Filmy i rozrywka

Mała Winnetou online cz dubbing lub napisy 2022

Mały Winnetou online cz dubbing lub napisy 2022 to niemiecki film fabularny. Reżyseruje Mike Marzuk, a w rolach głównych występują Mika Ullritz jako Winnetou, Milo Haaf jako Tom Silver i Lola Linnéa Padotzke jako siostra Winnetou – Nscho-tschi. Scenariusz napisał reżyser Mike Marzuk wraz z Gessą Scheibner, na podstawie musicalu Kleiner Häuptling Winnetou (słowa Karla-Heinza Marcha). W Niemczech i Austrii film trafił do kin 11. Sierpień 2022 r.

 

Mała Winnetou online cz dubbing lub napisy 2022

 

Mała Winnetou online cz dubbing lub napisy 2022

 

Dwunastoletni syn wodza, Winnetou, jest pełen wigoru i już uważa się za wielkiego wojownika. Jego ojciec, Intschu-tschuna, oraz starszy wioski są jednak zdania, że syn musi się jeszcze nauczyć kilku rzeczy, w tym jak brać odpowiedzialność za innych i kontrolować swój temperament.

 

Kiedy Apaczom grozi śmierć głodowa z powodu braku bizonów, Winnetou dostrzega szansę na udowodnienie ojcu swojej wartości. Pewnej nocy przyłapuje Toma Silvera, sierotę w tym samym wieku, na kradzieży konia, ale nie chce go wydać szeryfowi Watsonowi. Bo Tomek wie, gdzie poszły bawoły.

 

Film o Indianach 2022

 

Film o Indianach 2022

 

Wraz z Tomem i przy wsparciu siostry Nscho-tschi, Winnetou wyrusza na niebezpieczną przygodę, aby uratować Apaczów. Podczas niej między innymi spotykają Todda Crowe’a, który jest poszukiwany przez policję.

Filmowanie odbywało się w Hiszpanii od 12. sierpnia do 2. Październik 2020 w Almerii, we wspólnocie autonomicznej Andaluzji. Mała Winnetou online cz dubbing lub napisy 2022.

Film został wyprodukowany przez monachijski SamFilm (producenci Ewa Karlström, Andreas Ulmke-Smeaton i Bernd Schiller) w koprodukcji ze Studiem Babelsberg (producent Christoph Fisser). Produkcją w Hiszpanii zajęła się firma Fresco Film Services. Film został wsparty przez FilmFernsehFonds Bayern, Deutscher Filmförderfonds i Filmförderungsanstalt.

 

Mały Winnetou online

 

Mały Winnetou online

 

Film wyreżyserował Mike Marzuk, który jest najbardziej znany z serii filmów Fünf Freunde (2012-2017).

Za zdjęcia odpowiadał Alexander Fischerkoesen, za montaż Tobias Haas, a za casting Stefany Pohlmann. Kostiumy zaprojektowała Andrea Spanier, scenografię Ralf Schreck, dźwięk Alex Rubin i Marco Hanelt, a charakteryzację Susana Sánchez i Anna Kunz. Za akrobacje odpowiedzialni byli Vanessa Wieduwilt i Hernan Ortiz. Mała Winnetou online cz dubbing lub napisy 2022.

Markus Tschiedert dał filmowi 2,5 gwiazdki na pięć w serwisie Filmstarts.de. Film nie jest niczym nowatorskim, fabuła sprawia wrażenie skleconej z zestawu, a napięcie szybko się ulatnia. Jako film dla dzieci raczej nie pasuje, bo głównie ożywia ugruntowane klisze ze starszych filmów Karla Maya, żeby zwłaszcza starzy fani mieli co robić.

O filmie

 

O filmie

 

Maximilian Schröter przyznał filmowi siedem punktów na dziesięć na stronie film-rezensionen.de, mówiąc, że film jest przekonujący jako przygoda dla dzieci dzięki niezmiennie charyzmatycznym aktorom. Schröter skrytykował jednak postać Todda Crowe’a jako przykład stereotypowego czarnego charakteru, w którym jego inność jest skonfliktowana ze złośliwością. Jak najlepiej myć okna – 6 najczęstszych błędów

Z kolei Matthias Dell z portalu zeit.de skrytykował dzieło jako „wykalkulowane i drewniane, a także pozbawione charakteru i nudne” i nazwał je „niemieckim Dzikim Zachodem w miniwersji”, dodając, że w efekcie otrzymujemy prequel na miarę minipremiery.

 

Indianie 

 

Indianie .

 

Florian Koch skrytykował w Abendzeitung München, że twórcy filmu celowo skupili się na „bajkowym świecie” Karla Mayo, odrzucając tym samym oświecone podejście do rdzennej kultury, w przeciwieństwie np. do filmu akcji Prey, w którym wystąpili Indianie. I w porównaniu z Der Schuh des Manitu ten film traktuje siebie zbyt poważnie, choć nie pomija żadnych westernowych klisz. Rzeczy zimowe

 

Mała Winnetou online cz dubbing lub napisy 2022

 

Mała Winnetou online cz dubbing lub napisy 2022 2

Laura Schäfer pisze w magazynie Stern, że Der junge Häuptling Winnetou to w dużej mierze słodki film dla dzieci z miłym przesłaniem. „Gdyby nie aluzja do banału o rdzennych mieszkańcach. I rasistowska scena.” Nawiązuje tu do sceny, w której Tom Silver pyta młodego Winnetou: „Czy Indianie naprawdę się pocą?”. Schäfer pisze: „Pomijając fakt, że z naukowego punktu widzenia pytanie to nie może być pokonane w swojej głupocie – co ma osiągnąć? Oznaczyć Indian jako obcych, którzy nie znają potu? Jaki obraz tworzy u młodych odbiorców?” Mimo to Schäfer uważa, że młodym kinomanom film się podobał i być może rozbudził w niektórych z nich ciekawość do dalszego zainteresowania się historiami Aborygenów. Rolą dorosłych jest przybliżenie im „świata poza fikcją”.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button