią ciała, niebieskim dolnym grzbietem i zielonymi skrzydłami i ogonem. Mają czerwono-pomarańczowy górny dziób z czarnym czubkiem oraz czarny dolny dziób i żółtą obwódkę oka.

 

Kobiety

 

Kobiety

 

  • Papugi te są dymorficzne płciowo.
  • Samice są podobne w wyglądzie, z wyjątkiem zielonej głowy i tułowia, czarnego górnego rachunku i bladego żółtego pierścienia oka. Młode obu płci przypominają samice.
  • Istnieje jeden podgatunek, A.s. minor, który występuje na północnej granicy swojego zasięgu i jest zwykle około 5 cm krótszy od gatunku nominatywnego, ale poza tym ma podobny wygląd.
  • W awikulturze doszło do kilku ciekawych mutacji.
  • Jak nauczyć papugę mówić 10 najlepszych wskazówek

 

Królewska hodowla papug

 

Królewska hodowla papug

 

Papugi królewskie są pożądanymi ptakami w wolierach ze względu na ich uderzająco piękne upierzenie i cichą/spokojną naturę. Nie są one łatwo dostępne w większości obszarów. Średnia wielkość zniesienia składa się z 3 – 6 jaj, które są inkubowane przez około 20.

Klatka powinna być na tyle duża, aby papuga mogła swobodnie latać i na tyle wysoka, aby nie zniszczyć jej piór ogonowych. Papuga Ara – cena, charakterystyka i pielęgnacja

 

Cena Royal Parrot

 

Cena Royal Parrot

Cena Royal Parrot waha się od 80 do 200 EUR za papugę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button